Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

costacurta08
Postovi: 512
Pridružen/a: 12 sep 2016, 17:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la costacurta08 » 08 sep 2022, 13:39

Kristijan je napisao/la:
08 sep 2022, 12:12
Za SDA. To je taj civilizacijski iskorak. Ne možeš reći kako ti se zovu komšije. Sve najgore Jusufe.
Tri Bosanca, tri Hercegovca, trojicu ne znam kako da nazovem": Sramna izjava Nurkića o Srbima posle fijaska
Patološku mržnju ne može izbrisati niti jedno objašnjenje ovog svijeta.
Ja vam se ne pokušavam dodvoriti niti me zaboli hašim šta ti i slični misle o meni, ali de mi inžinjeru objasni kakve veze ima ova rečenica i intervju sa Srbima? Gdje izdvaja bošnjake/muslimane, Hrvate/katolike i pravoslavce/Srbe?
Prosvijetli.
Ovo je samo dokaz da vi poooojma nemate šta je nacija, šta religija, šta vjera.
Pričaš o sramnoj izjavi a na avataru ti kokarda :urnebes:

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 08 sep 2022, 13:50

Čestitke juki kao i svim ostalim igračima i naravno selektoru na onome što su pokazali na prvenstvu.
Došao je odigrao u fulu, vjerojatno imao i veću minutažu od onoga što igra u NBA i što objektivno tijelo može podnijeti na visokom nivou.
Hvala na prikazanom i aBd da ga ponovo gledamo u najdražem dresu kada NBA obaveze to budu dozvoljavale.
Sretno mu u narednoj sezoni, o jukinom odnosu prema Bosni mislim dovoljno govori to što se radujem svakom njegovom uspjehu bez da imam ikakve koristi od toga jednostavno juka je Bosanac i kao takvog ga volim i podržavam.
Svako dobro jusufe.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Raonffa » 08 sep 2022, 14:03

Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 09:16
Na kraju prosjeci 16.2 poena, 7 skokova, 2.2 asistencije, 1.2 ukradene lopte, 2 blokade, 3.2 izgubljene lopte uz 38.9% iz igre, 24% za tri i 63.6% s linije za slobodna bacanja. Blago receno turnir debelo ispod njegovog nivoa al bitno se ku.rcit patriotizmom svako malo i svadjat se s random ljudima u komentarima.
Ma procente je uništio protiv Francuza i Slovenaca, protiv Litvanaca je bio hajmo reći pristojan izuzev ispucavanja za tri poena kojih je manje više bilo u svakoj utakmici. Uzimao je čovjek pet šuteva za tri poena po utakmici u prosjeku, to je mnogo za centra kojem trica nije skoro nikakvo oružje.

Iako sam već pisao na temi Eurobasketa oko Jusufa, moj utisak je da je on uzimao odgovornost kao naš nominalno najbolji igrač i najveća zvijezda u timu. Sa te strane je okej, ali realno bolje je da su neke stvari forsirali Musa i Roberson, ali otom potom.

Treba biti realan i reći da je u makar tri meča imao vrlo težak zadatak jer je među protivnicima imao igrače NBA nivoa plus još neke centarske igrače skoro pa vrhunskog EL nivoa.

Interesantno je da smo mi dobili dva meča gdje je on imao lakše matchupove, iako generalno ni protiv Slovenaca ni protiv Mađara nije dominirao, pogotovo u napadu, ali odbrana je u skoro svim mečevima bila u najmanju ruku korektna za njegov nivo.

I još jedna stvar, Jusuf od svih NBA centara na ovom prvenstvu igra u igrački (napadači) ubjedljivo najnepotentnijoj reprezentaciji, tako da i to morate uzeti u obzir.

Ne opravdavam ga za neke dijelove njegove igre u ovih pet mečeva, ali ne mogu reći ni da sam očekivao mnogo više od njega u ovom trenutku.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 08 sep 2022, 14:23

Nekada sam rekao Kameni je losija verzija Jazvina......ruku U vatru stavljam Jaza bi Isao da kuca preko Gobera!!

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Sarmica » 08 sep 2022, 14:28

lumani je napisao/la:
08 sep 2022, 14:23
Nekada sam rekao Kameni je losija verzija Jazvina......ruku U vatru stavljam Jaza bi Isao da kuca preko Gobera!!
Ovo je tema o gospodinu Jusufu. Ima posebna tema o Musetu.

Avatar
Shategabri
Postovi: 14599
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Shategabri » 08 sep 2022, 14:33

Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 14:03
Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 09:16
Na kraju prosjeci 16.2 poena, 7 skokova, 2.2 asistencije, 1.2 ukradene lopte, 2 blokade, 3.2 izgubljene lopte uz 38.9% iz igre, 24% za tri i 63.6% s linije za slobodna bacanja. Blago receno turnir debelo ispod njegovog nivoa al bitno se ku.rcit patriotizmom svako malo i svadjat se s random ljudima u komentarima.
Ma procente je uništio protiv Francuza i Slovenaca, protiv Litvanaca je bio hajmo reći pristojan izuzev ispucavanja za tri poena kojih je manje više bilo u svakoj utakmici. Uzimao je čovjek pet šuteva za tri poena po utakmici u prosjeku, to je mnogo za centra kojem trica nije skoro nikakvo oružje.

Iako sam već pisao na temi Eurobasketa oko Jusufa, moj utisak je da je on uzimao odgovornost kao naš nominalno najbolji igrač i najveća zvijezda u timu. Sa te strane je okej, ali realno bolje je da su neke stvari forsirali Musa i Roberson, ali otom potom.

Treba biti realan i reći da je u makar tri meča imao vrlo težak zadatak jer je među protivnicima imao igrače NBA nivoa plus još neke centarske igrače skoro pa vrhunskog EL nivoa.

Interesantno je da smo mi dobili dva meča gdje je on imao lakše matchupove, iako generalno ni protiv Slovenaca ni protiv Mađara nije dominirao, pogotovo u napadu, ali odbrana je u skoro svim mečevima bila u najmanju ruku korektna za njegov nivo.

I još jedna stvar, Jusuf od svih NBA centara na ovom prvenstvu igra u igrački (napadači) ubjedljivo najnepotentnijoj reprezentaciji, tako da i to morate uzeti u obzir.

Ne opravdavam ga za neke dijelove njegove igre u ovih pet mečeva, ali ne mogu reći ni da sam očekivao mnogo više od njega u ovom trenutku.
Pa mi smo bili samo egal što se centarske pozicije tiče (dobro, zbog Jusufa i bolji, al mislim u rotaciji) samo sa Mađarskom.
Slovenci sa Tobeyem i Dimecom recimo da su isto tu negdje, Francuzi, Litvanci, pa i Nijemci da kažemo kompletniji i bolji.
Francuzi su radili redaljku na Jusufu, Gobert, Poirier, pa onda brat Fall. Najčešće po dvojica od ove trojice.
Što je puno puno je. Zato ja ne bih Jusufa puno prozivao. Jel moglo nešto bolje, moglo je.
Iduće EP nema šanse da dobijemo ovako tešku grupu, a dotad ako bude zdravlja, ova ekipa će imati više iskustva i ovi mlađi igrači će biti bolji.
Koševo Zapad

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 08 sep 2022, 14:43

Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 14:03
Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 09:16
Na kraju prosjeci 16.2 poena, 7 skokova, 2.2 asistencije, 1.2 ukradene lopte, 2 blokade, 3.2 izgubljene lopte uz 38.9% iz igre, 24% za tri i 63.6% s linije za slobodna bacanja. Blago receno turnir debelo ispod njegovog nivoa al bitno se ku.rcit patriotizmom svako malo i svadjat se s random ljudima u komentarima.
Ma procente je uništio protiv Francuza i Slovenaca, protiv Litvanaca je bio hajmo reći pristojan izuzev ispucavanja za tri poena kojih je manje više bilo u svakoj utakmici. Uzimao je čovjek pet šuteva za tri poena po utakmici u prosjeku, to je mnogo za centra kojem trica nije skoro nikakvo oružje.

Iako sam već pisao na temi Eurobasketa oko Jusufa, moj utisak je da je on uzimao odgovornost kao naš nominalno najbolji igrač i najveća zvijezda u timu. Sa te strane je okej, ali realno bolje je da su neke stvari forsirali Musa i Roberson, ali otom potom.

Treba biti realan i reći da je u makar tri meča imao vrlo težak zadatak jer je među protivnicima imao igrače NBA nivoa plus još neke centarske igrače skoro pa vrhunskog EL nivoa.

Interesantno je da smo mi dobili dva meča gdje je on imao lakše matchupove, iako generalno ni protiv Slovenaca ni protiv Mađara nije dominirao, pogotovo u napadu, ali odbrana je u skoro svim mečevima bila u najmanju ruku korektna za njegov nivo.

I još jedna stvar, Jusuf od svih NBA centara na ovom prvenstvu igra u igrački (napadači) ubjedljivo najnepotentnijoj reprezentaciji, tako da i to morate uzeti u obzir.

Ne opravdavam ga za neke dijelove njegove igre u ovih pet mečeva, ali ne mogu reći ni da sam očekivao mnogo više od njega u ovom trenutku.
6 od 14 protiv Litvanije nisu nikako dobri procenti za peticu. Cinjenica jeste da je protiv Francuza i Litvanaca imao nezgodne matchupe ali je isto tako cinjenica da nije bio na ocekivanom nivou ni protiv Slovenije, Njemacke i Madjarske koji su svi redom imalo debelo inferiorne igrace na 5. Sve u svemu, turnir ispod ocekivanja i renomea koji ima.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 08 sep 2022, 16:04

Sarmica je napisao/la:
08 sep 2022, 08:18
greenwood je napisao/la:
08 sep 2022, 08:06
Sarmica je napisao/la:
08 sep 2022, 08:03
Nestao je sa portala tekst gdje u naslovu Juka kaže da se njemu da da vodi Savez i ostalo. Nisam stigao da pročitam tekst ali sam vidio da je spominjao video i slike vezane za katastrofalan odns saveza spram igrača i uslove pod kojim su igrali.

Samo naprijed Juka, deri bagru, a forumske hijene i botovi saveza mu mogu pop.....

evo imas ovdje njegovu izjavu
To je to. Hvala ti.

A kad sam govorio isto ovo što sam dobio informaciju iz druge ruke, barem jedno 7-8 ljudi me je napalo poput najgorih hijena, mamicu im .....
Vidite sada hoštapleri da je istina i šta je istina i da sendvić poslije 10 sati vožnje nije bila laž.

Ne znam onda Sto je Bekir Aziz govorio da su uslovi na Vlasicu ,top!.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Raonffa » 08 sep 2022, 16:30

Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 14:43
Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 14:03
Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 09:16
Na kraju prosjeci 16.2 poena, 7 skokova, 2.2 asistencije, 1.2 ukradene lopte, 2 blokade, 3.2 izgubljene lopte uz 38.9% iz igre, 24% za tri i 63.6% s linije za slobodna bacanja. Blago receno turnir debelo ispod njegovog nivoa al bitno se ku.rcit patriotizmom svako malo i svadjat se s random ljudima u komentarima.
Ma procente je uništio protiv Francuza i Slovenaca, protiv Litvanaca je bio hajmo reći pristojan izuzev ispucavanja za tri poena kojih je manje više bilo u svakoj utakmici. Uzimao je čovjek pet šuteva za tri poena po utakmici u prosjeku, to je mnogo za centra kojem trica nije skoro nikakvo oružje.

Iako sam već pisao na temi Eurobasketa oko Jusufa, moj utisak je da je on uzimao odgovornost kao naš nominalno najbolji igrač i najveća zvijezda u timu. Sa te strane je okej, ali realno bolje je da su neke stvari forsirali Musa i Roberson, ali otom potom.

Treba biti realan i reći da je u makar tri meča imao vrlo težak zadatak jer je među protivnicima imao igrače NBA nivoa plus još neke centarske igrače skoro pa vrhunskog EL nivoa.

Interesantno je da smo mi dobili dva meča gdje je on imao lakše matchupove, iako generalno ni protiv Slovenaca ni protiv Mađara nije dominirao, pogotovo u napadu, ali odbrana je u skoro svim mečevima bila u najmanju ruku korektna za njegov nivo.

I još jedna stvar, Jusuf od svih NBA centara na ovom prvenstvu igra u igrački (napadači) ubjedljivo najnepotentnijoj reprezentaciji, tako da i to morate uzeti u obzir.

Ne opravdavam ga za neke dijelove njegove igre u ovih pet mečeva, ali ne mogu reći ni da sam očekivao mnogo više od njega u ovom trenutku.
6 od 14 protiv Litvanije nisu nikako dobri procenti za peticu. Cinjenica jeste da je protiv Francuza i Litvanaca imao nezgodne matchupe ali je isto tako cinjenica da nije bio na ocekivanom nivou ni protiv Slovenije, Njemacke i Madjarske koji su svi redom imalo debelo inferiorne igrace na 5. Sve u svemu, turnir ispod ocekivanja i renomea koji ima.
Da, ali od tih 14 bilo je 5 ili 6 trica, kao što sam i napisao bio je pristojan (i više od toga) dok je igrao svoju igru bez glumljenja Porzingisa sa trice i Nowitzkog sa fadeaway šutevima. Nekada je morao glumiti, a nekada nije i to mu se može zamjeriti, ali "turnir debelo ispod njegovog nivoa" nije ni u ludilu.

Ili možda imamo različito mišljenje šta je Jusufov nivo :)
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 08 sep 2022, 16:35

Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 16:30
Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 14:43
Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 14:03


Ma procente je uništio protiv Francuza i Slovenaca, protiv Litvanaca je bio hajmo reći pristojan izuzev ispucavanja za tri poena kojih je manje više bilo u svakoj utakmici. Uzimao je čovjek pet šuteva za tri poena po utakmici u prosjeku, to je mnogo za centra kojem trica nije skoro nikakvo oružje.

Iako sam već pisao na temi Eurobasketa oko Jusufa, moj utisak je da je on uzimao odgovornost kao naš nominalno najbolji igrač i najveća zvijezda u timu. Sa te strane je okej, ali realno bolje je da su neke stvari forsirali Musa i Roberson, ali otom potom.

Treba biti realan i reći da je u makar tri meča imao vrlo težak zadatak jer je među protivnicima imao igrače NBA nivoa plus još neke centarske igrače skoro pa vrhunskog EL nivoa.

Interesantno je da smo mi dobili dva meča gdje je on imao lakše matchupove, iako generalno ni protiv Slovenaca ni protiv Mađara nije dominirao, pogotovo u napadu, ali odbrana je u skoro svim mečevima bila u najmanju ruku korektna za njegov nivo.

I još jedna stvar, Jusuf od svih NBA centara na ovom prvenstvu igra u igrački (napadači) ubjedljivo najnepotentnijoj reprezentaciji, tako da i to morate uzeti u obzir.

Ne opravdavam ga za neke dijelove njegove igre u ovih pet mečeva, ali ne mogu reći ni da sam očekivao mnogo više od njega u ovom trenutku.
6 od 14 protiv Litvanije nisu nikako dobri procenti za peticu. Cinjenica jeste da je protiv Francuza i Litvanaca imao nezgodne matchupe ali je isto tako cinjenica da nije bio na ocekivanom nivou ni protiv Slovenije, Njemacke i Madjarske koji su svi redom imalo debelo inferiorne igrace na 5. Sve u svemu, turnir ispod ocekivanja i renomea koji ima.
Da, ali od tih 14 bilo je 5 ili 6 trica, kao što sam i napisao bio je pristojan (i više od toga) dok je igrao svoju igru bez glumljenja Porzingisa sa trice i Nowitzkog sa fadeaway šutevima. Nekada je morao glumiti, a nekada nije i to mu se može zamjeriti, ali "turnir debelo ispod njegovog nivoa" nije ni u ludilu.

Ili možda imamo različito mišljenje šta je Jusufov nivo :)
On ni u jednoj utakmici nije bio dominantan. Cak ni kad je igrao protiv debelo inferiornih igraca. Koliko je puta uopce pokusao ici u roll nakon bloka? Skoro svaki put se izvlacio na tricu. On je 15-10 NBA cenatr, starter u vecini ekipa i kao takav 38.9% suta na turniru i nemogucnost dominacije protiv debelo inferiornih protivnika poput Theissa, Tobeya i onog crnca iz Madjarske je itekako debelo ispod ocekivanja. Ne ocekuje niko od njega da dominira ko Jokic il Giannis al sigurno je morao biti puno puno efikasniji.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7484
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Felixians4 » 08 sep 2022, 16:43

Nurkić iz bubblea je najbolji Nurkić. Kondicijski,stilom,odnosno koncepcijom obrambeno i ofanzivno. A ovo da on je malo šuter za 3,malo kreator za sebe iz posta malo iz rolla razigrava ,a u obrani tu i tamo zabanani nekog i potrudi se u skoku,nema vajde.

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Raonffa » 08 sep 2022, 16:51

Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 16:35
Raonffa je napisao/la:
08 sep 2022, 16:30
Epidaurus je napisao/la:
08 sep 2022, 14:43


6 od 14 protiv Litvanije nisu nikako dobri procenti za peticu. Cinjenica jeste da je protiv Francuza i Litvanaca imao nezgodne matchupe ali je isto tako cinjenica da nije bio na ocekivanom nivou ni protiv Slovenije, Njemacke i Madjarske koji su svi redom imalo debelo inferiorne igrace na 5. Sve u svemu, turnir ispod ocekivanja i renomea koji ima.
Da, ali od tih 14 bilo je 5 ili 6 trica, kao što sam i napisao bio je pristojan (i više od toga) dok je igrao svoju igru bez glumljenja Porzingisa sa trice i Nowitzkog sa fadeaway šutevima. Nekada je morao glumiti, a nekada nije i to mu se može zamjeriti, ali "turnir debelo ispod njegovog nivoa" nije ni u ludilu.

Ili možda imamo različito mišljenje šta je Jusufov nivo :)
On ni u jednoj utakmici nije bio dominantan. Cak ni kad je igrao protiv debelo inferiornih igraca. Koliko je puta uopce pokusao ici u roll nakon bloka? Skoro svaki put se izvlacio na tricu. On je 15-10 NBA cenatr, starter u vecini ekipa i kao takav 38.9% suta na turniru i nemogucnost dominacije protiv debelo inferiornih protivnika poput Theissa, Tobeya i onog crnca iz Madjarske je itekako debelo ispod ocekivanja. Ne ocekuje niko od njega da dominira ko Jokic il Giannis al sigurno je morao biti puno puno efikasniji.
Pa dobro, protiv Mađara je imao 19 poena, 7 skokova i 3 asistencije za 20 minuta na parketu, to ako nije dobro onda ne znam šta jeste. Protiv Nijemaca je isto tako odigrao solidan meč, 21 poen i 7 skokova. U oba meča je, čini mi se, imao i po tri blokade.

Protiv Tobeyja nije ni trebao biti poenterski dominantan s obzirom da je to bila 'ona' utakmica gdje nam je ulazilo izvana, u odbrani ga je vala dobro branio, Tobey je čini mi se taj meč išao na 11 poena, malo šta je od toga pored i preko Nurkića prošlo.

Slažem se da je nekada mogao bolje u reketu, ali Boga mi nije mu bilo lako protiv sudijskog kriterija, mlatili su ga, gurali van reketa, a malo je koji faul dobio dole kada spustimo loptu na njega.

Na prosjeku je 16,2 ppg, 7 reb i 2,2 ass, to nije po meni nije "debelo ispod njegovog nivoa" šta god ko mislio. Možda sam očekivao da će više dominirati u skok igri i to je to.

Jukin napadački arsenal svakako nije spektakularan i dodatno je limitiran kada on umjesto neke 3-4 opcije u napadu (NBA) postane prva ili druga (repka).
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 08 sep 2022, 16:57

Nisu te sirove brojke ispod prosjeka al sut 38.9% ne da je los nego je ocajan. Em je bespotrebno potezao 5 trica po mecu ko da je Dirk, em mu je sut za dva kad izbacis te trice 46.8%. Forsiranje tolikih trica se ne moze aposlutno nicim opravdati kad je skoro svaki pick isao na pop umjesto na roll.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 08 sep 2022, 17:07

nurkic u repki igra onako kako zeli jer mu se moze, nas je najbolji igrac (opcenito govoreci), ali, van svake pameti je da nurkic sutira pet ili sest trojki, bez obzira dal je sam na sutu ili ne, ali to je vec do selektora koji je to dozvolio, ti sutevi su morali ici musi i robersonu, koji dobro sutiraju za tri poena, a nurkic ako zeli svoju kvotu suteva, trebali su vrtiti pnr s njim i gurati mu loptu na niski post, pa neka se gura, a ako insistira da sutira trojke, reci mu lijepo: moze sutirati jednu, ako promasis, to je to, ako pogodis, mozes sutirati jos jednu

u portlandu nece moci igrati kao na ep, gdje je dosta vremena igrao kao stretch petica, u portlandu ce najveci dio vremena igrati na niskom postu, gdje ce nekad zavrsavati sam, a nekad ce traziti sutere na liniji za tri poena i u tome je dobar, dame ce vrtiti pnr s njim, sutirace jednu trojku po mecu, eventualno dvije il tri ako pogodi prvu, vjerovatno ce i dalje imati loptu na visokom postu da posalje backdoor pas, ali u nesto manjoj kolicini

nurkic je prosle sezone u portlandu bio vrlo dobar, mislim da ce u ovoj sezoni biti jos bolji, odbrana citave ekipe ce biti mnogo bolja, a to ce njemu pomoci i samim tim ce dobiti pohvale kao glavni odbrambeni igrac, sve ono sto sam vidio prosle sezone nakon trejdova cj mccolluma, powella i covingtona, razlozi su za optimizam kad je rijec o igri na oba kraja parketa, kako nurkicevoj, tako i timskoj

na eurobasketu je mogao i morao bolje, mislim da ovo nije bilo ni 70% od najboljeg nurkica

Avatar
Semper
Postovi: 2661
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Semper » 08 sep 2022, 17:08

Njegov osnovni problem je nedostatak osjecaja za prostor, uvijek primi loptu daleko od kosa pa pokusava neki horocima da poentira umjesto da ugura protivnika i primora ga faul. Plus sto je ovo prvenstvo umislio da je Dirk.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15868
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 08 sep 2022, 17:19

MElloo je napisao/la:
08 sep 2022, 12:55
Za centra sutati 38.9% iz igre je ocajno
Trojka "unakazila" procenat suta.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 08 sep 2022, 18:53

Tekashi je napisao/la:
08 sep 2022, 17:19
MElloo je napisao/la:
08 sep 2022, 12:55
Za centra sutati 38.9% iz igre je ocajno
Trojka "unakazila" procenat suta.
46,8 % je za 2....Protiv Litvanije je zabio 2 trice ,upisana je samo jedna.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 08 sep 2022, 20:44

Je li moguće da niko od vas ne vidi da u Portlandu kada ide akcija na njega prima loptu 2 metra od koša , a da kod nas prima loptu na trici ? Ionako je tanak sa vođenjem lopte i puno više snage izgubi dok ugura protivnika ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12895
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 08 sep 2022, 20:50

Ma niko mu nije iskreirao 2 poena lagana u reketu, pa vise je driblao u reket sa loptom nego sto je odigrao valjan p&r. A I protivnici se nesto pitaju.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
baboedindzeko09
Postovi: 8065
Pridružen/a: 14 nov 2021, 18:25
Lokacija: Small Heath, Birmingham
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la baboedindzeko09 » 10 sep 2022, 02:07

slika
DEVEDESETKA - FORUMAŠ DECENIJE

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.