Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 31 jan 2018, 10:45

kobe24 je napisao/la:Postalo je vise i smijesno koliko je ovaj covjek glup u napadu. Nemoguce sta je u stanju promasiti. Apsolutno je neshvatljivo da za 4 godine u nba ligi nije naucio niti jednu jedinu fintu, vec idalje ide kao sivonja bez grama mozga u svakom napadu. Ja sam ubijedjen da je u svakom kosu koji on zabije 70% sreca. Sad kod drugog pogotka je imao zicer situaciju u kojoj bi Jozo Brkic odvalio obruc, ali on je neometan s 20cm od obruca ispalio neku frljoku i lopta se pet sekundi setala po obrucu. Definitivno se ne isplati gledati ovog tokmaka.
sta si ti gledao covjece, ovi sa duplog kazu da je sinoc briljirao :hmmmmm: :lol:

mene je nurk prilicno ohladio, tako da sve rijedje palim streamove u sitne sate, iako se cesto probudim u vrijeme tekme.
bas mi bude muka sto sam budan a on tamo sa po metra drmne neku frljoku prema kosu i promasi, naravno. Evo citam i sinoc 7/17, hajd da si trojke sutao pa nekako ali ti njegovi sutevi, lose brate. Mada, evo vidim, zakucao je sinoc jednu :D
Nekad mi se cini da je manje gluposti pod kosem radio dzevdo alihodzic u svoj vakat :D

kako god, interesatno se stvari odvijaju za portland, dva od cetiri najveca konkurenta trenutno muku muce, jedni zbog povrede prvog centra, a drugi zbog trejda najboljeg igraca. Od denvera vjerujem da ce biti bolji na kraju i mogli bi, po meni izenadjujuce, zavrsiti na nekom 5-6 mjestu, sto bi bio napredak. Jos da nurk odigra play off sa nekih 20/10, a vjerujem da hoce, eventualno prodju prvu prepreku..eto njemu miliona i nema krize, a boli njega djon za nas koji ustajemo i gibetimo. Jos ako vecina NBA igraca bude igrala kvalifikacije u ljeto a on odbije ponovo, treba yebat i njega i nj milione.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la kobe24 » 31 jan 2018, 13:16

babino je napisao/la: sta si ti gledao covjece, ovi sa duplog kazu da je sinoc briljirao :hmmmmm: :lol:

mene je nurk prilicno ohladio, tako da sve rijedje palim streamove u sitne sate, iako se cesto probudim u vrijeme tekme.
bas mi bude muka sto sam budan a on tamo sa po metra drmne neku frljoku prema kosu i promasi, naravno. Evo citam i sinoc 7/17, hajd da si trojke sutao pa nekako ali ti njegovi sutevi, lose brate. Mada, evo vidim, zakucao je sinoc jednu :D
Nekad mi se cini da je manje gluposti pod kosem radio dzevdo alihodzic u svoj vakat :D

kako god, interesatno se stvari odvijaju za portland, dva od cetiri najveca konkurenta trenutno muku muce, jedni zbog povrede prvog centra, a drugi zbog trejda najboljeg igraca. Od denvera vjerujem da ce biti bolji na kraju i mogli bi, po meni izenadjujuce, zavrsiti na nekom 5-6 mjestu, sto bi bio napredak. Jos da nurk odigra play off sa nekih 20/10, a vjerujem da hoce, eventualno prodju prvu prepreku..eto njemu miliona i nema krize, a boli njega djon za nas koji ustajemo i gibetimo. Jos ako vecina NBA igraca bude igrala kvalifikacije u ljeto a on odbije ponovo, treba yebat i njega i nj milione.
Ma oni samo gledaju kolonu poena i skokova i to im bude dovoljno da donesu takve zakljucke. Bombasticni naslovi su cudo. :lol: Sve je meni ok, ali apsurdno je reci da je briljirao neko ko je igrao 30 minuta i za to vrijeme ispalio skoro 20 lopti, a pri tome zabio mrsavih 14 poena. Zakucao je prvu, ali je morao zakucati i u narednoj situaciji na klipu (pogledaj bas). Bio je strasno los u napadu ponovo. Bukvalno nijednu situaciji 1v1 nije dobio, a sad to sve manje i pokusava. Mozda postaje svjestan da ne zna. Pored neznanja, nema ni mozga (sad sam nacisto s tim zakljuckom) i to onda jezivo izgleda. Jednostavno je strasno kakve odluke donosi u pojedinim situacijama.

Njima su prve cetiri pozicije realno nedostizne, ali peta itekako jeste, mada ja ne vjerujem u to. Kad bi je ipak dograbili, on bi imao odlican match-up sa KAT-om, koji je poznat kao los defanzivac. Tu bi mogao izganjati taj prosjek od 20/10. On samo da aBd ostane zdrav i da bude na ovim brojkama, ja vjerujem da ce uzeti oko 20 miliona po sezoni bez problema, jer takve ugovore vec imaju objektivno losiji centri od njega. Niko sretniji od mene ako do toga dodje. Mene nervira sto on moze puno vise, ali ga vec pomenuti nedostaci sputavaju u tome. Ovo ljeto mu je kljucno ako planira da napravi iskorak i da se priblizi top5 centara nba lige. Mnogo je toga sto mora ispraviti, ali nista nije nedostizno i on realno uopste nije daleko od 20/10 prosjeka. Nek samo po utakmici utrpa po dva zicera (od bar pet, koliko ih bude na svakom mecu), eto ti prosjek od 18-19p. U slucaju da se desi to sto si na kraju napisao, ja cu onda definitivno staviti tacku na pracenje njega i njegove karijere. :D
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

babino
Postovi: 7197
Pridružen/a: 21 apr 2016, 14:09
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la babino » 31 jan 2018, 14:41

kobe24 je napisao/la:
babino je napisao/la: sta si ti gledao covjece, ovi sa duplog kazu da je sinoc briljirao :hmmmmm: :lol:

mene je nurk prilicno ohladio, tako da sve rijedje palim streamove u sitne sate, iako se cesto probudim u vrijeme tekme.
bas mi bude muka sto sam budan a on tamo sa po metra drmne neku frljoku prema kosu i promasi, naravno. Evo citam i sinoc 7/17, hajd da si trojke sutao pa nekako ali ti njegovi sutevi, lose brate. Mada, evo vidim, zakucao je sinoc jednu :D
Nekad mi se cini da je manje gluposti pod kosem radio dzevdo alihodzic u svoj vakat :D

kako god, interesatno se stvari odvijaju za portland, dva od cetiri najveca konkurenta trenutno muku muce, jedni zbog povrede prvog centra, a drugi zbog trejda najboljeg igraca. Od denvera vjerujem da ce biti bolji na kraju i mogli bi, po meni izenadjujuce, zavrsiti na nekom 5-6 mjestu, sto bi bio napredak. Jos da nurk odigra play off sa nekih 20/10, a vjerujem da hoce, eventualno prodju prvu prepreku..eto njemu miliona i nema krize, a boli njega djon za nas koji ustajemo i gibetimo. Jos ako vecina NBA igraca bude igrala kvalifikacije u ljeto a on odbije ponovo, treba yebat i njega i nj milione.
Ma oni samo gledaju kolonu poena i skokova i to im bude dovoljno da donesu takve zakljucke. Bombasticni naslovi su cudo. :lol: Sve je meni ok, ali apsurdno je reci da je briljirao neko ko je igrao 30 minuta i za to vrijeme ispalio skoro 20 lopti, a pri tome zabio mrsavih 14 poena. Zakucao je prvu, ali je morao zakucati i u narednoj situaciji na klipu (pogledaj bas). Bio je strasno los u napadu ponovo. Bukvalno nijednu situaciji 1v1 nije dobio, a sad to sve manje i pokusava. Mozda postaje svjestan da ne zna. Pored neznanja, nema ni mozga (sad sam nacisto s tim zakljuckom) i to onda jezivo izgleda. Jednostavno je strasno kakve odluke donosi u pojedinim situacijama.

Njima su prve cetiri pozicije realno nedostizne, ali peta itekako jeste, mada ja ne vjerujem u to. Kad bi je ipak dograbili, on bi imao odlican match-up sa KAT-om, koji je poznat kao los defanzivac. Tu bi mogao izganjati taj prosjek od 20/10. On samo da aBd ostane zdrav i da bude na ovim brojkama, ja vjerujem da ce uzeti oko 20 miliona po sezoni bez problema, jer takve ugovore vec imaju objektivno losiji centri od njega. Niko sretniji od mene ako do toga dodje. Mene nervira sto on moze puno vise, ali ga vec pomenuti nedostaci sputavaju u tome. Ovo ljeto mu je kljucno ako planira da napravi iskorak i da se priblizi top5 centara nba lige. Mnogo je toga sto mora ispraviti, ali nista nije nedostizno i on realno uopste nije daleko od 20/10 prosjeka. Nek samo po utakmici utrpa po dva zicera (od bar pet, koliko ih bude na svakom mecu), eto ti prosjek od 18-19p. U slucaju da se desi to sto si na kraju napisao, ja cu onda definitivno staviti tacku na pracenje njega i njegove karijere. :D
oni ako se nekako docepaju 5.pozicije to ce biti prije preko minnesote a ne oklahome, tako da ne vidim obracun sa KAT-om u play offu.
6. mjesto je svakako dosta realnije ali ne bi me iznenadilo da budu i 7....ali valjda nece biti losiji od denvera. pelicansi bez rodje tesko da ce biti jaci od portlanda, clippersi takodjer.
bitno je izbjeci golden state:-), iako su male sanse i sa ostalim iz top 4.

Avatar
Lillard
Postovi: 26297
Pridružen/a: 28 mar 2013, 23:46
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Lillard » 31 jan 2018, 14:46

On je solidan igrač trenutno. Ništa više. Jučer 14 19, pomislio bi čovjek odlična utakmica, kad tamo vidio 7/17 FG. Pa da ima 60% FG, bio bi igrač od 20 poena po večeri. Nema ništa gore od njegovih isforsiranih i brzih šuteva s poludistance, i to ono jadno, lopta jedna dira obruč. Strašno koliko mu je potreban trener da poradi s njim na tome, i valjda Blazersi vide to, tj nadam se da vide. Svakako da će ostat u Portlandu jer Blazersi ne mogu dovest nekog znatno boljeg, tako da je miran. Osim ako ga nekim čudo ne trejdaju do 8.2. Ali to je s Oshleyem teško moguće.
"Last time they count me out, what I do Game 6?"

Avatar
haris004
Postovi: 1697
Pridružen/a: 06 dec 2014, 19:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la haris004 » 31 jan 2018, 14:58

Kamo sreće da podigne daj postotak šuta. Centar koji ne šutira trice ima postotak ispod 50%. Šteta stvarno.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hz1987 » 31 jan 2018, 15:08

odavno ne pratim utakmice uzivo preko tv. pogledam highlights. valja zivotne navike mjenjati da bi se utakmica pogledala u gluho doba.

sinoc ustadoh, prevrni se, okreni se...kontam haj malo da gledam kad mi se vec ne spava. taman se ukljucih pred kraj prvog poluvremena i on ulazi u igru. ispaljuje 3 suta koji stvaraju napukunuce table bez teoretske mogucnosti da dotakne obruc i zapitam se jel rijec o retardu pocetniku? fascinirao me je svoji neskladom, losim izabacajem lopte, kretnjama, nezainteresovanoscu. zapitam se kako on daje 20 koseva uopste, a onda pocetkom drugog poluvremena odigra na nivou vrhunskih centara (roling, okret, kretnje, horog, izbacaj i sl.). trljam oci velim, prislalo mi se odoh spavati. nurkic zadnjih 5min prvog i prvih 5min drugog poluvremena su 2 razlicita igraca. nevjerovatno koliko oscilira na jednoj utakmici od sjaja do neprepoznatljivosti. nepredvidiv je i to mu je mana.

Avatar
SPY
Postovi: 4821
Pridružen/a: 05 nov 2010, 21:54
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la SPY » 31 jan 2018, 23:05

Kod nas bi ljudi sve na brzinu, tako jednostavno dok kažeš keks. Ovo mu je prva sezona da igra ono "full" bez neki duzih pauza. Vremenom bi trebo dobiti kontinuitet u igri. Još uvijek je mlad i neiskusan dovoljno u yebenoj najjačoj košarkaškoj ligi. Pa i najbolji centar današnjice (Cousins) zna da odigra loše partije pa šta? Dok naše balije odma saspu drvlje i kamenje. Najlakše je pametovat na forumu i fb. Nema nista gore kad neko gleda statistiku i tako donosi neke zaključke. Ma bježi u qrac krasni.. (hz ne mislim na tebe, nego opcenito govorim) :mrgreen:

Večeras protiv Bullsa, zgodan matchup sa R. Lopezom. Večeras bi trebao ici iznad prosjeka ukoliko odigra nekih 30 minuta. Valjda ne bude BO. :D

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la xinxee » 31 jan 2018, 23:31

Popravlja segmente igre, pogotovo ne dolazi u probleme s licnim greskama. U Portlandu su odlucili da skine kile vjerovatno da ne preopterecuje mnogo svoja koljena, a usput valja izdrzati citavu sezonu. Selekcija suta nije losa, samo nekad se desi da pokusava prebrzo zavrsit akciju kako bi iznenadio protivnika, al bit ce sve to dobro aBd, ima dobar potencijal.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Bassha » 01 feb 2018, 01:35

Za oficijalnu NBA fb stranicu dao interviju na Bosanskom jeziku :bih:

#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Sir Oliver
Postovi: 370
Pridružen/a: 04 avg 2011, 09:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Sir Oliver » 01 feb 2018, 08:53

haris004 je napisao/la:Kamo sreće da podigne daj postotak šuta. Centar koji ne šutira trice ima postotak ispod 50%. Šteta stvarno.
slika

slika

percepcija je kur_va, isto...

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la JHam » 01 feb 2018, 09:00

Sir Oliver je napisao/la:
haris004 je napisao/la:Kamo sreće da podigne daj postotak šuta. Centar koji ne šutira trice ima postotak ispod 50%. Šteta stvarno.
slika

slika

percepcija je kur_va, isto...
Covjek fino napise "centar koji ne sutira trice ima postotak ispod 50%" i ti zalijepis poredjenje njega i Jokica koji suta trice svaku utakmicu :facepalm: (i to sa solidnim %)

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la xinxee » 01 feb 2018, 09:18

Povrijedio se
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 02 feb 2018, 22:16

Ima li kakvih vijesti za Nurkica. Igra li veceras u Torontu? Znam da je bio "probable". Ako nista drugo, nadam se da ce biti na minute restriction, jer tesko ce POR do pobjede sa Davisom i Leonardom na petici protiv litvanca i austrijanca.

Pobjeda veceras bi stvarno bila ogromna za Blazerse, ali sumnjam u istu.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la xinxee » 02 feb 2018, 22:25

sajo10 je napisao/la:Ima li kakvih vijesti za Nurkica. Igra li veceras u Torontu? Znam da je bio "probable". Ako nista drugo, nadam se da ce biti na minute restriction, jer tesko ce POR do pobjede sa Davisom i Leonardom na petici protiv litvanca i austrijanca.

Pobjeda veceras bi stvarno bila ogromna za Blazerse, ali sumnjam u istu.
Vjerovatno ce igrat, ali poznavajuci Stottsa mozda cak i ispod 20 min. Bolje ne riskirati.
POR ako uzme u sljedeca 3 meča jednu pobjedu mogu bit zadovoljni, stvarno težak raspored.
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la sajo10 » 03 feb 2018, 00:22

Slazem se, nek uzmu jednu od iducih tri i mogu biti zadovoljni.

@NBCSNorthwest
Terry Stotts says Jusuf Nurkic is ACTIVE for tonight's game vs. Toronto. He will start. #ripcity
:bih:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
xinxee
Postovi: 3408
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la xinxee » 03 feb 2018, 01:32

Idemo Jusufeee :bih:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 03 feb 2018, 01:35

Ne mogu da vjerujem da bi normalan covjek htio tradeovati Juku za Deandre-a... I jos dati pick Clippersima. Eto takve gluposti ljudi valjaju po forumu. Deandre je napimpovana verzija Masona Plummleja doduse sa boljom odbranom, ali igrac koji je uzasno limitiran u napadu i ne mogu da vjerujem da neko misli u Portlandu da ce s njim biti ista bolji.
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

mirzateletovicc
Postovi: 1629
Pridružen/a: 10 mar 2013, 00:22
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la mirzateletovicc » 03 feb 2018, 01:44

Eselamu alejkum. Kako ste svi skupa . Idemo Jusufe. :bih:

Avatar
_dreamer_
Moderator
Postovi: 6335
Pridružen/a: 03 sep 2009, 12:12
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la _dreamer_ » 03 feb 2018, 01:49

los start
When I was a boy of 14, my father was so ignorant I could hardly stand to have the old man around. But when I got to be 21, I was astonished at how much the old man had learned in seven years. (Mark Twain)

Avatar
hurem
Postovi: 8621
Pridružen/a: 13 jul 2011, 21:28
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la hurem » 03 feb 2018, 01:53

_dreamer_ je napisao/la:los start
Nista losiji od ostalih startera, ako izuzmemo Damea.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 13 gostiju.