Džanan Musa

Moderatori/ce: KK_Bosna,nerminh74,CashMan,nerminh74,CashMan,KK_Bosna

Zabit
x 69
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Zabit » 08 maj 2020, 06:33

theKuPuS je napisao/la:
08 maj 2020, 06:25
Zabit je napisao/la:
08 maj 2020, 04:53
theKuPuS je napisao/la:
07 maj 2020, 17:12
Momak je Einstein za Nurkića, majke mi.
Njih dvojica su iz dva različita svijeta krenula kosarkaskim putem i sada ponosno predstavljaju svoju državu i svoj narod na svjetskom nivou. A ti seri na forumu ;)
Ne znam zašto serem, dragi su mi i on i Jusuf. Samo kažem da je puno inteligentniji, elokventniji i pismeniji od Jusufa.
Pa Jusuf živio na selu do 15te godine, nije znao kompletne recenice engleskog na noc drafta(ne vjerujem da je znao sta je draft uopste do neke 18ete). Dok je Musa cijeli život spreman na košarkašku budućnosti, medijski istreniran itd. Volim sto je Juka direktan i ni od koga ne preza, bas ono ko pravi Bosnjo

Cepi1981
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Cepi1981 » 08 maj 2020, 18:35

Ko je Dzenan Musa? Za Nurk-a znam da je jedna od glavnih karika jednog od jacih timova u NBA (bio je do povrede) ali za ovog drugog pojma nemam.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."
Fra Ivan Franjo Jukic aka Slavoljub Bosnjak

Ghuraba
x 152
Kontakt:

Post Postao/la Ghuraba » 08 maj 2020, 19:51

Cepi1981 je napisao/la:
08 maj 2020, 18:35
Ko je Dzenan Musa? Za Nurk-a znam da je jedna od glavnih karika jednog od jacih timova u NBA (bio je do povrede) ali za ovog drugog pojma nemam.
Dzenan Musa mozda ni ne postoji, a Dzanan Musa je najmladji bh kosarkas koji je otisao u nba i koji je na dobrom putu da postane jedan od pet najboljih kosarkasa u njenoj poslijeratnoj historiji.

Tracy3McGrady
x 19
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 maj 2020, 20:04

Ghuraba je napisao/la:
08 maj 2020, 19:51
Cepi1981 je napisao/la:
08 maj 2020, 18:35
Dzenan Musa mozda ni ne postoji, a Dzanan Musa je najmladji bh kosarkas koji je otisao u nba i koji je na dobrom putu da postane jedan od pet najboljih kosarkasa u njenoj poslijeratnoj historiji.
što mu uopšte odgovaraš, vidiš da je indijanac neki
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ghuraba
x 152
Kontakt:

Post Postao/la Ghuraba » 08 maj 2020, 21:40

Tracy3McGrady je napisao/la:
08 maj 2020, 20:04
što mu uopšte odgovaraš, vidiš da je indijanac neki
Ma znam da je indijanac, ali mi je smijesno da ljudi poput mene ili njega pametuju o nekom ko je s 20 godina postigao ogromne stvari. Daj da svako od nas kaze gdje je bio i sta je radio u tim godinama. Ne moramo to gledali kroz materijalne stvari i tu neku finansijsku dobit, ali de nam npr. reci da si bio drugi najbolji student na godini. Ne mora u Evropi (jer je Musa bio i ostao drugi najbolji Evropljanin u svom godistu), vec samo na jednoj godini, samo jednog fakulteta, na samo jednom univerzitetu i u samo jednoj drzavi.

Moze se meni kod njega svidjati ili ne svidjati milion stvari, ali treba bez predrasuda i kompleksa pogledati u neke cinjenice.

Cepi1981
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Cepi1981 » 08 maj 2020, 22:13

Pogresno ste e shvatili jer niposto ne umanjujem njegov uspjeh jer nije mala stvar uopce doci do drafta a ne jos biti i izabran na NBA draftu pogotovo jos kada se uzme u obzir da je imao 19/20 godina i da dolazi iz Evrope. Ja sam vise aludirao na poredjenja Nurkica i Muse od strane pojedinaca jer Musa je i dalje anonimus u poredjenju sa Nurkicem koji je vec ime u NBA. Musa je mlad i ima jos prostora za napredak nadam se samo da ce napokon poceti da dobija vecu minutazu u kontinuitetu i da ce je iskoristiti na najbolji moguci nacin.
"Mi Bošnjaci njekad slavni narod sad jedva da smo živi nas samo kao očenutu glavu od stabla slavjanskog gledaju priatelji naukah i žale nas.... Vrime je da se i probudimo od dugovične nemarnosti.."

Tracy3McGrady
x 19
Kontakt:

Post Postao/la Tracy3McGrady » 08 maj 2020, 22:53

Cepi1981 je napisao/la:
08 maj 2020, 22:13
Pogresno ste e shvatili jer niposto ne umanjujem njegov uspjeh jer nije mala stvar uopce doci do drafta a ne jos biti i izabran na NBA draftu pogotovo jos kada se uzme u obzir da je imao 19/20 godina i da dolazi iz Evrope. Ja sam vise aludirao na poredjenja Nurkica i Muse od strane pojedinaca jer Musa je i dalje anonimus u poredjenju sa Nurkicem koji je vec ime u NBA. Musa je mlad i ima jos prostora za napredak nadam se samo da ce napokon poceti da dobija vecu minutazu u kontinuitetu i da ce je iskoristiti na najbolji moguci nacin.
Pa brate onda se lijepo izrazi, vidim da si kulturno reagovao na "napad" i svaka čast na tome, i radujem se zajedničkom pisanju u budućnosti. Ali slijedeći put se izrazi da odma razumijemo šta je pisac htjeo reći...
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Ghuraba
x 152
Kontakt:

Post Postao/la Ghuraba » 08 maj 2020, 23:57

Haha, pa uporedjivati ih u tom kontekstu je besmisleno i tu se apsolutno slazem s tobom. Nisam uopste shvatio da si na to ciljao. :D

Cepi1981
x 4
Kontakt:

Post Postao/la Cepi1981 » 09 maj 2020, 01:11

Upravo na to sam ciljao mozda malo i suvise sarkasticno tako da sam bio neshvacen. Ne dolazim cesto ovdje mislim na forum opcenito, iako sam veliki fan NBA-a odnosno Celtics-a ali sada cu biti malo cesci. Da de opet vratim na Musu i zaista se nadam da ce dobiti konkretnu sansu, barem onakvu kao sto je to dobijao Kurucs mada mislim i nadam se da je bolje da potrazi neki drugi tim tj. program koji bi mu odgovarao. NYC mi je nekako svakako uklet grad barem sto se basketa tice a i zivot je preskup, tako da bi Musi najbolje bilo da fura odatle.

Zabit
x 69
Kontakt:

Post Postao/la Zabit » 10 maj 2020, 08:32

Netsi cekaju da vide sljedece sezone kako ce se odvijati situacija sa povratkom Walla i dinamika sa novim Bealom. Ako oni ne budu uspijesni, mislim da Beal ima dzentlmentski dogovor sa Vasingtonom da ga trejdaju u Netse za neki paket LeVert, Allen, Dinvidi + Musa/Kurucs. Mislim da ce Dzananu opet dati priliku cisto da mu uvecaju vrijednost ako ne za ovaj trejd onda za neki drugi. Realno je posmatrati da on nije u planovima Duranta/Irvinga za tu njihovu "sampionsku" ekipu

Bassha
x 61
Kontakt:

Post Postao/la Bassha » 10 maj 2020, 09:42

Zabit je napisao/la:
10 maj 2020, 08:32
Netsi cekaju da vide sljedece sezone kako ce se odvijati situacija sa povratkom Walla i dinamika sa novim Bealom. Ako oni ne budu uspijesni, mislim da Beal ima dzentlmentski dogovor sa Vasingtonom da ga trejdaju u Netse za neki paket LeVert, Allen, Dinvidi + Musa/Kurucs. Mislim da ce Dzananu opet dati priliku cisto da mu uvecaju vrijednost ako ne za ovaj trejd onda za neki drugi. Realno je posmatrati da on nije u planovima Duranta/Irvinga za tu njihovu "sampionsku" ekipu
Brooklyn mora ici na sve ovo ljeto/jesen nemaju oni sta cekati . Beal je po mom misljenju najbolja opcija za njih, ali nece biti jedina. Pored njega ocekujem da ce pratiti situaciju oko Holidaya, CJ-a i LaVina.
#Bosnianbeast

#DLOading

#WeGoHard #D-Will

Zabit
x 69
Kontakt:

Post Postao/la Zabit » 10 maj 2020, 10:24

Bassha je napisao/la:
10 maj 2020, 09:42
Zabit je napisao/la:
10 maj 2020, 08:32
Brooklyn mora ici na sve ovo ljeto/jesen nemaju oni sta cekati . Beal je po mom misljenju najbolja opcija za njih, ali nece biti jedina. Pored njega ocekujem da ce pratiti situaciju oko Holidaya, CJ-a i LaVina.
Nece Beal nigdje ovo ljeto, osim ako ga ova izolacija nije u depresiju bacila :mrgreen: A sto se tice tih drugih, mnogo je olaksala danasnja informacija da se cap smanjuje tako da ce bas ta trojica biti na marketu. Ipak je Beal bolji od njih, ali sam ja malo pristran tako da

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 8 gostiju.