Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 26 jan 2018, 09:34

pa meni je ovo zapravo loša situacija

dva centra u reketu, jedan drugom daje pas na metar razdaljine :damn: . Većina naših trenera lomi table zbog ovoga :D

Mislim, razumijem šta si htio reći, odlično odrađen post up, ali u ovim slučajevima mora da ide direktna realizicija, od 5 slučajeva 4 mora sam završiti, a eventualno 1 može ići pas, i to ne ovako u bunar već samo povratni na perimetar.

Ovo je prošlo samo zato što su tu nesretni Knicksi

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 26 jan 2018, 09:40

Nemanja86 je napisao/la:pa meni je ovo zapravo loša situacija

dva centra u reketu, jedan drugom daje pas na metar razdaljine :damn: . Većina naših trenera lomi table zbog ovoga :D

Mislim, razumijem šta si htio reći, odlično odrađen post up, ali u ovim slučajevima mora da ide direktna realizicija, od 5 slučajeva 4 mora sam završiti, a eventualno 1 može ići pas, i to ne ovako u bunar već samo povratni na perimetar.

Ovo je prošlo samo zato što su tu nesretni Knicksi

:thumbup: :clap:

Da mi je neko prije par godina rekao, da ce imati 14 8 u Playoff ekipi rekao bi :crazy:
A ovdj se vec vidi da ce za godinu dvije da propadne :mrgreen: Ljudi, sjedite uzivajte i malo manje citajte Forum Portlanda,Jusuf igra sasvim OK,sezonu..

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6333
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 26 jan 2018, 10:48

RealnoGledano je napisao/la:ma Jusuf nije tačan u glavu Bgm,on nije svjestan svoje velicine on ne zna kolika je on gromada od covjeka
haman je na babu samo visinom, a karakterom na mater. nevjerovatno je koliko je soft u tim situacijama pod kosem. treba se pomiriti s nekim cinjenicama i spustiti ocekivanja, lakse je onda sve to gledati.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 26 jan 2018, 10:51

Nemanja86 je napisao/la:pa meni je ovo zapravo loša situacija

dva centra u reketu, jedan drugom daje pas na metar razdaljine :damn: . Većina naših trenera lomi table zbog ovoga :D

Mislim, razumijem šta si htio reći, odlično odrađen post up, ali u ovim slučajevima mora da ide direktna realizicija, od 5 slučajeva 4 mora sam završiti, a eventualno 1 može ići pas, i to ne ovako u bunar već samo povratni na perimetar.

Ovo je prošlo samo zato što su tu nesretni Knicksi
Ja sam mislio iskljucivo na ono sto je Plamli uradio (Jokicev potez uopste ne uzimam u obzir). Lijepa finta suta i snazno kucanje, a Jusuf nista od toga ne radi. On bi u ovakvoj situaciji imao 2-3 poteza viska, na kraju bi pokusao poloziti i ljudi bi ga zalijepili.


@lumani, meni da je neko rekao na pocetku njegove nba karijere da ce biti startni centar i da ce imati 10ppg i 5rpg, ja bih bio prezadovoljan. U globalu, ja sam s njegovim igrama itekako zadovoljan, ali me nervira kad vidim da radi amaterske stvari u napadu i kad promasuje zicere, jer sam svjestan koliki potencijal ima. Sa ovakvom snagom i brzinom prilikom pnr igre, on bi morao usavrsiti low post do perfekcije. Njemu vrlo malo fali do 20p 10r u prosjeku, jer svaku tekmu redovno profula po 2-3 mrtva zicera. Ljeto neka provede s nekim mentorom u usavrsavanju svoje ofanzive i to bi vrlo brzo trebalo dati neke rezultate.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14844
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la lumani » 26 jan 2018, 11:20

kobe24 je napisao/la:
Nemanja86 je napisao/la:pa meni je ovo zapravo loša situacija

dva centra u reketu, jedan drugom daje pas na metar razdaljine :damn: . Većina naših trenera lomi table zbog ovoga :D

Mislim, razumijem šta si htio reći, odlično odrađen post up, ali u ovim slučajevima mora da ide direktna realizicija, od 5 slučajeva 4 mora sam završiti, a eventualno 1 može ići pas, i to ne ovako u bunar već samo povratni na perimetar.

Ovo je prošlo samo zato što su tu nesretni Knicksi
Ja sam mislio iskljucivo na ono sto je Plamli uradio (Jokicev potez uopste ne uzimam u obzir). Lijepa finta suta i snazno kucanje, a Jusuf nista od toga ne radi. On bi u ovakvoj situaciji imao 2-3 poteza viska, na kraju bi pokusao poloziti i ljudi bi ga zalijepili.


@lumani, meni da je neko rekao na pocetku njegove nba karijere da ce biti startni centar i da ce imati 10ppg i 5rpg, ja bih bio prezadovoljan. U globalu, ja sam s njegovim igrama itekako zadovoljan, ali me nervira kad vidim da radi amaterske stvari u napadu i kad promasuje zicere, jer sam svjestan koliki potencijal ima. Sa ovakvom snagom i brzinom prilikom pnr igre, on bi morao usavrsiti low post do perfekcije. Njemu vrlo malo fali do 20p 10r u prosjeku, jer svaku tekmu redovno profula po 2-3 mrtva zicera. Ljeto neka provede s nekim mentorom u usavrsavanju svoje ofanzive i to bi vrlo brzo trebalo dati neke rezultate.

Sigurno da treba preko ljeta da popravi neke stvari..Ove sezone je poceo da shutira i to radi jako dobro,naredno ljeto nesto drugo...Sve u svemu se slazemo moramo biti zadovoljni,nema igraca na planeti koji nas nekad ne iznervira,jbg...

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Nemanja86 » 26 jan 2018, 15:56

aha, onda moja greška, pomislio sam da se fiksira Jokićev potez jer je u naslovu videa.

Fintiranje? Pa šta znam, nije baš da se to uči, to je jedna od stvari koje idu na osjećaj. Možda ga Nurkić nije stekao jer je od najranijih dana fizički zvijer i malo ko mu je tu mogao biti konkurencija, pa je sve uredno završavao.


Ovako sa strane, uz ogradu da ne gledam Portland baš tako često, rekao bih da je Nurkiću najveći problem stav, djeluje da često nije fokusiran, da mu ponekad dođu noći kada je jednostavno isključen iz utakmice, ma i uopšte iz okruženja na terenu...

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la bombaysaphire » 26 jan 2018, 23:01

Juka je sam izjavio da mu je najveći "problem" privikavanje da odigra čitavu sezonu bez velike pauze, bez teških povreda... Očekujem povećanje brojki u zadnjih 15_20 utakmica, a u play-offu igra za 20 miliona godišnje... On je pokazao da može igrati odlično u oba pravca, i da je jedan od rijetkih mlađih centara kojeg interesuje odbrana više nego napad...Portland je namjenski išao na skidanje kilograma da bi Juka igrao sezonu sa što manje opterećenja za koljena, a ovo ljeto očekujem nabijanje mišićne mase, samo da ga ne syebu kao Dwighta, koji je bio savršeno građeni centar, ali džaba...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 27 jan 2018, 02:43

Pa mu vise.. kako je moguce ovo promasit na startu i to dva puta

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 27 jan 2018, 02:44

šta promašuje hahahahahahah

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 27 jan 2018, 02:47

steta za ova dva zicera.. mogao bi ih natrpat momacki veceras.. :bih: :bih:

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 27 jan 2018, 02:50

Scott tako lako moze popravit Jusufovu igru, samo da mu kaze da ima "zabranu" da pokusava bilo sta drugo osim zakucavanja kad je metar od kosa i blize

edin139
Postovi: 1071
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la edin139 » 27 jan 2018, 02:51

popi juka petnes u pola s kajmakom

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 27 jan 2018, 03:02

Nakon ovih promasaja, u meni umre svaka zelja da ga ikad vise pogledam, ali se nazalost uvijek predomislim. Neshvatljivo je sta covjek uspije promasiti i tako anulirati sve dobro sto u odbrani recimo uradi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 27 jan 2018, 03:07

odlican Davis i u napadu. Jos uvijek imaju istu minutazu, ali se bojim da bi Davis mogao poceti dobijati vise minuta

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 27 jan 2018, 03:08

nisam gledao zadnjih 5-6 tekmi bas zbog onakvih promasaja, kontam ne vrijedi se patiti radi ovoga i onda nurk krene onako u tekmu veceras:-)
on je jos i dobar sta dame radi, Boze sacuvaj.

kontas kako je to lose ali onda udju rezerve i vidis da ipak moze i puno gore...jos kad vidim facu onog collinsa i kako pokusava biti zlocest, tacno mi hoce biti nesto:-)

RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la RealnoGledano » 27 jan 2018, 03:13

babino je napisao/la:nisam gledao zadnjih 5-6 tekmi bas zbog onakvih promasaja, kontam ne vrijedi se patiti radi ovoga i onda nurk krene onako u tekmu veceras:-)
on je jos i dobar sta dame radi, Boze sacuvaj.

kontas kako je to lose ali onda udju rezerve i vidis da ipak moze i puno gore...jos kad vidim facu onog collinsa i kako pokusava biti zlocest, tacno mi hoce biti nesto:-)
gledaj plesacica bolan nebio mani se collinsa i njegovog baby-facea :D

mirzatele
Postovi: 11881
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzatele » 27 jan 2018, 03:18

Davis razvaljuje

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 27 jan 2018, 03:22

RealnoGledano je napisao/la:
babino je napisao/la:nisam gledao zadnjih 5-6 tekmi bas zbog onakvih promasaja, kontam ne vrijedi se patiti radi ovoga i onda nurk krene onako u tekmu veceras:-)
on je jos i dobar sta dame radi, Boze sacuvaj.

kontas kako je to lose ali onda udju rezerve i vidis da ipak moze i puno gore...jos kad vidim facu onog collinsa i kako pokusava biti zlocest, tacno mi hoce biti nesto:-)
gledaj plesacica bolan nebio mani se collinsa i njegovog baby-facea :D
ove njihove su bas 'jake', zadnji put su mi bas uzivao.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 27 jan 2018, 03:23

aminu :lol:

babino
Postovi: 7190
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 27 jan 2018, 03:35

SPY je napisao/la:aminu :lol:
kako je brat finu uruci u ruke :rol:
on je meni istinski paket gluposti u paketu, faca u kombinaciji sa igrom na parketu..
ali eto, kaze onaj chinaglia da dobro skace u odbrani i suta trojke, sutao bi on meni peskire na klupi, ma ne bi ni to jer ga je i tu ruzno gledati :rol:

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.