Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Ramirez5
Postovi: 565
Pridružen/a: 24 jul 2012, 04:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ramirez5 » 23 okt 2018, 06:47

Kako stvari stoje Washington bi im mogao skinuti skalp.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12777
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 23 okt 2018, 06:57

Blazersi i porazi na jedan kos razlike. Name a more iconic duo.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 23 okt 2018, 07:00

nerkolfc je napisao/la:Blazersi i porazi na jedan kos razlike. Name a more iconic duo.
Washington i porazi u clutchu

Avatar
Pantelija
Postovi: 12849
Pridružen/a: 25 maj 2015, 09:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Pantelija » 23 okt 2018, 07:01

nerkolfc je napisao/la:Blazersi i porazi na jedan kos razlike. Name a more iconic duo.
Samo iz razloga sto je trener los i sto svi znaju da ce lillardu lopta. Da isti ima malo mozga i skonta da ga trojica okupiraju i da ima jos svoja 4 igraca na terenu koja su otkrivena, mozda bi i dobili
Zivio sam zivot, Bog sto mi je dao
Mjesto talijane, engleze gledao
ako je to grijeh, sto dusa pozeli
onda se i meni dzehenem veseli

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 23 okt 2018, 07:11

Pogrešno ste shvatili tekmu eno lijepo navijači objasnili da je kriv Nurk jer nije mogao čuvati morisa da ubija tricom i da je ključno za gubitak tekme što je Nurk previše igrao. Koji ba cj krivac?
I onda kad kažem treba juka prije svega gledati sebe u naredne tri sezone to je bosansko nešto kako već neko napisa.
Ne cijeni ga uprava, ne cijene ga navijaci, odrali ga sa platom on krivac, a nije neko ko je imao 5-25 šut a ima više nego duplu jukinu platu.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 23 okt 2018, 07:23


Avatar
mchadesh
Postovi: 341
Pridružen/a: 19 avg 2013, 12:48
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mchadesh » 23 okt 2018, 09:08

Chinaglia, evo ispostova te Nurkic, nije polagao nego isao na zakucavanja.
Sto jest jest bolje je :D

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 23 okt 2018, 11:03

Jel se ovo Drazen Orešković preselio u Portland sa Jukom ?
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la KK_Bosna » 23 okt 2018, 14:21

Bassha je napisao/la:Jel se ovo Drazen Orešković preselio u Portland sa Jukom ?
jest
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31061
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 23 okt 2018, 15:54

gledajuci predsezonu, nurkic je izgledao pokretnije nego prosle sezone, brze, odbrana sjajna, medjutim, u ove tri tekme ne vidim nista od toga, moram istaci da zach collins igra bolju odbranu... sinoc je vrhunski skakao, doduse, washington je vecinu vremena igrao sa small-ball petorkom, pa mu je posao tu bio olaksan, ofanzivno je bio odlican, zakucavao je loptu i naravno postizao poene, ako ih i ne postignes, dobices faul i tako treba igrat, a ne da ide na polaganja kao curica, pa mu se pocesto desi i da profula ili ga npr izblokiraju... kad god mozes zakucat, zakucaj, nema bolje opcije od te!

igra na niskom postu je bila top, kad uzme vremena i kad to radi polako, odmah to izgleda mnogo bolje, pod kontrolom i zbog toga je i zavrsavao posjede poenima i to mu je takodjer referent kako mora igrat, a to radi jos od predsezone, tako da je napredak na tom polju vidljiv i zbog toga cu ga pohvalit... to je potencijal koji ima i mora jos vise radit na njemu, pogotovo kad igra protiv small-ball petorke, tj kad ima mismatch

defanzivno je imao problema s markieffom morrisom, al tu je vec terry stotts krivac, a ne nurkic koji ne moze cuvat takve igrace na perimetru, nije isto kad na perimetru cuvas kat-a, embiida, jokica itd i kad cuvas brze igace... terry stotts ima obicaj da na small-ball petorku odgovori istom i to je ono sto me strasno nervira kod njega, uvijek se on prilagodjava protivniku, nikad da natjera protivnika da se prilagodi njemu... ako protivnik igra small-ball, ti igraj s visokim igracem, iskoristi tu prednost na ofanzivnom kraju parketa, al on niti ima muda za tako nesto, niti zna koristit nurkica, tako da tu ispastaju i portland i nurkic

npr markieff morris je taj koji je donio pobjedu washingtonu, a cuvao ga je nurkic... defanzivno ga nurkic nije mogao branit, a ofanzivno portland nije koristio nurkica, tako da nisam vidio svrhu nurkicevog boravka na parketu... veliku vecinu tekme je washington igrao sa small-ball petorkom i nurkic je igrao dobro, ne defanzivno, koliko ofanzivno i koliko je kupio skokove, al kad se tekma prelamala i kad nije bilo posjeda za nurkica, on nije smio biti na parketu jer je bio "liability" iliti portlandova slabost... mozda da je stavio nurkica na wall-a i dame na morrisa, onaj posjed kad je wall pogodio mid-range preko nurkica, nurkic je odigrao dobru odbranu, al jbg, pogodi covjek od tablu, sta ces

izvede nurkica, uvede harklessa, ovaj napravi faul za 2+1, izvede harklessa, vraca nurkica :tokralju:

ne zna covjek koristit nurkica il ga bas nesto i ne gotivi, sta god da bilo, terry stotts i jusuf nurkic nisu dobra kombinacija... doduse, jasno je da nurkic nije igrac koji se uklapa u sistem terryja stottsa, on voli stretch petice (kao npr zach collins) i ne voli da mu igraci igraju na niskom postu i upravo ce zbog toga, vjerujem, zach collins biti buduca petica portlanda i nurkic ce tu ostati dok zach collins ne bude spreman preuzet ulogu startera... zach collins ima sav potencijal da bude elitni rim protector, dobar je i kao help defender, plus sto moze igrat odbranu na perimetru... naravno i pokretniji je od nurkica... jos jedna stvar koja ide u prilog tome jeste da collins vecinu minuta provodi na centarskoj poziciji, za razliku od prethodne sezone gdje je iskljucivo igrao na pf poziciji, al sad je jasno da je to bilo zbog ed davisa

iskreno, zelim vidjeti nurkic-collins combo, zelim da dobiju dosta minuta skupa, da se stekne dobra slika o toj kombinaciji, jer vjerujem da moze biti itekako uspjesna, al nisam optimist da cemo to i vidjeti

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 23 okt 2018, 16:26

Slazem se sa svime sto je Chini rekao. Collins ima defanzivni potencijal, ali ne vidim mnogo potencijala na drugoj strani parketa. Kao takav, ne vidim kako Collins moze znacajno unaprijediti igru Portlanda u odnosu na ovo sto sada vidim.

Nurkic ima problem small ball-om, logicno, nije dovoljno mobilan, ali mislim da je njegovo pozicioniranje u odbrani problematicno kada igra protiv male petice. Morris je imao uglavnom otvorene spot up suteve, a to radi toga jer je Jusuf uvijek isao da brani obruc. Ne moze jbg i jedno i drugo, nema tog centra koji moze fizicki biti u takvim situacijama i rim protector i pokriti sut protivnickog centra koji stoji 7 metara od kosa. Jusuf je dakle po mom misljenju mogao limitirati taj sut za tri poena da ga je Terry fiksirao na Morrisa i halalio rim protection. No tu se radi o tome jel bolje ostaviti otvoren sut za tri ili dati "relativno" lagano polaganje igracima kao to je Wall.

Ono sto mene nervira je kada se taj mismatch ne koristi u napadu, pa svaki drugi napad bi trebao ici na jusufa, da mu se spusti lopta, i da on unese Morrisa u kos, jer se vidjelo da to moze. Unaprijedio je znacajno igru ledjima, igra smirenije, dakle bez hekticnih poteza, a i izbacaji su prirodniji, meksi. I onda da tako natjera Wizardse na udvajanje sto onda moze otvoriti sut izvana. Nisam jos nijednom vidio da Terry koristi tu prednost, a meni je jedino logicno objasnjenje nedovoljno povjerenje u Juku ili ti ona misao da je veca vjerovatnoca da ce Dame ili CJ zavrsiti posao. Hajde kad imaju vrucu ruku to i razumijem, ali sinoc nijedan od njih nije briljirao i mislim da je Jusuf morao vise lopti dobiti u napadu u tim momentama.

Sve u svemu, meni ofanzivno izgleda stvarno dobro, samo da udje jos i prva trica, cisto radi samopouzdanja. Defanziva ima prostora za napredak, mada je po meni dobro igrao izuzev onih momenata kada je morao cuvati Morrisa.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6332
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 23 okt 2018, 16:33

Problem broj 1 u portlandu je sto imaju dva ista igraca, istih zadataka kao opciju 1 i 2 u timu, obojica su operisani od odbrane, a pogotovo CJ. Ne znam kako to niko u Portlandu ne primijeti. Mogu zavrsit u drugi u RS, ali ce vazda ispadat u prvom, eventualno drugom krugu, ako ih prosere sut ovog dvojca, te ubace kombinovano 15 trica.
Kasne makar sezonu sa trejdanjem CJa. Ista situacija je bila u Torontu, pa su se ljudi jednog rijesili, jer su vidjeli da je nemoguce u PO, koliko god da si dominantan u RS, gdje se odbrana igra na 60%.

Nurkic je igrac za makar 18-10, na pocetku sam bio skeptican, ali covjek kad god dobije podrsku i kad se odigra tokom meca 6-7 akcija za njega isporuci oko 20p i preko 10s. Ima kriminalan ugovor za svoje kvalitete, i vjerujem da ce se na kraju ove sezone ekipe bez odlicnog centra interesirat za njega. Ja vec vidim Portland, kako trejda Nurkica, a ostavlja ovaj samoubilacki duo, koji im ni za 100 godina nece proci, iako im je treci ofanzivni igrac i ubjedljivo prvi defanzivac(i pored toga sto ga trener ne zna koristit ni na jednoj strani parketa). Nurkic redovno sprema u dzep u odbrani sve navikane centre, a normalno je da ce skripat u odbrani protiv 15cm manjih i 30kg laksih ljudi na polju agilnosti i brzine. Na treneru je da akumulira njegove vrline, i maksimalno eksponira cinjenicu da je covjek jedan od fizicki najjacih centara u NBA.

Jedine mane Nurkica su pored limitiranog ofanzivnog skillseta, povremena nonsalancija i konstantnost(koja nije samo njegova krivica, vec prije svega i trenerova).

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 23 okt 2018, 16:39

Ono sto je jos jako bitno je to da je na skoro 17p u ove tri tekme, a da PnR skoro nikako nije prolazio. To je velika razlika u odnosu na proslu godinu
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31061
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 23 okt 2018, 16:49

24 mpg, 16.7 ppg, 11.7 rpg

povecaj ovo na 30 mpg, produkcija ce biti jos bolja, takav jusuf nurkic definitivno pravi iskorak

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 23 okt 2018, 22:49

slika

:urnebes: :urnebes:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

huupmil
Postovi: 493
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la huupmil » 24 okt 2018, 00:43

Dosta lose komunikacije na defanzivnom pnr-u. Ne volim ocijenjivati kroz prizmu kulturno-drustvenog pedigrea, jer mislim da generalno se za malo stvari ta analogija moze iskoristiti, ali ovdje cu napraviti izuzetak jer mi je Nurk izgledao kao tipicno nase dijete kada se zaigra, on izgleda neodoljivo voli da brani bekove i lupa banane. A taktika, **** taktiku.

Odlicna utakmica na ofanzivnoj strani, iako je imao matchup prednost u odnosu na nedoraslog mahnimija i trecu opciju Smita. Pregled terena mi se svidio prije svega, i razbija u reketu.

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 24 okt 2018, 04:18

huupmil je napisao/la:Dosta lose komunikacije na defanzivnom pnr-u. Ne volim ocijenjivati kroz prizmu kulturno-drustvenog pedigrea, jer mislim da generalno se za malo stvari ta analogija moze iskoristiti, ali ovdje cu napraviti izuzetak jer mi je Nurk izgledao kao tipicno nase dijete kada se zaigra, on izgleda neodoljivo voli da brani bekove i lupa banane. A taktika, **** taktiku.

Odlicna utakmica na ofanzivnoj strani, iako je imao matchup prednost u odnosu na nedoraslog mahnimija i trecu opciju Smita. Pregled terena mi se svidio prije svega, i razbija u reketu.
Nije tu Jusuf ništa mogao uraditi. Trener je takvu šemu postavio na timeout. Ne može Jusuf ganjati lažnu peticu koja je agilna i koju je sinoć krenulo kao nikad u životu. A da ne govorim o nesposobnostima njegova dva glavna igrača koje timovi bukvalno iskorištavaju stavljajući ih u pick and roll nonstop. Tu on mora pokrivati njihove nedostatke a onda naravno odrađivati i zadatak na svom matchupu. Juka je sinoć ekstra odigrao, s(p)retnija ekipa dobila i to je to

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 24 okt 2018, 09:28

Jusuf ako je pametan, neće se previše trgati do zadnje godine ugovora. Za isti novac od Meyersa se očekuje samo da daje podršku sa klupe, a od Jusufa da izgine i u napadu i odbrani 30 minuta i opet je dežurni krivac za svaki poraz. Nek im uzvrati partijama kakve se i mogu očekivati od igrača sa onakvim ugovorom, ničim nisu zaslužili double - double brojke od njega.

Avatar
hz1987
Postovi: 2088
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hz1987 » 24 okt 2018, 12:51

Drape je napisao/la:Jusuf ako je pametan, neće se previše trgati do zadnje godine ugovora. Za isti novac od Meyersa se očekuje samo da daje podršku sa klupe, a od Jusufa da izgine i u napadu i odbrani 30 minuta i opet je dežurni krivac za svaki poraz. Nek im uzvrati partijama kakve se i mogu očekivati od igrača sa onakvim ugovorom, ničim nisu zaslužili double - double brojke od njega.
tipicna logika bosanca. zato i jesmo u banani i u blatu u kojem jesmo, a ne razvijeni dio eu.
junace, ne trenira on da bi samo zaradio, vec da bi sebe unaprijedio i bio bolji, a sutra najbolji. motiv jesu novci, ali motiv samo formirati zbog novaca je bas ono sto je nama usadjeno u kod, pa smo zbog toga i u pm zavrsili, kao neradnicka nacija.
on treba da trenira, trenira i trenira...da radi na sebi, na svojoj igri, na svome napretku neovisno o novcu koji zaradjuje i ne gleda koliko neko zaraduje i doprinosi.

HeraklitMracni
Postovi: 5337
Pridružen/a: 15 okt 2014, 16:00
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la HeraklitMracni » 24 okt 2018, 12:59

Covjek igra svoju igru i svaki dan unapredjuje , al nasi se uhvatili Mayersa i nekakve zarade , mi smo ti takvi , vidis da ti kolega ima vecu platu a manje radi od tebe i odmah ogovaranje , neces da radis na poslu i td ... ako je Nurkic zadovoljan i sretan onda trebamo svi mi da budemo.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.