Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 07 jul 2018, 16:43

Drape je napisao/la:
edin139 je napisao/la:Za ovaj ugovor jedino logično objašnjenje je da mu je zdravstveni bilten mnogo gori nego mislimo.
Mada moglo bi biti interesantno vidjeli smo u Denveru kako izgleda nezadovoljni juka :).
Uglavnom juka ubo lovu za narednih 4-5 koljena sada se može zajefrkavati raditi na sebi lično igrati slično mayersu bježat od laktanja u reketu raditi na trici odbranu kako mu q.. cejf a ako uspije solidno dotjerat tricu stisnut zadnju godinu ugovora ako mu se da ginuti još uvijek izmedju obruča.
Da sam na njegovom mjestu ovu sezonu bi im pružio novog mayersa jer su toliko i platili.
Dok isplaća poreze, menadžere, ostale troškove, koji stan, auto, proživi na visokoj nozi...od ovog ugovora neće ništa ostati. S obzirom da je pokazao da je puno bolji NBA igrač nego što je NBA biznismen, nema mu druge nego do otići u privatne vode, makar otvoriti aščinicu u Živinicama da se osigura :mrgreen:

Pola ostaje njemu... Ipak nije išao samo za parama u više navrata je govorio da mu se ostaje u Portlandu, sve u svemu nije los ugovor ako igraš gdje voliš.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10118
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la invincible1921 » 07 jul 2018, 17:23

Jbt ljudi forsiraju small ball koji je danasnja filozofija jos igra centra u ekipi gdje su glavne zvijezde dva beka sutera , u ekipi koja se zasniva na sutu za tri poena i eto trebala je sirovina isopd kosa u takvim okolnostima dobit max :roll: :roll: :roll:
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
chily-rz
Postovi: 8254
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la chily-rz » 07 jul 2018, 17:49

Samo što CJ i Dame ne mogu skupa čuvati nikog,za razliku od njih Juka doprinosi i u odbrani,.

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36506
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Donnie Darko » 07 jul 2018, 19:20

3isamagicnumber je napisao/la:Capela jos nije potpisao ugovor ali kada potpise to ce biti 4/100. Ne zato sto je bolji igrac od Juke(tu su u RPM i RPM-wins) nego zato sto ima pregovaraca koji nije totalni amater.

Edit, pa u PM, kako su mogli biti toliko glupi da ovaj ugovor potpisu. 2/24 nekako mogu razumjeti da pristanu ako nema bolje ali ovo 4/48 sa 4 godinom partially guaranted umjesto PO je ogroman poraz koji ce ga na kraju kostati 50M+ :facepalm:
Bolji je igrač od Juke, al nebitno.

Nije potpisao još ugovor zato što mu niko nije ponudio od ekipa koje imaju prostora na capu. Da mu je neko htio ponuditi 4/100 uradio bi do sada. Čovjek će možda uzeti QO i rizikovati desetine miliona dolara zato što ne može dobiti ugovor kakav je tražio, i okušati se sljedećeg ljeta kao potpuno slobodan igrač.
akisarajevo92 je napisao/la:ovdje je problem menadzer i nista drugo, Misko je Mirzi u 31. godini i sa 10ppg izborio da ima 30 miliona kroz 3 godine u raspalim Sunsima
Bucksima.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 07 jul 2018, 19:52

Capela ceka vjerovatno na max, ako ne bude pristace na 4/90-100 od Houstona. Capela je marginalno bolji od Juke nista znacajno, definitvno ne duplo bolji i ako ce biti duplo bolje placen.

Neki podaci koje sam procitao na njihovim forumu.
Ako je zadnja godina partially guaranteed to moze znaciti naprimjer da; 15x3 +3(guaranteed $) = 48M.
Ako je Shams u pravu, 53/4 moze biti da je naprimjer cetvrta godina 5M guaranteed + 3x16 =53M.
Sportske su pisali, 2+1 za 45M. Jucer sam ismijavao to, danas bi najbolje bilo da su oni bili u pravu.
U slucaju da ima ikakve veze izmedju ovi podataka, prije naginje tome da nije straight up 4/48 nego 15x3 + guranteed cetvrta.
Zna se da je imao bolju ponudu i oktobru, Zach Lowe i Co. kazu da je "veoma mnogo" para odbijo.

U bilo kojem slucaju, izuzetno los ugovor za njega. Da je Dan Feagan tu nikako ne bi prosao ovako lose. Tako je kada si glup i okruzis se nesposobnim ljudima. Jos se ponasa kao zaljublen u grad i tim, starstruck od Damea i CJa. Sve je to znao Oshley. Mozda on misli da treba biti lojalan organizaciji, ta ista organizacija ga nekoliko puta pokusavala trejdati prije nego sto mu je ponudila platu backup centra na koju je on naravno ko idiot pristao. Treba znati da je potpisao najgori ugovor ovog ljeta, niko mu nije blizo. Ko zna mozda i jeste toliko glup koliko djeluje, ako hoce da se imalo opameti mora odma sutnuti Aylton. On je niko i nista u NBA, predstavlja lose internacijonalne igrace i ima 20x manje prihoda nego ostali ozbiljni agenti koji su ga mogli predstavljati i koji su do smrti Feagana i predstavljali.

Edit: Tamo na RealGM kaze jedan da je imao ponudu od 64/4 u oktobru. Noel je imao ponudu od 70M+, znaci i poslje "Nurk-fevera" je Dallas cijenio Noel vise nego sto je Portland Juku. :tokralju: Svaka cast, hebu ga kako god znaju a on samo pita gdje da :guz: . Sada izgleda i da je to o "partially guranteed" pogresno i da moze ocekivati nesto tipa 11,12,12 i 13 u zadnjoj godini ako su milostivi. Mislim da je ovo prvi put da vidim kako jedan tim hebe svog igraca ovoliko dok on izgleda uziva u tome.

Avatar
guillermo
Postovi: 2297
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 07 jul 2018, 23:02

Jukina konkurencija vcrs. 2-12 za pola sata igre u Ljetnoj ligi :lol:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Pip » 07 jul 2018, 23:21

bill simmons stavio u anketu nurkicev ugovor pod wtf :lol: ....fkt je jedinstven stav da je naguzen cak i kad ne bi 1% napredovao

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 07 jul 2018, 23:32

U vremenu kad se toliko priča o "lošim ugovorima", da li je Jusuf ponosan što je postao igrač kojeg će se u narednim godinama davati za najbolji primjer "dobrog ugovora" :lol:

Avatar
Rokoko87
Postovi: 14670
Pridružen/a: 17 mar 2016, 20:04
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Rokoko87 » 07 jul 2018, 23:42

Joj Collinsa kiturine od igrača
31.08.'19. - FK Željezničar-fk sarajevo 5:2

Premijer Liga BiH - ★★★★★★
Kup BiH - ★★★★★★
Superkup BiH - ★★★
Prvenstvo Narodne republike BiH - ★
Liga Jugoslavije - ★
Kup UEFA: četvrtfinale 1971/1972,
polufinale 1984/1985.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 08 jul 2018, 00:51

In Oshley I trust :ljepota:
For the first time in years, the Blazers managed to nail down a core piece on a long-term contract that can be described as “team-friendly.”
:tokralju:

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12812
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 08 jul 2018, 00:57

Haha. Legendo cir ces dobiti. Jbg potpisao je takav ugovor, gotovo je sad.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 08 jul 2018, 01:03

Syebo je sebi buducnosti, to je uradio. Syebo je i meni reputaciju tamo na njihovom forumu...

Juka i Olshey za vrijeme pregovora
slika

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 08 jul 2018, 01:15

Juka, obespravljen i izigran, utjehu potražio u časici :(
At a bar in Portland tonight I saw a sad looking giant, who apparently is named Jusuf Nurkić, and had—hours earlier—signed a $48million contract to play basketball

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 08 jul 2018, 09:06

pa kad već pominjete Noela, ne pada li vam na pamet druga dimenzija ove priče?

Dakle, da ostavimo po strani same cifre, i da se dotaknemo same odluke o prihvatanju tj. odbijanju ugovora. Pogledajte koliku je Noel imao ponudu od Dallasa, a na koliko je prije nekoliko dana potpisao sa OKC. Slično je i sa Marcusom Smartom koji je prošlog ljeta ima ponudu od Bostona za ratu od 12 mil. ako se ne varam (ne znam tačno dužinu), a sada je i dalje bez ugovora, i tu i tamo mu se nudi neki midlevel.

Kod mene u Krajini postoji izreka "lako je tuđim k***m gloginje mlatiti". Ili u prevodu, lako je u tuđe ime odbijati gotovih 50 miliona sa stola. Ovo je heben, i surov biznis, zakoni tržišta se mjenjaju brzo, teško je predvidjeti trendove, a da ne govorimo o povredama, potencijalno narušenim odnosima sa trenerom, i ostalim stvarima koji utiču na konačne parametre u pregovaranju.

Razumijem stav da je Nurkić potplaćen, ali ovoliku ozlojađenost i ljutnju stvarno ne razumijem. Na kraju krajeva, dečko je u suštini samo čovjek od krvi i mesa, i koliko god bio siguran u sebe i svoj napredak, kada imaš jedan pjat na kojem je parče papira na kojem piše QO i drugi na kojem je 50 miliona, ono ljudsko u čovjeku ipak proradi.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hz1987 » 08 jul 2018, 09:14

Nurkic nije potplacen, Nurkic samo ispravno rezonuje. Jos njegova reputacija nije na nivou koji mi vidimo (vise vidimo euforicno nego realno). On iza sebe ima dobru, tj. vrlodobru sezonu, a ne i sjajnu. S druge strane, fino mu je u Portlandu, prvi je centar. Ono na sta niko ne obraca paznju, to su moguce povrede. Uzeti 48mln za 4 sezone i biti miran je vrlo dobra opcija. Ovo je uzajamno vezivanje gdje su svi zadovoljni i nezadovoljni. PTB je zadovoljan jer je finansijski dobro prosao a nezadovoljan ako se povrijedi ili ispadne da mu je ovo vrhunac karijere. Nurkic zadovoljan sto se osigurao na 4 godine a nezadovoljan dijelom finansijski jer je mogao izvuci vise. Prvi centar, dobra plata, 4 godine miran.

lumani
Postovi: 14869
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 08 jul 2018, 11:36

Nemanja86 je napisao/la:pa kad već pominjete Noela, ne pada li vam na pamet druga dimenzija ove priče?

Dakle, da ostavimo po strani same cifre, i da se dotaknemo same odluke o prihvatanju tj. odbijanju ugovora. Pogledajte koliku je Noel imao ponudu od Dallasa, a na koliko je prije nekoliko dana potpisao sa OKC. Slično je i sa Marcusom Smartom koji je prošlog ljeta ima ponudu od Bostona za ratu od 12 mil. ako se ne varam (ne znam tačno dužinu), a sada je i dalje bez ugovora, i tu i tamo mu se nudi neki midlevel.

Kod mene u Krajini postoji izreka "lako je tuđim k***m gloginje mlatiti". Ili u prevodu, lako je u tuđe ime odbijati gotovih 50 miliona sa stola. Ovo je heben, i surov biznis, zakoni tržišta se mjenjaju brzo, teško je predvidjeti trendove, a da ne govorimo o povredama, potencijalno narušenim odnosima sa trenerom, i ostalim stvarima koji utiču na konačne parametre u pregovaranju.

Razumijem stav da je Nurkić potplaćen, ali ovoliku ozlojađenost i ljutnju stvarno ne razumijem. Na kraju krajeva, dečko je u suštini samo čovjek od krvi i mesa, i koliko god bio siguran u sebe i svoj napredak, kada imaš jedan pjat na kojem je parče papira na kojem piše QO i drugi na kojem je 50 miliona, ono ljudsko u čovjeku ipak proradi.

Od Portlanda nije vise mogao dobiti dobio je max a njemu je izgleda predobro tamo.Mislim da je uzeo 7,8 miliona po godini rekao bi da je kreten ovako 12 nije loše a ima on jos igrati biće još ugovora.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerminh74 » 08 jul 2018, 12:24

Napravljena je tragedija sa ovim ugovorom, a cinjenica je da se covjek obezbjedio za zivota + imati ce jos ugovora i ako je on zadovoljan sto nebi bio i ja
A kada svedemo sve na ono zasto ga mi uopce pratimo, a to je reprezentacija i sada napokon ocekujem da se pojavi u septembru (naravno ako je zdrav) i aBd na SP
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Makaveli
Postovi: 348
Pridružen/a: 11 jul 2010, 14:51
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Makaveli » 08 jul 2018, 18:31

nisam siguran, ali mislim da imam argumente za tvrditi da je ugovor realan. sto se tice agenta, mislim da on ne doprinosi previse u jednacini,razlika izmedju sposobnog i manje sposobnog agenta u tome da mogu u intevalu projektovane vrijednosti igraca da primaknu ugovor gornjoj granici.

mene interesuje argumentacija za tvrdnje da je jusuf 2 igrac ekipe, citao sam post 3ismagic na portlandovom forumu medjutim, nema ga vise..
pa bih htio malo vise o tome...

takodje, par interesantnih clanaka na temu upotrebe podataka u nba :



https://towardsdatascience.com/redefini ... 4988d03057

ovo je pero laka kategorija analize podataka ....zamislite kad se modeluju kompleksne jednacine, a svaka ekipa ima data scence tim...
i ako pri pregovorima se malo iskrive podaci (nemam pojma o ovome, samo kazem da je moguce) ... igraca i njegov pregovaracki tim i nije tesko ubijediti sto racionalnim sto manje racionalnim razlozima, gdje je njegovo mjesto...pogotovo ako niko drugi mu ne nudi ugovor(ukoliko je to ovdje slucaj)

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 08 jul 2018, 21:43

Ne valja vam prica. Gledate kratkorocno i naivo iskreno. O tome sam govorio kada sam rekao da jos uvjek ne razumijemo implikacije ovog potpisa.

Prvo, boli me ona stvar za Noelom i ugovorom koji je potpisao ove godine, niko nije spomenuo ovu godinu nego proslu. Ne treba se valjda diskutovati razloge zbog koji je potpisao takav ugovor? Kada smo vec na toj temi moze se reci da je potpisao znacanjo bolji ugovor od Juke, to ce se pokazati za dvije godine. Da ne razumjes gorcinu je logicno, Jokic je placen max koliko je i vrijedan, znaci bez moralizovanja.

Pare odlucuju vrijednosti igraca. On ce imati platu na granici top-30 centra, ugovor ce vremenom samo biti gori. Pred kraj bit ce u donjem 30% najgori placeni centra. Imace vjerovatno ca. 35M/3 i onda ako budu htjeli aktivirati cetvrtu godinu mogu ako ne, nikom nista. Ovaj ugovor je de fakto najbolji "value contract" u ligi, to da ce biti miran je mit. Ako POR odluci promjeniti smijer, hoce u rebuilding, hoce probati nesto drugo ili imaju los dan i hoce na nekoga ljutinu ispraznit itd. Juka ce biti prvi koji nastrada. Ne bi me cudilo da ovaj promasaj od ugovora nema no trade clausea ni trade kickera. Moce ga trejdati bilo kome kako god hoce (picks, straight up, paket itd). Kao sto sam govorio, izgubio je svaku inicijativu i od sada mu se odlucuje sudbina iskljucivo od njih.

Ali dobro, bosnjo je rekao da je sada rahat i moze igrati za repku. Nije bitno da Bill Simmons stavlja anketu o ovom ugovoru pod wtf, niti je bitno da je stavio standard za najgori ugovor. Naziva se ovaj ugovor kradzom i nezahvalni navijaci PDXa slave. Neka je ponizen do bola, nema veze, samo da igra za repku... Hocu i ja da igra za repku ali ovo je sramota. Ne krivim ja njega iskljucivo za to, sigurno nije lako birati izmedzu 4/48 i QO. Krivim dzubreta sa avataru zbog toga sto mu je uopste dao takav bezposten ultimatim.

@Makaveli
Sklonio sam clanak zato sto je bio na vrhu stranice zbog rekomendacija, kada su izasle vijesti o ugovorU bilo je glupo ga vidjet kraj tih vijesti jer je sve sto sam napisao bilo negirano sa tim potpisom. Najbolji dokaz da li je ugovor realan vidjeti ce se kada Capela potpise jer su oni skoro imali identican znacaj za svoje timove do PO, ovaj ima atraktivnji profil u danasnjoj NBA, ocekivao sam da Juka uzme oko 80% njegovog ugovora. Ako hoces uporedzenje sa CJom pogledaj na BB-ref, RPM, RPM-wins, PER i Net-rtg. Necu ponavljati ali mogu sumirati, njegov uticaj u odbrani je veci nego sto je CJov u napadu. Vaznija je u timu nego CJ, ako nekome to zvuci nezamislivo neka onda uzme u obzir da imaju skoro isti TS%, dok je odbrana bolja za -4.1 u DRTG kada je on na parketu. Prije Juke - 26 u DRTG, ove sezone - 8 u DRTG.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 08 jul 2018, 22:16

Poluozbiljno Ameri komentarišu i da Oshley(o kojem nemaju preveliko mišljenje) povuče brilijantne poteze od Nurkića pa do Nurkića, prvo ga je dobio u razmjeni za Plumleea a sad ga je potpisao u najboljem(za klubove) ugovoru ovog ljeta. Čak je i drvo Plumlee ostalo sretno u cijeloj toj priči jer je dobio od Denvera ugovor od 41 miliona/3 godine, iako mu je tamo namjenjena uloga rezerve.

Da ne idemo dalje, Leonard koji je treći centar Portlanda ima 41 miliona/4 godine, rezervni i treći centri uzimaju istu lovu kao i Jusuf :tokralju: , pa čak i u njegovom vlastitom klubu, on će igrati u velikoj minutaži svaku noć, biti pod pritiskom, prozivan i kritikovan kad gube, a Leonard će za približno isti novac samo sjediti na kraju klupe i posmatrati :rol:

Jusuf je ispao pravi Djed Mraz među igračima. Kad je izašlo da je ovog ljeta Gordon potpisao za 84 miliona, nevjerica. Kad je izašlo da je LaVine potpisao ugovor od 80 miliona, svi su se čudili. Kad je izašlo za Jusufa i njegovih 48 miliona, opet čuđenje, ali iz sasvim suprotnog razloga :bow:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.