Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: CashMan,KK_Bosna,nerminh74

Drape
Kontakt:

PostPostao/la Drape » 12 jan 2019, 17:41

Jusuf u zadnjih devet utakmica: 28.5 minuta, 20.2 poena, 11.3 skokova, 3.7 asistencija, 1.6 blokada, 1.3 ukradene lopte. Portland je zabilježio 7 pobjeda i 2 poraza u tom periodu. Ovaj njegovi najbolji period karijere je došao baš nakon što je zakratko dotakao dno :mrgreen:, poslije 1/15 protiv Memphisa i još nekih loših utakmica u to vrijeme.
Zadnja izmjena: Drape, dana/u 12 jan 2019, 17:52, ukupno mijenjano 1 put.

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 12 jan 2019, 17:52

Epidaurus WroteColonPovrsno igru gledaju takvi ko ti koji vuku paralele izmedju MVP kandidata, covjeka sposobnog da kao glavni igrac nosi jedan elitni napad sa covjekom ciji ucinak zavisi debelo od bekova. Paralele bi ko i imale smisla da je Jusuf u defanzivi reinkarnacija KGa. Neuporedivi igraci, ko ne vidi to jbg nema mu pomoci.

Bas me interesuje sta prosjecni Amer koji prati NBA misli o ovoj komparaciji...ili vecina strucnih analiticara.

Uzimajuci u obzir ovu pricu oko fizikalija, pa isto vrijedi i za 99 % NBA centara, a zapravo su momentalno ukupno njih 2-3 bolji igraci od Jokića...

Covjek je na dobrom putu da postane (po)najbolji evropljanin ikada u ligi, ali et' svako svog konja hvali... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 18:14

marconato WroteColon
Epidaurus WroteColonPovrsno igru gledaju takvi ko ti koji vuku paralele izmedju MVP kandidata, covjeka sposobnog da kao glavni igrac nosi jedan elitni napad sa covjekom ciji ucinak zavisi debelo od bekova. Paralele bi ko i imale smisla da je Jusuf u defanzivi reinkarnacija KGa. Neuporedivi igraci, ko ne vidi to jbg nema mu pomoci.

Bas me interesuje sta prosjecni Amer koji prati NBA misli o ovoj komparaciji...ili vecina strucnih analiticara.

Uzimajuci u obzir ovu pricu oko fizikalija, pa isto vrijedi i za 99 % NBA centara, a zapravo su momentalno ukupno njih 2-3 bolji igraci od Jokića...

Covjek je na dobrom putu da postane (po)najbolji evropljanin ikada u ligi, ali et' svako svog konja hvali... ;)

“Stručni analitičari” na ESPN-u i slicnim stranicama su laici koji samo diskutuju o LeBronu,GSW i ostalim temama koje nemaju veze sa igracima koji nisu Lebron,Kyrie,Durant,Curry,Westbrook,Harden,Leonard,Davis i Giannis.Prosjecni amer i o njegovoj strucnosti da ne razgovaram
Forumas vijeka

StevieFranchise
Kontakt:

PostPostao/la StevieFranchise » 12 jan 2019, 18:19

marconato WroteColon

Tema "Košarkaška reprezentacija Srbije" je ispod. :salut:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

marconato
Kontakt:

PostPostao/la marconato » 12 jan 2019, 18:22

StevieFranchise WroteColonTema "Košarkaška reprezentacija Srbije" je ispod. :salut:

Zasto na mene adresiras post? Nisam ja prvi doticnog pomenuo na temi...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 18:24

Ja sam pomenuo i nadam se da ce se tema okrenuti na drugu diskusiju
Forumas vijeka

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 12 jan 2019, 18:41

Jokic trenutno nije na nivou Marca Gasola iz najboljih dana, a mladji Gasol nije ni medju pet najboljih Evropljana u nba. Sanse da postane najbolji evropski kosarkas preko bare svih vremena su nikakve.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

StevieFranchise
Kontakt:

PostPostao/la StevieFranchise » 12 jan 2019, 18:51

kobe24 WroteColonJokic trenutno nije na nivou Marca Gasola iz najboljih dana, a mladji Gasol nije ni medju pet najboljih Evropljana u nba. Sanse da postane najbolji evropski kosarkas preko bare svih vremena su nikakve.

Takvima su top 5 "Evropljana" u NBA ikad redom: Divac, Marko Jarić, Nenad Krstić, Darko Miličić i Vladimir Radmanović. Na tu listu Jokić apsolutno može, međutim ovo nije mjesto za tu raspravu.
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

LlullSergio
Kontakt:

PostPostao/la LlullSergio » 12 jan 2019, 19:56

Jokić je trenutno vođa PO ekipe(eto trenutno i prvi na Zapadu,dijele prvo mjesto lige) i igrač koji itekako čini suigrače boljim.

Ima izuzetne playmakerske sposobnosti, opasan šut izvana, tehnicki fantastičan igrač. Juka igra isto odličnu sezonu i po naprednoj statistici je ispred CJ-a već.Nema potrebe forsirati te neke usporedbe što neko kaze, vidjet cemo sta buducnost nosi.U ovakvom NBA gdje su se te 3 sekunde defanzivne uvele igrač poput Jokera dobija više na važnosti,a i ovan run'n gun košarka, smalball mu svakako više odgovara.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:02

kobe24 WroteColonJokic trenutno nije na nivou Marca Gasola iz najboljih dana, a mladji Gasol nije ni medju pet najboljih Evropljana u nba. Sanse da postane najbolji evropski kosarkas preko bare svih vremena su nikakve.

ima velike sanse da bude najbollji igrac u nba iz ex yu drzava,a s obzirom da su mu tek 23 godine i velike sanse da uz nowitzkog i p. gasola bude najbolji evropljanin koji je igrao kosarku,sad ne mora biti da ce to bas biti tako ali s obzirom na igre sa tek 23 godine,ima dobre sanse za to

Pantelija
Kontakt:

PostPostao/la Pantelija » 12 jan 2019, 20:08

Da, kada bi kosarka se gledala kroz napad
LEON BENKO!!!

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:22

Pantelija WroteColonDa, kada bi kosarka se gledala kroz napad

a koji su to evropljani osim m. gasola i kirilenka u nba bili poznati kao vrlo dobri odbrambeni igraci?

BosniaBoston
Kontakt:

PostPostao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 20:23

filip13 WroteColon

a koji su to evropljani osim m. gasola i kirilenka u nba bili poznati kao vrlo dobri odbrambeni igraci?

Nurk
Forumas vijeka

Pantelija
Kontakt:

PostPostao/la Pantelija » 12 jan 2019, 20:26

Ja se nadam da ustanetw oko 4 i gledate kako se igra odbrana ito u timu koji pored njega ima jos jednog poluodbrambenog igraca o dva igraca kojima je mrsko ispratiti i iz kurtoazije wvog igraca
LEON BENKO!!!

Chstal
Kontakt:

PostPostao/la Chstal » 12 jan 2019, 20:30

BosniaBoston WroteColon
filip13 WroteColon

Nurk

Toni Kukoc, Joakim Noah, Nicolas Batum, Rudy Gobert, Giannis Antetekoumpo, Omer Asik.

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:36

BosniaBoston WroteColon
filip13 WroteColon

Nurk

da,eto na nega donekle zaboravih,na pocetku je karijere,koliko god je on vrlo dobar odbramneni igrac toliko je jokic fantastican napadac

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:38

Chstal WroteColon
BosniaBoston WroteColon

Nurk

Toni Kukoc, Joakim Noah, Nicolas Batum, Rudy Gobert, Giannis Antetekoumpo, Omer Asik.[/quote]

kukoc u nba nije bio dobar odbrambeni igrac

jbg,ja na puno njih zaboravih,godine cine svoje

nerkolfc
Kontakt:

PostPostao/la nerkolfc » 12 jan 2019, 20:40

Malo mi ke ovo glupo. Ako je npr Harden fantastican napadac onda Jokica ne mozes tu svrstati. Rekao bih da je nivo ispod fantasticnih napadaca u NBA.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

"I think that when everyone is pulling in the same direction, you can move mountains."

kobe24
Kontakt:

PostPostao/la kobe24 » 12 jan 2019, 20:41

filip13 WroteColonima velike sanse da bude najbollji igrac u nba iz ex yu drzava,a s obzirom da su mu tek 23 godine i velike sanse da uz nowitzkog i p. gasola bude najbolji evropljanin koji je igrao kosarku,sad ne mora biti da ce to bas biti tako ali s obzirom na igre sa tek 23 godine,ima dobre sanse za to

Ima dobre sanse da bude jedan od pet, ali da bude najbolji nema teorije. Taman da do kraja karijere igra kosarku kakvu trenutno igra, opet je to nedostizno za Nowitzkog. Btw, ne znam zasto se Giannis ostavlja po strani. On je, takodjer, Evropljanin. :mrgreen:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

filip13
Kontakt:

PostPostao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:45

kobe24 WroteColon
filip13 WroteColonima velike sanse da bude najbollji igrac u nba iz ex yu drzava,a s obzirom da su mu tek 23 godine i velike sanse da uz nowitzkog i p. gasola bude najbolji evropljanin koji je igrao kosarku,sad ne mora biti da ce to bas biti tako ali s obzirom na igre sa tek 23 godine,ima dobre sanse za to

Ima dobre sanse da bude jedan od pet, ali da bude najbolji nema teorije. Taman da do kraja karijere igra kosarku kakvu trenutno igra, opet je to nedostizno za Nowitzkog. Btw, ne znam zasto se Giannis ostavlja po strani. On je, takodjer, Evropljanin. :mrgreen:

nije da je slabiji puno od nowitzkog u dobi od 23 godine,mislim na jokića

da,na njega se zaboravlja

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.