Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
MilaKunis
Postovi: 301
Pridružen/a: 31 avg 2013, 23:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la MilaKunis » 17 dec 2014, 01:47

Virtu4l je napisao/la:Nova Harunova objava na FB :bih:
De SS ili Paste

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la baglama » 17 dec 2014, 02:42

Znaci sutra su sazvali presicu da rjese probleme tako sto ce otjerat Nurkica?

Savez je pokrenuo aferu i gasio vatru benzinom sve do danasnjeg dana. Ko vam je kriv sto vas Enes podbada pa reagujete kao imbeciili?

da je nama Nurkic ugrozio plasman na Euro sumnjivim ili ne odlaskom, pa da shvatis, ovako je samo izmisljen problem koji je poslije jos vise buknuo i sutra dobijamo kraj sapunice-sretan samo za gmazove u foteljama, za obicne navijace sigurno ne. Bice ona prica o zastiti onih koji su ranije eskivirali kvalifikacije i , nastupali u dresu Hrvatske i tako to.... Ima i kod nas reda, nema zajebavanja...od sutra pravna drzava! Savez je ba ozbiljna institucija, zato su i zajmljivali od igraca pare :urnebes:

Harunova/Dinina tastina je preca od MVP U18 i U20? Kome?
Ko vas je ovlastio da tako poredate prioritete?

Obican svijet ne zanima ko je covjek koji je zaduzen da obezbjedi logistiku, niti ce iko normalan staviti birokratu ispred talenta "svjetskog potencijala" (by GM Denvera). Vi u savezu ste zamjenjiva roba, ima desetine hiljada ljudi s biroa koji bi sutra radili isti taj posao. Shvatite da ce vam se obiti o glavu ako gurali svoje licne interese ispred opceg dobra.

Harun obezbjedio da Bosnjaci igraju za Bosnu, i hajmo mu podici spomenik!? Ne vjerujem sta citam.. :lol: .Moze on ganjat koga hoce i vrsit pritisak ali da Nurkic/Musa/Sulejamnovic nisu htjeli igrat za Bosnu, mogao bi se slikat....da je makar sredio da Sulejmanovic ne ceka 21godinu,ali nista ni tu...Karahodzica da igra U 18 ove god, nista ni tu...opet jalova diplomatija i trampa.
Ovo slavljenej Haruna sto samo obavlja svoj posao je isto kao kad bi trebalo velicat EP jer imamo struje...Hvala ti Grabovice sto imamo svijetla , i sto mogu pisat na kompjuteru jer si mi Ti to omogucio. :rol: :urnebes:

da je zavrsio Bendera ili Glisica, pa hajde...Cuj ti ovih savezovih miseva, Harun zasluzniji od igraca. Vrh poltronstva.
I makar sam do prosle sedmice gajio nadu da je taj harun shvatio sta mu je cinit, da ipak vidi siri sliku, nista od toga, fejsbukovac ce presjec stvar...sjekirom.

PS nemojte ba Dinu, posten covjek, nikad osudjivan...Imal ko da bi reko da je Dodik kriminalac ili Amir Zukic npr? Dokazite presudom,hehehe

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Virtu4l » 17 dec 2014, 02:45

baglama je napisao/la:Harun obezbjedio da Bosnjaci igraju za Bosnu, i hajmo mu podici spomenik!?
Historija nam govori da je to djelo baš za spomenik, ali eto, neko se može sprdati sa tim :clap:
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
baglama
Postovi: 1386
Pridružen/a: 21 sep 2014, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la baglama » 17 dec 2014, 03:12

Nista on nije uradio jer je to bila volja svih onih koji dodju pod nasu zastavu. Ako trebamo biti zahvalni sto ih ne tjera puskom da ne igraju za zemlju rodjenja, evo zahvalan sam..Posto je otjerao Nurkica, zahvalan sam ako sutra dovede Zimica kao zamjenu. Kljucno je biti ponizan.**** rezultate, bitno je ucestvovat.:salut:

Avatar
Virtu4l
Postovi: 61404
Pridružen/a: 15 jun 2008, 23:21
Lokacija: Zvornička 27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Virtu4l » 17 dec 2014, 03:25

Da, inače svi koji su ovdje rođeni igraju za BiH...

Jadni mi sa vama...
Evribadi sej Željo
Željoooo

Avatar
Ajax
Postovi: 9572
Pridružen/a: 19 mar 2014, 01:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ajax » 17 dec 2014, 03:27

Harun jeste uradio puno toga. Po meni jako puno oko nagovaranja novih igraca, angazovanja vrhunskih selektora i svega. Samo onaj ko radi ponekad i pogrijesi. Oko Nurkica su bile neke greske. Ne opravdavam igraca ovdje koji ima svoje greske samo stariji i pametniji valjda popusta. Menager po meni ima negativan uticaj i to sve stoji. Mada to je nebitno. Jedino sta je bitno je da Bosna od kad igra ova reprezentacija znaci od Alihodzica dalje nije imala centra ovako kvalitetnog i jos ovako mladog. Nurkic bi bio bukvalno nenadoknadiv gubitak. On bi ponudio neke stvari koje nasi drugi centri ne mogu da ponude. To je 100% tako bez dileme.

Avatar
Ponos Torina
Postovi: 9467
Pridružen/a: 19 feb 2009, 21:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ponos Torina » 17 dec 2014, 03:33

evo od Haruna...


Nekada čitam svoje izjave ili izvješaje sa pres konferencija i pitam sam sebe jesam li ja tu bio
Čitam i tekstove i izjave ljudi koji me naručeno optužuju i pljuju, a nigdje moga odgovora ili mogućnosti da se opravdam ili demantujem laž!

Ali na moju sreću ima još uvijek novinara koji znaju napisati jedan profesionalan tekst i koji znaju napisati šta sam rekao
Ovaj tekst potpisujem i zahvaljujem se autoru (na žalost danas se moraš zahvaliti novinaru ako napiše ono što si rekao)

p.s.
I kad sutra na pres konferenciji iznesem činjenice da je Jusufov menadžer lažov i prevarant, da me lažno optužio da sam lopov i da sam uzeo 300.000 eura za Preldžića, baš me intresuje da li će pojedini novinari napisati "Trnovčeviću ****" ili će nastaviti sa zbunjivanjem narodnih masa da se ne zna ko je kriv, ko laže, ko odvodi naše igrače, ko ih prodaje i ko uzima novac... i ko voli BiH!
usomi sinoc svitac usobu ja mislijo neko scigarom hoda posobi kase nisam slogiro tobejarabi

Avatar
skyisthelimit
Postovi: 3240
Pridružen/a: 26 mar 2011, 16:47

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la skyisthelimit » 17 dec 2014, 07:14

Evo izjavio da ce uvijek igrati za BiH, ali ne i za privatnu reprezentaciju koju vode dva covjeka i direktor reprezentacije. Imao je obavezu potpisati klauzulu koja ga obavezuje nastupom na ljetnoj ligi sve zbog nastupa prosle godine za U-20 reprezentaciju. Da su drugacije okolnosti spreman je prekrsiti i to i platiti veliku svotu novca, ali ovako tesko. Slino Konakovic mu rekao da je neperspektivan, zbog toga je otisao u Sloveniju.
15.10 - 15.06 ...

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la neno#4 » 17 dec 2014, 07:44

Najobicnija laz. Igrao je za U 20, zato sto bi morao ici na Ljetnu ligu ove godine, a tada nije trenirao 20 dana od finala sa Cibonom. No, danas na presici cemo vidjeti sta i kako. Po stoti put se ponavljam, Jusif Nurkicje nasusno potreban reprezentaciji, niko ga se nikada nije pokusao odreci, samone pod ovim napadima i cirkusom kojeg pravi Enes. Eno u Oslobodjenju ima tekst u kojem covjek ne zeli da odgovori ni na jedno direktno pitanje. Samo lazne optuzbe.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 17 dec 2014, 08:18

neno#4 je napisao/la:
kralj_je_mrtav je napisao/la:
Joj sto ne mogu glupih pretpostavki i povezivanja Beobasketa sa ovim slucajem, sto je apsolutna nonsens. Znaci, smijesno je reci da imaju dodirnih tacaka. U reprezentaciji igraju i igraci kojima nije menadzer Misko Raznatovic. To sto je Mirzi, Nihadu, Kikanu, Stipi menadzer (zar nabrojani ne zasluzuju biti u repki)? Uglavnom, sutra ce biti interesantno kada se isprica prica za Emira Preldzica, kada se razjasni dosta stvari oko nastupa Jusufa Nurkica. Sacekajmo.

Nista tu nece biti zanimljivo, odnosno nastavit ce se trakavica koja ce na kraju za nas imati tuzan zavrsetak, odnosno Juka ce biti bivsi reprezentativac. Opet se ide u pogresnom pravcu, ljudi nikako da shvate da nam je Nurkic zlata vrijedan, da je decko uvucen u ovu pricu iz ko zna kojih razloga. Sutra ce Harun reci svoje, navecer ce Juka ili njegov zastupnik reci svoje i zavrsena prica. Stretnog kraja nece biti. Izgubit cemo igraca, oni koji su placeni za svoj posao, nece ga odraditi kako treba ali ce ipak na kraju mjeseca platu na racun dobiti. Bilo bi lijepo da se u sutrasnjem monologu malo prozbori i o nepotizmu u Savezu, o Đoki, o ovom posljednjem tamnoputom igraču, o Kuzmiću... Naravno, bilo bi lijepo da navijaci znaju i zbog cega smo mi jedna od rijetkih selekcija koja nema selektora. Ko prati formu igraca, ko skautira... Sve su to pitanja na koja se treba odgovor dati. U kranjem slucaju bilo bi lijepo cuti i da li ce se sekretar izviniti bh. javnosti zbog svog kocijaskog istupa na drustvenoj mrezi.
Ko ti je slagao/rekao da Bosna i Hercegovina nema selektora? Selektor je Dusko Ivanovic, euroligaski trener. Onaj koji igra TOP 16 fazu elitnog takmicenja. Tako ce i ostati.[/quote]
što bi ti rekao gdje je tu papir, gdje je ugovor
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la admin » 17 dec 2014, 08:22

bas svasta procitati na temama o kosarkaskoj reprezentaciji, vidi se da ljudi više pisu iz patriotskih razloga, a manje prate sport.

Ovdje se prica o angazmanu vrhunskih selektora, ali jeste li svjesni da smo mi u zadnjih 14 mjeseci selektora imali manje od dva mjeseca i da ga trenutno nemamo niti se ocekuje da cemo ga imati u narednih pola godine.

Neko bi mozda mogao reci i da nam ne treba, ali upravo ova situacija sa nurkicem je dokaz da nam itekako treba. Da imamo selektora, o pozivima igracima ne bi raspredak sekretar (zamislite Bakovica da na Fb ima sukob sa Dzekom).

To je sjajan potez ustede koji bi nas mogao kostati daleko više od par plata ili ako hocete od slabijeg selektora, ali onog sa trajnim angazmanom. Ovako se dovodimo u poziciju da nam skauting i selektiranje vode ljudi koji to ne bi trebali raditi, a selekror (ne zove se dzaba selektor) radi sami uigravanje ekipe i vodi tim na utakmici.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 17 dec 2014, 08:32

neno#4 je napisao/la:
kralj_je_mrtav je napisao/la:neno#4, izvini druze, Ivanovicu je ugovor istekao sa zadnjom kvalifikacijskom utakmicom i trenutno nije selektor, sto ne znaci da nece biti. Ako grijesim ispravi me, ali koliko se moze zakljuciti iz novina i portala, on nije selektor, trenutno...
Kome vise vjerujes? Portalima koji pisu da ce Dino Radoncic igrati za BiH (prije ce Preldzic) ili meni?
ah da uskoro ce i preldzic biti veci patriota nego jusuf
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 17 dec 2014, 08:36

neno#4 je napisao/la: [
Ne, nego si ti spin doktor. Pitao sam te da nadjes licencu? Ima ili nema? Savez ce uvijek imati problema sa managerom koji je odveo najveci dio nase djece (rastavljivao se sa generalnim sekretarom Slovenije u hiljadama eura) oko pasosa i nastupa nase djece za Sloveniju. No, sada su se malo vremena promijenila. Promijenio se sekretar, dosao Raso Nesterovic, malo se muljaza zaustavila. Nema vise ispisnica, a covjek ne zeli Bosance u repki Slovenije. Enes polako gubi zlatnu koku..
opet neno englez, eto potrebna je licenca za muljažu, a nama državu vode ljudi sa 4 razreda osnovne ili ti oni što fakultete na DIF-u završavaju za 9 mjeseci
gdje mu je bila licenca kada je došao sa vlasnikom beobasketa u KK Bosna, a tada on nije više bio u njoj i kada su ucjenjivali mahalbasica da predze u beobasket, a ostavi trncevica
i ode momak iz BiH bukvalno plačući i zgrožen
a ovo je samo javni slučaj koji je izašao u javnost, a znaš ti dobro sijaset drugih manje poznatih
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la neno#4 » 17 dec 2014, 08:38

nerminh74 je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
kralj_je_mrtav je napisao/la:neno#4, izvini druze, Ivanovicu je ugovor istekao sa zadnjom kvalifikacijskom utakmicom i trenutno nije selektor, sto ne znaci da nece biti. Ako grijesim ispravi me, ali koliko se moze zakljuciti iz novina i portala, on nije selektor, trenutno...
Kome vise vjerujes? Portalima koji pisu da ce Dino Radoncic igrati za BiH (prije ce Preldzic) ili meni?
ah da uskoro ce i preldzic biti veci patriota nego jusuf
Nisi shvatio poentu posta. Govorio sam o sansama za nastup u reprezentativnom dresu, a ne o tome ko je veci patriota.

P.S. Za selektora (evo ako nisi upućen) Duško ima ugovor 1+1. Dogovor pred kvalifikacije je bio taj da ako odemo na prvenstvo, Duško ostaje selektor. Prosvjetli me šta se promijenilo od tada? Sačekajmo, naredni dani će donijeti odgovor i na ovo pitanje.
Zadnja izmjena: neno#4, dana/u 17 dec 2014, 08:43, ukupno mijenjano 1 put.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la neno#4 » 17 dec 2014, 08:41

admin je napisao/la:bas svasta procitati na temama o kosarkaskoj reprezentaciji, vidi se da ljudi više pisu iz patriotskih razloga, a manje prate sport.

Ovdje se prica o angazmanu vrhunskih selektora, ali jeste li svjesni da smo mi u zadnjih 14 mjeseci selektora imali manje od dva mjeseca i da ga trenutno nemamo niti se ocekuje da cemo ga imati u narednih pola godine.

Neko bi mozda mogao reci i da nam ne treba, ali upravo ova situacija sa nurkicem je dokaz da nam itekako treba. Da imamo selektora, o pozivima igracima ne bi raspredak sekretar (zamislite Bakovica da na Fb ima sukob sa Dzekom).

To je sjajan potez ustede koji bi nas mogao kostati daleko više od par plata ili ako hocete od slabijeg selektora, ali onog sa trajnim angazmanom. Ovako se dovodimo u poziciju da nam skauting i selektiranje vode ljudi koji to ne bi trebali raditi, a selekror (ne zove se dzaba selektor) radi sami uigravanje ekipe i vodi tim na utakmici.
Nijedan Savez na svijetu nema selektora 12 mjeseci. Selektor u kosarci se angazuje na ugovor od dva mjeseca i toliko ga placas, a ne cijelu godinu. Iluzorno je ocekivati da se neko placa cijelu godinu, to sebi ne mogu priustiti ni najbogatiji Savezi.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 17 dec 2014, 08:42

neno#4 je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
neno#4 je napisao/la:
Kome vise vjerujes? Portalima koji pisu da ce Dino Radoncic igrati za BiH (prije ce Preldzic) ili meni?
ah da uskoro ce i preldzic biti veci patriota nego jusuf
Nisi shvatio poentu posta. Govorio sam o sansama za nastup u reprezentativnom dresu, a ne o tome ko je veci patriota.
naprotiv upravo je to poenta, sutra ce radi reprezentativnog dresa biti preldzic (koji je inace u laganom padu) patriota, a jusuf hulja
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Batko
Postovi: 4980
Pridružen/a: 27 apr 2012, 10:37
Lokacija: Tuj
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Batko » 17 dec 2014, 08:54

Mene je strah ove danasnje presice..... Nadam se da ce se staviti poklopac na ovaj slucaj, barem na neko vrijeme..... Svi mi znamo ko je Trnovcevic, njegova djela su jasna i govore o njemu..... Sta je jos radio, koliko i od koga je uzimao novce mene stvarno vise ne interesuje....

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la neno#4 » 17 dec 2014, 08:55

naprotiv upravo je to poenta, sutra ce radi reprezentativnog dresa biti preldzic (koji je inace u laganom padu) patriota, a jusuf hulja
Dobro. Vjerujem ti.
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 17 dec 2014, 09:10

Batko je napisao/la:Mene je strah ove danasnje presice..... Nadam se da ce se staviti poklopac na ovaj slucaj, barem na neko vrijeme..... Svi mi znamo ko je Trnovcevic, njegova djela su jasna i govore o njemu..... Sta je jos radio, koliko i od koga je uzimao novce mene stvarno vise ne interesuje....
mene samo zanima da mi imamo najaču ekipu u francuskoj, a to bez jusufa neče biti, a to je glavni posao saveza
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

admin
Site Admin
Postovi: 12015
Pridružen/a: 06 mar 2008, 10:30
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la admin » 17 dec 2014, 09:24

neno#4 je napisao/la:
admin je napisao/la:bas svasta procitati na temama o kosarkaskoj reprezentaciji, vidi se da ljudi više pisu iz patriotskih razloga, a manje prate sport.

Ovdje se prica o angazmanu vrhunskih selektora, ali jeste li svjesni da smo mi u zadnjih 14 mjeseci selektora imali manje od dva mjeseca i da ga trenutno nemamo niti se ocekuje da cemo ga imati u narednih pola godine.

Neko bi mozda mogao reci i da nam ne treba, ali upravo ova situacija sa nurkicem je dokaz da nam itekako treba. Da imamo selektora, o pozivima igracima ne bi raspredak sekretar (zamislite Bakovica da na Fb ima sukob sa Dzekom).

To je sjajan potez ustede koji bi nas mogao kostati daleko više od par plata ili ako hocete od slabijeg selektora, ali onog sa trajnim angazmanom. Ovako se dovodimo u poziciju da nam skauting i selektiranje vode ljudi koji to ne bi trebali raditi, a selekror (ne zove se dzaba selektor) radi sami uigravanje ekipe i vodi tim na utakmici.
Nijedan Savez na svijetu nema selektora 12 mjeseci. Selektor u kosarci se angazuje na ugovor od dva mjeseca i toliko ga placas, a ne cijelu godinu. Iluzorno je ocekivati da se neko placa cijelu godinu, to sebi ne mogu priustiti ni najbogatiji Savezi.
aha, znači u košarci igrače selektiraju sekretar i predsjednik saveza, a ne selektor.
gore kažeš da je 1+1, a ovdje da je 2 mjeseca normalno? koje je?
i kad se stvori ovakav problem, onda se taj 1+1 opere i kaže (s pravom) da neće da se petlja jer nema ugovor.

tako recimo saša đorđević u srbiji trenutno ima isti status kao duško ivanović u BiH? i kod njih pressove sazivaju sekretari a ne selektori, jer se u košarci angažuje selektor na dva mjeseca:

http://www.telegraf.rs/sport/1349139-dj ... ja-krstica" onclick="window.open(this.href);return false;

hvala ti što si nas prosvijetlio.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.