Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,KK_Bosna

tuzlak1987
Kontakt:

PostPostao/la tuzlak1987 » 07 feb 2018, 18:57

Ma dobija 80 na 4 hladno bez obzira na sve. Ako nekom bude trebao visoki igrac onda ce agent i da izvuce taj novac, ako ne bude onda cifra opada ali uvijek bude neko. Sve je do agenta i on za njega moze izvuci tu cifru..
Noah je odigrao losu sezonu i naletio da Knicksima treba centar i dobio novac iako je bezveze igrao samo jer je neko imao potrebu za visokim igracem.

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 07 feb 2018, 19:32

TheChief WroteColon
Miles Plumlee 12,5 miliona godišnje
Gortat 13
Chandler 13
Robin Lopez 14
Mason Plumlee 13,5
Dieng 15,5
Mozgov 16
Valanciunas 16,5
Tristan Thompson 17,5
Mahinmi 16,5
Biyombo 17
Noah 18,5
Kanter 18
Adams 25

I onda neko kaže dobit će Juka 10 miliona. 15 je minimum minimuma. 17-18 realno. 20 u najboljem slučaju.

druge okolnosti su tada bile i imalo se Salary Cap prostora i davali su se veliki ugovori, sada toga nema i nece biti
sva su predvidjanja da ce igraci najebat zbog toga... opet kazem, Nurkic bi sigurno dobio 4/85 +/-, no sada je moguce da dobije mnogo manje
Let's see Paul Allen's card.

TheChief
Kontakt:

PostPostao/la TheChief » 07 feb 2018, 22:36

Chinaglia WroteColon
TheChief WroteColon
Miles Plumlee 12,5 miliona godišnje
Gortat 13
Chandler 13
Robin Lopez 14
Mason Plumlee 13,5
Dieng 15,5
Mozgov 16
Valanciunas 16,5
Tristan Thompson 17,5
Mahinmi 16,5
Biyombo 17
Noah 18,5
Kanter 18
Adams 25

I onda neko kaže dobit će Juka 10 miliona. 15 je minimum minimuma. 17-18 realno. 20 u najboljem slučaju.

druge okolnosti su tada bile i imalo se Salary Cap prostora i davali su se veliki ugovori, sada toga nema i nece biti
sva su predvidjanja da ce igraci najebat zbog toga... opet kazem, Nurkic bi sigurno dobio 4/85 +/-, no sada je moguce da dobije mnogo manje

Šta ti mislis koliko će dobiti ?

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 07 feb 2018, 22:55

pa rekao sam da ne znam, tesko je predvidjeti, s jedne strane cinjenica da ekipe nemaju bas Salary Cap prostora, sto znaci da ce igraci dobit mnogo manje nego sto bi inace dobili (takve su pretpostavke), naprosto su okolnosti takve, isto kao sto su prije godinu, dvije, tri bile drugacije okolnosti i davalo se sakom i kapom, pa su igraci debelo preplacivani, pogotovo su krs igraci dobili za svoj kvalitet vrh ugovore

moje misljenje je da bi on trebao dobit oko 4/85, mada vecina navijaca POR smatra da ce to biti ponuda 12-15 mil, znaci 4/48-4/60, sto realno nije normalno, obzirom da je mnogo bitniji igrac od Meyersa Leonarda, Evana Turnera, Allena Crabbea (to su trojica koja su u POR dobili vrh ugovore) i jos dosta igraca u NBA koji su dobili vrhunske ugovore upravo zahvaljujuci velikom Salary Cap-u

ja cu ostati pri svome 4/80+, no ako Salary Cap bude diktirao trziste, rekao bih da moze dobit 4/60 otprilike, nesto vise

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 07 feb 2018, 23:03

Na kraju će to biti 4/68 ili 4/72 što uopće nije loše.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 07 feb 2018, 23:10

jbg mrsko mi je sada traziti koji centri ce biti UFA na ljeto, znam ovako na prvu za Capelu, Cousinsa, Noela, DeAndre ako ode opt-out...

a ima negdje i spisak ekipa koji mogu ponudit dobar ugovor, koji imaju vise cap space-a

Monolog
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Monolog » 07 feb 2018, 23:17

Kanter i Brook Lopez su također slobodni.
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

DzoniInglis
Kontakt:

PostPostao/la DzoniInglis » 07 feb 2018, 23:55

Monolog WroteColon
Chinaglia WroteColon

Capela, Cousins produženje, njihove ekipe nemaju prostora da nekog drugog dovedu... Noelu, Dallas oborio cijenu skroz, on je otpisan. DeAndre nije lud da baci godinu ovog svog ugovora, ni približne pare ne može dobiti ovog ljeta. Kanter će isto dobiti produženje sada kada se Porzingis povrijedio.
Ostaje samo Brook koji je isto zagazio u tridesete i ne znam realno procijeniti koliko on vrijedi, možda tek ko podrška u lovu na prsten nekoj ekipi.
Znači da ipak i nije tolika konkurencija, barem po mojoj procjeni :/

theKuPuS
Kontakt:

PostPostao/la theKuPuS » 08 feb 2018, 23:30

Poslovao je i Portland, pa je tako Noah Vonles Oregon zamijenio Illinoisom s obzirom da su ga Blazersi trejdovali u Chicago Bullse.

Portland je u zamjenu za Vonleha dobio novčanu kompenzaciju, ali i prava na Milovana Rakovića. Ipak, za Blazerse je puno važnije da su oslobodili prostor u salary capu.

Raković je centarrrr

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 09 feb 2018, 01:28

theKuPuS WroteColon
Poslovao je i Portland, pa je tako Noah Vonles Oregon zamijenio Illinoisom s obzirom da su ga Blazersi trejdovali u Chicago Bullse.

Portland je u zamjenu za Vonleha dobio novčanu kompenzaciju, ali i prava na Milovana Rakovića. Ipak, za Blazerse je puno važnije da su oslobodili prostor u salary capu.

Raković je centarrrr

To je onaj sto je igrao za Bilbao prije 10-ak godina dok je i Mirza bio u Spaniji, ili postoji neki mladji momak s istim imenom i prezimenom? :crazy:

Btw, po meni je to totalno pogresna odluka jer Vonleh uopste nije imao neki veliki ugovor, mada je bio nepravedno zapostavljen od strane Stottsa.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 09 feb 2018, 01:47

Chinaglia WroteColonnema ni teoretske sanse da Nurkic dobije manje od 4/90 (neka bude 4/85 kao donja granica), cak iako ne odigra na nivou onih 20 tekmi, no jasno je da ce dobit max/blizu max ako odigra na slicnom nivou kao onih 20 tekmi i za to mu nece biti potreba citava takva sezona, vec otprilike 40+ tekmi, pola sezone

jednostavno da ne idem u tancine, ne trebas biti strucnjak, samo trebas poznavat materiju i situaciju

Evo sta si ti kao vrsni strucnjak pisao prije 3-4 mjeseca, a pogledaj sta sad pises. :lol:

Kad sam ja govorio da je realno da uzme ugovor izmedju 15 i 20 miliona, ovo je bio tvoj komentar na to:

Chinaglia WroteColonne mogu da vjerujem kakve gluposti pisete u vezi ugovora koji ce Nurkic dobit
stvarno ne mogu a da vam ne kazem, da veze s vezom nemate

Blago tebi kad do te mjere poznajes materiju. :kafa:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 09 feb 2018, 03:07

Nurkic da igra na nivou onih 20 tekmi, trazio bi near max/max, a za to je imao mnogo argumenata na svojoj strani, od toga da je iskljucivo on zasluzan za nevjerovatan preokret u sezoni POR (ko je gledao exit intervju Neila Olsheyja, jasne su mu neke stvari), do nekih drugih ugovora, sto u POR, sto u drugim ekipama, k tome da je zadrzao onaj nivo igara, POR bi u njemu vidio treceg igraca kao dio "Big Three", a ne bi kao sada, trazili kako mogu dovest tog igraca

ugovori koje imaju Meyers Leonard (4/41), Evan Turner (4/70), Moe Harkless (4/42), Allen Crabbe (4/74) su u odnosu na ono sto oni pokazuju ogromni ugovori, eh sada, uporedi njihove igre i ugovore sa igrama Nurkica u tih 20 tekmi i koliki ugovor bi on trebao dobiti na osnovu toga

POR je do skoro imao drugi najplaceniji roster u ligi, sto znaci da su igraci debelo preplaceni, a kada je u pitanju Nurkic, POR nije atraktivna destinacija i ne moze privuci UFA, zbog toga oni ne bi smijeli da se kockaju sa Nurkicem i morali bi ucinit apsolutno sve da zadrze Nurkica, jer onakav Nurkic iz onih 20 tekmi je jackpot za POR... znaci POR ne bi imao izbora osim dati mu near max/max ugovor

identicnu situaciju je imao WSH sa Ottom Porterom koji je bio RFA, nisu mu htjeli dati max ugovor, pustili su ga da testira free agency jer WSH tu nije imao sta izgubit, mogli su potencijalno samo dobit... ipak mu je BKN ponudio max ugovor i onda je WSH imao izbor: pustiti igraca ili matchirat ponudu i dati mu ugovor koji im se ne svidja i odlucili su se da matchiraju ponudu

prilicno sam siguran da sam ovim objasnio i argumentovao zasto bi Nurkic u slucaju da je zadrzao onaj nivo igara, trazio near max/max

nakon igara koje pokazuje ove sezone, ne vjerujem niti da ce trazit, niti da ce dobit near max/max ugovor, no i dalje tvrdim da bi on dobio 4/85 otprilike, no obzirom da ce se desiti "Big NBA money crunch" iliti finansijska kriza, pretpostavke americkih medija su da ce igraci dobit mnogo manje ugovore nego inace... dakle, kada je bilo Cap Space-a, djelilo se sakom i kapom, davali su se ogromni ugovori, sada ce biti skroz suprotna situacija i neki mediji idu toliko daleko da kazu da Nurkic nece dobit veci ugovor od Meyersa Leonarda npr, tj mozda koji milion gore

eh sada, uprkos finansijskoj krizi koja ce doci, meni je zaista tesko povjerovat, tacnije, nezamislivo mi je da ce Nurkic dobio slican ugovor kao Meyers Leonard i zbog toga sam napisao da bi, u slucaju da njegov ugovor padne pod uticaj finansijske krize, mogao iznosit npr 4/60+

nemoguce je znati koliko manje novca ce dobit igraci, mozemo samo nagadjat...

dakle, moje misljenje pisano u tadasnjem, a i sadasnjem trenutku, je potkrepljeno argumentima, no vi ste u tadasnjem trenutku pisali gluposti, da gluposti, bez ikakvih argumenata... mogao bih i ja sada izvaditi vase postove, no bojim se da necete moci argumentovati zasto ste pisali tako kako ste pisali... sljedeci put kada budes htio ispasti mangup, vaditi moje ili postove nekog drugog, potrudi se da imas argumente za ismijavanje, inace ces ispast glup, kao sto, pazi sada, upravo jesi!

PS za razliku od vas, kao navijac POR mnogo bolje poznajem ovu fransizu, Paulla Allena i Neila Olsheyja i znam sta i zasto to pisem

COYS
Kontakt:

PostPostao/la COYS » 09 feb 2018, 04:23

Nurk vs Hornets :kafa:

theKuPuS
Kontakt:

PostPostao/la theKuPuS » 09 feb 2018, 04:25

strasan pocetak

mirzatele
Kontakt:

PostPostao/la mirzatele » 09 feb 2018, 04:26

Tako se igra majstore

Chinaglia
Kontakt:

PostPostao/la Chinaglia » 09 feb 2018, 04:27

agresivno ide na polaganja za promjenu i odmah to bolje izgleda, odlican je i u odbrani, nista ne moze preko njega

Makaveli
Kontakt:

PostPostao/la Makaveli » 09 feb 2018, 04:29

nurkic je odlican igrac i ima mnogo toga da ponudi. u prvom redu nadprosjecno je mobilan i za onu visinu i snagu...sa druge strane dobro cita igru..
a sa trece, odlicno je uklopljen u por

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 09 feb 2018, 04:37

Sve odlicno osim onog pokusaja kad je krenuo licem prema kosu i kad je dobio bananu. Imao je prakticno cistu situaciju 1v1 sa mnogo nizim kosarkasem, a on je jos jednom pokazao ne zna voditi loptu i da je totalno bezidejan u takvim situacijama. Morat ce kad tad i na tome poraditi, jer se ono mora bolje zavrsavati. U odbrani je bio perfektan i u potpunosti je limitirao Howarda, koji tek sad pored Davisa pokazuje da uopste igra ovu utakmicu.

mirzatele
Kontakt:

PostPostao/la mirzatele » 09 feb 2018, 05:19

MA TAKO JEEE

COYS
Kontakt:

PostPostao/la COYS » 09 feb 2018, 05:28

Odlican

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.