Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan


Avatar
JHam
Postovi: 9046
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JHam » 29 jun 2021, 22:45

Tekashi je napisao/la:
29 jun 2021, 22:35
100%

Mora potpisati Powella. Najgore sto ostaje Melo


Jooj...
Za Meloa su zainteresovani i Lakersi, mozda ode kod LeBrona

Avatar
Tekashi
Postovi: 15943
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Tekashi » 29 jun 2021, 22:46

JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 22:45
Tekashi je napisao/la:
29 jun 2021, 22:35
100%

Mora potpisati Powella. Najgore sto ostaje Melo


Jooj...
Za Meloa su zainteresovani i Lakersi, mozda ode kod LeBrona
A mozda i Juka... u paketu. :hmmmmm:

Kuzma i pikovi za Juku i Mela

Avatar
Surreal
Postovi: 7200
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 29 jun 2021, 22:48

Tekashi je napisao/la:
29 jun 2021, 22:46
JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 22:45
Tekashi je napisao/la:
29 jun 2021, 22:35
100%

Mora potpisati Powella. Najgore sto ostaje Melo


Jooj...
Za Meloa su zainteresovani i Lakersi, mozda ode kod LeBrona
A mozda i Juka... u paketu. :hmmmmm:

Kuzma i pikovi za Juku i Mela
Nisu ni u Portlandu baš toliki levati.
Iako baš bih volio da se desi to, nema ni 1% šanse.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

Avatar
L-Train
Postovi: 18368
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la L-Train » 29 jun 2021, 22:50

Pa nije ni LeBron lud da ganja Mela makar bili ne znam kakvi prijatelji,sta ce ti gotov igrac.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
JHam
Postovi: 9046
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JHam » 29 jun 2021, 22:52

Ja kako sam shvatio ona pisanja, Melo je slobodan igrac? Mozda sam ja nesto fulio xD

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la ReX » 29 jun 2021, 23:06

JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 22:52
Ja kako sam shvatio ona pisanja, Melo je slobodan igrac? Mozda sam ja nesto fulio xD
Da Melo je free agent. Ali za ocekivati je da ce potpisati ponovo minimum ugovor na godinu dana. Ako nekim cudom ne ode u neku top, top ekipu. Medjutim sumnjam da ga iko hoce od najbolji u ligi. Nisu ludi.
@igrajlopte 🐦

Avatar
JHam
Postovi: 9046
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JHam » 29 jun 2021, 23:08

ReX je napisao/la:
29 jun 2021, 23:06
JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 22:52
Ja kako sam shvatio ona pisanja, Melo je slobodan igrac? Mozda sam ja nesto fulio xD
Da Melo je free agent. Ali za ocekivati je da ce potpisati ponovo minimum ugovor na godinu dana. Ako nekim cudom ne ode u neku top, top ekipu. Medjutim sumnjam da ga iko hoce od najbolji u ligi. Nisu ludi.
Bi mi nejasno ovo trade Meloa i Nurkica u paketu, jer ako me pamcenje jos sluzi, S&T se ne moze nista kombinovati tipa S&T Meloa + Nurkic

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la ReX » 29 jun 2021, 23:11

JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 23:08
ReX je napisao/la:
29 jun 2021, 23:06
JHam je napisao/la:
29 jun 2021, 22:52
Ja kako sam shvatio ona pisanja, Melo je slobodan igrac? Mozda sam ja nesto fulio xD
Da Melo je free agent. Ali za ocekivati je da ce potpisati ponovo minimum ugovor na godinu dana. Ako nekim cudom ne ode u neku top, top ekipu. Medjutim sumnjam da ga iko hoce od najbolji u ligi. Nisu ludi.
Bi mi nejasno ovo trade Meloa i Nurkica u paketu, jer ako me pamcenje jos sluzi, S&T se ne moze nista kombinovati tipa S&T Meloa + Nurkic
Ma kakav trejd.. Pa ko ce to prihvatiti. :D

Za Mela ako dobijez nazad paket cipsa udaraj se nogom u guzicu. A Nurkica sumnjam da ce trejdat jer vise znaci Portlandu nego drugoj ekipi realno. Ali nikad ne reci nikad, u zadnjoj godini ugovora je Olshey i Plumleea trejdo tako da..
@igrajlopte 🐦

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la 3isamagicnumber » 30 jun 2021, 02:09

Osim ovoga sto je vec napisano. Olshey ponovo potvrdio da smatra Cja i Damea kao glavne igrace dok je tu Billups ukljucio I Jusufa. Neke stvari sada postaju jasne. Prvo, bilo je govora da je Rich Paul proslog offseasona nagovarao Jusufa za LA. Nije dovoljno jasno sta je on mislio sa da nije ”right situation” poslje ispada od Denvera. Iz prve kao da je zadovoljan sa izmjenom Stottsa i da mu je svejedno da je otirac ostalim pa se predomislio i odlucio da ostane. Izgleda da je izbor coacha bio kljucan. Billups je isto klient Klucth, siguran sam da ce to biti znacajan faktar za njegovu novu ulogu.

Olshey je rekao da je prio jedan potpisati Powella, cak za jednog slabog GM poput njega mora biti jasno da ne moze sacuvati CJa u tom slucaju. Powell ce dobiti oko 20M per/Y, u slucaju da CJ ostane, zaboravi na ball-movement i defense sto Billups promovise, da ne pricam o tome da bi 90% salary capa bio podjeljen na tri beka, nema teorija moras biti nezamisljivo retardiran da zadrzis svu trojicu, CJ out. Vec mnogi govore o mogucem trejdu Cj za Ben Simonsa, dobro resenje za oba kluba. Simons je bas igrac kakav bi trebao u ovome sto Billups zahtjeva + da je isto Klutch. Juka bi u tom slucaju vjerovatno morao povecati volumen za tri zbog sirenja reketa jer Simons to ne moze. Mogao bi dobro igrati PnR sa Simonsom, mozda cak i bolje nego sa Dameom. Na kraju sve zavisi od trejda CJa ako on ostane Jusuf mora napustiti jer se nista u sustini nece promjeniti

Avatar
Surreal
Postovi: 7200
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 01 jul 2021, 13:53



Nurk baš skroman dečko.
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la armin dju » 01 jul 2021, 19:23

Ja stvarno ne razumijem Jusufa zasto se eventualno ljutio na Stotsa. Pa sjetimo se kad je tek trejdan iz Denvera gdje je bio zamjena Jokicu, odma ga je Stots stavio u prvu postavu i non stop je vrtio pik sa Lilardom, i ako je iko zasluzan za Nurk fever to je trener Stots. . Kako je vrijeme odmicalo i sam Stots je uvidio da Jusuf nema konstantnosti,lose zavrsava na obrucu, i tesko da zavrsi i jednu utakmicu bez 6 faula. U medjuvremenu su dosle i povrede, tako da je po meni bilo i nerealno ocekivati da Jusuf ima vecu ulogu neg sto ju je i dobio. Po meni Jusufu treba promjena sredine, ne vidim ja da ce sta promijeniti za Bilapsom, htjeli mi to priznati ili ne, Jusuf je dosta limitiran igrac.

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la ReX » 01 jul 2021, 19:48

Poceo sam da pisem duzi tekst i na kraju sam se zaustavio u pola jer nemam stvarno zivaca i strpljenja.. Ocigledno da pogledas Portland ponekad i da vecinom slusas ljude/navijace koji takodjer jednom u mjesecu pogledaju taj tim pa na osnovu toga donosis takve stavove. Koji ne samo da su "out there" vec promasujes poentu svega.

Upali klip pressice ponovo i pazljivo poslusaj opet sta Billups kaze o Juki. Covjek je objasnio sve za deset. Ako ipak ne shvatis onda nikad neces i pomiri se sa tom cinjenicom.

Nemoj se ljutiti, i shvatiti moj post pogresno. Nemam losu namjeru.
@igrajlopte 🐦

armin dju
Postovi: 1165
Pridružen/a: 09 dec 2008, 22:42
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la armin dju » 02 jul 2021, 02:12

ReX je napisao/la:
01 jul 2021, 19:48
Poceo sam da pisem duzi tekst i na kraju sam se zaustavio u pola jer nemam stvarno zivaca i strpljenja.. Ocigledno da pogledas Portland ponekad i da vecinom slusas ljude/navijace koji takodjer jednom u mjesecu pogledaju taj tim pa na osnovu toga donosis takve stavove. Koji ne samo da su "out there" vec promasujes poentu svega.

Upali klip pressice ponovo i pazljivo poslusaj opet sta Billups kaze o Juki. Covjek je objasnio sve za deset. Ako ipak ne shvatis onda nikad neces i pomiri se sa tom cinjenicom.

Nemoj se ljutiti, i shvatiti moj post pogresno. Nemam losu namjeru.
Hahaha, nadam se da se nisi iznerviro, i ja tako ponjavu napisem na mobitelu, pa me rotacija ekrana zezne i najradije bi ga razbio. Ne znam zasto si stekao takav dojam, ja mozda slabo pisem al vjeruj, da sam preko 90 posto utakmica Portlanda pogledo otkad je Jusuf tu, i to ne samo ove sezone. I upucen sam dosta u cjelokupan roster i njihove mogucnosti. Ne znam da li se sjecas da je Plumlee igro u zivotnoj formi u Portlandu, i kad su ga trejdali za Jusufa, Lilardu bas nije bilo pravo jer nisu znali sta dobijaju. Onda kad su vidjeli Jusufove mogucnosti i potencijal (koji ni do danas nije iskoristen niti unapredjen nazalost) krenuli su hvalospjevi za njegovu igru, BBIQ, passing, sto od Stotsa tako i od Lillarda. Zasto je kasnije Stots, uz sve nedace koje su Jusufa zadesile, sve vise odustajao od tog koncepta ja ne znam, ali moja poenta je da Bilups ne moze nista vise izvuci iz Jusufa ofanzivno, osim te pik n rol igre , jer realno sta Jusuf vise od toga posjeduje na nekom visokom nivou? Defanzivno ga samo moze rasteretiti, i tme bi bio upotrebljiviji u napadu. Hoce li u tome uspjeti, ostaje da vidimo.

Avatar
Surreal
Postovi: 7200
Pridružen/a: 23 jul 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Surreal » 08 jul 2021, 23:15

slika

Malo se igralo u paintu :pray:
La birra con gli amici vale più di tutto quello che possiedo

baltazar7
Postovi: 641
Pridružen/a: 05 jul 2018, 17:06
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la baltazar7 » 08 jul 2021, 23:29

ReX je napisao/la:
01 jul 2021, 19:48
Upali klip pressice ponovo i pazljivo poslusaj opet sta Billups kaze o Juki. Covjek je objasnio sve za deset. Ako ipak ne shvatis onda nikad neces i pomiri se sa tom cinjenicom.
Za nas koji nemaju vremena ili nam je mrsko ili bilo koji treći razlog :?

Ima li poseban dio kada priča, spominje Nurkića :D

Hvalaaaaa

Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la ReX » 09 jul 2021, 15:23

baltazar7 je napisao/la:
08 jul 2021, 23:29
ReX je napisao/la:
01 jul 2021, 19:48
Upali klip pressice ponovo i pazljivo poslusaj opet sta Billups kaze o Juki. Covjek je objasnio sve za deset. Ako ipak ne shvatis onda nikad neces i pomiri se sa tom cinjenicom.
Za nas koji nemaju vremena ili nam je mrsko ili bilo koji treći razlog :?

Ima li poseban dio kada priča, spominje Nurkića :D

Hvalaaaaa
Ima naravno, spominje Damea, CJa i Nurka kao "big three" kad prica o ekipi. Vidi se da ima postovanje prema nasem centru.

Hvali Juku ali kaze da nije koristen dovoljno u igri prema naprijed i da se mora iskoritisi puno vise njegov IQ, da vise napada ide preko njega, da se napravi poneki napad specijalno za njega (neke stvari procitas izmedju redova), da se mora pomoci njemu vise u defanzivi itd. Nije bio veliki segment ali jeste se dotakao njega i puno stvari sto je rekao je maltene echo od onog sto je Juka govorio na zadnjoj pressici a to je de sa uopste nije koristio ni 30 % koliko bi trebao i da je imao ulogu nekog yebog Capele (moje rijeci) da se hrva ispod kosa dok ovi soliraju.
@igrajlopte 🐦

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Chinaglia » 10 jul 2021, 12:56

ovaj ce biti zaduzen za odbranu i rad sa centrima

vidjecemo, u teoriji se kockice lijepo sklapaju za nurkica


Avatar
ReX
Postovi: 10005
Pridružen/a: 02 avg 2019, 10:54
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la ReX » 10 jul 2021, 13:42

Super stvar za Juku. Potez vrijedan pohvale (opcenito za tim). :clap:

Scott Brooks ce biti lead assisant Billupsu. Meeh.
@igrajlopte 🐦

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RoninX » 10 jul 2021, 15:23

dzaba im je sve kad nemaju osoblje za odbranu. kakve fajde i da dame i CJ zagrizu u odbrani kad su j.ebeni kepeci.
neka pogledaju ko osvaja nba ove godine i kakve su to atlete spolja. ne mozes igrati pobjednicku kosarku bez igraca kao sto su m.bridges, crowder, craig, c.johnson...nemaju minus defanzivca u petorci, jer i booker ima duzinu i grize.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 33 gosta.