Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 03 maj 2021, 19:24

bombaysaphire je napisao/la:
03 maj 2021, 19:17
TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:04
Epidaurus je napisao/la:
03 maj 2021, 18:40
Da ima rezultata bilo bi i interesa. U vakat je Bosna svako kolo u tadasnjoj NLB ligi imala prepunu dvoranu, a rezultati su bili solidni u najboljem slucaju.

Buducnost je igrala u dvorani nista puno boljoj od Skenderije il Zetre dok nisu ostvarili plasman u EL. Na kraju krajeva ne mora to ni biti u Sarajevu, imas u Zenici vrhunsku dvoranu za nase uslove. I ZDK i Grad Zenica mogu finansirat sigurno kvalitetnog ABA ligasa. Ni Igokea recimo nema sigurno neki velik budzet pa evo igraju playoff ABA lige. Prilicno sam siguran da i Zenica i Tuzla zajedno sa svojim kantonima plus sponzori mogu stvoriti slicne klubove.
3 miliona eura ti treba minimalno za plate igraca da bi se borio za titulu u ABA ligi i nastup u EL.

Igokea ove sezone daje oko 1.5 milion eura za plate.
Yebeš ti sam sebe u postu , kažeš treba minimalno 3 miliona a Igokea 1.5 milion daje za plate ...

Pa bori li se Igokea za titulu ?
Pa treba ti 3 ako ces biti "zicer" za borbu.
Pogledaj plate Zvezde i Buducnosti.

Igokea je odigrala sezonu iznad svojih mogucnosti. Cesta pojava u sportu. I Ajax odigra 1/2 finale LP. ;)

I da, Igokea se ne bori za titulu.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 03 maj 2021, 19:27

TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:24
bombaysaphire je napisao/la:
03 maj 2021, 19:17
TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:04

3 miliona eura ti treba minimalno za plate igraca da bi se borio za titulu u ABA ligi i nastup u EL.

Igokea ove sezone daje oko 1.5 milion eura za plate.
Yebeš ti sam sebe u postu , kažeš treba minimalno 3 miliona a Igokea 1.5 milion daje za plate ...

Pa bori li se Igokea za titulu ?
Pa treba ti 3 ako ces biti "zicer" za borbu.
Pogledaj plate Zvezde i Buducnosti.

Igokea je odigrala sezonu iznad svojih mogucnosti. Cesta pojava u sportu. I Ajax odigra 1/2 finale LP. ;)

I da, Igokea se ne bori za titulu.
Je li ti mene zajebavaš ? Ljudi trenutno vode na poluvremenu protiv Zvezde , u polufinalu ABA lige .

Kako to misliš da se ne bore titulu ?
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Swanfilter » 03 maj 2021, 21:21

Sarajevo i Sa kanton sigurno imaju deviza za ozbiljan regionalni klub. Ako ko zna, zna nas vrli Bakir. Mislim da je veci problem sto se ne moze vise krasti, prati pare kao nekad. Bosnje tu ne vide interesa. Zato kosarkom vedre i oblace kasabe poput Laktasa i Listice. Sramota je da Sa, Tz, Ze, Mostar, pa i Bihac nemaju harnog kluba. Ma, kakva sramota, ponizavajuce ...

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kovacic » 04 maj 2021, 12:22

U trenutku kada se Sparsi bukvalno bore za ulazak u ABA1 ovdje se razglaba o kreiranju novog kluba od nule :tokralju:
Samo treba podržati iste i to je to, košarkašku publiku odavno imaju, možda ne emocije kao Bosna, ali ima se šta pogledati

Torres_9
Postovi: 13461
Pridružen/a: 21 jan 2009, 15:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Torres_9 » 04 maj 2021, 22:41

Maestralna partija muse protiv rejala, najzasluzniji za ovaj prolazak efesa u iducu rundu :kafa:

Kretencina raspala s 25 iqom :rol:

Profesor
Postovi: 4250
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Profesor » 04 maj 2021, 23:22

Toliko je pao nekoj stvari za uši, da se na temi pise o bh klubovima. Dzanko, Dzanko, SDO karijera te ceka

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 05 maj 2021, 00:07

Epidaurus je napisao/la:
03 maj 2021, 18:40
Da ima rezultata bilo bi i interesa. U vakat je Bosna svako kolo u tadasnjoj NLB ligi imala prepunu dvoranu, a rezultati su bili solidni u najboljem slucaju.

Buducnost je igrala u dvorani nista puno boljoj od Skenderije il Zetre dok nisu ostvarili plasman u EL. Na kraju krajeva ne mora to ni biti u Sarajevu, imas u Zenici vrhunsku dvoranu za nase uslove. I ZDK i Grad Zenica mogu finansirat sigurno kvalitetnog ABA ligasa. Ni Igokea recimo nema sigurno neki velik budzet pa evo igraju playoff ABA lige. Prilicno sam siguran da i Zenica i Tuzla zajedno sa svojim kantonima plus sponzori mogu stvoriti slicne klubove.
Ima malo i do baze igrackog kadra, dugogodisnjeg rada, logistike, planiranja, nije samo do hala. Srbija i Hrvatska su takodje prepune odlicnih hala koje kosarkaski zvjape. Spens u Novom Sadu godinama na raspolaganju, a do juce u Vojvodini nisu imali plate da isplate ni zaposlenom osoblju, a kamoli igracima. U Vrscu "Milenijum" trune, u Nisu se kosarka tradicionalno tesko prima itd. U Kragujevcu kosarkaski projekat takodje prekratko trajao. U zapadnoj Srbiji koja je uz Beograd glavna baza tek poslednjih godina se pokusavaju akumulisati centri poput Valjeva, danas Cacka, dok Kraljevo i dalje ne postoji, a konstantno izbacuje kosarkase NBA-kalibra. Vojvodina nema trenutno uopste ozbiljan klub, a ima vrlo moguce NBA MVP-igraca.
Sa druge strane jedna kosarkaska agencija bez hale ima zato sve ostalo i postane drugi klub u drzavi iza Zvezde. Iz cistog trzisnog obrta, bez ikakve podrske drzave. Kosarka je u principu u nekoj ravnotezi. Drzave/administracija pokrivaju 20-30 % klubova, to im je plafon, ostalo su privatne inicijative. Ima li boljeg primera od Cedevite koja promeni i lokaciju i drzavu po sistemu americke fransize, ide i vodi se za profitom i interesovanjem.
Potreban je i novac, i interesovanje i baza i kvalitetan rad da bi se sve dugorocno poklopilo.
U BiH Igokea profitira od kvalitetne organizacije i stratgeije, od bliskih veza sa Srbijom odakle igraci drage volje dolaze, koristeci Igokeu kao usputnu transfer-stanicu ili u jaci srpski klub ili mnogo cesce u neku italijansku, grcku ili slicnu ligu. Sam sportski direktor je bivsi igrac Zvezde koji u Laktasima radi vrhunski posao, stice praksu i koji ce u perspektivi se vratiti u Srbiju gde ce u narednoj fazi preuzeti mozda neki i ozbiljniji projekat. Kada dodas k tome odlicnog lokalnog trenera, te realno lose sezone COL i Partizana, dobijes ucesnika F4, potpuno zasluzeno i ostvareno kvalitetnim radom. I dosta je takvih vizionara. Rasa Radovanovic nekada u Zelezniku, danas dodje u Uzice i pokusava da uradi nesto.
U Sirokom bi bilo neozbiljno da ne postoji konkurentan klub. Oni su trenutno i u krizi. Kada pogledas koliko je zapadna Hercegovina dala NBA-igraca poslednjih godina, koliko je talenata tu stasalo, odatle poteklo, logicno je da imaju konkurentan klub u drzavnim okvirima. Nije recimo niko kriv Trebinju sto iako nema nista manje talenta za basket ne postoji interesovanje lokalne samouprave da makar malo pogura Leotar, nego se sve svodi na entuzijazam pojedinaca iz grada. Ako lokalna samouprava nema inicijativu, kako onda da ocekujes ista od visih instanci.
Sto se tice Sparsa, oni su takodje odlicna prica. Video sam im i tu novu halu u kojoj igraju, mislim da je Novo Sarajevo, neka me ispravi ko ako gresim. Sasvim pristojno i adekvatno sadasnjem stadijumu u kojem se klub nalazi, a koji je fakticki juce nastao i to imajuci u fokusu samo rad sa decom i mladjim kategorijama, dok se sada logikom stvari i kvalitetnog rad promaljaju i u seniorskoj kosarci. Prirodan proces i zdrava kosarkaska/sportska prica. Sva tri nabrojana kluba ne mogu biti nikakvi "krivci" ostalima, vec samo primer, putokaz.
Naravno da je za kosarku pogubno propadanje Bosne i pad Sirokog, svakog kluba koji je izlazio iz lokalnih okvira u odredjenom trenutku. Ali napredak je moguc samo korak po korak. Igokei je potreban Spars, Sparsu je potrebna Igokea, oba kluba su potrebni Sirokom. Konkurentnost je samo od koristi, nikako od stete. A sutra ako se stvore svi gore navedeni uslovi koji zahtevaju i novac i kvalitetan igracki kadar i nekakvu ozbiljnu strategiju, lako je kalemiti dodatno klub po klub vodecem trojcu. Da li se naredni klub zvao Leotar, Celik, Sloboda, Zrinjski, Borac, Bosna, svi ravnopravno ucestvuju u trzisnoj i sportskoj trci. Da ce bas svi biti ozbiljni klubovi u istom trenutku, tesko je ocekivati, s obzirom na globalne kapacitete tog prostora, sto sportski, sto finansijski. Isto vazi i za druge bivse jugoslovenske republike.
Kada smo kod teme, odnosno Muse, moje misljenje je da taj decko glavom jos nije krocio u seniorsku kosarku.

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Mirza25 » 05 maj 2021, 07:55

TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:24
bombaysaphire je napisao/la:
03 maj 2021, 19:17
TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:04

3 miliona eura ti treba minimalno za plate igraca da bi se borio za titulu u ABA ligi i nastup u EL.

Igokea ove sezone daje oko 1.5 milion eura za plate.
Yebeš ti sam sebe u postu , kažeš treba minimalno 3 miliona a Igokea 1.5 milion daje za plate ...

Pa bori li se Igokea za titulu ?
Pa treba ti 3 ako ces biti "zicer" za borbu.
Pogledaj plate Zvezde i Buducnosti.

Igokea je odigrala sezonu iznad svojih mogucnosti. Cesta pojava u sportu. I Ajax odigra 1/2 finale LP. ;)

I da, Igokea se ne bori za titulu.
Nije novac presudan. Kad smo već kod fudbala, eto imaš primjer u PSG ili Citiju. Sam Bog zna koliko je novca upumpano u te klubove i još uvijek ništa.
A nisu pare ulagana da bi se osvajala nacionalna prvenstva.

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sviuodbranu » 05 maj 2021, 09:43

Pare su bitne, ali nisu presudne.

Nego igra li ovaj momak kosarke
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

ramke0203
Postovi: 738
Pridružen/a: 12 okt 2020, 17:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la ramke0203 » 05 maj 2021, 12:02

Mirza25 je napisao/la:
05 maj 2021, 07:55
TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:24
bombaysaphire je napisao/la:
03 maj 2021, 19:17


Yebeš ti sam sebe u postu , kažeš treba minimalno 3 miliona a Igokea 1.5 milion daje za plate ...

Pa bori li se Igokea za titulu ?
Pa treba ti 3 ako ces biti "zicer" za borbu.
Pogledaj plate Zvezde i Buducnosti.

Igokea je odigrala sezonu iznad svojih mogucnosti. Cesta pojava u sportu. I Ajax odigra 1/2 finale LP. ;)

I da, Igokea se ne bori za titulu.
Nije novac presudan. Kad smo već kod fudbala, eto imaš primjer u PSG ili Citiju. Sam Bog zna koliko je novca upumpano u te klubove i još uvijek ništa.
A nisu pare ulagana da bi se osvajala nacionalna prvenstva.
čuj NIŠTA, ljudi u vrhu evropskog i svjetskog fudbala stalno :rol:

Mirza25
Postovi: 233
Pridružen/a: 10 mar 2021, 13:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Mirza25 » 05 maj 2021, 16:10

ramke0203 je napisao/la:
05 maj 2021, 12:02
Mirza25 je napisao/la:
05 maj 2021, 07:55
TheChief je napisao/la:
03 maj 2021, 19:24

Pa treba ti 3 ako ces biti "zicer" za borbu.
Pogledaj plate Zvezde i Buducnosti.

Igokea je odigrala sezonu iznad svojih mogucnosti. Cesta pojava u sportu. I Ajax odigra 1/2 finale LP. ;)

I da, Igokea se ne bori za titulu.
Nije novac presudan. Kad smo već kod fudbala, eto imaš primjer u PSG ili Citiju. Sam Bog zna koliko je novca upumpano u te klubove i još uvijek ništa.
A nisu pare ulagana da bi se osvajala nacionalna prvenstva.
čuj NIŠTA, ljudi u vrhu evropskog i svjetskog fudbala stalno :rol:
Klubovi sa tavim budžetom sigurno ne igraju da bi samo učestvovali nego im je cilj osvajanje najvažnijeg trofeja, što im još nije uspjelo pored silnog novca. Ako daš tolike pare, ne očekuješ i ne zadovoljavaš se time što se plasiraš u Ligu Prvaka. To uspijeva i Dinamu evo već godinama sa sića budžetom u odnosu na PSG :rol: ...da se i ja malo valjam od smijeha...

Avatar
L-Train
Postovi: 18356
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 05 maj 2021, 16:12

De preimenujte ovu temu u nesto korisnije.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 05 maj 2021, 16:27

L-Train je napisao/la:
05 maj 2021, 16:12
De preimenujte ovu temu u nesto korisnije.
Sta mislis igra li Dzanan sad NBA2K posto prije nije jer je bio u NBA ?

Avatar
L-Train
Postovi: 18356
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 05 maj 2021, 17:02

Pa s obzirom da slobodnog vremena ima na pretek a vise nije u NBA jel,ne vidim sta ga spriječava,možda bolju karijeru napravi u E-sportsu.
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 06 maj 2021, 12:40

Veći uticaj ima u Efesu nego u Megi.

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la RoninX » 06 maj 2021, 12:59

Musa je donio pobjednicki mentalitet u svlacionicu Efesa. mozda nema ucinak na terenu ali se itekako osjeti prisustvo kadetskog prvaka Evrope :salut:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 07 maj 2021, 16:48

Nema ga nu danas u rosteru protiv Fenera. :hmmmmm:

Swanfilter
Postovi: 849
Pridružen/a: 25 dec 2018, 12:39
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Swanfilter » 07 maj 2021, 16:50

Njega ne bi bilo ni u rosteru protiv Famosa ...

Avatar
L-Train
Postovi: 18356
Pridružen/a: 10 mar 2010, 23:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la L-Train » 07 maj 2021, 17:04

Biber lagano igra na ovom nivou
Okusi strah, bol, mrznju i barut
i zivi u toj nadi da ce sutra ipak svanut,
na sekund nosi teret mojih rana
dok grad ti sapce pricu jezikom oziljaka.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 07 maj 2021, 17:30

L-Train je napisao/la:
07 maj 2021, 17:04
Biber lagano igra na ovom nivou
Em ravnopravno igra sa svima, em zabija na vise nacina. Nevjerovatno je da nas sutne i ono malo igraca koji nesto znaju...

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 12 gostiju.