Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

huupmil
Postovi: 491
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la huupmil » 05 jun 2021, 19:50

Pad mi na pamet rjesenje CJ za Lonza.
Procjenjujem da ce Lonzo brzo eksplodirati, ima nesto pobjednicko u njemu i donosi publicitet.

Ako uspije Portland odigrati tako dobro bi bilo.
Realno je problem meciranja plata albatros kontrakta CJ a pa mislim da ni pik vise nije dovoljan. Oni imaju Adams albatrosa koji bi trazio Nurkica da se to izmecira.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 05 jun 2021, 20:18

Lonzo adams za cj Nurka se ne isplati
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Swanfilter » 05 jun 2021, 21:29

huupmil je napisao/la:
05 jun 2021, 19:50
Pad mi na pamet rjesenje CJ za Lonza.
Procjenjujem da ce Lonzo brzo eksplodirati, ima nesto pobjednicko u njemu i donosi publicitet.

Ako uspije Portland odigrati tako dobro bi bilo.
Realno je problem meciranja plata albatros kontrakta CJ a pa mislim da ni pik vise nije dovoljan. Oni imaju Adams albatrosa koji bi trazio Nurkica da se to izmecira.

Cak ni ovaj iz Portlanda ne bi na to pristao, a svasta nesto pogresno radi ...

Avatar
Surreal
Postovi: 6777
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 06 jun 2021, 15:10

slika


Mislim da Nurk puca od motivacije. :kralj:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Mirza25 » 06 jun 2021, 15:46

RoninX je napisao/la:
05 jun 2021, 18:14
Mirza25 je napisao/la:
05 jun 2021, 17:38
RoninX je napisao/la:
05 jun 2021, 14:23
slozio bih se da Juka mora napustiti tim bez obzira ko je trener, sve dok je CJ tu, i sve dok nemaju igrace koji mogu igrati odbranu. koliko je samo ovaj Olshey ispao idiot dovodjenjem gunnera Powela, i jos ga stavljajuci da cuva Portera, koji mu moze pitu s glave jesti. ovako brza odluka Olsheya znaci da je u panici za svoju guzicu, i satro pokazuje odlucnost.. eto neka ga pitaju novinari, ko mu je stretch cetvorka, trojkas, kreator sa klupe, ko je defanzivni specijalist... neka pobroji sve plus defendere na platnoj listi....Sklopio je uzasno neizbalansiranu ekipi, i on je taj cija glava treba da se kotrlja. Godinama titra jajca CJu, i sad su kao svi iznenadjeni sto je tip defanzivna rupa, da nije kompatabilan sa Dameom, i da u napadu gleda samo da nabije svoju statistiku. kad bi njega pitali kakav je bio u seriji, rekao bi da je on isporucio svoje.
Kada čovjek 'čita' postove od nekih ljudi ovdje, pomisli da su košarkaški eksperti s obzirom koliko su upili nba komentatorsku terminolgiju i na osnovu koje prosipaju lafinu ovdje.
Tupane ovo su sasvim obicni termini koje poznaje svako ko ne prati od jucer nba kosarku. Svoje komplekse inferiornosti nosi negdje drugdje. ispao si patetican.

Billups je bio mudonja i kao igrac i jedini koji bi smio povuci neke poteze koji ne moraju nuzno biti odobreni od Damea
Hahaha, koji lik, pa ti to ozbiljno :rol:

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 06 jun 2021, 18:30

hvala bogu


Avatar
Slobodas
Postovi: 3474
Pridružen/a: 04 dec 2012, 19:57
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Slobodas » 07 jun 2021, 16:24

Evo pocelo se je suskati da Lilard ide u LAL, znaci klub sl sezone bez velike ambicije sto opet moze Jusufu otvoriti vise prostora ali bolje je otici na veci ugovor i promjeniti sredinu Portland mu je bio bas baksuzan
Jedan grad jedna ljubav -- Sloboda Tuzla 1919
Azmir Husic i Jasmin Imamovic nisu jedni od nas !!!
ǝpnsɐɹpǝɹd ısnɹ ǝظuɐuz
NSBIH skupina lopova , SAVEZ NAPOLJE !!!

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 07 jun 2021, 17:03

Čitam na redditu neki insider novinar govorio da su u Portlandu bili ljuti jer je dosao skroz van forme na pocetku sezone, da je jako tezak za trenirati jer lako mijenja raspoloženje i da nije bio bas omiljen u svlačionici.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Mamba24
Postovi: 401
Pridružen/a: 14 jul 2019, 02:49
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Mamba24 » 07 jun 2021, 17:57

nerkolfc je napisao/la:
07 jun 2021, 17:03
Čitam na redditu neki insider novinar govorio da su u Portlandu bili ljuti jer je dosao skroz van forme na pocetku sezone, da je jako tezak za trenirati jer lako mijenja raspoloženje i da nije bio bas omiljen u svlačionici.
Nespreman je definitivno došao. A da nije omiljen u svlačionici mi je iskreno smiješno ali eto nek bude. Moraju se kola na nekome slomiti. A u ovom slučaju najbolje da to bude na Juki koji je svakako javno rekao da hoće da ide.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 07 jun 2021, 18:47

nerkolfc je napisao/la:
07 jun 2021, 17:03
Čitam na redditu neki insider novinar govorio da su u Portlandu bili ljuti jer je dosao skroz van forme na pocetku sezone, da je jako tezak za trenirati jer lako mijenja raspoloženje i da nije bio bas omiljen u svlačionici.
Tako sam i ja procitao od nekog "insidera" na redditu za onaj ugovora od 4/64 poslje Nurk-fevera kojeg je odbio. Nesto je pricao da mu rodzak ili tako nesto radi u front officu kod Blazers. Mozda je isti. Meni je djelovao pouzdan ali tacno zasto ne bi znao reci.

To za losu fizicku spremu je 100% istina i ne samo u pocetku sezone nego tokom cijele sezone. U licu, na ne postojecoj misicnoj definiciji i slaboj kondiciji vidi se da je u losem stanju, ali to je njegova sramota. Zato je bio nepouzdan i samtraju ga glupsonom kada je 80% foulova protiv denvera napravio u 2-halfu zbog umora i nedostatka koncentracije. Zato se djelemicno slazem da nema pravo davati onakve izjave, jer realno vecina timova bi ga sutnula ili klupirala zbog ovoga. Sa druge strane trend ka manjoj ulozi je bio ocigledan i prije ove sezone i tesko je odrediti kakva i kolika ima direktna korelacija.

Za ostalo, ko ce znati. Meni se ne svidza atmosfera i "timska hemija" u Portlandu i bez njega i sa njim, kako se on tu uklapa samo oni blizu tima znaju. Problem je da je bila slicna prica i u Denveru. Moze biti da je isfrustriran sa manjom ulogom a ima emocijonalni stabilitet poput djeteta, ne zadovoljstvo se onda pokazuje kao "bad attitude" ili "sulking" itd. Kako god vidim i sa njegove strane i kako se oni odnose prema njemu razlog za promjenu sredine.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 07 jun 2021, 19:05

Nekoliko komentara sa njihove stranice u vezi novog trenera i Dame-ova uloga i biranju:
Warren LeGarie has supplied PDX with its coaches for the past 2+ decades.
Dave Joerger is one of LeGarie’s clients, and was reportedly on Portland’s short list at one point.
I guess Dame isn’t a huge Joerger fan; but the man knows how to develop and utilize his bigs. Joerger could do wonders for Nurkic, especially.
Unfortunately
I have worries that Dame doesn’t want Joerger because of his reputation as a hard ass that doesn’t give preferential treatment, and all Dame has ever known in the NBA is preferential treatment
Grrr. The preferential treatment Stotts doled out is a big part of why the Blazers fell apart this season, IMO.
I think Nurk was sick of it, getting yelled at when CJ and Melo could act with impunity. Nurk wanted more minutes, more touches and more of the offense run through him.

Because of his favoritism, Stotts failed to develop the depth the team needed. Nurk, DJJ, Ant and Little were all victims of Stotts’ lack of accountability for certain vets.

I’ve always thought of Dame as being mature beyond his years. Maybe he can grasp the idea that what he really needs IS a hard ass like Joerger?
Licno sam pogledao mozda oko 10 Portlandovi tekmi ove sezone, jos manje prosle ali ne vidim ni traga onog famoznog Dame i Juka PnR koji je bio terror, jos ovjek stavlja Juka iste pikove ali dalje od kosa gdje se drasticno smanjuje vjerovatnoca da poentira ako ne PnP, medzutim ove sezone je mid-distance sut i efficieny znacajno dole. I one prilike kada moze rollat prema kosu Dame u vecini slucajeva ga ignorise. Zaista ne razumjem sta ga veze toliko za Dame-om, mislim da je 100% sigurno da napusta ako Dame napusti (htjeo ne htjeo). Ali u drugom slucaju mislim da ce pristati na mnogo toga samo da bi bio uz njega sto duze, totalno iracijonalno.
Zadnja izmjena: 3isamagicnumber, dana/u 08 jun 2021, 01:14, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 07 jun 2021, 20:42

neil olshey je iznio svoje misljenje o onome sto je nurkic rekao, rekavsi da je vjerovatno bio nezadovoljan svojom ulogom na ofanzivnom kraju parketa, dakle, ono sto smo i mi govorili, da gine u odbrani, a u napadu nije iskoristen dovoljno, te da vjerovatno nije zadovoljan ugovorom (sta god to znacilo)

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Drape » 07 jun 2021, 21:17

Rekao je i da je bolja odbrana ono što im treba za naredni korak, novom treneru će postaviti cilj da napravi bolju odbrambenu ekipu. Kad je tako, Nurkić neće nigdje.

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 07 jun 2021, 21:58

Drape je napisao/la:
07 jun 2021, 21:17
Rekao je i da je bolja odbrana ono što im treba za naredni korak, novom treneru će postaviti cilj da napravi bolju odbrambenu ekipu. Kad je tako, Nurkić neće nigdje.
Mislim da je juka završio sa portlandom. Vjerojatno će ga potpisati za sljedeću sezonu i razmijeniti samo se nadam da neće biti dio nekog paketa zajedno sa onom štetočinom cj.
Jednostavno juka više ne želi biti cukica vanjske linije, a više neće dobiti od lillarda tako da je samo pitanje koliko Portland može od Juke hajrovati.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 08 jun 2021, 01:13

Samo ste zaboravili spomenuti da je minut poslje rekao da nisu u odbrani problem igraci i da se nece mjenjat znacajno roster nego da ce novi trener trebati poboljsat odbranu sa ovim igracima. Interesantno, mislim poznato je da je drafto CJa i Dame-a bas zbog odbrane. Isto tako je potpisao Mela zbog legende o njegovoj odbrani jos iz Denvera, tako i Kantera, u Utah ipak nisu znali sta da rade sa dva buduca DPOY kandidata pa su odlucili da dozvole turskog Mutumba da negdje drugo pruza svoje odbranbene usluge, tu je naravno pametni Neil odma skocio I to u dva navrata. Znaci Stotts je kriv jer je jedino dozvolijo Jusufu I Roco-u da igraju odbrani ali ce zato novi trener napraviti kompletan first all-defensive team sa Dame, CJ, Simmons, Melo I Kanter-om.

Kakve nestvarne glupost, svi su krivi osim njega, smece obicno. Prvo negirao Jusufove izjave (iako sve postoji na videu), onda promjeni plocu i pocne izmisljati sta je on htjeo reci sa tim izjavama koje je prvo negirao. I Sta ako dovedu trenera koji orientiran defensivno. Recimo Joerger kaze CJu i Dameu, hocu da igrate kao Tony Allen i Mike Conelly iz Memphisa, ovi bi odma trazili trejd, ne znaju ni sta je ta odbrana, pitanje da li su je ikada igrali. Koliko je pricao o odbrani, zapravo samo lupao defensivne brojke koje nisam ni siguran da zna sta znace, pomislio bi da cijeni odbranu a ono Juka i Roco oko trecine CJove plate. Nista osim trejda, najbolje na istok. Ako ne razbiju tim za vrijeme ljeta vjerovatno ce igrati za njih pocetkom sljedece sezone, samo lagano u odbrani i ganjat brojeve u napadu dok Rich Paul obajevsti ostale GMove da hoce van.

Avatar
L-Train
Postovi: 18154
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la L-Train » 08 jun 2021, 01:15

Kuzma za Nurka,fer dil.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 08 jun 2021, 01:17

LAL je zadnja opcija. Sto se tice prilika i prospekta za njega tu su negdje sa Portlandom.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12645
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 08 jun 2021, 04:12

Mislim da ga nece trade, jedino kad bi im u paketu sa CJ mogao donijeti nekog bas dobrog C. 12 miliona je odlican ugovor za njih i ono sto on donosi tako da ne vidim način da on ode.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Shategabri
Postovi: 14499
Pridružen/a: 05 nov 2020, 08:14
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Shategabri » 08 jun 2021, 08:29

L-Train je napisao/la:
08 jun 2021, 01:15
Kuzma za Nurka,fer dil.
I Švabo za Lillarda.
Koševo Zapad

Avatar
L-Train
Postovi: 18154
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la L-Train » 08 jun 2021, 13:44

Svabo,KCP,Harrel,sta ce im vise,taman da plate izjednacis.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 5 gostiju.