Jusuf Nurkić

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

AirRamiz
Kontakt:

Re: Jusuf Nurkić

Post Postao/la AirRamiz » 12 sep 2019, 23:55

zenica, kakanj...zar ima rzlike...meni su sva ta sela van sarajeva ista.....a kakanj uvijek koristim kad hocu nekog da omalovazim jer se ta osoba uvijek iz nekog razloga upali......ocito radi i ovaj put

kazem samo kako si nekad bio kurcevit i dosadjivao narodu sa musom..medjutim nije to nista sto par godina obrade u austriji, po cetnickim nadzorom nece ispraviti.....ja to posmatram kao psiholsoki fenomen, ti si samo jedinica u bazi podataka, nedovoljna inteligentna da bi shvatila da je dio eksperimenta :)

AirRamiz
Kontakt:

Post Postao/la AirRamiz » 12 sep 2019, 23:58

japa je napisao/la:
AirRamiz je napisao/la:
japa je napisao/la:Dobro Ramize dje sam priznao da ne pratim nista? To sot sam rekao da ne pratim svjetsko u kosarci znaci da ne pratim kosarku jel? Klasicno izokretanje teza usvoju korist ufatis se jedne recenice koju je sagovornik izgovorio i onda je izokrenes toliko da postane laz, dakle dosli smo do toga da moju recenicu ne pratim svjetsko u kosarci interpretira kao da sam rekao ne pratim nista haha. Samo jos jedno pitanje Ramize kako i na osnovu cega poredis Nurkica sa Jokicem kada prvi nikako tu i ne igra? Mene samo zanima to na osnovu cega si zakljucio da bi Nurkic bio bolji kada na ovakvom takmicenju nikada nije ni igrao? Cime garantujes da bi Nurkic izdominirao, kako znas da ne bi bio duplo gori od Jokica? Vi nazor pokusavate da napravite neku komparaciju koju niko normalan u svijetu kosarke uopste i ne pravi kako bi izvukli neku alternativnu istinu koju vi zelite da postoji a to je da je Nurkic bolji. Ja Nurkica i Jokica i kad poredim poredim ih tamo dje su oba igrala NBA i ABA liga, tu znamo ko je bolji ti ih poredis po mjestu na draftu, svjetskom prvenstvu dje Jokic igra i Nurkic ne igra, ok poredi samo odi izvan ovog foruma drkadjija na domace sportiste i to spomeni kao argument i mislim da ces biti ismijan.

procitaj svoju recenicu koju samcitirao.nisi pratio abu nego si izguglao i poceo gradit jalove argumente na osnovu suhe statistike koju si izguglao....sve ostalo je tvoj standard, kad se djete zasere ...ne zelis priznat da ne znas
to sto mi nismo na svjetskom je ponajmanje nurkiceva krivica i nema veza sa jokicevom poroznom odbranom.... tu bi trebalo par stranica da se ispise, sto nemam namjeru jer ne pratis ovaj sport, ni nba ni svjetsko.... i doces opet sa novim nebulozama....najjace je u svemu da se vecina sprda i trola ali ti si slijep od autosovinizma i posljedica mentalne propasti zbog wengera pa provodis neki svoj jihad

Pa naravno da sam izguglao eto ti si u glavi napamet znao njihove statistike iz ABA lige :rol: :rol: Jeste ja ne pratim nista, ni pravila ne znam nego reci mi po cemu si zakljucio da je Nurkic bolji kada doticni to nigdje ama bas nigdje nije pokazao?

jaruga toliko su te zapisali da ja stvarno nemam obraza da te u raku spustam.vjerovatno si trol iz redakcije zaduzen da svojom tupavoscu nabija kobasice postova...jer odbijam vjerovati da neko ovako glup, svjesno moze biti

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:01

Najjaci su mi ovi sto zapisavaju i dominiraju u svom imaginarnom svijetu, sere sere ali kada treba konkretno odgovoriti ne moze da odgovori ali on je u svojoj glavi pisao po nekome. Mislim sama diskusija na temi jednog igraca koji nije nista ni igrao o drugom igracu koji je pazi imao losu utakmicu na svjetskom dovoljno govori.

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:03

japa je napisao/la:Najjaci su mi ovi sto zapisavaju i dominiraju u svom imaginarnom svijetu, sere sere ali kada treba konkretno odgovoriti ne moze da odgovori ali on je u svojoj glavi pisao po nekome. Mislim sama diskusija na temi jednog igraca koji nije nista ni igrao o drugom igracu koji je pazi imao losu utakmicu na svjetskom dovoljno govori.

Tvoj jedini argument su statistike koje je doticni postigao u jednoj od najdivljijih ekipa u kosarci bilo gdje i mvp koji je dobio kad je odveo ekipu do impresivnog 10. od 14 mjesta.I to mvp kad nurkic nije ni bio u ligi.Bravo
Leo Messi-2009,2010,2011,2012,2015,2019 Best Player of the year

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:06

Da, a tvoji su?

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:07

japa je napisao/la:Da, a tvoji su?

Odlazak u finale aba lige kao glavni igrac ekipe ili bar 2.,12-6 za samo 18 minuta po utakmici,18-12 po utakmici kad igra za repku(i to protiv ceske,rusije i slicnih dobrih ekipa),16.pik na draftu za samo saku jada utakmica odigranih po fiba pravilima.Samostalno odvodenje amaterske U-20 repke u a diviziju sa preko 20 ppg

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:12

Priznajem pogrijesio sam Nurkic je bolji, sa ovim argumentom 20ppg u u 20 B diviziji si me definitivno ubjedio..naravno i kvalifikacije protiv Ceske i Rusije isto, sta bi tek radio Spaniji i Argentini na svjetskom kada je ove tako izdominirao.

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:16

japa je napisao/la:Priznajem pogrijesio sam Nurkic je bolji, sa ovim argumentom 20ppg u u 20 B diviziji si me definitivno ubjedio..naravno i kvalifikacije protiv Ceske i Rusije isto, sta bi tek radio Spaniji i Argentini na svjetskom kada je ove tako izdominirao.

Naravno uzeo si onaj najmanje ubjedljiv kao primjer :rol: Dzaba se cupas kukavice :kafa: Eto trpao je cesku,5 ili 6.tepku svijeta

AirRamiz
Kontakt:

Post Postao/la AirRamiz » 13 sep 2019, 00:17

japa je napisao/la:Najjaci su mi ovi sto zapisavaju i dominiraju u svom imaginarnom svijetu, sere sere ali kada treba konkretno odgovoriti ne moze da odgovori ali on je u svojoj glavi pisao po nekome. Mislim sama diskusija na temi jednog igraca koji nije nista ni igrao o drugom igracu koji je pazi imao losu utakmicu na svjetskom dovoljno govori.

vec rekoh da jokica, kojeg ti ni 2015 ni 2019 nisi gledao, gotovo niko u srbiji nije vidio vecim talentom od nurkica uprkos statistici koju si ti izguglao...sve dalje je gubljenje vremena jer su ovo fakti

bilo je vise losih utakmica, tacnije svaka protiv iole jaceg protivnika,ako uzmemo da je Scola u ovim godinam ozbiljan...ne moras bas u svakoj prilici pokazati da pojma nemas i da ne pratis.
savrssno si se opisao u prvoj recenici...nikad nisi bio iskreniji u svojim projekcijama :wave:
mali ali mozda bitan u korak u uspostavljanju tvoje dijagnoze i terapije....i mozda jedan incel manje na netu :clap:
trolaj sad babu

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:22

Moze biti ali onaj sto ga je stavio za MVPa je ocito ga vidio ko veceg talenta i ocito bio upravu...Da, naravno pisacu sebe sam opisao uzivaj u pisanju javi nam samo jos dje si to vidio Nurkica na ovom nivou da je bolje odigrao od loseg Jokica?

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:24

japa je napisao/la:Moze biti ali onaj sto ga je stavio za MVPa je ocito ga vidio ko veceg talenta i ocito bio upravu...Da, naravno pisacu sebe sam opisao uzivaj u pisanju javi nam samo jos dje si to vidio Nurkica na ovom nivou da je bolje odigrao od loseg Jokica?

Stavio ga za MVPa jer ga je vidio kao veceg talenta kad nurkic nije bio u ligi :rol: Kakav sizofrenicar

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:27

Pa sto Nurkica nije stavio sezonu prije?

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:28

japa je napisao/la:Pa sto Nurkica nije stavio sezonu prije?

Sto jokica nije sezonu prije?Samo je 4 i po mjeseca mladi
Zadnja izmjena: BosniaBoston, dana/u 13 sep 2019, 00:30, ukupno mijenjano 1 put.

shevchet
Kontakt:

Post Postao/la shevchet » 13 sep 2019, 00:30

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Moze biti ali onaj sto ga je stavio za MVPa je ocito ga vidio ko veceg talenta i ocito bio upravu...Da, naravno pisacu sebe sam opisao uzivaj u pisanju javi nam samo jos dje si to vidio Nurkica na ovom nivou da je bolje odigrao od loseg Jokica?

Stavio ga za MVPa jer ga je vidio kao veceg talenta kad nurkic nije bio u ligi :rol: Kakav sizofrenicar

@Bosnia

Nemoj se raspravljati sa bolesnikom, frajer je teska shizofrenija, pise meni neke poruke, danima ga molim samo br tel da mi da, da mu namjestim koje rebro ili plucnu maramicu, spominje neke parkinge, lokale, hahaha...

Jad jadni, nemojte ljudi sa bolesnicima takvim uopste pristajati, vidis da frajer nema zivot, cijeli zivot mu se svodi na ovaj forum, baljezganje ovdje i na neki njegov imaginarni bolesni svijet!

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:33

shevchet je napisao/la:

@Bosnia

Nemoj se raspravljati sa bolesnikom, frajer je teska shizofrenija, pise meni neke poruke, danima ga molim samo br tel da mi da, da mu namjestim koje rebro ili plucnu maramicu, spominje neke parkinge, lokale, hahaha...

Jad jadni, nemojte ljudi sa bolesnicima takvim uopste pristajati, vidis da frajer nema zivot, cijeli zivot mu se svodi na ovaj forum, baljezganje ovdje i na neki njegov imaginarni bolesni svijet!

Hocu da ostali vide kakva je to neznalica i pacenik

japa
Kontakt:

Post Postao/la japa » 13 sep 2019, 00:35

Pa jel morao? On je svoju dobio, nego sto Nurkic nije nijednu ipak je bolji u euro kosarci? mozda je dobio pod kodnim imenom?

Ghuraba
Kontakt:

Post Postao/la Ghuraba » 13 sep 2019, 00:36

AirRamiz je napisao/la:.

Ne zamaraj se dzaba, nije vrijedan da se jedna recenica zbog njega napise. Klasicni mrzitelj svega bosnjackog.

BosniaBoston
Kontakt:

Post Postao/la BosniaBoston » 13 sep 2019, 00:40

japa je napisao/la:

Pa jel morao? On je svoju dobio, nego sto Nurkic nije nijednu ipak je bolji u euro kosarci? mozda je dobio pod kodnim imenom?

Ja sam licno Jusuf i izvini japa sto nisam dobio nagradu aba lige 2015 u kojoj nisam nastupao.Izvini sto se nisam odrekao miliona dolara da bi dobio tu nagradu koju je veliki dejan milojevic 3 puta osvojio
mrs u pm

Wandelanoite
Kontakt:

Post Postao/la Wandelanoite » 13 sep 2019, 02:35

Jokic je i jučer pokazao kolika je qrcina od igrača, shvatio je to Sale i shvatio je da ga je isti yebao protiv Argentine.

Nurkic je nivo iznad Jokica kad je u pitanju ozbiljna košarka i utakmice koje imaju značaj. Trpanje u RS protiv pijanih i nadrogiranih crnja samo totalna neznalica može uzeti u razmatranje.

Prvi Sale da je imao Nurka danas bi razmišljao o polufinalu, Scola bi ostao popišan, u napadu bi odradio solidno bez puno potrosenih lopti, a bekovi Srbije bi izgledali za klasu bolji koristeći Nurka i njegove skrinove.
MES QUE UN CLUB!
Ibrahim Šehić, Eldar Ćivić, Adnan Kovačević, Elvis Sarić, Edin Višća & Robert Prosinečki = propast bh. reprezentativnog fudbala.
Lula je donosio ploču na kojoj je objašnjavao kako treba igrati - izjavio je Medunjanin.

Clutch
Kontakt:

Post Postao/la Clutch » 13 sep 2019, 10:05

Ajd da ovaj proljev od diskusije pokušam koliko-toliko vratiti u okvire civilizovanog i argumentovanog. Zar je to toliko teško?

Što se tiče poredjenja Nurkića i Jokića mislim da je odgovor na pitanje “ko je bolji” izuzetno kompleksan. Naravno, individualno je Jokić zasigurno bolji igrač, ostvareniji i više cijenjen, što pokazuju i izbor u 1. tim NBA lige (prvi Balkanac ikada i tek 1 od 5 Evropljana kojima je to pošlo za rukom), kao i ogromna razlika u ugovorima koje imaju. Sve to je Jokić zaslužio i status kakav ima ne posjeduje bez razloga. U očima većine stručnjaka nema dileme koga bi izbarali kao kvalitetnijeg. Uostalom, i sam smatram da je Jokić individualno kvalitetniji igrač. Iako krupna riječ, mislim da ne pretjerujem ako ga nazovem košarkaškim genijem.

Medjutim, stvar koja poredjenje njih dvojice čini kompleksnijim nego što na prvu izgleda jeste timska korisnost centara u modernoj košarci, odnosno u NBA-u. Numero uno stvar koja je od centara danas potrebna jeste rim protekcija, elitna odbrana zapravo a to uz zaštitu obruča znači i inteligenciju, pokretljivost, kao i mogućnost preuzimanja sa centarske pozicije i branjenje/pokrivanje većeg prostora, a značiće sve više i više jer igrači ne postaju ništa manje talentovani i brzi. Elitne igrače je skoro nemoguće zaustaviti 1 na 1 i ogromnu težinu (koju brojke neće uvijek pokazati) ima pomaganje u odbrani i defanzivno kvalitetan moderan visoki igrač koji će imati ulogu korektora i biti lider na tom dijelu parketa. Juka u svemu nabrojanom je ili elitan ili kuca na vrata eliti (odnosno o Juki prije povrede pričam). I s te strane, Nurkića je znatno lakše integrirati i iskoristiti u bilo kojem rosteru koji želi da napadne titulu. Ovo što je prezentovao prošle sezone je čisti dokaz tome. Imao je najbolji net rating u Portlandu i jedan od najboljih u čitavoj ligi od igrača sa ozbiljnom minutažom (ispred njega su bili samo igrači iz Toronta, Golden State-a i Milvokija, tj. iz 3 najbolje ekipe iz prethodne regularne sezone). Bitan faktor tu je i njegov napadački skillset koji timu ne donosi mnogo negativnih stvari (a to je vrlo bitno). Ne zaustavlja protok, ne troši puno lopti. A iako nije kreator, odličan je za upariti sa dinamičnim bekovima jer je odličan screensetter i roller te tako ima odredjenu dozu gravitacije koja dodatno do izražaja dolazi tako u paru sa kvalitetnim ballhandlerima, igračima koji su pullup prijetnja i koje se mora braniti visoko. Postao je i pristojan dodavač te zna pronaći slobodnog čovjeka kada dolazi pomoć prilikom njegovog rolanja ka košu. Kompletan napad se može bazirati na tome, posebno jer taj dodatni pas na otvorenog igrača daje jednu novu dimenziju igri. Nahvalio sam mu odbranu, a imao je ofanzivno najbolji net rating u ekipi Portlanda i 4. najbolji u kompletnoj ligi. Naravno, zasluge za to prvenstveno idu Lillardu, ali je dovoljan pokazatelj kako ga se može uspješno upariti sa takvim igračima i da to može donijeti uspjeh (jer 117 ofanzivni net rating koji je imao je elita elite).

Svoj stav bih zaključio ovako: tim idealno kreiran za Jokića (sa visokom i atletičnom postavom svestranih igrača) bi neupitno imao veći plafon od tima koji je kreiran za Nurkića. Medjutim s obzirom da nismo u takvoj vrsti vakuuma, smatram da je Nurkićev skillset dosta lakše generalno integrirati i da Nurkić kao nosioc odbrane uparen sa nekim starom/superstarom može činiti snažniju ekipu od one na Jokić pogon jednostavno zbog načina na koji je igra danas koncipirana.

Lično smatram da je takve centre danas nužnije za imati nego napadački elitne centre. Ko misli da ovo što govorim o centarskoj ulozi ima neke veze sa nacionalnosti i naginjanjem ka Juki, neće mi biti teško pronaći postove o ovoj temi generalno i od prije nekoliko godina (posebno kada je Okafor bio draftovan u Philly pa se o tome dosta diskutovalo).
Philly vs Everybody

#Madrid
#Sixers
#JoJoGOAT

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Fudbalbr1 i 7 gostiju.