Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Ziggs

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 19 nov 2018, 09:34

lumani je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:Kakvi skrinovi Wall se odbija po 2 metra

Eh da je Wallu ovakav Juka, najbolji screener sa Adamsom i Gortatom u NBA

Pa imao je Poljaka :mrgreen:

Bio dobar Poljak ali bio previse iskren, svakako je sad u boljoj situaciji. Iako Dwight igra ekstra sezonu, mozda i najbolji igrac ali izgleda ima velikih problema sa zadnjicom. Sto se tice Juka ekstra nema sta, onaj pas kroz noge je ono “nesto” sto nema mnogo Americkih centara

paulus
Kontakt:

Post Postao/la paulus » 19 nov 2018, 10:19

Stvarno svaka mu cast na napredku ove sezone , nema vise onih frljoka , strpljivo i jako ide na kos , razvio je mjesto roga fin hook sur, inteligentan je u pasovina , odbranu igra sjajno kao Rim protektor ako slucakno jos ubode onaj sut za trojku ,a koliko mu je lagan sut i jako ljepo izbalansiran to nije nemoguce uce u Elitu centara u NBA. Napredovo je mnogo. Zap mi je sto Mzsa ne dobija minute u timu koji nema sanse za neki ozbiljan uspjeh , trebao bi igrati vise .
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

paulus
Kontakt:

Post Postao/la paulus » 19 nov 2018, 10:30

StevieFranchise je napisao/la:Bosnian Beast playin like a BEAST :bow: :bow: Koliki on potencijal ima samo da ga Stotts ne sputava nenormalnom minutažom..

SttOTS JE REKAO DA SE NJEGOVA MINUTAZA POVECAVA SA NJEGOVOM FIZICKOM SPREMOM , I PODVUKO JE DA CE IGRAT VISE I VISE
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Chinaglia
Kontakt:

Post Postao/la Chinaglia » 19 nov 2018, 18:21

osjetio sam potrebu da se oglasim nakon sinocnje tekme i blago receno, pozitivnih reakcija ovdje na forumu, kao i zbog negativnih kritika na racun zacha collinsa, kojima apsolutno nema mjesta, no dobro, on je konkurencija nurkicu, vi ste bosanci i hercegovci, pa mi je jasno da ste subjektivni, no nije mi jasno da negdje ne mozete podvuci crtu

sto se tice sinocnje tekme, puno radosti i hvale oko nicega (par jako lijepih asistencija, super), no niti double-double ima neku tezinu, niti zamalo triple-double, iz prostog razloga jer su igrali protiv ekipe koja je na parket izasla da izgubi, to je od samog pocetka bilo jasno vidljivo (i scott brooks, njihov trener, prozvao je igrace nakon tekme), pa ne znam sta tu moze biti impresivno, nije niti lillardovih 40 poena

nurkic igra svoju najbolju nba sezonu, misljenja sam da bi mu trebalo podici minutazu sa 26 mpg na 30 mpg i podici broj suteva sa 11 fga na npr 14 ili 15 fga, pa vidjeti kako ce to funkcionisati u kontinuitetu, tj. hocel izdrzat kondiciono, ostati van problema s licnim greskama, te ostati ovako efikasan s vecom iskoriscenoscu... nurkic je, a to vidi i dosta navijaca portlanda, trenutno drugi najbolji igrac ove ekipe

vidim da zach collins boli neke forumase (jbg da je odron kao meyers leonard, niko ga ne bi spominjao), al posto je konkurencija nurkicu, kao igrac koji obecava i igrac koji iga dobru sezonu i s razlogom dobiva pohvale, onda se jelte kritikuje za lose poteze, losu igru itd

pitam se koliko vas zna da je zach collins tri godine i nesto mjeseci mladji od nurkica (igrom slucaja, upravo mu je danas 21 rodjendan) i da je na koledzu proveo samo jednu godinu igrajuci za gonzagu, gdje uopste nije bio starter... dakle on je kao takav stigao u nba, s druge strane nurkic je po dolasku u nba iza sebe imao dvije sezone seniorske kosarke, sto je dakle velika prednost u odnosu na collinsa, ne mogu se poredit seniorska kosarka i koledz kosarka, nurkic je trenirao i igrao protiv odraslih ljudi, collins je to radio s momcicima

dalje, nurkicu je u rookie sezoni (a i sada) bilo lakse nego zachu collinsu, bas zbog njegove fizicke konstitucije, jer se bolje nosi s nba igracima od zacha collinsa koji je nabacio nesto kilaze i misicne mase u odnosu na prethodnu sezonu, al mora to jos bolje i bice jos bolje... obojici je priroda dala nesto, nurkicu je dala prirodnu snagu i krupnocu, collinsu je dala duzinu i mobilnost... ono sto nurkic ima, collins nema i obrnuto i to se primijeti na parketu, no u dansnjoj nba, zach collins je neko ko je bolji fit kao stretch petica, dakle igrac koji siri parket

ne mozete poredit danasnjeg nurkica koji ima 24 godine, cetiri nba sezone iza sebe i dvije seniorske sezone u evropi i collinsa koji ima jednu nba sezonu iza sebe i jednu sezonu na koledzu... to je, drugari, ogromna razlika, ajde da sacekamo da zach collins bude u svojoj petoj nba sezoni, pa da ga uporedimo s danasnjim nurkicem, misljenja sam da bi to bilo fer

poredjenja radi, evo kako su nurkic i collins igrali u svojoj drugoj nba sezoni (necu postavljati rookie sezonu, jer je collins istu proveo igrajuci kao pf, al posto ovu sezonu igra kao c, postavit cu dakle ovu sezonu)

slika
slika

eh, nurkic je u drugoj sezoni odigrao 32 tekme i ovdje se jasno vidi da zach collins igra bolju drugu sezonu nego sto ju je nurkic igrao... nurkicev los fg% moze biti, a i ne mora, posljedica povrede (fg% u rookie sezoni mu je bio .446, a tada je imao par povreda, povredu clanka ako se ne varam, te je jedan dio sezone odigrao vucuci povredu koljena zbog koje je na kraju sezone otisao na operaciju i propustio 50 tekmi u drugoj sezoni)... tek u trecoj sezoni, kad je bio u potpunosti zdrav i nije imao hrdju na sebi zbog povrede, njegov fg% biljezi znatan rast i iznosio je .507... vec vidim da bi neko mogao reci da bi nurkic ovaj procenat imao i u prve dvije sezone da nije bilo povreda, sto moze, a i ne mora biti istina, jer diskusija o tome bila bi cisto navodjenje vode na svoj mlin

cak i ako kazemo da su povrede uzrok loseg nurkicevog fg% i da bi taj fg% bio bolji da nije bilo povreda, te da collins vjerovatno nece odrzat ovaj fg% na kraju sezone, opet ce imati bolju drugu sezonu od nurkica, iskljucivo zbog boljeg fg% (hocemol sitnicarit pa navest i slobodna bacanja), u svemu ostalom su dosta slicni

neil olshey, generalni menadzer portlanda, nekad u prethodnoj sezoni je za zacha collinsa rekao da je on cornerstone iliti kamen temeljac i to bi svakome trebalo dati do znanja koliko visoko misljenje oni imaju o njemu i koliko nada polazu u njega... naravno, to ne znaci da se collins razvit onako kako se ocekuje, al ako se bude razvijao kako treba (za sad sve ide kako treba) i ako dodje do toga da se bira izmedju njega i nurkica (da, nurkic je u ovom trenutku jasno bolji igrac i jasno pokazuje znatan napredak i moguce moze jos vise napredovat), ja sam ubjedjen da ce collins biti izabran kao centar buducnosti, iz par razloga: sjajan fit za danasnju nba, mladji je, nema istorijat povreda

ako collins ne bude napredovao kako se ocekuje, tj. ne postane dobar bar kao sadasnji nurkic, onda ce nurkic jasno biti buducnost portlanda, a ja licno zelim da nurkic i collins budu petica i cetvorka buducnosti jer vjerujem da mogu igrat zajedno, al nikako da ih vidimo skupa na parketu u vecim kolicinama

inace, i sam dame je za collinsa rekao da je materijal za dpoy (ofanziva mu je work in progress kao i nurkicu)

slika

tako da vam ne bi skodilo malo objektivnosti, i kad je rijec o collinsu i kad je rijec o aminuu, pa taj covjek cesto dobije zadatak da cuva najboljeg protivnickog igraca i dobar je odbrambeni igrac, a to sto vam smeta sto sutira trojke (nije specijalista u sutu za tri poena, al nije niti los) i sto "krade" skokove nurkicu je vas problem, to ga ne cini losim igracem

to sto je bilo ili ima amerikanaca koji bi nurkica na klupu a collinsa u petorku nije nista cudno, i nurkic kad je dosao, stvorio se hype, sad je red na collinsa, nakon collinsa ce doc neko drugi, vjerovatno ovaj mali anfernee simons

Ramiy
Kontakt:

Post Postao/la Ramiy » 19 nov 2018, 18:30

sta si ti advokat collinsa
VICTORIA CONCORDIA CRESCIT

Ljubitelj ponedjeljka, vruce pive, loseg centarsuta i hladne zene.

chily-rz
Kontakt:

Post Postao/la chily-rz » 19 nov 2018, 18:39

Nije problem Collins i njegova minutaža, momak zaslužuje šansu i pokazao je da ima potencijal nego šablonske rotacije i izmjene trenera, hoćel to bit smak svijeta ako Nurkić odigra cijelu prvu četvrtinu ako je već u momentumu i nema problema s ličnim i pri tome radi sve, zabija, asistira, kupi skokove, udara blokove, zatvorio reket ?

Ti kažeš Washington izašao na parket da izgubi al recimo nisi se osvrnuo na sami tok utakmice, Nurkić je izašao pet i kusur minuta do kraja prve na +20 za Portland a vratio se na +5 u drugoj četvrtini da bi Portland opet imao +21 na poluvremenu,.Dakle Portland je bio na -15 s Collinsom na parketu koji realno je natrpan u toj dionici pod reketom,.

Kasnije opet mu igra Collins sa pet ličnih, dobio šestu i ovaj uvodi Meyersa na peticu i ako Juki fali dvije asistencije za prvi TD u NBA karijeri pa nek je i kontra najgore ekipe u ligi bio prvi.

Pantelija
Kontakt:

Post Postao/la Pantelija » 19 nov 2018, 18:41

E jbg cuj wizardsi izasli da izgube.....
Pa jesu jer su ih ovi za 8 i po minuta natrpali ko budale...
Trešnjevka!

mirzatele
Kontakt:

Post Postao/la mirzatele » 19 nov 2018, 18:58

Majstore nikakve potrebe nije bilo za ovoliki post o Collinsu i poređenje Nurkica i njega. Momak je za sada dobar igrač sa klupe, prvi i drugi igrac ekipe nece bit nikad i nigdje u NBA, znaci toliki potencijal nije, i on je najmanje kriv sto Nurkic ima yebenih 25 minuta..Evo ugrubo, Nurkic bi mogao imati 32 min prosjecno, Collinsu ostaje 16 minuta na centru i da igraju po 6 minuta skupa, to je 22 min u prosjeku za Collinsa sto je njemu odlicno u drugoj sezoni u NBA..Problem je sto neko napisa da Stotts izvodi Nurkica na 4 minute prvr cetvrtine kako god on odigrao, kakav god da je rezultat (i ostale sablonske izmjene) i on ga trenutno ne smatra toliko važnim igracem da igra više od 25 minuta po meču.
Zadnja izmjena: mirzatele, dana/u 19 nov 2018, 18:58, ukupno mijenjano 1 put.

jasta
Kontakt:

Post Postao/la jasta » 19 nov 2018, 18:58

Kolins nista posebno, al eto mora se o nekom novom pricat. To je taj cirkus zvani NBA.

StevieFranchise
Kontakt:

Post Postao/la StevieFranchise » 19 nov 2018, 19:48

Kao što neko prethodno napisa niko nema problem sa Collinsom ali taj hype koji njega okružuje je neopravdan nakon historijski loše sezone za 10. picka i nekih možda 5 utakmica na početku ove sezone kad ga je krenuo šut ali sad polako nastupa regresija nazad. Problem je što taj trenerski mastermind Stotts uzima Jusufu minute nakon 1 faula a Collins sinoć igra svoje regularne minute iako ima 5 faulova u 8 min i vodstvo se topi dok je on u igri. Juka je neopravdano žrtveno janje u skoro svakom porazu Portlanda ("ne može čuvati PF ili C kad protivnici krenu sa small ball, te "faulira prečesto") da bi se oslobodile minute za The Chosen One Collinsa što prije. Citirati izjave Olsheya i Lillarda je presmiješno jer naravno da će GM opravdavati svoj pick a Lillard je posebno defanzivni stručnjak. :lol: :lol: Izigravati advokata za Collinsa na Jusufovom threadu mislim da samo u Bošnja ima :crazy:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 19 nov 2018, 19:49

Chini brate jesi li ti ozbiljan da mislis da ce Collins ikad moci da cuva ijednog ozbiljnog centra? :? Ja sam mislio da se oni sprdaju sa ovom kandidaturom za DPOY. Koliko je slab u odbrani, dovoljno govori to, da uvijek cuva protivnicke cetvorke, a evo sinoc je cuvao faking Oubre Jr. i nakupio 6 licnih u 12 minuta. Doduse bila je i jedna ofanzivna.

On je meni mnogo produktivniji u ofanzivi nego u defanzivi. Sta ce ti centar, ako ce predstavljat to-go poziciju svakoj protivnickoj ekipi sa iznadprosjecnim centrom. S druge strane, nije ni Jokic, pa da ga trpis radi jedne strane parketa. Mislim da su Stotts i Lillard dobili naredbe da pricaju o njemu, kako bi mu podigli rejting prije svega kod publike, a i njemu samom dali motivacije. DPOY da bude igrac koji ne moze branit svoju poziciju??? :roll: Ovo naravno vazi pod uslovom, ako oni njega smatraju centrom. I nemoj mislit da je zbog ove tekme sinoc, svaku sam pratio, i hvalio ga kad je bio dobar. Kriticniji sam u vezi Jusufa, nego njega i to u velikoj mjeri.

On meni najbolje djeluje kao cetvorka. Odbrana Blazersa izgleda mnogo bolje, kada je on u kombinaciji sa Meyersom(koji je izgubljen slucaj) ili Jukom(sto su igrali mozda 20min cijele sezone), nego kada je sam protiv protivnickog centra, cak nekad i cetvorke. Agilan je, dug i brz, ali nema uopce taj impact u odbrani da bi bio i blizu DPOYa.

Meni je misterija zasto oni to ne vide, i igraju sa Jukom i Zachom kao starterima. Znam da je tu problem onda, jer nemaju ni cetvorku ni centra kao rezerve, jer su dali Leonardu ugovor kakvog sam sebi ne bi dao na NBA 2k. :facepalm: Ali igraj to kad god mozes, evo sinoc imas 15+ razlike i Zacha na 4-5 gresaka. Ubaci Nurkica, ostavi Zacha i isprobaj to, kad vec Washington igra sa 2nd unitom, i vec su znali da nema od povratka nista.

Druga stvar je CJ. Oni sa njim nikad nece napravit nista ozbiljno u PO i nejasno mi je zasto ne pokusaju napravit neki paket za nekog two way sutera.

Onda odes na thread Blazersa, i vidis komentare da Juka igra losu odbranu, da ne preuzima. Pa eto samo jos da pocne ganjat Lillardove igrace, osim sto cuva po najmanje 2 pozicije svaki napad. Na pocetku je to i radio, pa kupio bespotrebne licne. Kasno je shvatio da bi trebao gledat svoju statistiku, to ga je i kostalo sigurno 5miliona po sezoni manje.

StevieFranchise
Kontakt:

Post Postao/la StevieFranchise » 19 nov 2018, 19:55

AshburtonG je napisao/la:Chini brate jesi li ti ozbiljan da mislis da ce Collins ikad moci da cuva ijednog ozbiljnog centra? :? Ja sam mislio da se oni sprdaju sa ovom kandidaturom za DPOY. Koliko je slab u odbrani, dovoljno govori to, da uvijek cuva protivnicke cetvorke, a evo sinoc je cuvao faking Oubre Jr. i nakupio 6 licnih u 12 minuta. Doduse bila je i jedna ofanzivna.

On je meni mnogo produktivniji u ofanzivi nego u defanzivi. Sta ce ti centar, ako ce predstavljat to-go poziciju svakoj protivnickoj ekipi sa iznadprosjecnim centrom. S druge strane, nije ni Jokic, pa da ga trpis radi jedne strane parketa. Mislim da su Stotts i Lillard dobili naredbe da pricaju o njemu, kako bi mu podigli rejting prije svega kod publike, a i njemu samom dali motivacije. DPOY da bude igrac koji ne moze branit svoju poziciju??? :roll: Ovo naravno vazi pod uslovom, ako oni njega smatraju centrom. I nemoj mislit da je zbog ove tekme sinoc, svaku sam pratio, i hvalio ga kad je bio dobar. Kriticniji sam u vezi Jusufa, nego njega i to u velikoj mjeri.

On meni najbolje djeluje kao cetvorka. Odbrana Blazersa izgleda mnogo bolje, kada je on u kombinaciji sa Meyersom(koji je izgubljen slucaj) ili Jukom(sto su igrali mozda 20min cijele sezone), nego kada je sam protiv protivnickog centra, cak nekad i cetvorke. Agilan je, dug i brz, ali nema uopce taj impact u odbrani da bi bio i blizu DPOYa.

Meni je misterija zasto oni to ne vide, i igraju sa Jukom i Zachom kao starterima. Znam da je tu problem onda, jer nemaju ni cetvorku ni centra kao rezerve, jer su dali Leonardu ugovor kakvog sam sebi ne bi dao na NBA 2k. :facepalm: Ali igraj to kad god mozes, evo sinoc imas 15+ razlike i Zacha na 4-5 gresaka. Ubaci Nurkica, ostavi Zacha i isprobaj to, kad vec Washington igra sa 2nd unitom, i vec su znali da nema od povratka nista.

Druga stvar je CJ. Oni sa njim nikad nece napravit nista ozbiljno u PO i nejasno mi je zasto ne pokusaju napravit neki paket za nekog two way sutera.

Onda odes na thread Blazersa, i vidis komentare da Juka igra losu odbranu, da ne preuzima. Pa eto samo jos da pocne ganjat Lillardove igrace, osim sto cuva po najmanje 2 pozicije svaki napad. Na pocetku je to i radio, pa kupio bespotrebne licne. Kasno je shvatio da bi trebao gledat svoju statistiku, to ga je i kostalo sigurno 5miliona po sezoni manje.

+1
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

3isamagicnumber
Kontakt:

Post Postao/la 3isamagicnumber » 19 nov 2018, 22:02

Vjerovatno ljudima smeta Collins zato sto PDX-navijaci i medije koje prate Portland pokusavaju napraviti od Collinsa "Great white hope 2.0" preko Jukini ledza. Slicno kao sto su radili sa Jokicem, razlika je u tome da Zach nije ni desetina Nikole. Nicim nije zasluzio da ga se omalovazava od navijaca nezahvalne i umisljene organizacije koje je on vratio u zivot i od odvratni NBA analiticara, posebno ne u korist jednog igraca koji mu nije do koljena. Druga je stvar da je on sve to prihvatio i izgleda voli da ga gazaju po njemu u svakom mogucem smislu.

Collins je kandidat za DPOY koliko sam i ja. Zaljepi nekog naivca iz druge postave kad dodze iz help defensa, dok bi ga 90% startni centara unistilo, blago receno. Niko ne racunao na Collinsa od protivnika zbog uzasne rookie sezone i zato je uspjeo iznenaditi nesto u pocetku, i tome je dosao kraj. Kada se uporedzuju igraci onda valjda gledas kada su zdravi bili. Uporediti sezone u kojima je jedan bio odstranjen sa parketa vise od pola sezone zbog povrede i svadze sa trenerom, sa igracem kojeg jos uvjek drzi vruci start (imao efikasnost bolju od svih igraca u ligi) kao prosjecnog igraca, jer u zadnje vrijeme igrao lose. Umjesto da uporedis dvije zdrave sezone kao rookies, kada je Juka bio Shaq za Collinsa, je meni cudno.

Nikada nebi trebalo doci do biranja izmedzu njega i Collinsa jer bi vec tada davno trebao napustit i ostvariti mnogo bolje rezultate sa boljim timom. Naprimjer je trebao zatraziti od agenta da se cuje sa Magicom i Aingeom poslje dobri predstava protiv njih da vidi dali ima interesa tu, ali prije mislim da je gledao po grobljima u Portlandu gdje bi htjeo biti sahranjen. Uvlacenje u guzice Portlandu mi je enigma, sve sto je dobio natrag od te organizacije je nezahvalnosti i pljuvanje. Mrzim takve osobe, sa jedne strane nadam se da pocne igrati na nivou koji mu kontrakt diktira a ne kao budala igrati u blizini all-star levela, dok ga NJEGOVI navijaci tamo i medije iza ledza omalovazavaju a on fakat misli da ga vole dok nosi tim zajedno sa Dameom u PO gdje njih ceka ponovo protivnik za novu metlu i novo pljuvanje po njemu.

Lillard
Kontakt:

Post Postao/la Lillard » 19 nov 2018, 23:08

3isamagicnumber je napisao/la:Vjerovatno ljudima smeta Collins zato sto PDX-navijaci i medije koje prate Portland pokusavaju napraviti od Collinsa "Great white hope 2.0" preko Jukini ledza. Slicno kao sto su radili sa Jokicem, razlika je u tome da Zach nije ni desetina Nikole. Nicim nije zasluzio da ga se omalovazava od navijaca nezahvalne i umisljene organizacije koje je on vratio u zivot i od odvratni NBA analiticara, posebno ne u korist jednog igraca koji mu nije do koljena. Druga je stvar da je on sve to prihvatio i izgleda voli da ga gazaju po njemu u svakom mogucem smislu.

Collins je kandidat za DPOY koliko sam i ja. Zaljepi nekog naivca iz druge postave kad dodze iz help defensa, dok bi ga 90% startni centara unistilo, blago receno. Niko ne racunao na Collinsa od protivnika zbog uzasne rookie sezone i zato je uspjeo iznenaditi nesto u pocetku, i tome je dosao kraj. Kada se uporedzuju igraci onda valjda gledas kada su zdravi bili. Uporediti sezone u kojima je jedan bio odstranjen sa parketa vise od pola sezone zbog povrede i svadze sa trenerom, sa igracem kojeg jos uvjek drzi vruci start (imao efikasnost bolju od svih igraca u ligi) kao prosjecnog igraca, jer u zadnje vrijeme igrao lose. Umjesto da uporedis dvije zdrave sezone kao rookies, kada je Juka bio Shaq za Collinsa, je meni cudno.

Nikada nebi trebalo doci do biranja izmedzu njega i Collinsa jer bi vec tada davno trebao napustit i ostvariti mnogo bolje rezultate sa boljim timom. Naprimjer je trebao zatraziti od agenta da se cuje sa Magicom i Aingeom poslje dobri predstava protiv njih da vidi dali ima interesa tu, ali prije mislim da je gledao po grobljima u Portlandu gdje bi htjeo biti sahranjen. Uvlacenje u guzice Portlandu mi je enigma, sve sto je dobio natrag od te organizacije je nezahvalnosti i pljuvanje. Mrzim takve osobe, sa jedne strane nadam se da pocne igrati na nivou koji mu kontrakt diktira a ne kao budala igrati u blizini all-star levela, dok ga NJEGOVI navijaci tamo i medije iza ledza omalovazavaju a on fakat misli da ga vole dok nosi tim zajedno sa Dameom u PO gdje njih ceka ponovo protivnik za novu metlu i novo pljuvanje po njemu.

Mati moja koliko gluposti u jednom postu, svaka čast
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

_dreamer_
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la _dreamer_ » 20 nov 2018, 00:47

AshburtonG je napisao/la:Chini brate jesi li ti ozbiljan da mislis da ce Collins ikad moci da cuva ijednog ozbiljnog centra? :? Ja sam mislio da se oni sprdaju sa ovom kandidaturom za DPOY. Koliko je slab u odbrani, dovoljno govori to, da uvijek cuva protivnicke cetvorke, a evo sinoc je cuvao faking Oubre Jr. i nakupio 6 licnih u 12 minuta. Doduse bila je i jedna ofanzivna.

Imas fundamentalne greske u posmatranju. Naravno da ce Collins tesko cuvati teskase centre kao sto je sam Juka ili Dwight, ali hajde nabroj sad koliko ozbiljnih ekipa ima takve startne centre. NBA se razvija u small ball smjeru trenutno i u toj prici je Collins "zahvalnije" rjesenje jer se bolje uklapa u sliku. Jusuf tu ima problem u defanzivi jer nije dovoljno mobilan, a u napadu se ta njegova fizicka dominacija ne koristi adekvatno. Jedino gdje su ga bas koristili su tekme Houstona jer oni bukvalno svaki napad switchaju, pa se Stottsu u neka doba upalila lampica da nebi bilo lose da Juka iskoristi koji mismatch. Zasto se juka vise ne koristi u napadu u iso situacijama, vjerovatno je do prosle sezone koju je uzasno poceo, trebace vremena da stekne taj autoritet jer mu se ne vjeruje. Licno mislim da to nije opravdano, jer ove godine igra ledjima izgleda mnogo mnogo bolje. Mozda je i do toga sto se u takvoj igri mozda dosta trosi, a mozda i radi toga sto je svejedno treca opcija u napadu, a jos kad imas igraca kao CJ na terenu, tesko je dobiti vise od 10 lopti u mecu. Mozda nebi bilo lose da se Jukine minute drugacije rasporede, da ranije izadje u prvoj, pa da onda udje dio i igra s drugom postavom kao prva ili druga opcija, pa opet odmori i zavrsi drugu cetvrtinu. Dakle, dvije pauze umjesto jedne, sa nekim sekvencama od 5 minuta, ukupno 15 min po poluvremenu. Tako bi igrajuci s drugom postavom dobio vise lopti.

No kako se NBA sve vise razvija u pravcu sutanju trica, a to je i Stotts ove godine naglasio, sve su prilike da tako nesto necemo vidjeti. Jusuf u Portlandu nece dobiti vise lopti od ovoga sto ima i zato je ovaj prosjek koji ima neka njegova realnost. No dobro, ovo su jako dobre cifre, samo neka procenti ostanu.

Collins ima defanzivni potencijal jer centri koje ce cuvati u buducnosti uglavnom nece biti teskasi poput juke. Ofanzivno je solidan, ali nista vise od toga, ima par finti, ima fin sut iza linije, no nista sto ga specijalno istice. Bice dobar 2way igrac, ali neka All Star klasa kakvim ga Portlandovi navijaci vide, to mislim da nece dobaciti...
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

AshburtonG
Kontakt:

Post Postao/la AshburtonG » 20 nov 2018, 01:56

_dreamer_ je napisao/la:

Imas fundamentalne greske u posmatranju. Naravno da ce Collins tesko cuvati teskase centre kao sto je sam Juka ili Dwight, ali hajde nabroj sad koliko ozbiljnih ekipa ima takve startne centre. NBA se razvija u small ball smjeru trenutno i u toj prici je Collins "zahvalnije" rjesenje jer se bolje uklapa u sliku. Jusuf tu ima problem u defanzivi jer nije dovoljno mobilan, a u napadu se ta njegova fizicka dominacija ne koristi adekvatno. Jedino gdje su ga bas koristili su tekme Houstona jer oni bukvalno svaki napad switchaju, pa se Stottsu u neka doba upalila lampica da nebi bilo lose da Juka iskoristi koji mismatch. Zasto se juka vise ne koristi u napadu u iso situacijama, vjerovatno je do prosle sezone koju je uzasno poceo, trebace vremena da stekne taj autoritet jer mu se ne vjeruje. Licno mislim da to nije opravdano, jer ove godine igra ledjima izgleda mnogo mnogo bolje. Mozda je i do toga sto se u takvoj igri mozda dosta trosi, a mozda i radi toga sto je svejedno treca opcija u napadu, a jos kad imas igraca kao CJ na terenu, tesko je dobiti vise od 10 lopti u mecu. Mozda nebi bilo lose da se Jukine minute drugacije rasporede, da ranije izadje u prvoj, pa da onda udje dio i igra s drugom postavom kao prva ili druga opcija, pa opet odmori i zavrsi drugu cetvrtinu. Dakle, dvije pauze umjesto jedne, sa nekim sekvencama od 5 minuta, ukupno 15 min po poluvremenu. Tako bi igrajuci s drugom postavom dobio vise lopti.

No kako se NBA sve vise razvija u pravcu sutanju trica, a to je i Stotts ove godine naglasio, sve su prilike da tako nesto necemo vidjeti. Jusuf u Portlandu nece dobiti vise lopti od ovoga sto ima i zato je ovaj prosjek koji ima neka njegova realnost. No dobro, ovo su jako dobre cifre, samo neka procenti ostanu.

Collins ima defanzivni potencijal jer centri koje ce cuvati u buducnosti uglavnom nece biti teskasi poput juke. Ofanzivno je solidan, ali nista vise od toga, ima par finti, ima fin sut iza linije, no nista sto ga specijalno istice. Bice dobar 2way igrac, ali neka All Star klasa kakvim ga Portlandovi navijaci vide, to mislim da nece dobaciti...

On ima problema sa cuvanjem cetvorki trenutno. O centrima ne treba ni pricati. Poenta je da je suludo pricati o potencijalnom DPOY, ako ne moze cuvati svoju poziciju i tu nema price dalje.

Kako mozes izjavit da je Collins zahvalnije rjesenje, ako im je Jusuf daleko najbolji odbrambeni igrac i nakon njegovog dolaska su bukvalno 50% bolja ekipa. Imali su Zacha(iz buducnosti) u vidu Plumleea i sta su napravili? Ja fakat ne vidim Zacha kao mnogo boljeg igraca od Plumleea. Agilan, ali nedovoljno dominantan na bilo kojoj strani, u bilo kojem segmentu. Solidan igrac. Ako ikad bude imao Jusufove brojke, to je overachieve. Kao treca, ili ponekad i cetvrta napadacka opcija(u unitu sa Turnerom).

Small ball je na sceni jer je GSW toliko dominantan, da su promijenili tok kosarke, ali ne vjerujem da ce se vise ikad spojit takva suterska ekipa. A i u njihovom slucaju, McGee je uvijek imao svojih 15-20min u finalima, upravo zbog eksploatacije te centarske pozicije. A Blazersi nisu ni blizu GSWu, tako da se oni nemaju sta zamarat sa sta bi bilo kad bi bilo. Njihova sansa je bila da pokusaju iskoristit CJa, za trejdanje Kawhia, Butlera, ili slicnog two way igraca. Ovako su osudjeni na dobre rezultate kada se igra odbrana na 50%, te metle u prvoj rundi.

Jusuf je lose iskoristen i to je cinjenica. Cinjenica je isto, da u takvim uslovima, ima DD prosjek i dobru odbranu. Jos veca cinjenica je da je njegov upside evidentno veci od Collinsovog, u kakvom god sistemu da se igra, ako bi bili u istoj poziciji u timu. Collinsove brojke proizilaze iz situacija, kada je on vodja napada Portlanda uz Turnera, protiv drugog unita protivnika.

_dreamer_
Moderator
Kontakt:

Post Postao/la _dreamer_ » 20 nov 2018, 09:09

Druze, Zach je dijete, i tek je na pocetku svog razvoja. Ovi mu je prva sezona gdje igra znacajnije minute i sigurno ce napredovati. Momak igra dobru odbranu, naravno da ima i on svojih losih dana, ali generalno ima dobre ruke i moze ostati na mismatchu uz igraca, mobilniji je od jusufa i lakse mu je cuvati manje i agilnije petice i posebno ove sto uzimaju sut za 3. Zatvarao je utakmice protiv prvih postava i nije bio los. Hajmo malo realnosti jbg. Ne volim ga ni ja, ima iritantnu facu ali necu sad glavom kroz zid i nazor nesto tvrditi.

To je kao da ja kazem da su Jusufa zatrpai Lopez i Morris i da izvucem zakljucak da je los odbrambeni igrac.

Plumlee je vec formiran i nema gdje, covjek nema nista u repertoaru, slaba verzija McGeea. Zach je vec sada bolji igrac od njega. Mislim, na takvim tvrdnjama se vidi da si previse pristrasan.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

babino
Kontakt:

Post Postao/la babino » 20 nov 2018, 23:43

COYS je napisao/la:https://twitter.com/trailblazers/status/1064930856215724033

:D

a ona preksinoc 'sekundu' do air balla-a:-)

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.