Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Felixians4 » 16 jan 2022, 22:49

Ghuraba je napisao/la:
16 jan 2022, 22:17
Gdje sam napisao da bi momentalno morao igrati bolje na niskom postu?! Sve vrijeme se pise da ocigledno nedovoljno radi preko ljeta i da nije unaprijedio taj segment svoje igre. Ti pricas o low postu kao da je to nesto nemoguce popraviti, pogotovo za Nurkica koji ima sve fizicke predispozicije i solidnu osnovu na koju se moze nadograditi bolja zavrsnica. Ako se ista moze unaprijediti u kosarci, onda je to igra pod kosem. Nije niko rekao da mora postati Brook Lopez u sutiranju trojki (premda je i on dobar dio svoje karijere bio operisan od suta s distance) jer nema taj kapacitet i na tome sve pocinje i zavrsava, ali niski post je nesto gdje se itekako moze popraviti. To je zapravo jedino sto i moze unaprijediti u ofanzivnom dijelu igre i na to treba staviti fokus u kontekstu rada na svojoj igri.
Buniš se kako je loš lijevom rukom ovo-ono,kako maši zicere,što je onda to nego "mora bolje". Po meni ako mu ne ide,bolje da ne forsira. A ovdje se stalno pisalo što mu ne daju loptu u post,što mu ne spuštaju da igra leđima,svako malo nalijetah na takvo što.

Naravno da je moguće unaprijediti,al nije realno da usred sezone neefikasan igrač na ne prevelikom,al ni malom uzorku, već formiran i zreo igrač, najednom u određenom segmentu bude preveć bolji. OK,možda me demantira u nastavku sezone.

Brook Lopez je recimo bio low post meštar u primeu,kasnije postao spacing "kreator".

Nikako se ne slažem da je to jedino što mora unaprijediti,al dobro. Nisu ovo 2000-e nego 2020-e i jako je teško biti volumen low post prijetnja. Nurk treba ovo u čemu je OK/dobar dovesti na još bolji level i vratiti se u def.elitu kako je nagovijestio pred povredu da jest i može biti-


U svakom slučaju, lijepo je gledati ove Blazerse,sad im predstoji gadan road schedule, Nurkić je zaintrigirao opet pažnju na sebe pred trade deadline. Bitno da ostane u komadu.

Avatar
Beduin
Postovi: 16202
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Beduin » 16 jan 2022, 22:56

Nedostaju mi njegove blokade, ranijih sezona (do ovih povreda) po pravilu napravi par banana. Sad se ocito cuva tog skoka i potencijalne povrede.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ghuraba » 16 jan 2022, 23:40

Felixians4 je napisao/la:
16 jan 2022, 22:49
Buniš se kako je loš lijevom rukom ovo-ono,kako maši zicere,što je onda to nego "mora bolje". Po meni ako mu ne ide,bolje da ne forsira. A ovdje se stalno pisalo što mu ne daju loptu u post,što mu ne spuštaju da igra leđima,svako malo nalijetah na takvo što.

Naravno da je moguće unaprijediti,al nije realno da usred sezone neefikasan igrač na ne prevelikom,al ni malom uzorku, već formiran i zreo igrač, najednom u određenom segmentu bude preveć bolji. OK,možda me demantira u nastavku sezone.

Brook Lopez je recimo bio low post meštar u primeu,kasnije postao spacing "kreator".

Nikako se ne slažem da je to jedino što mora unaprijediti,al dobro. Nisu ovo 2000-e nego 2020-e i jako je teško biti volumen low post prijetnja. Nurk treba ovo u čemu je OK/dobar dovesti na još bolji level i vratiti se u def.elitu kako je nagovijestio pred povredu da jest i može biti-


U svakom slučaju, lijepo je gledati ove Blazerse,sad im predstoji gadan road schedule, Nurkić je zaintrigirao opet pažnju na sebe pred trade deadline. Bitno da ostane u komadu.
Ja pisem ono sto vidim da mu je lose, a, buduci da gledam svaku njegovu utakmicu, mislim da imam pravo o tome pisati. Nisam nikad rekao da ocekujem neki ekspresan napredak, nego sam pisao sta bih ja na njegovom mjestu uradio (tj. angazovao bih dokazanog strucnjaka za taj segment i cijelo ljeto s njim proveo radeci iskljucivo na tome). Dok se ova trojica nisu povrijedila, on gotovo nikako nije ni dobijao loptu u postu. U pocetku sam mislio da mu treba malo vremena da se adaptira na vecu ulogu u napadu, ali se poslije vidjelo da se radi o standardnim greskama i da neke stvari uopste nije popravio.

Nisam rekao da je low post jedino sto mora popraviti u napadu, nego da je to jedino sto moze popraviti. Igra iz pika mu je uvijek bila standardno dobra, s visokog posta nije nikad napadao niti je u stanju to popraviti, sut s distance mu niko nece tolerisati (tj. ne vise od 2-3 lopte po mecu), tako da je besmisleno na tome nesto previse raditi, sto znaci da mu ostane jedino taj niski post. Doduse, ima jos sut s poludistance jer ga je svojevremeno pogadjao u solidnim procentima, ali vjerujem da to ima i sad, samo sto ne pokusava.

Sva poenta mojih postova je da ocekujem neki napredak u njegovoj igri. Ok, 15/10/2 si imao i prije, daj nam sad pokazi da mozes vise od toga jer imas taj kapacitet. Ako moze Valanciunas, mozes i ti. Prosjek 18/12/3 moze imati bez problema, a ako odradi jednu takvu sezonu - onda moze pokusati izaci i na 20 ppg, jer znam kakve napadacke krampe imaju iste ili bolje brojke od njega. Mislim da mu je to limit i da preko 20 nikad nece moci. A kako doci do tih 20 osim ako ne unaprijedi svoj ofanzivni arsenal? Nece mu niko dati 15 suteva po mecu ako bude fulao neshvatljive stvari kao u ovim zadnjim utakmicama.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Felixians4 » 16 jan 2022, 23:57

Pa nije to jedino što može popraviti. Štoviše,izvjesno je da će teško to popraviti kako bi vi htjeli. I nema baš smisla stalno pisati o tome. Dakle,ako mu kao navodno nisu davali(što se vidi da baš i nije tono iz službenih NBA statsa) i sad mu daju pa si razočaran,onda si bio u krivu. U offseasonu se može dosta toga popraviti,nije baš izvjesno da u nečemu u čemu nisi dobar postaneš dobar preko noći. Ipak,možda ja budem u krivu u tom kontekstu.

I imat će veće prosjeke sad bez CJ i Lillarda,Powella,al imaju i svi ostali koji igraju što je logično. No,nisu više GM-ovi "debili" pa će ti davati 10 milijuna više jer zabijaš i imaš više skokova od nekog. Sigurno da je dobro imati jače basic statse,al daleko od tog da je presudno.

Koje to napadačke krampe imaju iste il brojke od njega,Gobert valjda i sl.?


Ja bih radije imao 5 lopti po matchu i bio super koristan playoff igrač s 10-ak milijuna nego zabijao 20 i imao 15 milijuna,a bio manje-više "nebitan", Mislim da bi i Nurkić i mnogi igrači. Malo karikiram.

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Zabit » 17 jan 2022, 00:24

Iso sam gledat sinoc, juka je fakat odigrao dobru utakmicu i van ove statistike. Ekipa puno bolje, brze, jednostavnije igra sa njim. Blokovi, asistencije, glavni playmaker trenutno u ekipi, liderstvo. Nije sto moj zemljak, ali mislim da je jedan od najpodcjenjenijih igraca u NBA

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ghuraba » 17 jan 2022, 00:47

Eto recimo Jakob Poeltl ima iste ili slicne brojke, a ofanzivno nema nijedan adut za koji se moze 'uhvatiti'. Da ne spominjem sad Capelu, Allena i slicne njima, koji na racun atleticizma imaju i bolje brojke od njega, a takodjer nemaju nista dobro u svojoj napadackoj igri. Da se razumijemo, njih dvojica su odlicni timski igraci, itekako korisni na obje strane parketa, ali je smijesno da Nurkic ne sutira i ne zabija vise poena od jednog Capele.

Avatar
Felixians4
Postovi: 7364
Pridružen/a: 09 apr 2020, 19:20
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Felixians4 » 17 jan 2022, 01:09

Ghuraba je napisao/la:
17 jan 2022, 00:47
Eto recimo Jakob Poeltl ima iste ili slicne brojke, a ofanzivno nema nijedan adut za koji se moze 'uhvatiti'. Da ne spominjem sad Capelu, Allena i slicne njima, koji na racun atleticizma imaju i bolje brojke od njega, a takodjer nemaju nista dobro u svojoj napadackoj igri. Da se razumijemo, njih dvojica su odlicni timski igraci, itekako korisni na obje strane parketa, ali je smijesno da Nurkic ne sutira i ne zabija vise poena od jednog Capele.
e pa to su slični tipovi centara redom koji se lakše uklapaju u ekipe ko sistemski igrači. o tome se radi kad ja se "pobunim" kad napišete da ovome il onome contenderu fali nurkić. naime,jusuf ima sigurno viši ofanzivni plafon od navedenih,ali nije prikazao to nikada u playoffu.

vi bi htjeli da on zabija 20,da bude drugi-treći igrač odlične ekipe,nije to baš pizdin dim(ne tvrdim da ne može u teoriji,nisam isključiv) . on ukoliko ne šutira izvana,ukoliko ne zabija efikasno u postu,a jedno i drugo jest tako, te pritom defanzivno je samo možda blago natprosječan što je također trenutna situacija, e onda smo u raskoraku.

ti navedeni igrači su jako korisni u napadu u tom hustle/rim runner dijelu. nurk posjeduje nešto što oni nemaju,a to je kreativni gen,možda i fizičku silu,a i sigurno može u 1 v 1 ili šuterskom dijelu sebi pomoći makar da bude 5 % bolji.

uglavnom,najbolje po bosnian beasta je da "nabija statse" u portlandu ,nema potrebe da se uspoređuje išta. nurk da ostane prav,zdrav i oran,bit će dobro.

evo,sad igra ko more igrača u contract yearu kad pojačaju gas,posložio mu se i kontekst. veoma je moguće i da ostane,što da ne? mislim da ni vi ne bi imali ništa protiv da on takoreć bude leader i predvodnik "djeci" u rebuildingu ili pak da se uđe u zadnji pokušaj s lillardom,al da jusuf ima puno ozbiljniju i postojanu,KONKRETNU ulogu u odnosu na lani i preklani.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 17 jan 2022, 10:13

Chinaglia je napisao/la:
16 jan 2022, 15:50
kad bi nurkic u svoj repertoar ubacio nesto ovako, bio bi opasniji, s tim sto bi i dalje promasivao zicere :mrgreen:

na niskom postu ima samo spin move i nista vise

To je to strpljenje gdje moras citati protivnika i cekati da se upeca, a on to nema. Mozda je i do talenta, a mozda i sto je kasno krenuo u skolu kosarke.

Na momente on to i pokaze, ali se da primjetiti da to mozda radi kada o tome aktivno misli, Jokic tako instiktivno igra. Kod Nurka je instinkt yebeni flip shot, i to je ono sto nervira, nije uspio za sve ove godine da izbaci to iz glave, da nema potrebe zuriti uvijek. No nije nikad imao slobodu kao sada da igra, neka se steli u ostatku sezone, pa mozda i nahoda. Jer ne mozes ti ni napredovati kada imas par lopti po utakmici, a skoro nikakve treninge izmedju tekmi gdje mozes individualno raditi na sebi. A post season ocigledno nije kvalitetno koristio tako da mu je ovo prva sezona gdje je dobio veliku slobodu. U zadnjoj tekmi sam vidio par finih situacija sa rolingom i spustanjem lopte gdje igra licem prema kosu, treba i to forsirati u ostatku sezone.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 18 jan 2022, 01:14

Eto to probaj cesce, kreni licem, roling i zavrsnica. top.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
RoninX
Postovi: 1927
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RoninX » 18 jan 2022, 01:19

uvijek mi krivo kad fulaju na njegove dobre asiste. dobro se uveo u mec, ovaj roling je fkt top. moglo bi se odgledat poluvrijeme. :)

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ghuraba » 18 jan 2022, 01:24

Idi u tri pm, pa kako si izasla?!

Avatar
Tekashi
Postovi: 15699
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 18 jan 2022, 01:24

Iscuri iz obruca jbg

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 18 jan 2022, 01:24

steta sto mu ova izadje, zasada odlican.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
Tekashi
Postovi: 15699
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 18 jan 2022, 01:48

Skoluje Wagnera

Avatar
emir18
Postovi: 16420
Pridružen/a: 14 feb 2012, 10:39
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la emir18 » 18 jan 2022, 01:49

Vrhunski dosada.
1956., 1957., 1958., 1959., 1960., 1966., 1998., 2000., 2002., 2014.,2016.,2017.,2018.,2022.,
Sanjam fanfare, slavlje najvece, jesen blistavu i zlatno proljece.
“No Mikey, no no Mikey that was so not right”
“The energy is about to shift”
🇾🇪 🇸🇾 🇦🇫 🇵🇸 🇺🇦🇧🇦

Avatar
Federer17
Postovi: 7109
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Federer17 » 18 jan 2022, 01:50

Bespotrebne su mu ove reakcije, sitne provokacije ili kako vec to nazvati, prema momcima koji su kulturni i korektni - pogotovo Evropljani i jos mladi.

Odlican zasad, iako je morao imati jos 4 poena.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4175
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ghuraba » 18 jan 2022, 01:54

Koliko Dame pauzira? Milina je gledati kako saradjuje sa Simonsom. Maksimalno dobro koriste jedan drugom.

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 18 jan 2022, 01:54

joj lose su sudije veceras
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
guillermo
Postovi: 2292
Pridružen/a: 26 maj 2012, 18:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la guillermo » 18 jan 2022, 01:55

Ovako ce se Wagneri provesti i na eurobasketu...

Avatar
RoninX
Postovi: 1927
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RoninX » 18 jan 2022, 01:55

samo da ne zaradi trecu do kraja pol....onda vazda postoji opasnost od brza dva u drugom.
Zadnja izmjena: RoninX, dana/u 18 jan 2022, 01:57, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.