Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 23 dec 2020, 12:27

Sada se malo pretjeruje sa svim tim oko Muse. Od pljuvanja, pakosti do dizanja u nebesa. Musa kakav god da je NAŠ je. Ono što Musi treba u narednom periodu je sagledavanje činjeničnog stanja njegovog položaja u košarci uz profesionalnu i stručnu pomoć/savjetovanje. Ne mislim na klasične psihologe ili psihijatre, već iskusnog trenera koji je pedagog i dobar psiholog. Musa je kao mlad dečko otišao preko Bare, dočekao ga je svijet i sistem kakav nikad nije vidio, a njegovo samopouzdanje i samouvjerenost su slomljeni sistemski do te mjere neprepoznatljivosti i to opravdano i neopravdano kako to u USA i biva. Postao je na kraju kolateralna šteta sistema a godine prolaze da bi se čekalo. Razvoj nije otišao u očekivanom smjeru, i on jednostavno ne ulijeva povjerenje sa svojom pogrbljenošću i sada manjkom samopouzdanja koji mu je uteg za razvoj i promociju. Ovo sa Detroitom je jedan veliki šamar, dobrodošao u svijet seniora, jer nisi više dječak. On se suštinski na treninzima nije dokazao (repretoarom, samouvjerenošću i znanjem), a ne na pruženim minutama na utakmici i to su fakti. Boli njih briga ko si bio sa 16 godina i šta možeš ako ti se daju odriješene ruke. Da se ne lažemo, Musa je imao nekoliko utakmica preko 15pts i kad se sagledaju te minute i statistika u Netsima, nije to ništa katastrofalno u odnosu na mnoge koji će biti u NBA rosterima u rotaciji. Ono što trubim otkako je otišao u NBA je da on mora raditi na otvaranju, i skok šut igri. Nisam bezveze postavljao onaj clip aktivnog treninga, jer u njegovo igri to ne vidim, a to mu treba biti jedino oružje ako želi opstati u NBA ili postati odličan evropski igrač. Ulaz, prodor, šut za 3pts iz ćoškarenja nije ono što pravi razliku. Razliku pravi ubilački šut za 3pts (nekad Stojaković, Miller, danas Harris, Bertans, Bogdanovići i co.) što krasi bijele igrače. Vježbaj tu prokletu tricu iz svih mogućih pozicija, uglova, položaja tijela, otvaranja. Popravi procent šuta. Brzna je dodatak za kontru i lagno polaganje i eventualni promjenu ritma za izvlačenja faulova. Bazirati igru na lijevi ulaz, prodore i ćoškarenje ne donosi nikakvu razliku. Dići 3pts na 40%, šarati iz svih pozicija je jedini recept gdje evropljani opstaju u NBA. Teletović ne NBA karijeru sazidao od 3pts. Glumiti Duranta, gurati se pod koš sa zvjerima i da to bude adut je osuđeno na propast.
Zadnja izmjena: gazijabih, dana/u 23 dec 2020, 12:31, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 23 dec 2020, 12:28

Nail for Real je napisao/la:
23 dec 2020, 11:54
Zato sto njegov komentar nema veze sa "navijanjem", vec je prikriveni hate i nije mogao da podnese spotlight na Luki. A jos je debilniji komentar kad dolazi od nekog koji je Musu pomno pratio, a nije skontao njegove mane.
Vjerujem da mu je ovo najvaznija stvar zivotu pa ima neku potrebu da mrzi Luku. Zaboravih i to da se igraci Reala mahom mrze iz nekih neobjasnjivih razloga... :think:

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2020, 14:21

HeraklitMracni je napisao/la:
23 dec 2020, 11:56
Baho kaze da ko sumnja u Musu nije patriota , jer Musa je bio ujedionio naciju , Pale sa Sarajevom i td Znaci Musi je sudjeno u NBA !
baš tako,oni sa Pala su odjednom zbog Muse postali ponosni bosanci i hercegovci,već tad su skinuli onu tablu sa studentskog doma itd.,koji kreten je taj topalbećirević

Avatar
forgempp
Postovi: 6553
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la forgempp » 23 dec 2020, 14:28

filip13 je napisao/la:
23 dec 2020, 14:21
HeraklitMracni je napisao/la:
23 dec 2020, 11:56
Baho kaze da ko sumnja u Musu nije patriota , jer Musa je bio ujedionio naciju , Pale sa Sarajevom i td Znaci Musi je sudjeno u NBA !
baš tako,oni sa Pala su odjednom zbog Muse postali ponosni bosanci i hercegovci,već tad su skinuli onu tablu sa studentskog doma itd.,koji kreten je taj topalbećirević
Neka si sa Pala, i treba da si sa Pala :urnebes: :urnebes: :urnebes:
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 23 dec 2020, 15:08

BIHpatriota je napisao/la:
23 dec 2020, 09:22
Ja ti govorim da je u Musinim godinama dakle sa 21 godinom Bogdan igrao odlično u Euroligi. Kada je postigao 27 poena protiv Fenera bio je mladjih nego
sada Musa. Bogdan je u januaru 2014 , imao 21,5 god, a Musa sada ima 21,7
Ja ti govorim da se Musa u sezoni gdje je imao 5 ppg u nba s 20-21 godinu vraca u aba ligu i proglasava propalim kosarkasem, a da je Bogdanovic u sezoni u kojoj je imao 20-21 godinu bio na 5 ppg u Partizanu. Jedino je mozda problem sto je Musa rodjen u maju, a ovaj u augustu (ili kad vec), pa su zbog 3 mjeseca nelogicna ova moja poredjenja? :hmmmmm:

Samo znam da je on s 18 godina imao oko 13 ppg u aba ligi, i to u ekipi koja je igrala divlju kosarku s velikim brojem Amerikanaca. Nek se od tad do danas popravio za 10% (a samo na totalnu fizicku transformaciju ima vise od 10%), znaci da je neko ko ima mjesto bar u Zvezdi, a to je tim koji igra euroligu i tako se pobijaju tvrdnje ovih kompleksasa koji ga vracaju u aba ligu ili cak Sparse.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 dec 2020, 15:43

Nail for Real je napisao/la:
23 dec 2020, 11:17
Tracy3McGrady je napisao/la:
05 apr 2018, 11:59
Musa će itekako biti bolji igrač od Dončića, jednostavno ima veći plafon. Dončić je spektakularniji igrač i ima više loptu u svojim rukama. Jednostavno ima tu oblast u Realu i samim tim dolaze i ove brojke, i trenutno je bolji igrač. Ali po mom mišljenju će Musa itekako biti bolji igrač ako dobije povjerenje u NBA. Samim tim što će Dončić biti top 3 na draftu, imat će veću pažnju u NBA na samom početku, ali vremenom će ta razlika biti sve manja i manja i sa nekih 25 godina očekujem Musu na većem nivou. Nemojte da me sad napadate, nemam namjeru se raspravljati ali je ovo moje očekivanje, a najviše sam uvjeren u to zbog Musinog karaktera, koji je pravi pobjednički.
I ovaj klaun ima obraza da pametuje sad.

A Musi sve najbolje, valjda okrene karijeru.
Šta pametujem, što većina od vas ne zna razliku između hejtanja i kritike?

Musa je itekako pokazao potencijal, sa 17/18 godina je trpao 25+ za reprezentaciju gdje su sa druge strane bili NBA igrači. Ako je moj grijeh što sam očekivao da će se razvijati ispravno odma se izvinjavam. Ali nikad nikog nisam vrijeđao ili šta već, već sam jednostavno prestao da pišem sa ljudima koji su tu samo kad se nešto loše desi. Tako da te molim da me zaobiđeš, ja i dalje vjerujem u Musu i to je koje lično pravo, ti ne moraš, idi navijaj za Luku, Bogdana ili koga ti volja. I još mi hoćeš da "prikačiš" hejta prema Luki, što je niđe veze sa mozgom.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 23 dec 2020, 15:44

Ghuraba je napisao/la:
23 dec 2020, 15:08
znaci da je neko ko ima mjesto bar u Zvezdi
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2020, 15:45

Tracy3McGrady je napisao/la:
23 dec 2020, 15:43
Nail for Real je napisao/la:
23 dec 2020, 11:17
Tracy3McGrady je napisao/la:
05 apr 2018, 11:59
Musa će itekako biti bolji igrač od Dončića, jednostavno ima veći plafon. Dončić je spektakularniji igrač i ima više loptu u svojim rukama. Jednostavno ima tu oblast u Realu i samim tim dolaze i ove brojke, i trenutno je bolji igrač. Ali po mom mišljenju će Musa itekako biti bolji igrač ako dobije povjerenje u NBA. Samim tim što će Dončić biti top 3 na draftu, imat će veću pažnju u NBA na samom početku, ali vremenom će ta razlika biti sve manja i manja i sa nekih 25 godina očekujem Musu na većem nivou. Nemojte da me sad napadate, nemam namjeru se raspravljati ali je ovo moje očekivanje, a najviše sam uvjeren u to zbog Musinog karaktera, koji je pravi pobjednički.
I ovaj klaun ima obraza da pametuje sad.

A Musi sve najbolje, valjda okrene karijeru.
Šta pametujem, što većina od vas ne zna razliku između hejtanja i kritike?

Musa je itekako pokazao potencijal, sa 17/18 godina je trpao 25+ za reprezentaciju gdje su sa druge strane bili NBA igrači. Ako je moj grijeh što sam očekivao da će se razvijati ispravno odma se izvinjavam. Ali nikad nikog nisam vrijeđao ili šta već, već sam jednostavno prestao da pišem sa ljudima koji su tu samo kad se nešto loše desi. Tako da te molim da me zaobiđeš, ja i dalje vjerujem u Musu i to je koje lično pravo, ti ne moraš, idi navijaj za Luku, Bogdana ili koga ti volja. I još mi hoćeš da "prikačiš" hejta prema Luki, što je niđe veze sa mozgom.
protuv kojih je nba igrača trpao 25 + ?

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 23 dec 2020, 15:46

KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 15:44
Ghuraba je napisao/la:
23 dec 2020, 15:08
znaci da je neko ko ima mjesto bar u Zvezdi
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
U bilo kojoj euroligaškoj ekipi on sad ne može biti glavni baja ...
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 dec 2020, 15:47

filip13 je napisao/la:
23 dec 2020, 15:45

protuv kojih je nba igrača trpao 25 + ?
Protiv rusije, a ko je bio u sastavu provjeri sam.

@fedex, pusti brate ne vrijedi.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 23 dec 2020, 15:55

KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 15:44
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
Zasto bi im morao izbijati loptu iz ruku, kad ni istu poziciju ne igraju? Ili mislis da su u pitanju takve zvijezde pored kojih bi Musa coskario kao u NBA?

Po tebi ne bi imao mjesta pored jednog Dobrica ili Davidovca? Pricamo hipoteticki, jer mislim da nema sanse da ce doci u Zvijezdu.

filip13
Postovi: 38043
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 23 dec 2020, 16:17

Tracy3McGrady je napisao/la:
23 dec 2020, 15:47
filip13 je napisao/la:
23 dec 2020, 15:45

protuv kojih je nba igrača trpao 25 + ?
Protiv rusije, a ko je bio u sastavu provjeri sam.

@fedex, pusti brate ne vrijedi.
mozgov,ne misliš valjda je karašev bio kao nba igrač?

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 23 dec 2020, 16:19

ALBA, Bayern, ASVEL, Baskonia, Zalgiris.

Ovo je 5 EL ekipa u kojima bi bilo mjesta za Musu.

Odlazak u bilo koju drugu ekipu bi bio poguban.
Sto zbog konkurencije, sto zbog toga da ima timova koji igraju divlju kosarku, sto zbog igraca koji igraju divlju kosarku u nekim timovima.

Sada, postoji problem para i visine ugovora. Danas je neko stavio da je Monroe imao 1 milion u Khimkiju. Ako uzmes u obzir Gregov renome i tim u kojem je igrao sumnjam da bi za Musu neko dao vise od 250-300k eura godisnje. Ovdje mislim na ovih 5 timova koje sam naveo.

Evo ovdje imaju oni top ugovori.
https://www.eurohoops.net/en/trademarks ... f-2020-21/

Da li ce se Musa odluciti za pare ili prostor je pitanje za njega. Vece pare moze naravno uzeti u Rusiji ili Turskoj. Ali onda ne treba ocekivati neke "vau" igre.

Sto se tice EC timova. Ako bi isao u jedan od njih moze se poselamiti sa nekim vecim parama, ali bi bilo prostora za igru. Naravno, i u EC ima divljih timova i igraca.

Jedina opcija u ABA ligi je Mega, ali sumnjam da ce njegov ego to prihvatiti.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 23 dec 2020, 16:31

KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 15:44
Ghuraba je napisao/la:
23 dec 2020, 15:08
znaci da je neko ko ima mjesto bar u Zvezdi
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
Nisam napisao da bio bio glavni baja, nego da ima kvalitet da se izbori za minutazu u Zvezdi, a ovdje vecina smatra da on nema sta traziti u EL. A, ako vec pitas da li ce biti bolji kosarkas od njih - mislim da definitivno hoce. Mozda ne za mjesec ili dva, ipak je njemu potrebno malo (mozda i malo vise) vremena da se resetuje i shvati da mora sve od nule, ali kad recimo bude u njihovim godinama - ne sumnjam da ce biti daleko bolji.

Avatar
Napapijri
Postovi: 4584
Pridružen/a: 02 jan 2019, 15:41
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Napapijri » 23 dec 2020, 16:35

Federer17 je napisao/la:
23 dec 2020, 15:55
KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 15:44
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
Zasto bi im morao izbijati loptu iz ruku, kad ni istu poziciju ne igraju? Ili mislis da su u pitanju takve zvijezde pored kojih bi Musa coskario kao u NBA?

Po tebi ne bi imao mjesta pored jednog Dobrica ili Davidovca? Pricamo hipoteticki, jer mislim da nema sanse da ce doci u Zvijezdu.
Kako mislis ne igra istu poziciju? Pa musa je SG, isto sto je i Loyd. Walden je PG i tu se slazem.
For those who have been involved, no explanation is needed. For those who haven't, no explanation is possible.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 23 dec 2020, 16:44

Federer17 je napisao/la:
23 dec 2020, 15:55
KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 15:44
znaci ti stvarno vjerujes u to da bi u zvezdi mogao izbiti loptu iz ruku loyda i waldena i da on bude glavni baja ili?
Zasto bi im morao izbijati loptu iz ruku, kad ni istu poziciju ne igraju? Ili mislis da su u pitanju takve zvijezde pored kojih bi Musa coskario kao u NBA?

Po tebi ne bi imao mjesta pored jednog Dobrica ili Davidovca? Pricamo hipoteticki, jer mislim da nema sanse da ce doci u Zvijezdu.
1) musa i loyd su ista pozicija
2) musa i walden i loyd vole imati loptu u rukama

dakle, loyd bi mu bio direktna konkurencija, a kada loyd odmara walden je primarni ballhandler
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 23 dec 2020, 16:47

filip13 je napisao/la:
23 dec 2020, 16:17
Tracy3McGrady je napisao/la:
23 dec 2020, 15:47
filip13 je napisao/la:
23 dec 2020, 15:45

protuv kojih je nba igrača trpao 25 + ?
Protiv rusije, a ko je bio u sastavu provjeri sam.

@fedex, pusti brate ne vrijedi.
mozgov,ne misliš valjda je karašev bio kao nba igrač?
Jel igrao u NBA? Jeste
Mozgov je legitimni NBA igrač takođe.
I mnogo igrača iz EL je takođe bilo, i on je sa 17 ili godina njima trpao, dakle zašto ja ne bi imao pravo da očekujem od nekog takvog da postane odličan NBA igrač?

Istina je da nije ispunio ni 10% od onoga što sam očekivao, ali i dalje se nadam da će postati ozbiljan NBA igrač, i ako ne postane, opet će imati moju podršku kao i svi ostali naši reprezentativci.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 23 dec 2020, 16:47

Ghuraba je napisao/la:
23 dec 2020, 16:31
Nisam napisao da bio bio glavni baja, nego da ima kvalitet da se izbori za minutazu u Zvezdi, a ovdje vecina smatra da on nema sta traziti u EL. A, ako vec pitas da li ce biti bolji kosarkas od njih - mislim da definitivno hoce. Mozda ne za mjesec ili dva, ipak je njemu potrebno malo (mozda i malo vise) vremena da se resetuje i shvati da mora sve od nule, ali kad recimo bude u njihovim godinama - ne sumnjam da ce biti daleko bolji.
i za tebe je sti odgovor - covjek je ista pozicija kao i loyd, kako da mu oduzme minute?

o tome da li ce biti bolji ne trebas davati prognoze, prognozirali su mnogi da ce biti bolji od doncica... mada se slazem da je do muse da li ce biti bolji ili nece... po dosadasnjem kosarkaskom putu i pristupu istom prije da nece nego da hoce
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 23 dec 2020, 16:52

Tracy3McGrady je napisao/la:
23 dec 2020, 16:47
Jel igrao u NBA? Jeste
Mozgov je legitimni NBA igrač takođe.
I mnogo igrača iz EL je takođe bilo, i on je sa 17 ili godina njima trpao, dakle zašto ja ne bi imao pravo da očekujem od nekog takvog da postane odličan NBA igrač?

Istina je da nije ispunio ni 10% od onoga što sam očekivao, ali i dalje se nadam da će postati ozbiljan NBA igrač, i ako ne postane, opet će imati moju podršku kao i svi ostali naši reprezentativci.
musa je protiv te rusije sa mozgovom ubacio tacno 5 (slovima: pet) i 9 (slovima: devet) poena

https://www.fiba.basketball/eurobasket/ ... zanan-Musa

cisto da sto puta ponovljena laz ne bi postala istina
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ethel » 23 dec 2020, 16:55

KK_Bosna je napisao/la:
23 dec 2020, 16:52
Tracy3McGrady je napisao/la:
23 dec 2020, 16:47
Jel igrao u NBA? Jeste
Mozgov je legitimni NBA igrač takođe.
I mnogo igrača iz EL je takođe bilo, i on je sa 17 ili godina njima trpao, dakle zašto ja ne bi imao pravo da očekujem od nekog takvog da postane odličan NBA igrač?

Istina je da nije ispunio ni 10% od onoga što sam očekivao, ali i dalje se nadam da će postati ozbiljan NBA igrač, i ako ne postane, opet će imati moju podršku kao i svi ostali naši reprezentativci.
musa je protiv te rusije sa mozgovom ubacio tacno 5 (slovima: pet) i 9 (slovima: devet) poena

https://www.fiba.basketball/eurobasket/ ... zanan-Musa

cisto da sto puta ponovljena laz ne bi postala istina
9 poena ili sto bi Musa rekao 20
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 25 gostiju.