Duško Ivanović

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Duško Ivanović

Post Postao/la KK_Bosna » 23 jan 2014, 00:09

Uz Ćiru Blaževića najveće trenersko ime koje je radilo u našoj zemlji je novi selektor košarkaških "Zmajeva" Duško Ivanović (57).

Čovjek koji je podjednako uspješan kao igrač i kao trener.

Za one mlađe koji možda ne znaju, Duško Ivanović je sa Jugoplastikom 1989. i 1990. osvojio titulu prvaka Evrope i to kao jedan od najvažnijih igrača moćne splitske ekipe.

Sa Tau Ceramicom/Cajom Laboral je pokorio špansku ACB ligu dva puta (2001/2002 i sa Teletovićem 2009/2010), ali je dva puta poklekao u finalu Eurolige (2001. i 2005.).

Njegova košarkaška filozofija može se objasniti tri riječi: red, rad, disciplina. Možda mi ga je najbolje opisao u samo jednoj riječi Igor Rakočević - "tiranin".

Dakle, u njegovoj ekipi se zna "ko kosi, a ko vodu nosi", tako da možemo zaboraviti na lepršavost i "divljanje" koje smo gledali u proteklom ciklusu, već jaku, čvrstu, mušku odbranu, krvavih koljena, gdje će svaki igrač imati svoju tačno definiranu ulogu, dok će "najkomotniji" biti njegov ljubimac, a idol naše nacije Mirza Teletović.

Još jedna bitna stvar je da Duško tokom svoje karijere i nije baš preferirao američke košarkaše, no nema sumnje da ćemo dobiti novu, kvalitetnu zamjenu za Zacka Wrighta (s obzirom da kod Duška playmaker mora imati vanjski šut (Rakočević, Prigioni, Huertas).

Sretno našem novom selektoru i da nadmaši Acine tri pobjede na Eurobasketu 2015. u Ukrajini na koji ćemo se, nema nikakve dileme, plasirati.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Pirke » 23 jan 2014, 01:02

Nadam se da ce zadrzati Zeku...
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

grgr
Postovi: 3973
Pridružen/a: 02 jan 2012, 17:00
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la grgr » 23 jan 2014, 02:15

Nemojte odma neke usporedbe. U jednu ruku mi je drago sto vise nece biti zacka , nadam se da ovaj put izbor nece biti koban kao sto je bio ovaj sa wrightom kojem svaka cast za sve sto je uradio u kvalifikacijama ali kad smo ga trebali nije uradio ono sto treba na nasu zalost. Vidjet cemo koga cemo naturalizovati , radujem se ovome podjednako kao i nastupu fudbalera na SP , jedva cekam kvalifikacije. Volio bi da dobijemo jacu grupu da vidimo kako stojimo , plasman ni u kom slucaju nece doci u pitanje ali eto volio bi da od pocetka pocnemo gazit i da se pripremimo za ukrainu. Ne znam sta da kazem sem toga da je ovo ravno tome da je nogometni savez angazuje murinja eto tu je negdje. Drago mi je sto je ovakva velicina prepoznala dobar rad ljudi u savezu , a prije svega da je prepoznao talenat i htijenje ovih momaka da uspiju. Nadam se da ce nurkic uz kikanovica imat svoje mjesto u ovoj ekipi. Brine me forma stipanovica od kako je presao u tursku ali eto , nadam se da ce to makar posluzit nurkicu da pokaze sve sto zna. Ima stvari gdje voda curi to je sigurno , al pokazali smo kakvu odbranu znamo igrat sad moze biti samo jos bolja. Nadam se da to nece imat nikakvog al ni najmanjeg negativnog efekta na nas arsenal u napadu jer jednostavno smo nezaustavljivi kad se raspucamo taman da igramo i protiv spanije. Nadam se uskoro nekom opsirnom interviewu da vidim i njegovu reakciju planove i sve. Uglavnom presretan sam !

Avatar
jestamaji
Postovi: 16486
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la jestamaji » 23 jan 2014, 03:50

Duško Ivanović :mrgreen: ... zaboravio sam da je taj tip postojao ... odakle njega izvukoše :mrgreen: :mrgreen:

Cepi1981
Postovi: 1041
Pridružen/a: 05 maj 2013, 00:32
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Cepi1981 » 23 jan 2014, 05:18

Nema sumnje da ce gospodin "tiranin" posloziti kockice u nasoj ekipi na najbolji moguci nacin. Sretno Dule i sa tobom makar do polufinala, ako Bog da. :)
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Avatar
bhsport
Postovi: 11281
Pridružen/a: 15 maj 2012, 11:54
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la bhsport » 23 jan 2014, 08:41

Veliko ime, veliki covjek i veliki radnik.
Sretno Dusko.
[quote="harishp"]Ovaj ako bude mjenjao Misimovica,onda smo fakat nayebali.
Moze imati minutaze k'o i Vrsaljevic,Svraka,Sesar i to bi bilo to.
Inace Stevanovic za Izmeta i ovakav je svemirski brod.[/quote]

Corinne Diacre - prof. fudbala
Megamiske - najvece zlo od 1921

Avatar
Interista
Postovi: 2758
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Interista » 23 jan 2014, 09:16

Justin Dentmon :D

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la nerminh74 » 23 jan 2014, 09:20

Dragi bože otvorili temu o dusku i odmah prepucavanja koji plej je bolji šuter nedo bog da se o ivanovicu pise
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Patrice_Evra_3
Postovi: 4979
Pridružen/a: 04 maj 2011, 13:38
Lokacija: Destination unknown
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Patrice_Evra_3 » 23 jan 2014, 09:26

Nisam mogao vjerovat da će dovesti jedno ovakvo ime. Svaka čast za KSBiH! Drago mi je da se košarka u BiH vraća na pravi put, barem na reprezentativnom nivou. Malo sam se pribojavao šta će bit nakon Acinog odlaska.
Sve je relativno u odnosu na vrijeme i mjesto.

SS.ba liga | Jedinstvo Manchester

Avatar
ŠB_Fidelis
Postovi: 6277
Pridružen/a: 21 feb 2009, 04:16
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la ŠB_Fidelis » 23 jan 2014, 11:15

Sretno covjeku, mislim da nije mala stvar da sjedne na klupu reprezentacije, na sto ce to sve liciti treba vidjeti, ali ipak lijepo je vidjeti da nisi zadnja rupa na sviralu kad odradis jedno natjecanje sa Petrovicem, a sada ustolicis i Ivanovica, drugacije te i drugi gledaju i znas da ides makar u pravom smjeru i da se imas cemu nadati, a nada je nezgodna stvar, nekad je potrebno samo to da zaiskri puno vecu i jacu vatru.
...Život za Široki...

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la KK_Bosna » 23 jan 2014, 15:20

nerminh74 je napisao/la:Dragi bože otvorili temu o dusku i odmah prepucavanja koji plej je bolji šuter nedo bog da se o ivanovicu pise
slazem se, za takve stvari postoji PP, pa sam stoga offtopic obrisao.
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Pirke » 24 jan 2014, 16:27

okej maj bad. Samo sam odgovarao OPu.

Inace, mislim da je dobar izbor, samo mi se ne svidja sto su dogovorili na samo dva mjeseca, dakle kvalifikacije...
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la KK_Bosna » 24 jan 2014, 16:38

Pirke je napisao/la:okej maj bad. Samo sam odgovarao OPu.

Inace, mislim da je dobar izbor, samo mi se ne svidja sto su dogovorili na samo dva mjeseca, dakle kvalifikacije...
a na evropskom nas nece voditi? :lol:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Pirke
Postovi: 3752
Pridružen/a: 06 avg 2009, 18:27
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Pirke » 24 jan 2014, 16:53

KK_Bosna je napisao/la:
Pirke je napisao/la:okej maj bad. Samo sam odgovarao OPu.

Inace, mislim da je dobar izbor, samo mi se ne svidja sto su dogovorili na samo dva mjeseca, dakle kvalifikacije...
a na evropskom nas nece voditi? :lol:
... Bježi bolan. :-P

Kažem : ako se ne uspijemo kvalificirati, žao mi je što nas neće voditi i kasnije.

Sent from my C6506 using Tapatalk
U mome zavičaju vinograd zori
I žene feredže nose.
U mome zavičaju najviše ima
Kamenja i bijede bose.
Pa ipak kad jednom sklopim oči,
želja ce posljednja biti:
Da me se moji drugovi sjete
I da me put juga nose.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la KK_Bosna » 24 jan 2014, 17:02

selektor evropskih prvaka (ciji savez ima budzet pedesetak puta veci od naseg), ima part-time ugovor, ne vidim zasto je problem da se tako radi i kod nas?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Kaunas
Postovi: 13266
Pridružen/a: 08 dec 2013, 11:36
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Kaunas » 24 jan 2014, 21:10

po meni, dobar izbor za selektora, iako mi je žao što Aco i dalje nije ostao, al jbg, sta je tu je :D
15.10.2013.

"Btw, ja vise nedam ni marke za gladnu djecu Afrike. Gladan insan ne moze puhati u ono cudo po vascijeli dan, nema sanse."

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Ethel » 31 maj 2014, 15:41

Dusko Ivanovic ce uskoro postati novi trener Panathinaikosa.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la rogeRF » 31 maj 2014, 16:47

Auh, ne svidja mi se to nikako...

Sent from my ST18i using Tapatalk
Izdržati, to je temelj vrline!

Avatar
Ethel
Postovi: 5188
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la Ethel » 31 maj 2014, 20:09

rogeRF je napisao/la:Auh, ne svidja mi se to nikako...

Sent from my ST18i using Tapatalk
Ne vidim u cemu je problem, Dusan Ivkovic je vodio Olympiacos i reprezentaciju Srbije pa nije bilo problema..
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Avatar
rogeRF
Postovi: 1982
Pridružen/a: 01 maj 2011, 09:52
Kontakt:

Re: Duško Ivanović

Post Postao/la rogeRF » 31 maj 2014, 20:39

Ethel je napisao/la:
Ne vidim u cemu je problem, Dusan Ivkovic je vodio Olympiacos i reprezentaciju Srbije pa nije bilo problema..
Znam, svjestan sam toga, ali ipak mislim da bi se puno vise mogao posvetiti nasoj reprezentaciji u slucaju da nije pod ugovorom s nekim klubom. Mozda se to nece nesto posebno odrazavati na nas (mozda i nikako, sto bih ja i najvise volio), ali ja sam takvog misljenja... U svakom slucaju, apsolutno ga razumijem, sto zbog finansijskih razloga, a s druge strane, nije mala stvar trenirati takvog jednog velikana evropske kosarke.
Izdržati, to je temelj vrline!

Zaključano

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.