Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 21 nov 2018, 22:56

Čestitke curama, ne baš sjajna partija ali na kraju rutinska pobjeda. Helena u prvoj četvrtini ko Westbrook :D


Krivo mi je što nismo uspjeli, ali lijepo je vidjeti zajedništvo n terenu.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 21 nov 2018, 22:57

Ja im halalim , a Vi ? :bow: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
taremuha
Postovi: 838
Pridružen/a: 18 sep 2016, 13:09
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la taremuha » 22 nov 2018, 01:27

Ma šta halalit, čestitat. Pokazale su da imaju potencijala, nije bilo sreće. Iduće kvalifikacije aBd naše.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 17 dec 2018, 18:23

Bosna i Hercegovina domaćin Evropskog prvenstva za juniorke
Evropsko prvenstvo A divizije za igračice do 18 godina igraće se u Sarajevu 06.07. do 14.07.2019. godine.ija
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 dec 2018, 22:17

Bassha je napisao/la:Bosna i Hercegovina domaćin Evropskog prvenstva za juniorke
Evropsko prvenstvo A divizije za igračice do 18 godina igraće se u Sarajevu 06.07. do 14.07.2019. godine.ija
Ja mislim da je ovo prvo takmicenje a divizije da smo u nekom od vaznijih sportova dobili, npr. fudbal, rukomet, Kosarka. Ili je jednom bilo nesto oko rukometa cini mi se, nisam nesto siguran. U svakom slucaju, bravo Mirza. Prosli put kad smo organizovali B diviziju, bio sam licno, bilo je predobro. :bih: :bih: :bih: :bih:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la KK_Bosna » 19 dec 2018, 11:55

Tracy3McGrady je napisao/la:
Bassha je napisao/la:Bosna i Hercegovina domaćin Evropskog prvenstva za juniorke
Evropsko prvenstvo A divizije za igračice do 18 godina igraće se u Sarajevu 06.07. do 14.07.2019. godine.ija
Ja mislim da je ovo prvo takmicenje a divizije da smo u nekom od vaznijih sportova dobili, npr. fudbal, rukomet, Kosarka. Ili je jednom bilo nesto oko rukometa cini mi se, nisam nesto siguran.
imali smo vece takmicenje, 2013. rukomet svjetsko u21 prvenstvo, strasnih igraca bilo (dujshebaev, cindric, mandalinic, simonet, lagergren, kuhn...)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Drape » 31 jan 2019, 14:52

Najbolja bh. košarkašica, Marica Gajić odigrala je sjajnu utakmicu u pobjedi turskog Hataja nad ekipom Olimpijakosa u okviru 11. kola Evrolige (80:76).

Bh. reprezentativka bila je jedna od najzaslužnijih za novi trijumf svog tima, ubacila je 15 poena, te imala devet skokova i tri asistencije.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 14 mar 2019, 12:52

Legendarna bh. košarkašica Razija Mujanović imenovana je za team menagera ženskih košarkaških selekcija BiH
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
DaVinci
Postovi: 2843
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la DaVinci » 14 mar 2019, 13:06

Bassha je napisao/la:Legendarna bh. košarkašica Razija Mujanović imenovana je za team menagera ženskih košarkaških selekcija BiH
Doceka Raza i taj dan a i mi s njom ... :bow:
Sad je samo pitanje dokad ce izdrzat ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Drape » 09 apr 2019, 16:59

Selma Kulo iz SAD mogla bi zaigrati za nas
Ovog ljeta bismo je mogli gledati u dresu reprezentacije Bosne i Hercegovine na Evropskom juniorskom prvenstvu, koje će biti u julu održano u Sarajevu.

- Da, to je moja velika želja. U kontaktu smo sa našom legendom Razijom Mujanović, koja je sada angažirana u Savezu. Ja sam Bosanka i voljela bih nastupiti za reprezentaciju Bosne i Hercegovine - izjavila je Selma.

Mladu košarkašicu sada očekuju nastupi za klub koji je izabrao 12 igračica nakon probe u kojoj je učestvovalo više od 200 kandidatkinja.

Selma je lider tima koji očekuju nastupi na turnirima u Virdžiniji, Luisvilu, Ilinoisu, Teksasu..

- To je tim koji ima svog sponzora i koji će narednih mjeseci nastupiti širom Amerike. Na toj će turneji igračice pratiti univerzitetski skauti od kojih su nas neki već obavijestili da su zbog Selme spremni doputovati i na prvenstvo u Sarajevo - rekao nam je Dino Kulo.

Kulo je krajem marta nastupila i na regionalnoj All-star utakmici u američkoj državi Džordžiji.

Dobila je poziv kao jedna od najboljih košarkašica Džordžije u svom uzrastu. Revijalni meč je završila sa sedam poena, šest skokova i dvije blokade.

Najbolja bh. košarkašica svih vremena i članica Kuće slavnih, Razija Mujanović, kaže da je, sudeći barem po snimcima koje je imala priliku gledati, Selma Kulo igračica od koje bi naša reprezentacija mogla imati velike koristi.

- Selma će vjerovatno narasti još nekoliko centimetara i biti blizu dva metra. Naravno, visina sama po sebi nije dovoljna, ali kod nje vidim da je i veoma pokretljiva.

Ima potencijal da stasa u veoma kvalitetnu peticu na kojoj se može graditi budućnost naše ženske košarke. Nadam se da ćemo je vidjeti već ove godine u Sarajevu - izjavila je Mujanović, koja je nedavno imenovana za tim-menadžera naše ženske reprezentacije.


mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la mirsad993 » 10 maj 2019, 15:51

Jel ovo neka dezinformacija ili sta? Jel zna neko više o ovome, nekako mi cudno da odjednom "najbolji igrač s klupe" (barem tako pišu) u WNBA igra za nas

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 10 maj 2019, 15:58

mirsad993 je napisao/la:
Jel ovo neka dezinformacija ili sta? Jel zna neko više o ovome, nekako mi cudno da odjednom "najbolji igrač s klupe" (barem tako pišu) u WNBA igra za nas

Tacna je inf i na stranici saveza su objavili.


Prosle godine je av.az objavio da ce ona igrati u kvalifikacijama za EB 19, vjerovatno nisu papirologiju sredili nasi na vrijeme ( nista cudno :D )
Zadnja izmjena: Bassha, dana/u 10 maj 2019, 21:00, ukupno mijenjano 1 put.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard


Avatar
Tekashi
Postovi: 15825
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tekashi » 11 maj 2019, 00:34

Bravo savez! Jonquel i Gajic :tokralju: :ljepota:


Jedva cekam utakmice reprezentacije

edinjo-bih
Postovi: 3503
Pridružen/a: 09 jul 2009, 13:48
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la edinjo-bih » 11 maj 2019, 01:28

da li se je svitlica oporavila?
Zadnja izmjena: edinjo-bih, dana/u 11 maj 2019, 16:07, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
DamirT
Postovi: 13877
Pridružen/a: 15 maj 2018, 19:20
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la DamirT » 11 maj 2019, 15:17

Sad bi ocekivanja trebala biti odlazak na EP definitivno
Puno love sam potrošio na piće, žene i auta. Ostatak sam spiskao.
G.B.

"Bruka i sramota. Dovidjenja" - Igor Kristic

Rona i Leao - Mjauuu 🐈

Devedesetka - 👏👏

Avatar
Tekashi
Postovi: 15825
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tekashi » 11 maj 2019, 19:10

DamirT je napisao/la:Sad bi ocekivanja trebala biti odlazak na EP definitivno
Bez problema. Jonquel je igracina


Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 29 maj 2019, 23:18

Selektor Goran Lojo danas je u Sarajevu okupio igračice sa šireg spiska, kako bi dobio uvid o trenutnoj formi i kvalitetu jednog dijela kadra na koji će računati u zvaničnim mečevima.

Prvi trening bh. košarkašice odradile su večeras na parketu Skenderije.

“Danas smo se okupili u Sarajevu sa značajno podmlađenim sastavom, sa čak odam mladih igračica koje nisu do sada nastupale za seniorsku reprezentaciju. Ove mini pripreme i devet utakmica koje nam predstoje sa jakim protivnicima, učesnicima Evropskog prvenstva ovog ljeta (Srbija, Crna Gora, Latvija, Češka i Mađarska) te dvije utakmice protiv Hrvatske poslužit će nam za provjeru mladih igračica na koje eventualno možemo računati u narednom kvalifikacijskom ciklusu”, ističe Lojo, uz kojeg stručni dio ekipe čine njegov asistent Goran Jurčenko i tim menadžer Razija Mujanović.

Na ovim pripremama bh. reprezentaciju čine Milica Deura, Nikolina Džebo, Jovana Marković, Marina Džinić, Nikolina Zubac, Anida Ćorović, Sandra Azinović, Dragana Zubac, Milica Zeljković, Miljana Džombeta, Dragana Domuzin, Gorjana Marjanović, Lejla Omerbašić i Andela Kremenović. Dakle, na trenutnom spisku je čak osam igračica iz domaćeg prvenstva.

“U ovom ciklusu neće nastupati osam standarnih reprezentativki. Između ostalih, izostat će Jonquel Jones zbog nastupa u WNBA ligi, tako da je jedini cilj ovog okupljanja i utakmica da dobijemo neku od mlađih igračica za naredni ciklus”, zaključuje Lojo.
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Bassha » 07 jun 2019, 15:07

Ova "nasa" igra odlicno za sada u wnba :bih: :bih:

13sk u prosjekzu ( prva u ligi )
17p ( peta u ligi )

slika
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.