Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 28 dec 2018, 12:22

FrancescoTotti je napisao/la:Al koji je akcenat pobrao brat. Kao da mu je cukundjed iz texasa :lol: :lol:
Dobro je to. Jedno vrijeme je pricao kao da ga je napravio neko i crnackog geta nakon 30 godina robije. :mrgreen:

Sinoc konacno dobra partija. Niko je ocekuje od njega ovakve partije svaku noc, ali definitivno ima potencijala da ovo radi mnogo mnogo cesce.

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AlphonseKauders » 28 dec 2018, 12:39

Sutra revanš protiv GSW, pitanje je hoće li ga Stotts koristiti kao u sinoćnjoj utakmici..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 28 dec 2018, 12:56

Treba biti realan i reci da ga u Warriorsima nije imao ko ni cuvati. Medjutim, to ne opovrgava tvrdnju da Juka zasluzuje vise lopti 1na1, pogotovo kad se pozicionira u samo srce reketa jer ga tu niko ne moze izgurati. Nadam se da ce ova utakmica biti prekretnica i da ce ga u buducnosti Stotts vise forsirati, a to ce aBd neminovno donijeti Nurkiceve efikasnije partije.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 28 dec 2018, 14:01

kobe24 je napisao/la:Treba biti realan i reci da ga u Warriorsima nije imao ko ni cuvati. Medjutim, to ne opovrgava tvrdnju da Juka zasluzuje vise lopti 1na1, pogotovo kad se pozicionira u samo srce reketa jer ga tu niko ne moze izgurati. Nadam se da ce ova utakmica biti prekretnica i da ce ga u buducnosti Stotts vise forsirati, a to ce aBd neminovno donijeti Nurkiceve efikasnije partije.
Pa upravo u utakmicama gdje ga niko ne moze cuvati treba biti prva opcija,a u tekmama gdje mora cuvati ozbiljnijeg teskasa treca
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 28 dec 2018, 14:22

BosniaBoston je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Treba biti realan i reci da ga u Warriorsima nije imao ko ni cuvati. Medjutim, to ne opovrgava tvrdnju da Juka zasluzuje vise lopti 1na1, pogotovo kad se pozicionira u samo srce reketa jer ga tu niko ne moze izgurati. Nadam se da ce ova utakmica biti prekretnica i da ce ga u buducnosti Stotts vise forsirati, a to ce aBd neminovno donijeti Nurkiceve efikasnije partije.
Pa upravo u utakmicama gdje ga niko ne moze cuvati treba biti prva opcija,a u tekmama gdje mora cuvati ozbiljnijeg teskasa treca
Upravo, naravno da mu ne trebaju davati previse 1 na 1 protiv Whiteside-a, Gortata, A Davisa, Gasol-a, i mozda jos ponekog, ali gdje god drugo ima height/weight advantage, to se mora konstantno kroz utakmicu koristiti, no Stotts je corav da bi to vidio.

Warriorsi su ga sinoc na kraju morali udvajati sto je par napada dalo potpuno otvorene suteve CJ-u, Aminu i Harkless-u. Dakle, gdje god ima tu prednost, treba mu pustiti da se izbori za poziciju nisko u reketu i onda spustiti loptu, i kada/ako krene udvajanje, izbaciti je napolje i traziti otvoren sut. To su BB basics ali jok, Stotts to ne vidi.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 28 dec 2018, 14:43

Pa u tome i jeste fazon. Stotts sablonski priprema utakmice i Juka je neovisno o protivniku u najboljem slucaju treca napadacka opcija. Protiv ekipa koje imaju centre koje su i kvalitetom i fizikalijama inferiorniji od Jusufa, on mora uzeti veci broj suteva, a ne da se desi da recimo protiv Bostona na kraju meca ostane na 7-8 suteva.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 28 dec 2018, 16:04

AshburtonG je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:Al koji je akcenat pobrao brat. Kao da mu je cukundjed iz texasa :lol: :lol:
Dobro je to. Jedno vrijeme je pricao kao da ga je napravio neko i crnackog geta nakon 30 godina robije. :mrgreen:

Sinoc konacno dobra partija. Niko je ocekuje od njega ovakve partije svaku noc, ali definitivno ima potencijala da ovo radi mnogo mnogo cesce.

Gdje živi i radi , tu treba i da se prilagodi , akcenat pogotovo.
Da ne treba možda ko sandžaklije koje žive u Sarajevu 30 i kusur godina , a akcenat im kao da su usred Tutina ili Prijepolja?!?
Džaba sve , koliko god hvalio Juku , NBA treneri imaju "svoja" pravila i njih vole da ispoštuju bez obzira na sve, a to znači da će Juka sljedeću utakmicu kako god da odigra dobri bar duplo manje lopti. To je kao kod nas Bošnjo , kada ide na more ima samo granični prijelaz Doljani i samo Doljani , drugi ne postoji.Jedino Pop voli da proba nešto drugačije. Pratite samo Lejkerse kada se vrati Javale Shaqtin , kako će Zubac opet da dobija mrvice .
Mada imam osjećaj da bi čitav Portland prodisao kada bi otišao CJ.
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

jasta
Postovi: 1728
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la jasta » 28 dec 2018, 17:21

Mnogo je mečeva bilo gdje je Juka kontra sebe imao ili rezervnog centra ili krilnog čak, pa su ga preskakali kao da i ne postoji. Nadam se da ce nastaviti u ovom ritmu. Utisak je da blesavi Stots i ne zna šta da radi sa Jukom i kako da ga koristi. Sve je podređeno paru ili bolje reći rasparu cj - lilard. Kako god, Portland ako misli postati imalo ozbiljna ekipa Juku moraju tretirati onako kako zaslužuje, na kraju krajeva zar nije on jedan od rijetkih timskih igrača u ovoj skupini pojedinaca.

Avatar
hule_barca
Postovi: 2403
Pridružen/a: 14 jan 2011, 13:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hule_barca » 28 dec 2018, 17:57

Pa Portland je popio metlu od New Orleansa između ostalog i zbog toga što je Juka bio malo iskorišten. To se najbolje vidjelo u 4. meču kada ga Mirotić i kompanija nisu mogli nikako zaustaviti, ali džaba.
FK "Mladost" Kikači

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AshburtonG » 28 dec 2018, 20:59

bombaysaphire je napisao/la:
AshburtonG je napisao/la:
FrancescoTotti je napisao/la:Al koji je akcenat pobrao brat. Kao da mu je cukundjed iz texasa :lol: :lol:
Dobro je to. Jedno vrijeme je pricao kao da ga je napravio neko i crnackog geta nakon 30 godina robije. :mrgreen:

Sinoc konacno dobra partija. Niko je ocekuje od njega ovakve partije svaku noc, ali definitivno ima potencijala da ovo radi mnogo mnogo cesce.

Gdje živi i radi , tu treba i da se prilagodi , akcenat pogotovo.
Da ne treba možda ko sandžaklije koje žive u Sarajevu 30 i kusur godina , a akcenat im kao da su usred Tutina ili Prijepolja?!?
Džaba sve , koliko god hvalio Juku , NBA treneri imaju "svoja" pravila i njih vole da ispoštuju bez obzira na sve, a to znači da će Juka sljedeću utakmicu kako god da odigra dobri bar duplo manje lopti. To je kao kod nas Bošnjo , kada ide na more ima samo granični prijelaz Doljani i samo Doljani , drugi ne postoji.Jedino Pop voli da proba nešto drugačije. Pratite samo Lejkerse kada se vrati Javale Shaqtin , kako će Zubac opet da dobija mrvice .
Mada imam osjećaj da bi čitav Portland prodisao kada bi otišao CJ.
Hold on, kumasine! Ja sam tek 3 godine u Becu, a vec sam poprimio dosta beckih obicaja i nacina komunikacije. I ponosim se time. Kad dodjes negdje trebas se ti prilagodit okolini, a ne ista tebi.

S druge strane, bilo je smijesno gledat Jusufove mimike crnacke populacije, iako mu je najveca poveznica sa istom par suigraca od kojih sigurno nije to pokupio za takvo vrijeme, nit u Portlandu ljudi tako pricaju.

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 30 dec 2018, 04:25

Dobar.

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Gifron » 30 dec 2018, 04:26

Samo da zadrzi ritam i smirenost. Green zacas napravi incident
Jedan grad, jedna ljubav!

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 30 dec 2018, 04:43

Nis specijalno za sad

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 30 dec 2018, 05:04

Krenuo babo u okrsaj trash talka s KD-om, Greenom i ostalima. :lol:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 30 dec 2018, 05:05

Opet skoluje Greena :lol: :lol:

Kakva dominacija u odbrani :tokralju:

Avatar
Gifron
Postovi: 4151
Pridružen/a: 18 jan 2014, 23:39
Lokacija: 075
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Gifron » 30 dec 2018, 05:45

Auh al' se razigrao
Jedan grad, jedna ljubav!

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 30 dec 2018, 05:46

:salut:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 30 dec 2018, 05:53

Na nba.com ima samo jednu blokadu, a ubijedjen sam da ih je bilo vise. Inace, veceras ponovo igra odlicnu utakmicu. Fali im raspolozen CJ da bi imali sanse protiv Ratnika u zadnjoj cetvrtini.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la COYS » 30 dec 2018, 05:54

Dzaba kada klupa udje i prokocka sav trud startne petorke

Avatar
StevieFranchise
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 okt 2018, 03:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la StevieFranchise » 30 dec 2018, 05:59

Evan Turner je Adin Vrabac US Edition. :lol: :lol:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.