Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan

Tekashi
Kontakt:

PostPostao/la Tekashi » 11 maj 2019, 00:30

slika

thulkazal
Kontakt:

PostPostao/la thulkazal » 11 maj 2019, 00:36

Asteriks WroteColonNaravno da je glupo velicati Turke, ali ljudi o kakvoj intelektualnoj eliti mi pricamo. Gore sam ironicno naveo intelektualnu.

Pa za vrijeme Osmanlija imao si mektebe, medrese i jace medrese - serijat, arapski jezik tj. teologija.

Tek je 1869. dosesen zakon o otvaranju drzavnih skola. Prema izvjestajima A - U, u Bosni je zatekla tek 3 % pismenog stanovnistva ali i ta pismenost je bila upitna.

Pa do Cire Truhelke i pomenute A - U, nismo imali svoju historiju srednjovjekovne Bosne.

Slažem se intelektualnu elitu treba staviti pod navodnike... Ali ni drugi nacije nisu bile nešto bolje što se tiče pismenosti. A i sve nacije/religije na Balkanu su se grupisale oko svojih vjerskih institucija i tu obrazovale pa tako i muslimani.

Po ovoj zadnjoj rečenici najbolje se vidi koliko se ne cijeni historija Bosne i Bošnjaka...

A šta ćemo sa Historijom Bosne od Salih Sidki Hadžihusejnović Muvekita iz 1888. koja je napisana u dva toma sa preko 1000 stranica. On se dotiče srednjovjekovne Bosne...

Šta nam radi školstvo dragi Bože... Ti nastavni planovi tako su moronski napravljeni, praktički i dalje su ista forma ko iz komunističkog perioda, tj. sve su osim za Bošnjaštvo.
Zadnja izmjena: thulkazal, dana/u 11 maj 2019, 00:41, ukupno mijenjano 2 puta.

Tekashi
Kontakt:

PostPostao/la Tekashi » 11 maj 2019, 00:37

Necemo sad o historiji od prije 400-500 godina. Ali Husein Gradascevic je prvi digao ozbiljniji ustanak protiv Osmanlija na ovim prostorima, tek onda dolaze bune Srba i Crnogoraca... Rusija i Austrougarska oslobadjaju Srbe i Hrvate, ne oni... Mitomanija cista

Kao sto su ih Francuzi i Britanci spasavali sa Krfa.

Asteriks

PostPostao/la Asteriks » 11 maj 2019, 00:42

Upravo sam istoricar i naglasavam stanje drustvene svijesti za perioda Osmanlija.

Preporod istorije Bosne pocinje dolaskom A - U. Tu se otvara muzej, a proucavanje stecaka (profesionalno) upravo pocnije sa ovim muzejom, pa istoriografija...

Rusija je poslije 1878. bila i zvanicno zastitnica pravoslavlja pa je gurala Srbiju da pravoslavce nase zemlje okrene u tom pravcu. Lobi obje crkve je isao u tom pravcu.

Pravoslavci Bosne vec po dolasku A - U se izjasnjavaju kao Srbi. Sta radi nasa "inteligencija", bori se za vjersku autonomiju, jer su nas Osmanlije unazadile hiljadu godina. Kakvu si imao struku do 1869 ?

Onda, cuo si kako su Bosnjaci nerado slali svoju djecu u skole, o zenskoj da ne pricam. Pa moj otac je krajem 80-ih bio jedan od rijetkih ucitelja muslimana na prostorima HNK. :lol:

A Muvekit povrsno spominje srednjovjekovnu Bosnu na nekih 30-ak stranica do kraja vladavine Tvrtka I.

U Dubrovniku si imao gimnazije, dok u Srbiji Karlovacku gimanziju koja je od nase u Sarajevu starija 90 godina. Pa Srbi raspolazu sa barem 20 i vise istoricara, pisaca..., ucitelja iz 19. stoljeca. Bosnjaci ? Naravno da smo pod budjenjem bolesnih ideologija komsija dosli u bezizlazno stanje, ali nacionalno pitanje, osvjestenost koja proizilazi iz obrazovanja (u drzavnom skolstvu), tu smo itekako zaostajali i gutali prasinu.
Zadnja izmjena: Asteriks, dana/u 11 maj 2019, 02:01, ukupno mijenjano 5 puta.
It is not the strongest of the species that survive, nor the most intelligent, but the one most responsive to change.

Tekashi
Kontakt:

PostPostao/la Tekashi » 11 maj 2019, 00:44

Bitno da mrze Britance (zapad opcenito), a ti isti Britanci finansirali spasavanje srpskih vojnika sa Krfa. Ludilo

Rusi kurcem nisu mrdnuli.

BosnaSTL
Kontakt:

PostPostao/la BosnaSTL » 11 maj 2019, 01:05

Bravo Juka! Sve casni ljudi koji su svoje zivote dali za domovinu!Nikog nisu napadali samo su branili zemlju I kucni prag od dusmana!

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 11 maj 2019, 01:34

Sve je to super, historija svoje domovine se treba znat, ali ne dozvolite da vam ona bude odrednica u stvaranju bolje buducnosti. Nemojte dopustit, da vas historijsko formiranje misljenja, odvoji od onih ljudi, koji mozda misle isto sto i vi, ali ne mozete da pronadjete zajednicki nivo, kojim bi to jedno drugom docarali.

Nurkic, patriota, kao i svi mi koji zivimo van drzave, osjeti taj patriotizam jos i jace, a i jacu potrebu za njegovim iskazivanjem, jer je odsutan iz maticne zemlje i domovine. Svaka mu cast, sto promovira prave vrijednosti. Da je stavio Nasera Orica, pao bi mi u ocima. Nista protiv lika, ali znam previse privatnih stvari o covjeku, nevezano za rat i definitivno kao takvog ne bih mogao smatrat herojem. :bih:

Dovoljno o svijesti, edukaciji i inteligenciji Bosnjaka/Bosanaca islamske vjeroispovijesti govori i to da glasaju za covjeka/stranku, koji/koja se zaklinje u bosnjastvo, a glorifikuje Tursku, kao najveceg agresora i krivca za skoro nepostojeci nacionalni identitet. Njihove glasace prepoznat ce te po ljiljanima i zastavama Turske, kao izmjenjujucim simbolima.

FrancescoTotti
Kontakt:

PostPostao/la FrancescoTotti » 11 maj 2019, 01:52

AshburtonG WroteColonSve je to super, historija svoje domovine se treba znat, ali ne dozvolite da vam ona bude odrednica u stvaranju bolje buducnosti. Nemojte dopustit, da vas historijsko formiranje misljenja, odvoji od onih ljudi, koji mozda misle isto sto i vi, ali ne mozete da pronadjete zajednicki nivo, kojim bi to jedno drugom docarali.

Malo ili nimalo je takvih, da kazem "normalnih".. Mi i treba da budemo 'agresivniji' prema komsijama jer je ocito da nam niko ne zeli dobro. Sve do sad nekako merhametli, pazi da se ne uvrijedi, pa vidimo gdje nas je dovelo i gdje vodi... Al hvala Bogu masu omladine razmislja kao @wobly92 recimo.
Samo u kost.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

AshburtonG
Kontakt:

PostPostao/la AshburtonG » 11 maj 2019, 02:04

FrancescoTotti WroteColon
AshburtonG WroteColonSve je to super, historija svoje domovine se treba znat, ali ne dozvolite da vam ona bude odrednica u stvaranju bolje buducnosti. Nemojte dopustit, da vas historijsko formiranje misljenja, odvoji od onih ljudi, koji mozda misle isto sto i vi, ali ne mozete da pronadjete zajednicki nivo, kojim bi to jedno drugom docarali.

Malo ili nimalo je takvih, da kazem "normalnih".. Mi i treba da budemo 'agresivniji' prema komsijama jer je ocito da nam niko ne zeli dobro. Sve do sad nekako merhametli, pazi da se ne uvrijedi, pa vidimo gdje nas je dovelo i gdje vodi... Al hvala Bogu masu omladine razmislja kao @wobly92 recimo.
Samo u kost.

Prijatelju, ima ih mnogo vise nego sto ti mislis. Ovi najmanji mozgovi se uvijek najjace cuju. Meni iskreno nema prevelike razlike, izmedju ovih cetnika i balija. Ista je to skola edukovala, samo je proizvod drugaciji, ovisno gdje si imao nesrecu da si rodjen. ;)

Normalno da se na neke stvari ne presucuje. Ja sam to sveo na par stavki. Negiranje drzave/nacije, negiranje jezika i religijska mrznja(iako sam zakleti agnostik). Prve dvije stavke uglavnom prestupe neupuceni ili bezobrazni, a trecu uglavnom manje inteligentni.

Oikamid

PostPostao/la Oikamid » 11 maj 2019, 03:19

Usput malo izjednačavaš strane? Ne sjećam se da je neki "balija" u zadnjih 100 godina planirao veliku Bosnu i etnički čistio dijelove Srbije, mada možda i griješim, liberali znaju najbolje. Samo bractvoijedinstvo i ko nas bre zavadi.

FrancescoTotti
Kontakt:

PostPostao/la FrancescoTotti » 11 maj 2019, 04:29

AshburtonG WroteColon
FrancescoTotti WroteColon

Samo u kost.

Prijatelju, ima ih mnogo vise nego sto ti mislis. Ovi najmanji mozgovi se uvijek najjace cuju. Meni iskreno nema prevelike razlike, izmedju ovih cetnika i balija. Ista je to skola edukovala, samo je proizvod drugaciji, ovisno gdje si imao nesrecu da si rodjen. ;)

Normalno da se na neke stvari ne presucuje. Ja sam to sveo na par stavki. Negiranje drzave/nacije, negiranje jezika i religijska mrznja(iako sam zakleti agnostik). Prve dvije stavke uglavnom prestupe neupuceni ili bezobrazni, a trecu uglavnom manje inteligentni.

Ima al u qurcu. Ne znam u kojoj galaksiji zivis...

A recimo i da ih ima! Pa bilo ih je i 90-ih al su i tad "sutili, slusali, i povlacili obarace". Zasto bi sad bilo drugacije?
Zadnja izmjena: FrancescoTotti, dana/u 11 maj 2019, 04:31, ukupno mijenjano 1 put.
Dok smo živi stajaćemo iza bordo sotone!

babino
Kontakt:

PostPostao/la babino » 11 maj 2019, 04:30

oj zemljo, otvori se..nema prevelike razlike izmedju cetnika i balija :crazy:

Cepi1981
Kontakt:

PostPostao/la Cepi1981 » 11 maj 2019, 04:43

Nurkic ili je balav ili malo poglup. Cemu isticanja patriotizma na taj nacin??? Svako ima svoje ali budimo realni lako je loziti Balkansku rulju iz lijepog, cistog, liberalnog, ekoloski naprednog i savremenog Portlanda. Bezveze mu je ovaj publicitet ja ne kazem da se treba stidjeti heroja ali patriotizam je nesto vise od ovakvih isticanja. Zasto se nije tako ponasao dok je igrao u ZG???
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Tekashi
Kontakt:

PostPostao/la Tekashi » 11 maj 2019, 06:15

Vise Nurkica treba bosnjackom narodu.

gruezi
Kontakt:

PostPostao/la gruezi » 11 maj 2019, 06:29

Svaka cast juka a ova balincad sto se boji reakcije medija iz srbije vi ste fakat mentalno zaostale ovce spremne za novo klanje...koga boli taki sta dzikani i njihovi smrdljivi svetosavski mediji misle o nama...ne zna se ko je gluplji ove retardirane crvene srbalije ili zelene turkbalije koji masu turskim zastavama...400 godina okupacije i kastriranja i unistavanja bosnjackog identiteta i jos 74 godine srboslavije a balince bi opet da ga nastave hebat u zdrav mozak....

Tesnjak1991
Kontakt:

PostPostao/la Tesnjak1991 » 11 maj 2019, 08:43

gruezi WroteColonSvaka cast juka a ova balincad sto se boji reakcije medija iz srbije vi ste fakat mentalno zaostale ovce spremne za novo klanje...koga boli taki sta dzikani i njihovi smrdljivi svetosavski mediji misle o nama...ne zna se ko je gluplji ove retardirane crvene srbalije ili zelene turkbalije koji masu turskim zastavama...400 godina okupacije i kastriranja i unistavanja bosnjackog identiteta i jos 74 godine srboslavije a balince bi opet da ga nastave hebat u zdrav mozak....

Samo treba vjerovat braći četnicima, nisu nam nikad ništa nažao učinili. Zašto bi i u budućnost? :kafa:

Ne vjerujem koliko jadnika ima među našim narodom, sve ovčice spremne za devedesete haman. Da je on na majici stavio neke od "heroja" upitnog karaktera, pa hajd, al' eto, naši će to osudit, ne moš' se braći četnicima zamjerit, ne daj Bože. :rol:
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

KK_Bosna
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la KK_Bosna » 11 maj 2019, 09:28

jedva cekam da juka ispuni san i zaigra za partizan pa ovu majicu obuce... isto kao sto je dino zapjevao "da te nije alija" u bg...
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

bombaysaphire
Kontakt:

PostPostao/la bombaysaphire » 11 maj 2019, 11:28

Tesnjak1991 WroteColon
gruezi WroteColonSvaka cast juka a ova balincad sto se boji reakcije medija iz srbije vi ste fakat mentalno zaostale ovce spremne za novo klanje...koga boli taki sta dzikani i njihovi smrdljivi svetosavski mediji misle o nama...ne zna se ko je gluplji ove retardirane crvene srbalije ili zelene turkbalije koji masu turskim zastavama...400 godina okupacije i kastriranja i unistavanja bosnjackog identiteta i jos 74 godine srboslavije a balince bi opet da ga nastave hebat u zdrav mozak....

Samo treba vjerovat braći četnicima, nisu nam nikad ništa nažao učinili. Zašto bi i u budućnost? :kafa:

Ne vjerujem koliko jadnika ima među našim narodom, sve ovčice spremne za devedesete haman. Da je on na majici stavio neke od "heroja" upitnog karaktera, pa hajd, al' eto, naši će to osudit, ne moš' se braći četnicima zamjerit, ne daj Bože. :rol:

Da upravo tako , a branit će nas lik kome je matica zemlja Turska....

Ovdje je jedina zamjerka , što se previše pažnje daje srbijanskim portalima....
Bitan je Juka , ta majica i heroji na njoj.

Gledaj u svoje dvorište , ko yebe njih.
Ko piše da se vjeruje četnicima , ko ?

Eto i taj "mogući" rat se spominje , pa niko od ovih što pričaju treba u kost da mi kažu kako ćemo se braniti ako dođe do rata , kako?
"Printeeeeeezis
Evo šanse Aguero gooolll
Na kraju će Pedrosa osvojiti, kakva trkaaaaaa
To je ta njegova levica, šut iz kolena koji se ne brani
Ejjj "

Unofficialpage
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Unofficialpage » 11 maj 2019, 11:34

Neće za Partizan zaigrati nikad ili u bilo koji drugi ABA klub, kad dođ na taj nivo on će karijeru završiti.

Svaka čast Juka. Mi moramo prestati misliti šta će nam komšije reći, moramo biti oštriji, pokazati drskost a ne stalno se saginjati, šutiti... Ako je nešto dobro to je dobro ma ko šta mislio, i tu ne treba odustati samo zato što drugi ima pogrešno mišljenje o nećemu, već treba objašnjavati da je to dobro a ne odustati jer eto to možda nekog vrijeđa.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

jasmin10
Kontakt:

PostPostao/la jasmin10 » 11 maj 2019, 12:24

Smije li Jusuf nositi cvijet Srebrenice ? Hoce li se ljutit komšije ?

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 1 gost.