Zenske selekcije

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Shategabri
Postovi: 14620
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Shategabri » 17 feb 2022, 23:45

Joj neukusne priče o MJ :facepalm:
Koševo Zapad

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la TheChief » 17 feb 2022, 23:46

marlostanf1eld je napisao/la:
17 feb 2022, 23:43
TheChief je napisao/la:
17 feb 2022, 23:41
L-Train je napisao/la:
17 feb 2022, 23:35
MJ nije ni izbliza znacio Bullsima,koliko JJ BiH,ne znam uopste odakle ovo poredjenje.Gdje je nama Pippen,Kukoc,Rodman... u ovoj reprezentaciji :D
Bullsi bez Jordana imali 2 pobjede manje u RS.

U PO ispali u 1/2 konferencije u 7 utakmica od Knicksa, koji su pak u 7 utakmica izgubili finale od Houstona. :D

Eto kakav je bio ostatak ekipe. :D

A kad James ode iz neke ekipe... :D
Mozda zato sto odu i 3 superstara koja dovede sa sobom :think:
Nije istina.

Avatar
emir18
Postovi: 16500
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la emir18 » 17 feb 2022, 23:57

marlostanf1eld je napisao/la:
17 feb 2022, 23:43
TheChief je napisao/la:
17 feb 2022, 23:41
L-Train je napisao/la:
17 feb 2022, 23:35
MJ nije ni izbliza znacio Bullsima,koliko JJ BiH,ne znam uopste odakle ovo poredjenje.Gdje je nama Pippen,Kukoc,Rodman... u ovoj reprezentaciji :D
Bullsi bez Jordana imali 2 pobjede manje u RS.

U PO ispali u 1/2 konferencije u 7 utakmica od Knicksa, koji su pak u 7 utakmica izgubili finale od Houstona. :D

Eto kakav je bio ostatak ekipe. :D

A kad James ode iz neke ekipe... :D
Mozda zato sto odu i 3 superstara koja dovede sa sobom :think:
E to je to.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
L-Train
Postovi: 18366
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 18 feb 2022, 00:35

Cak tri superstara lol,naravno da to nije to,al to nije ni tema.

@chief-ma to to pricam,naravno da je on debelo bio najbitniji igrac te ekipe ali je pored sebe imao sjajne saigrace,posebno u drugom three peatu.Ovdje imas jednu koja je daleko daleko iznad svih ostalih,pa mi smo i Koreanke koje su viceprvakinje svijeta ili OI? Dobili bez druge najbolje igracice,eto koliki je njen uticaj.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 18 feb 2022, 06:13

L-Train je napisao/la:
18 feb 2022, 00:35
Cak tri superstara lol,naravno da to nije to,al to nije ni tema.

@chief-ma to to pricam,naravno da je on debelo bio najbitniji igrac te ekipe ali je pored sebe imao sjajne saigrace,posebno u drugom three peatu.Ovdje imas jednu koja je daleko daleko iznad svih ostalih,pa mi smo i Koreanke koje su viceprvakinje svijeta ili OI? Dobili bez druge najbolje igracice,eto koliki je njen uticaj.
Japanke
Anfernee "Penny" Hardaway #1

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la bombaysaphire » 18 feb 2022, 09:08

L-Train je napisao/la:
18 feb 2022, 00:35
Cak tri superstara lol,naravno da to nije to,al to nije ni tema.

@chief-ma to to pricam,naravno da je on debelo bio najbitniji igrac te ekipe ali je pored sebe imao sjajne saigrace,posebno u drugom three peatu.Ovdje imas jednu koja je daleko daleko iznad svih ostalih,pa mi smo i Koreanke koje su viceprvakinje svijeta ili OI? Dobili bez druge najbolje igracice,eto koliki je njen uticaj.
Kakve Koreanke buraz te spopale , jesi dobar ? :crazy:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
dinoo
Postovi: 4885
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la dinoo » 18 feb 2022, 09:36

Ne postoji u modernom spotu primjer koji bi mogao posluziti kao poredjenje u zavisnosti o jednom igrac kao sto nasa z.repka zavisi od Jones.

Avatar
L-Train
Postovi: 18366
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la L-Train » 18 feb 2022, 15:56

bombaysaphire je napisao/la:
18 feb 2022, 09:08
L-Train je napisao/la:
18 feb 2022, 00:35
Cak tri superstara lol,naravno da to nije to,al to nije ni tema.

@chief-ma to to pricam,naravno da je on debelo bio najbitniji igrac te ekipe ali je pored sebe imao sjajne saigrace,posebno u drugom three peatu.Ovdje imas jednu koja je daleko daleko iznad svih ostalih,pa mi smo i Koreanke koje su viceprvakinje svijeta ili OI? Dobili bez druge najbolje igracice,eto koliki je njen uticaj.
Kakve Koreanke buraz te spopale , jesi dobar ? :crazy:
Mea culpa :mrgreen:
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

EdinjoBos
Postovi: 1284
Pridružen/a: 14 feb 2021, 10:12
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la EdinjoBos » 18 feb 2022, 22:14

Impresivne brojke:


slika

slika

slika

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la marlostanf1eld » 18 feb 2022, 22:20

Bila na sirem spisku u kvalifikacionim :thumbup:




ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 19 feb 2022, 00:11

Tracy3McGrady je napisao/la:
16 feb 2022, 05:37
ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
15 feb 2022, 12:31
Za Selimović i Nikšić sam već spomenuo ,pogotovo Selimović jer doslovno sama nosi Čelik ,i ima oko 25 u prosjeku ,definitivno treba da ode u inostranstvo jer nema šta da više dokaziva u našoj ligi.Od mlađih spomenuo bi trio dragičević - predojević - guska.Predojević je bila mvp waba u14 kad je Okk Feniks osvojio,Iako ima tek 14 godina bila je jedna od lidera Feniksa i već je na polusezoni Otišla u Orlove,sto je po meni možda i greška ali evo iskoristila je priliku i zabila 15 protiv Mladog Krajišnika.Guska po meni najbolji mladi krilni centar u ligi zabila je 30 poena ekipi koja igra najbolju obranu u ligi,jedan od Lidera ovog tima.Milica je bila proglašena najperspektivnijom košarkašicom na ovom Telemach cupu u Sarajevu,doslovno je sama vodila ekipu Banovica do državnog prvenstva za juniorke.Spomenuo bih još Umu Bobić koja u Sloveniji doslovno razvaljiva svaku utakmicu je najbolja i nema utakmice u kojoj ne zabija ispod 20 poena.Prošle godine je imala oko 25,26 u prosjeku i vrijeme joj je da ide dalje od Krke.
Koje godište je Jana Guska?

Milicu znam, ona je 2007. nisam je imao priliku gledati kako igra ali sam čuo sve najbolje o njoj.

Hana Predojevic je takođe 2007. Ukoliko su informacije tačne koje sam našao, a za malu Janu nisam ništa našao ali pretpostavljam da je i ona 06/07
Jeste ,i ona je također 2006 godište.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 19 feb 2022, 00:15

mirsad993 je napisao/la:
16 feb 2022, 21:20
Sta se desava sa Ksenijom Mitric i Keseljevic mali play, također i Gligic sta radi ove sezone znam da je prošlu bila odlična u nasoj ligi?
Mitrić igra za univerzitet Marshall,dok Kešeljević igra u Plamen Požegi.Gligić je startni plejmejker Partizana .


mirsad993
Postovi: 811
Pridružen/a: 18 dec 2013, 01:45
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la mirsad993 » 19 feb 2022, 13:01

ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
19 feb 2022, 00:15
mirsad993 je napisao/la:
16 feb 2022, 21:20
Sta se desava sa Ksenijom Mitric i Keseljevic mali play, također i Gligic sta radi ove sezone znam da je prošlu bila odlična u nasoj ligi?
Mitrić igra za univerzitet Marshall,dok Kešeljević igra u Plamen Požegi.Gligić je startni plejmejker Partizana .
Našao sam i ja te informacije, koliko vidim Mitric slabo igra na college-u mislim ima malu minutazu, kad sam je gledao u mladjim selekcijama djelovala mi je recimo bolje od mladje Zubac.
Keseljevic sam isto tako gledao na onom prvenstvu u Sarajevu prije par godina i kao najmlađa čini mi se bila je ubjedljivo najbolja ali i ubjedljivo najniža mislim da je to njen problem za seniorsku košarku.
Gligic nisam nikad gledao ali vidim da je imala dobre brojke u našoj ligi, ne znam jel debitovala nekad za nas ako odigra dobro u Partizanu bojim se da je Srbi ne uzmu.
Moje pravo pitanje je kakve su te djevojke u poređenju sa onim što trenutno imamo u rosteru recimo kolika je razlika izmedju recimo Keseljevic, Gligic, Mitric, Viskovic, Miseljic, Selimović ili još i ovih mladjih sto je neko nabrojao gore u odnosu na Dzombetu, Delicke, Heljic, Dzebo, Deuru.
Licno smatram da ove sto su trenutno u rosteru i nisu nesto puno bolje odnosno hocu da kazem da je bar neka od ovih gore nabrojanih dosad trebala imati par utakmica za reprezentaciju (pod tim mislim da je imala minute a ne da sjedi samo kao što je Miseljic ja mislim par utakmica).
Takodjer mišljenja sam da na svako ovo okupljanje Lojo treba da pozove barem jednu igračicu iz domaćeg prvenstva koja je u formi kao što je u ovom trenutku recimo ova Sobot iz Orlova koja igra odlično u zadnje vrijeme i u WABA ligi (stoji naša zastava pored valjda moze igrati za nas) a na taj način bi pokazao da prati našu ligu i dao tim djevojkama motivacije, ovako izgleda da kako god ko igra u klubu zna se kojih 12-15 se vrti oko finalnog spiska.
Nisam nikad čuo prije za ovu Halilovic sto je sad bila u 12 sta je s njom kakva je ona, malo mi je bezveze tako nekoga dovoditi a da ne igra nikako a bas u tom smislu mislim da je bolje bilo povesti nekoga iz naše lige.
Prije nego što me neko napadne, ovo nije ništa protiv Loje nego cisto treba razmišljati u pravcu da se na svaki način poboljša kvalitet reprezentacije prije svega mislim tu na još neku igračicu koja ima 10+ poena u rukama (kao što ima Melisa) kada Jones i Gajic budu zatvorene a da onda ne ovisimo samo o Babić i psujemo ovim ostalim (sestre Delic, Dzombeta, Dzebo) kako su amaterke a Lojo se pravda kako nije imao nikoga da ubaci sa klupe zbog kratkog rostera (uvijek se koristi maksimalno 9 igračica od 12).
Smatram da se moze sastaviti tim od 12 igračica gdje svaka od njih u svakom momentu moze odigrati 20tak minuta a da rezultat i kvalitet ne trpi.
Zbog nekih drugih stvari (za nas normalnih i specifičnih) već 2 igračice od top 5 po kvalitetu nisu u ekipi tako da nemamo pravo na još takvih poteza.
Dati šansu nekim od ovih igračica pa bi mozda se pokazalo da recimo Gligic, Keseljevic ili Viskovic više donose u igri nego ove trenutno.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la marlostanf1eld » 19 feb 2022, 13:58

mirsad993 je napisao/la:
19 feb 2022, 13:01
ShaquilleoNeal2560 je napisao/la:
19 feb 2022, 00:15
mirsad993 je napisao/la:
16 feb 2022, 21:20
Sta se desava sa Ksenijom Mitric i Keseljevic mali play, također i Gligic sta radi ove sezone znam da je prošlu bila odlična u nasoj ligi?
Mitrić igra za univerzitet Marshall,dok Kešeljević igra u Plamen Požegi.Gligić je startni plejmejker Partizana .
Našao sam i ja te informacije, koliko vidim Mitric slabo igra na college-u mislim ima malu minutazu, kad sam je gledao u mladjim selekcijama djelovala mi je recimo bolje od mladje Zubac.
Keseljevic sam isto tako gledao na onom prvenstvu u Sarajevu prije par godina i kao najmlađa čini mi se bila je ubjedljivo najbolja ali i ubjedljivo najniža mislim da je to njen problem za seniorsku košarku.
Gligic nisam nikad gledao ali vidim da je imala dobre brojke u našoj ligi, ne znam jel debitovala nekad za nas ako odigra dobro u Partizanu bojim se da je Srbi ne uzmu.
Moje pravo pitanje je kakve su te djevojke u poređenju sa onim što trenutno imamo u rosteru recimo kolika je razlika izmedju recimo Keseljevic, Gligic, Mitric, Viskovic, Miseljic, Selimović ili još i ovih mladjih sto je neko nabrojao gore u odnosu na Dzombetu, Delicke, Heljic, Dzebo, Deuru.
Licno smatram da ove sto su trenutno u rosteru i nisu nesto puno bolje odnosno hocu da kazem da je bar neka od ovih gore nabrojanih dosad trebala imati par utakmica za reprezentaciju (pod tim mislim da je imala minute a ne da sjedi samo kao što je Miseljic ja mislim par utakmica).
Takodjer mišljenja sam da na svako ovo okupljanje Lojo treba da pozove barem jednu igračicu iz domaćeg prvenstva koja je u formi kao što je u ovom trenutku recimo ova Sobot iz Orlova koja igra odlično u zadnje vrijeme i u WABA ligi (stoji naša zastava pored valjda moze igrati za nas) a na taj način bi pokazao da prati našu ligu i dao tim djevojkama motivacije, ovako izgleda da kako god ko igra u klubu zna se kojih 12-15 se vrti oko finalnog spiska.
Nisam nikad čuo prije za ovu Halilovic sto je sad bila u 12 sta je s njom kakva je ona, malo mi je bezveze tako nekoga dovoditi a da ne igra nikako a bas u tom smislu mislim da je bolje bilo povesti nekoga iz naše lige.
Prije nego što me neko napadne, ovo nije ništa protiv Loje nego cisto treba razmišljati u pravcu da se na svaki način poboljša kvalitet reprezentacije prije svega mislim tu na još neku igračicu koja ima 10+ poena u rukama (kao što ima Melisa) kada Jones i Gajic budu zatvorene a da onda ne ovisimo samo o Babić i psujemo ovim ostalim (sestre Delic, Dzombeta, Dzebo) kako su amaterke a Lojo se pravda kako nije imao nikoga da ubaci sa klupe zbog kratkog rostera (uvijek se koristi maksimalno 9 igračica od 12).
Smatram da se moze sastaviti tim od 12 igračica gdje svaka od njih u svakom momentu moze odigrati 20tak minuta a da rezultat i kvalitet ne trpi.
Zbog nekih drugih stvari (za nas normalnih i specifičnih) već 2 igračice od top 5 po kvalitetu nisu u ekipi tako da nemamo pravo na još takvih poteza.
Dati šansu nekim od ovih igračica pa bi mozda se pokazalo da recimo Gligic, Keseljevic ili Viskovic više donose u igri nego ove trenutno.
Ma nisu bolje od ovih sto si nabrojao, velika razlika u kvaliteti takmicenja pa ti se cini, ali svakako da ih treba pratiti.

ShaquilleoNeal2560
Postovi: 543
Pridružen/a: 04 feb 2021, 18:50
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la ShaquilleoNeal2560 » 27 feb 2022, 23:15

Učinak naših košarkašica ove sedmice : Anđela Delić vs Giannina 13 poena,8 skokova 3 asistencije
Irena Vrancic vs Horizont Minsk 2 2 poena,4 skoka i 4 asistencije
Dragana Zubac vs Paok 4 poena ,1 skok ,1 asistencija
Melisa Brcaninovic vs Zaragoza 0 poena ,1 skok i 1 asistencija
Jonquel Jones vs Nadezhda 18 poena i 17 skokova
Sara Heljic vs Ujbuda 8 poena ,5 skokova i 1 asistencija
Miljana Džombeta vs Sepsi 8 poena ,6 skokova i 9 asistencija
Milina Miseljic vs Niš 11 poena ,4 skoka i 5 asistencija
Anđela Gligic vs Art 11 poena ,1 skok i 1 asistencija
Hana Halilovic vs Alvik Basket 2 poena i 5 skokova
Nikolina Babic vs Cukurova 9 poena 1 skok 3 asistencije
Nikolina Delic vs Jezice 10 poena,9 skokova i 4 asistencije
Nikolina Džebo vs Leotar 20 poena ,10 skokova i 7 asistencija

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Zenske selekcije

Post Postao/la Tracy3McGrady » 28 feb 2022, 11:39

Vidim počeli su ovi kontrolni treninzi za u18, koliko sam čuo da nam i nije bas jaka generacija, više se očekuje od u16
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 23 gosta.