Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 20:53

huupmil je napisao/la:Mislim da su ove rasprave uveliko opterecene nepotrebnim balastom, i to svaki komentator pojedinacno dobro kontrolise. Mislim da nije dobro pozivanje na napustanje ove rasprave, i pored najboljih namjera, ovdje ima konstruktivnog materijala za zdravu diskusiju. Zar neko sumnja da jedan na drugog ne uticu? Prvenstveno, mislim da je Nurkic mogao par finti pokupiti od Jokica. Igrali su skupa i imaju dosta talenta. Svi saigraci u POR, navijaci kad ga uporedjuju sa LMA i statistika hvale njegovu meku ruku, osjecaj za prostor i visok IQ, i on je medju najboljim asistentima medju centrima. Sa duge strane, za mene, Jokic igra losije nego sto moze, prenizak mu je % za 3 i dva, pored i dobrih brojeva. Ali ta defanziva je stvar koja moze puno da znaci i tu je Nurk sa svojim fizickim predispozicijama u velikoj prednosti da svojoj ekipi donese kvalitet koji moze da odredi da li je to ekipa za prvu rundu PO ili finale konferencije.PO uspjeh nurkica moze dovesti na nivo da se o njemu pise kao AS igracu.

Sa druge strane osvrnuo bih se na mit da je od kako je Juka u Por uvijek razvaljivao Jokica u direktnom duelu, prvo, sve i da jeste tako, direktnan matchup nije neko mjerilo, drugo, provjerio sam : prije plum-juka tradea, por je imao 4 pobjede,logicno, den je bio losa ekipa, juka ih je prva dva puta onda unistio, ona cuvena utakmica i u gostima 17., posle toga idu 4 pobjede denvera zaredom.
Juka je nesto bolji u h2h ali nije razvaljivanje
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 12 jan 2019, 20:59

kobe24 je napisao/la:
Ne dozivljavam Kingse i Clipperse kao ozbiljne PO ekipe. Sumnjam da ce ga ijedna od te dvije fransize ugrabiti na kraju.

Ma Epidaurus je davno pokazao da mrzi Nurkica i mene ne iznenadjuju njegovi smijesni komentari.

Kakav MVP kandidat, kakvi bakraci. Covjek stvarno igra ozbiljno dobru kosarku, ali daleko je to od tog nivoa. Nurkic ga je izdominirao u 5-6 medjusobnih okrsaja, a ako njihovi medjusobni dueli ne mogu biti relevantan pokazatelj kvaliteta jednog i drugog, onda ne znam sta drugo moze biti?! Ljudi svrsavaju na njegove asistencije, a poznato je da ih u nba priznavaju i kad igrac nakon primljenog pasa napravi haman pet driblinga. U nekom od prethodnih postova sam pisao zasto je njegov broj asistencija toliki i meni to uopste nije neko iznenadjene, kao sto me ne iznenadjuje i da mu ofanzivno limitirani Capela svaki put utrpa 30+ poena.
Prvi igrac prve ekipe Zapada sa ovakvim uticajem na igru je itekako MVP kandidat pa ti sad mozes pricat sta god hoces. Top 5 kandidat sasvim sigurno.

filip13
Postovi: 38041
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 12 jan 2019, 20:59

nerkolfc je napisao/la:Malo mi ke ovo glupo. Ako je npr Harden fantastican napadac onda Jokica ne mozes tu svrstati. Rekao bih da je nivo ispod fantasticnih napadaca u NBA.

dobro,odlican je napadac

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12907
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la nerkolfc » 12 jan 2019, 21:35

Pa zasto mu se ovdje ljudi dive kao da je neko cudo. Lik je odlican igrac ali MVP nece biti kad bi Denver i zavrsio prvi na zapadu jer nije toliko dominantan. Vjerujem da u svojoj karijeri nikad nece biti najbolje Evropljanin od onih koji igraju u NBA
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

filip13
Postovi: 38041
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la filip13 » 12 jan 2019, 21:39

pa nije cudo,ali je npr. prvi i jedini centar sa vise od 7 asista prosjecno u sezoni jos od chamberlaina,odlican je skakac za onako naizgled tromog i sporog igraca

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 21:41

filip13 je napisao/la:pa nije cudo,ali je npr. prvi i jedini centar sa vise od 7 asista prosjecno u sezoni jos od chamberlaina,odlican je skakac za onako naizgled tromog i sporog igraca
Ok je skakac nista posebno za centra
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
LAZARUS2000
Postovi: 1092
Pridružen/a: 27 mar 2018, 19:11
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la LAZARUS2000 » 12 jan 2019, 21:53

Da je Jokić Jusuf, a Nurkić Nikola svi bi drugačije pričali.
No da kažem par riječi i ja. Nurkić je odličan igrač sistema. Jokić je sistem. Npr da Jokić igra za Bosnu umjesto nurkića digao bi igru iste na viši nivo. Učinio bi ekipu boljom. S druge strane Nurkić bi u Srbiji razvaljivao. Takođe obojica imaju jednu zajedničku stvar. Nešto se ne trgaju puno da igraju za reprezentacije.
Kapije moćne na putu nek stoje,
sve kazne na glavu nek mi se sruše,
ja sam gospodar sudbine svoje
- jedini kapetan svoje duše.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 21:57

LAZARUS2000 je napisao/la:Da je Jokić Jusuf, a Nurkić Nikola svi bi drugačije pričali.
No da kažem par riječi i ja. Nurkić je odličan igrač sistema. Jokić je sistem. Npr da Jokić igra za Bosnu umjesto nurkića digao bi igru iste na viši nivo. Učinio bi ekipu boljom. S druge strane Nurkić bi u Srbiji razvaljivao. Takođe obojica imaju jednu zajedničku stvar. Nešto se ne trgaju puno da igraju za reprezentacije.
Jokic je sistem ofanzivno,a nurkic odlican igrac sistema.
Nurkic je sistem defanzivno,a jokic solidan igrac sistema.
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

BIHpatriota
Postovi: 2537
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BIHpatriota » 12 jan 2019, 22:00

Jokić da je naš, mogu da zamislim šta bismo sve ovdje pričali. Jer, realno i danas ima kod nas ljudi koji smatraju da je Musa bio talentovaniji od Dončića, ali da ga je "pogrešan put" poremetio da bude bolji igrač od Dončića. E kad smo u stanju ovakve teorije da izbacimo, mogu da zamislim kako bismo branili teoriju o Jokicu kao potencijalnom "najvecem europskom igraču u NBA"

Svi smo previše subjektivni i najbolje je čitati analize, projekcije na američkim sajtovim. Ima ih dosta dobrih, takodje youtub je pun dobrih analitičara.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marconato » 12 jan 2019, 22:03

StevieFranchise je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Jokic trenutno nije na nivou Marca Gasola iz najboljih dana, a mladji Gasol nije ni medju pet najboljih Evropljana u nba. Sanse da postane najbolji evropski kosarkas preko bare svih vremena su nikakve.
Takvima su top 5 "Evropljana" u NBA ikad redom: Divac, Marko Jarić, Nenad Krstić, Darko Miličić i Vladimir Radmanović. Na tu listu Jokić apsolutno može, međutim ovo nije mjesto za tu raspravu.
Redom sve manje vise solidni/odlicni igraci, kao sto je i Nurkić recimo, ali Jokić je dimenzija vise... ;)
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 22:06

Sve cemo vidjeti sutra
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21314
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Epidaurus » 12 jan 2019, 22:08

Nurkic sistem defanzivno :rol:

U citavoj ligi samo za Kawhija, Goberta i Greena (mada je i on grohno ove sezone pofino) da su neki defanzivni sistem. Izgleda da je nekima fakat Nurkic u tom drustvu po defanzivnom uticaju :rol:

Avatar
LlullSergio
Postovi: 4752
Pridružen/a: 10 dec 2018, 23:16
Lokacija: Chamartin
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la LlullSergio » 12 jan 2019, 22:10

Jes bome sutra je kraj svijeta.

Avatar
marconato
Postovi: 12161
Pridružen/a: 10 jan 2009, 11:33
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la marconato » 12 jan 2019, 22:12

BosniaBoston je napisao/la:Sve cemo vidjeti sutra
Nista se tu ne moze vidjeti...Kao sto neko rece, nije parametar 1,2,3 utakmice, nego 80+ protiv xy protivnika na svaka 2-3 dana...
Crveno-bela boja kad se razlije svud', suze mi jurnu u oči, a srce iz grudi nema kud'...

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 22:14

marconato je napisao/la:
BosniaBoston je napisao/la:Sve cemo vidjeti sutra
Nista se tu ne moze vidjeti...Kao sto neko rece, nije parametar 1,2,3 utakmice, nego 80+ protiv xy protivnika na svaka 2-3 dana...
Slazem se s tobom.Mislim da bi trebali da uzivamo u igri dvaju top 5 centara(Davis,Embiid,Cousins,Jokic,Nurkic)
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la majestic24 » 12 jan 2019, 22:14

Jokic prva opcija kod Denvera ima brojke 19-10-7,5
Nurkic kao treca opcija Portlanda ima 15-10 - 3

Sut iz igre im je identican,malo preko 50%. Jokic bolji tricas,ima bolji ft%. Nurkic bolji u blokadama i manje TO. Nurkic igra 27 minuta u prosjeku,Jokic 31.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la Ziggs » 12 jan 2019, 22:17

Jokic je trenutno bolji igrac, u to nema sumnje. Ali jel to znaci da Jusuf ne moze dodatno napredovati, dobiti ulogu drugog igraca u ofanzivi pa stici Jokica. Mislim da Jusuf mnogo vise moze napredovati u napadu nego sto Jokic moze u odbrani. Obojica su mladi, talentovani sa blistavom sadasnjosti i buducnosti nema potrebe da se jedan spusta da bi se drugi uzdigao.

huupmil
Postovi: 496
Pridružen/a: 25 jun 2018, 21:15
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la huupmil » 12 jan 2019, 22:20

Ali dobro sve to. Ovo je trka na 10 godina, gdje ce se onaj koji jase na talasu javnog odobravanja smjenjivati vise puta sa onim koji je ispod. Ovo je NBA show, puno fluktuacija, puno faktora koji uticu, bice bitnije ko ce tu biti uspjesniji, bolje uklopljen, u boljoj ekipi; Sustinski, PO uspjeh ce nositi ogromnu tezinu clutch utakmice. Sport nosi taj herojski duh, mjesto gdje jedna pozrtvovanost, dobra noc, sut ili blokada kupe mjesto u vjecnosti. Ocekuje nas dugo i zdravo rivalstvo, dobro je dok oni napreduju iz godine u godinu I to, nema potrebe nikoga spustati, jer to su jako uspjesni ljudi, divovi u svojoj profesiji, mi kao laici ostaje da navijamo gledamo uzivamo i relano prosudjujemo

Avatar
StevieFranchise
Postovi: 502
Pridružen/a: 28 okt 2018, 03:16
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la StevieFranchise » 12 jan 2019, 22:22

BIHpatriota je napisao/la:Jokić da je naš, mogu da zamislim šta bismo sve ovdje pričali. Jer, realno i danas ima kod nas ljudi koji smatraju da je Musa bio talentovaniji od Dončića, ali da ga je "pogrešan put" poremetio da bude bolji igrač od Dončića. E kad smo u stanju ovakve teorije da izbacimo, mogu da zamislim kako bismo branili teoriju o Jokicu kao potencijalnom "najvecem europskom igraču u NBA"

Svi smo previše subjektivni i najbolje je čitati analize, projekcije na američkim sajtovim. Ima ih dosta dobrih, takodje youtub je pun dobrih analitičara.
Jadni mi ko su nam patriote. :facepalm: :facepalm:
“America has only three cities: New York, San Francisco, and New Orleans. Everywhere else is Cleveland.”

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la BosniaBoston » 12 jan 2019, 22:24

huupmil je napisao/la:Ali dobro sve to. Ovo je trka na 10 godina, gdje ce se onaj koji jase na talasu javnog odobravanja smjenjivati vise puta sa onim koji je ispod. Ovo je NBA show, puno fluktuacija, puno faktora koji uticu, bice bitnije ko ce tu biti uspjesniji, bolje uklopljen, u boljoj ekipi; Sustinski, PO uspjeh ce nositi ogromnu tezinu clutch utakmice. Sport nosi taj herojski duh, mjesto gdje jedna pozrtvovanost, dobra noc, sut ili blokada kupe mjesto u vjecnosti. Ocekuje nas dugo i zdravo rivalstvo, dobro je dok oni napreduju iz godine u godinu I to, nema potrebe nikoga spustati, jer to su jako uspjesni ljudi, divovi u svojoj profesiji, mi kao laici ostaje da navijamo gledamo uzivamo i relano prosudjujemo
Ovo je balkanska verzija magic bird rivalstva.Musa je mogao formirati jos jedno ali ko mu je kriv kad je mjesto fenera izabrao tvornicu sokova i šećernih prahova
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 15 gostiju.