Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2022, 11:46

Za ovakav debakl ne postoji rezonsko objašnjenje zaista. Hajde okej Jones umorna, neke druge igračice poput Babićke van forme, ostale nisu neki kvalitet, sve ja to razumijem, ali nemoguće je igrati ovako lošu i neodgovornu odbranu.

Pa grob te yebo Portoriko i Koreja ti strpaju 170+ koševa kombinovano, razbijaju te sa 20-30 razlike, to je isključivo stvar pristupa, volje i želje.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

bordobijeli
Postovi: 14251
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la bordobijeli » 24 sep 2022, 11:47

TzBulevar87 je napisao/la:
24 sep 2022, 11:44
Možemo li malo o RAZLOZIMA ovakve igre!? *ebem ti više ofucanu priču kako je uspjeh što smo se i plasirali. Udjes u dvije utakmice kao apsolutni favorit i gubiš po 30+. Kako i zašto?
Mi isključivo zavisimo od Jones i ona je igrala fantastično na Europskom sad je umorna, nervozna i nema nas nigdje. Ona da je na EP igrala ovako mi ni tamo nikog nebi dobili. Igrac tim to je nasa reprezentacija, bez prave Jones nismo ni medju 20 u europi

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 11:47

TzBulevar87 je napisao/la:
24 sep 2022, 11:44
Možemo li malo o RAZLOZIMA ovakve igre!? *ebem ti više ofucanu priču kako je uspjeh što smo se i plasirali. Udjes u dvije utakmice kao apsolutni favorit i gubiš po 30+. Kako i zašto?
Loša fizička sprema ,indivindualni nerad tokom ljeta ,kurcobolja u obrani ,loš roster ,mnoge od njih se smatraju nezamjenjivima i jedna te ista postava.I naravno loše pripremanje rivala poput Koreje i Portorika te podcjenjivanje samih istih.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 11:50

JuzniBosanac je napisao/la:
24 sep 2022, 11:45
Eh sad ce Lojo da daa "sansu"curama kojima je dao zadnjih 2 minute danas, protiv Belgije i Amerike.

Treba odjjjebati i Raziju komunjaru, bratstvo jedinstvo fazoni-ne diraj mi Loju.Hebbo joj Loju familiju!

Prepolovio je repku, imamo barem dva puta boljih kuci, u nasoj ligi.Dzombeta je bila za tri klase ispred Deure ali on forsira Deuru. Osramotile su nas za vjeke vjekova. To je uvidjela i JJ, vidi se iz aviona da joj se ne igra , da se ne slaze sa Lojom-nakon svake nase lahko izgubljene lopte, cura je bacala peskir ili gestikulirala nezadovoljstvo.

Neka se "nase"cure "zagrijavaju" uz srbske hitove.....
Dzombeta i Deura ne igraju istu poziciju .Ali svakako ovaj amater ne zna prepoznati kad treba da igra Tavic a kad Dzombeta .

Avatar
MortemHz
Interni moderator
Postovi: 54252
Pridružen/a: 13 jan 2015, 03:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la MortemHz » 24 sep 2022, 11:53

Valjda nas JJ ne napusti nakon ovoga.
Yugoslav First League - ⭐️⭐️
Bosnian Premier League - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️
Bosnian Cup - ⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️⭐️

dino-92
Postovi: 2492
Pridružen/a: 06 mar 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la dino-92 » 24 sep 2022, 11:55

MortemHz je napisao/la:
24 sep 2022, 11:53
Valjda nas JJ ne napusti nakon ovoga.
Ja da sam na njenom mjestu, spakovao bih kofere odmah nakon ove utakmice.

Avatar
sljivo
Postovi: 14311
Pridružen/a: 28 sep 2016, 18:00
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la sljivo » 24 sep 2022, 11:58

Sad vidim kakvo smo mi cudo napravili ovim plasmanom. Cudo ranga medalje.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 11:59

Jones neće igrati za Cukurovu sve do februara.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2022, 12:01

Ma ja mislim da će Jones i dalje igrati, pogotovo dok je u Europi za vrijeme kvalifikacija. Kada uopšte počinju kvalifikacije za sljedeće prvenstvo?

Edit: Ali Lojo definitivno treba otići, novi selektor mora porazgovarati sa nekim igračicama koje je ovaj levat otjerao.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 12:03

Raonffa je napisao/la:
24 sep 2022, 12:01
Ma ja mislim da će Jones i dalje igrati, pogotovo dok je u Europi za vrijeme kvalifikacija. Kada uopšte počinju kvalifikacije za sljedeće prvenstvo?

Edit: Ali Lojo definitivno treba otići, novi selektor mora porazgovarati sa nekim igračicama koje je ovaj levat otjerao.
Krajem novembra .Mislim da svakako većina forumaša nece više pratiti ovu reprezentaciju dok je ova konjina na kormilu.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2022, 12:05

ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
24 sep 2022, 12:03
Raonffa je napisao/la:
24 sep 2022, 12:01
Ma ja mislim da će Jones i dalje igrati, pogotovo dok je u Europi za vrijeme kvalifikacija. Kada uopšte počinju kvalifikacije za sljedeće prvenstvo?

Edit: Ali Lojo definitivno treba otići, novi selektor mora porazgovarati sa nekim igračicama koje je ovaj levat otjerao.
Krajem novembra .Mislim da svakako većina forumaša nece više pratiti ovu reprezentaciju dok je ova konjina na kormilu.
Ma hajde realno ko da ih je ko i pratio do onog EB-a ljetos, sad i kunto i panto sebi daje za pravo da glumi stručnjaka al' nejse, hvala na odgovoru :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 12:07

ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
24 sep 2022, 12:03
Raonffa je napisao/la:
24 sep 2022, 12:01
Ma ja mislim da će Jones i dalje igrati, pogotovo dok je u Europi za vrijeme kvalifikacija. Kada uopšte počinju kvalifikacije za sljedeće prvenstvo?

Edit: Ali Lojo definitivno treba otići, novi selektor mora porazgovarati sa nekim igračicama koje je ovaj levat otjerao.
Krajem novembra .Mislim da svakako većina forumaša nece više pratiti ovu reprezentaciju dok je ova konjina na kormilu.
Pratio sam ih ja još ranije.Prvenstvo prije oni su imali dovoljno kvaliteta da se plasiraju na Eurobasket i u kljucnoj utakmici sa slovačkom on nije dao ni minute Melisi .Tad smo izgubili nakon 2 produzetka,kad je Marica Zabila 39 poena i imala 19,20 skokova.Još tad je trebao dobiti otkaz.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 12:20

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je danas novi težak poraz na Mundobasketu.

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine doživjela je danas novi težak poraz na Mundobasketu.

Sa 99:66 je Južna Koreja savladala Zmajice, a selektor Goran Lojo je u izjavi za Sport klub rekao da nam jednostavno ne odgovara stil igre azijskih selekcija.

“Dobro smo krenuli s 9-0, ali jednostavno previše promašenih zicera, olako izgubljenih lopti, promašenih slobodnih bacanja… Približili smo se i početkom drugog dijela, ali Koreja je danas pogodila sve što nije u prethodne dvije utakmice. Bili smo daleko od svog nivoa na kojem možemo igrati”, rekao je Lojo za Sport Klub.

Slijedi dan odmora za Zmajice, koji će im dobro doći nakon tri vezana poraza.

“Sigurno da će nam značiti. Ovaj ritam igranja utakmica… O tome smo pričali i poslužit će nam ovaj dan odmora da i mentalno vratimo igračice. Pripremit ćemo se i boriti koliko možemo”, dodao je Lojo.

Potom je govorio o stilu igre Južne Koreje, koja šutira mnogo trojki.

“Vjerovatno vježbaju konstantno. Radi se o velikom broju ponavljanja svaki dan. Jednostavno nama ne odgovara taj stil igre azijskih timova. Kina je bila jučer dominantna, danas to nije bio slučaj s Korejom, ali to su atipične ekipe gdje su sve igračice iste visine. Jako je teško, brze su, imaju dobar protok lopte i nađu te situacije za šut za tri poena. Vidite krajnji rezultat…”,zaključio je Lojo.

Avatar
phillies
Postovi: 2615
Pridružen/a: 01 apr 2019, 14:38
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la phillies » 24 sep 2022, 12:27

Jednostavno, iznenadile su nas ogromnim brojem postignutih koseva.

Avatar
forgempp
Postovi: 6549
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la forgempp » 24 sep 2022, 12:32

Lojavi, vrijeme je!
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 12:32

I pored dobrog ulaska u utakmicu, na kraju je upisan ubjedljiv poraz od Sjeverne Koreje rezultatom 99:66. Svoj komentar utakmice u razgovou za Sportklub dala je i Razija Mujanović.

"Ovo nije bila naša stvarna vrijednost, ne znam šta se dogodilo, dobro smo počeli jedna je bila prekretnica, neki faul nad Jones, ona je dobila tri faula, bilo je teže igrati i sveje krenulo niz brdo", rekla je ti menadžerica naše reprezentacije."Prva utakmica je bila mnogo teška, nemamo iskustva na svjetskom nivou, ušli smo sa tremom tokom utakmice, na kraju kada smo izgubili, uvukao se strah u igračice, izgubile su vjeru u sebe, onda sve to ide tako."

"Napravili smo u Evropi rezultat, ali nam fali korak iskustva za ove utakmice koje su na svjetskom nivou. Na onsnovu ovog ćemo izvući pouku, vidjeti u čemu smo pogriješili i u narednom periodu promijeniti mnoge stvari."

"Već dugi niz godina ova ekipa je na okupu, selektor Goran Lojo je sa njima od juniorskih dana, a peto mjesto na Eurobasketu je bio vrhunac. Sigurno je da nam fale neke stvari da se bolje prezentujemo."

Šta će reći košarkašicama u svlačionici? Kazala je da će biti bolje da sačekati da se glave ohlade i svi analiziraju svoju igru.

"Svi smo nekako nervozni i ljuti, nešto se može reći što se ne misli. Bolje je sačekati sljedeći dan i analizarti i razgovarati šta se desilo i kako smo igrali. Svako treba sam sebe analizirati i svhatiti šta je uradio. Sigurno je potrebno dati mnogo više."

Bosnu i Hercegovinu do kraja turnira očekuju još mečevi protiv SAD i Belgije pa se plasman u nokaut fazu iz trenutnog ugla čini nemogućom misijom.

Podsjećanja radi, prije Sjeverne Koreje našu reprezentaciju su još pobijedile Kina rezultatom 98:51 te Portoriko rezultatom 82:58.

Avatar
Justin
Postovi: 16849
Pridružen/a: 11 sep 2017, 17:34
Lokacija: Ellicott City
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Justin » 24 sep 2022, 12:35

bodi123 je napisao/la:
24 sep 2022, 11:46
Čuj Bosna i ženska košarka...

Da im nije Jones ne bi dalje od Trebinja u životu otišle zajedno s Lojom. A nakon ove bruke skontat će i JJ s kakvim amaterima igra i kakvo je čudo napravila plasmanom na SP, i **** nas, pa da se zaboravi na ove jadnice ko i prije Jones.
A bilo je jasno da su sve osim crne lezbe odron. Ali da su toliki odron da ih ovako razvaljuju bezvezne repke nije bilo za ocekivati.
Sarmelino † (29.08.2015-20.10.2019.) ⚜
dr. Alem Peterson
Captain4 † (14.05.2014-22.02.2022.) ⚜

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 24 sep 2022, 12:45

ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
24 sep 2022, 12:07
Pratio sam ih ja još ranije.Prvenstvo prije oni su imali dovoljno kvaliteta da se plasiraju na Eurobasket i u kljucnoj utakmici sa slovačkom on nije dao ni minute Melisi .Tad smo izgubili nakon 2 produzetka,kad je Marica Zabila 39 poena i imala 19,20 skokova.Još tad je trebao dobiti otkaz.
Ma znam druže, nisam mislio na tebe :thumbup:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

totasef1
Postovi: 1157
Pridružen/a: 03 mar 2012, 14:22
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la totasef1 » 24 sep 2022, 12:50

Bas smo se izblamirali obzirom da smo na SP otisli kao Evropska reprezentacija.
Nisam gledao nijednu utakmicu ali izgubiti od Portorika i Koreje 30+ razlike a iste te ekipe gube od jacih reprezentacija sa 30+ razlike... Ne znam stvarno, ali meni je to katastrofa pristup prema nacionalnom dresu pa i samom sebi. Znaci tu nema opravdanja, uslovi ovo ono.. Da je svaka igracica individualno radila i spremala se za ovo prvenstvo, ovo se ne bi desilo. Treba da ih je sram za ovo, mogli su bar ispostovati Jones koja je dosla bez odmora, nakon izgubljenog finala WNBA.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 24 sep 2022, 12:58

Raonffa je napisao/la:
24 sep 2022, 12:45
ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
24 sep 2022, 12:07
Pratio sam ih ja još ranije.Prvenstvo prije oni su imali dovoljno kvaliteta da se plasiraju na Eurobasket i u kljucnoj utakmici sa slovačkom on nije dao ni minute Melisi .Tad smo izgubili nakon 2 produzetka,kad je Marica Zabila 39 poena i imala 19,20 skokova.Još tad je trebao dobiti otkaz.
Ma znam druže, nisam mislio na tebe :thumbup:
Ma znam ,ali eto morao sam to spomenuti kad se sjetim samo .Tad je zadnji put Deura i nešto znala da odigra a sad je vec spremna da se povuče sa ovim pristupom i načinom igre.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.