Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 nov 2018, 22:10

legenda reala je napisao/la:Strasna utakmica bravo cure, sta nam treba za plasman


Zamislite da ima ljudi koji su dali prednost Sloboda-Spars u odnosu na ovu utakmicu :mrgreen:
Samo pobjeda protiv Islanda.

Ovih 15 razlike je sasvim dovoljno st god bude u zadnjoj tekmi izmedju SVK-MNE

:bih: :bih:
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
newton_heath_lyr
Postovi: 3348
Pridružen/a: 19 mar 2008, 15:40
Lokacija: Miričina
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la newton_heath_lyr » 17 nov 2018, 22:30

Potrebna nam je pobjeda od nekih 50 poena razlike da bi bili u konkurenciji za najboljih 6 drugoplasiranih. Možemo to ostvariti .
https://www.facebook.com/fklokomotivamiricina

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la kobe24 » 17 nov 2018, 22:32

legenda reala je napisao/la:Strasna utakmica bravo cure, sta nam treba za plasman


Zamislite da ima ljudi koji su dali prednost Sloboda-Spars u odnosu na ovu utakmicu :mrgreen:
:lol: :lol:

Sva sreca ne znam kome su upucene ove prozivke. :mrgreen:

Znao sam ja da ce to Marica izdominirati, pa reko odo gledati neizvjesniju utakmicu. :P Ma valjda smo jaci od ovog Islanda, plus je njima ovo svakako revijalna utakmica. Kod kuce smo ih dobili 30-ak razlike, pa ako Bog da ne bi trebalo biti problema ni tamo. Inace, sve cestitke djevojkama! :bih:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 nov 2018, 22:35

Ne znam samo kako ce se razvijati ova situacija sa najboljim drugoplasiranim, to bi nas moglo kostati, sto se tice grupe tu smo sigurno njmanje drugi, uz pobjedu na Islandu naravno.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 nov 2018, 22:46

Tracy3McGrady je napisao/la:Ne znam samo kako ce se razvijati ova situacija sa najboljim drugoplasiranim, to bi nas moglo kostati, sto se tice grupe tu smo sigurno njmanje drugi, uz pobjedu na Islandu naravno.
Citirat cu sam sebe, upravo sam pregledao stanje, ne izgleda dobro.

Za nas najbitnija stvar je slijedeca: Bjelorusija ima trenutno +86 i igraju zadnju protiv Turske, trebaju da izgube, prvu su kuci izgubili sa desetak razlike. Kad bi opet isto tako izgubili, bili bi dakle na +76.

Mi smo trenutno na +31, da bi imali sanse, morali bi dobiti 50ak razlike. Protivnik je los, i siguran sam da uz 100% tokom cijele tekme, mozda cak i mogu juriti tih 50 razlike.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
legenda reala
Postovi: 33807
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la legenda reala » 17 nov 2018, 22:50

Ma teško bogami puno je +50 imaju i oni onu jednu zajebanu pravila nam je probleme i kod kuće, vidjećemo ja ne vjerujem da možemo dobiti +50, šteta za onu tekmu u Slovačkoj :cry: :cry:
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 17 nov 2018, 23:01

legenda reala je napisao/la:Ma teško bogami puno je +50 imaju i oni onu jednu zajebanu pravila nam je probleme i kod kuće, vidjećemo ja ne vjerujem da možemo dobiti +50, šteta za onu tekmu u Slovačkoj :cry: :cry:
SVe zavisi koliko ce (i da li ce uopste), Turska dobiti Bjelorusiju. Ima tu i ostalih tekmi za pratiti, ali ova je po mom misljenju nama najrealnija.

E sad, ne pise to nigdje, ali mozda se budu brisali poeni protiv zadnjeg na tabeli, to ne mogu nigdje da nadjem.

Evo primjer jedan:

Turska - Bjerlorusija 20:0
Bjelorusija bi imala +66

Mi dobijemo 36:0
BiH +67

Jos jedna stvar koja ide u nasu korist, a to je da Turska igra u 16h a mi tek u 20:45h, dakle jasno cemo znati sta nam treba za sigurno EP.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 00:25

- Pitanje svih pitanja ,da li u kos razliku ulazi i rezultat posljednje plasirane reprezentacije
- Steta sto nismo dobili 21 razlike,uz neku min. pobjedu CG u Slovackoj mogli smo biti prvoplasirani
- Ako ulazi u kos razliku i rezultat najslabiji , onda su nam jedine sanse da losiji od nas budu Bjeloruskinje i Grkinje(one su gotovo 100% losije od nas)
- Dakle treba nam +56 u odnosu na Bjeloruskinje , Turkinje su dominantne i njihova pobjeda ne bi trebala doci u pitanje. Ozbiljnom utakmicom Turkinje bi nam mogle bas pomoci i da kao 6 drugoplasirana ekipa odemo na Evropsko , ako Bog da idemo na EP.
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
L-Train
Postovi: 18288
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 18 nov 2018, 00:26

Zenska kosarka se prati?,imal sta lijepo za oko :mrgreen:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 00:40

L-Train je napisao/la:Zenska kosarka se prati?,imal sta lijepo za oko :mrgreen:
Kako ne za vas mlade , nisam do veceras pratio , ali Marica Gajic hem sto zna i izgled joj ne zaostaje za ucinkom. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 00:49

Ako u kos razliku ne ulaze rezultati sa posljednje plasiranim onda imamo 3 ekipe od kojih bi mogli biti bolje plasirani,a trebaju nam dvije:
- Madzarska da izgubi od Rusije u Moskvi (?)- nebitna razlika
- Italija da pobjedi Svedsku (Italija ih dobila u Svedskoj 22 razlike)-nebitna razlika
- Turska da dobije Bjelorusiju sa 20 i vise poena razlike(Turkinje ih dobile +10 kao gosce).
Povedi nas Marice Gajic na Evropsko . :tokralju: :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 01:49

Esport je napisao/la: Ima više scenarija, u svakom moramo dobiti Crnu Goru i Island(ako ijednu izgubimo piši propalo);
1. Slovačka dobije Crnu Goru - Slovačka prva mi drugi po broju osvojenih bodova
2. Slovačka izgubi od Crne Gore:
I) Mi dobijemo Crnu Goru sa 7 i više razlike, mi I Crna Gora prva dva mijesta, mi najvjerovatnije drugi
II)Mi dobijemo Crnu Goru sa manje od 7 razlike, tada će odlučivati koš razlika u ove dvije utakmice, trenutno mi imamo -14 a Slovačka -6, tako da ako zbir razlika naše pobjede i poraza Slovačke bude manji od 8 ispadamo, u protivnom smo drugi iza Crne Gore.

Drugo mijesto vijerovatno obezbijeđuje plasman(najboljih 6 od 8 drugoplasiranih)
Iako mislim da će Slovačka igrati na pobijedu, da nebi došli u situaciju da razmišljaju o plasmanu kao drugoplasirana ekipa.

:hmmmmm:
Prijatelju ,da li to znaci da rezultat sa posljednjeplasiranim nije bitan.Ovako si pisao 15 februara. :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13139
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Admir_Sa » 18 nov 2018, 08:51

Jel ta FIBA baš toliko retardirana da se kolo prije kraja ne znaju pravila?
nema potpisa

Avatar
Esport
Postovi: 4314
Pridružen/a: 06 avg 2016, 18:37
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Esport » 18 nov 2018, 09:34

Samozdravlje je napisao/la:
Esport je napisao/la: Ima više scenarija, u svakom moramo dobiti Crnu Goru i Island(ako ijednu izgubimo piši propalo);
1. Slovačka dobije Crnu Goru - Slovačka prva mi drugi po broju osvojenih bodova
2. Slovačka izgubi od Crne Gore:
I) Mi dobijemo Crnu Goru sa 7 i više razlike, mi I Crna Gora prva dva mijesta, mi najvjerovatnije drugi
II)Mi dobijemo Crnu Goru sa manje od 7 razlike, tada će odlučivati koš razlika u ove dvije utakmice, trenutno mi imamo -14 a Slovačka -6, tako da ako zbir razlika naše pobjede i poraza Slovačke bude manji od 8 ispadamo, u protivnom smo drugi iza Crne Gore.

Drugo mijesto vijerovatno obezbijeđuje plasman(najboljih 6 od 8 drugoplasiranih)
Iako mislim da će Slovačka igrati na pobijedu, da nebi došli u situaciju da razmišljaju o plasmanu kao drugoplasirana ekipa.

:hmmmmm:
Prijatelju ,da li to znaci da rezultat sa posljednjeplasiranim nije bitan.Ovako si pisao 15 februara. :bih:
U slučaju kada tri kipe imaju isti broj bodova, tada se gleda međusobni skor, odnosno ne raćunaju se rezultati sa Islandom.
Mi svakako moramo pobijediti Island za bilo kakve kalkulacije(lošiji skor sa Crnom Gorom, +15 i -21), i tada smo drugi.
Pa kad pobijedimo Island, ostaju dvije mogućnosti:
1. Slovačka dobije, oni prvi mi drugi po broju osvojnih bodova
2. Crna Gora dobije, oni prvi mi drugi, trenutna koš razlika je, mi +1, one +5(Slovačka -6), sve jasno.
Ostaje žal za lako prokockanim velikim vođstvom sinoć, jer da smo pobijedili sa 20+ koševa, a trebali, mogli smo se nadati prvom mjestu.
Da ne spominjem one silne produžetke u Slovačkoj.
E nakon toga pratiti ostale rezultate, jer će možda/najvjerovatnije koš razlika odlućivati o 6 najboljih drugoplasiranih.
Island moramo dobiti sa velikom razlikom, da možemo ići dalje, ali to će biti teško jer moramo pobijediti sa +50 da prestignemo Bjelorusiju ako izgubi ili +60 za Švedsku/Italiju....

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 18 nov 2018, 10:46

Admir_Sa je napisao/la:Jel ta FIBA baš toliko retardirana da se kolo prije kraja ne znaju pravila?
Vala bas. Po svoj prilici ukupna kos razlika, negdje sam procitao intervju neke nase kosarkasice , da ce ici na sto vecu kos-razliku ?
Vjerovatno smo bolji od Grcke(nece valjda dobiti Izrael vise nego nase Island),ostaje Bjelorusija (mi i Tuurkinje da ganjamo 56 poena) i eventualno Svedska(Italijanke i nase da nadoknade 69 poena, Italijanke ih dobile 22 razlike kao gosce ??).Strah me umora ,72 sata izmedju 2 meca ,a u putu ko zna koliko sati.Pokazale su da imaju motiv , ali me strah da im u finisu meca ne bude nedostajalo snage.Ipak su nase ljepotice krhke.Jedna je Raza Mujanovic. :bih:
@Esport ,hvala .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la effe_sa » 18 nov 2018, 13:31

Ono koliko sam sinoć gledao bilo je odlično. I generalno djevojke rade dobar posao u ovim kvalifikacijama. Uz sjajnu Maricu, ostale djevojke daju sve od sebe i naša ženska košarkaštka selekcija izgleda ko pravi tim.
A FIBA i njeno poigravanje s pravilima je priča za sebe.

A ako nas samo pobjeda protiv Islanda od +50 vodi na prvenstvo, onda je to faktički nemoguće. Šteta bi bila. Al eto nadat se da će u nekim kombinacijama ipak naša selekcija ostvariti plasman. A sjajno je svakako da se i ženska košarkaška reprezentacija opet vratila na tu košarkašku mapu, nakon dužeg perioda..
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 18 nov 2018, 16:18

Šteta zbog te koš razlike, al' ima ova reprezentacija ogroman potencijal :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
effe_sa
Postovi: 7502
Pridružen/a: 31 jan 2010, 23:43
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la effe_sa » 18 nov 2018, 16:35

Raonffa je napisao/la:Šteta zbog te koš razlike, al' ima ova reprezentacija ogroman potencijal :)
Možda se do srijede još 5 puta pravila promijene... :D Kada je FIBA u pitanju, sve je normalno. :D
Samo što su nama te tzv. promjene, samo jednom išle na ruku, kada je bila u pitanju muška selekcija, to je ono proširenje evropskog prvenstva.. :D
Abteilung Attacke...
FC Bayern - Champions of Europe - 6X Champions league
Željo, FC Bayern
BiH, Deutschland

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Raonffa » 18 nov 2018, 17:47

effe_sa je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Šteta zbog te koš razlike, al' ima ova reprezentacija ogroman potencijal :)
Možda se do srijede još 5 puta pravila promijene... :D Kada je FIBA u pitanju, sve je normalno. :D
Samo što su nama te tzv. promjene, samo jednom išle na ruku, kada je bila u pitanju muška selekcija, to je ono proširenje evropskog prvenstva.. :D
Ma znam sve, kako su promijenili da se prenose bodovi protiv svih selekcija u ovu treću fazu kvalifikacija za SP (muškarci), a mi računali da nam pobjede protiv Belgije neće značiti ništa, na kraju nam je i onaj zadnji poraz u Belgiji odredio sudbinu u narednoj rundi :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Samozdravlje » 21 nov 2018, 16:27

Turkinje od 14:7 na 17:17 , pocela druga cetvrtina 4 min. 26:23 . Na hajr i dobro :bih:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.