Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 10 dec 2018, 21:23

Realno i kada je bio onaj najveci hajp oko Muse kad su mladi osvojili evropsko ja ni tada nista posebno vidio u njemu nisam, nista vise od dominacije zbog boljih fizikalija nad vrsnjacima. Nisam vidio neki specijalan talenat i kvalitet, sut, kreaciju, odbranu vise samo je bio brzi i zreliji od tadasnjih vrsnjaka i to mu je omogucilo da dominira. Naravno glupo je to tada bilo govoriti jer bi odma ispao hejter ili nesto ali realno moje misljenje se kasnije potvrdilo vec u juniorima a kasnije i u seniorima gdje onakvih kao Musa i brzih i jacih imas koliko hoces, pogotovo u NBA u koju je dosao a on nema neke druge kvalitete kojim bi se istakao medju takvima. Naravno ovo govorim kao prosjecan gledalac kosarke a ne neki top znalac koji sve prati u detalje ali ovo je bio moj neki dojam od kada se pojavio, sve je moguce ali iskreno ne mislim da sam puno u krivu. Vidjecemo sve vrlo brzo, ono sto je sigurno je da Musa nece biti ono sto su mnogi u Bosni mislili ili se nadali a to je nba zvijezda, samo je pitanje hoce li se ikako nametnuti u nba ili ce se vratiti u evropu.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 10 dec 2018, 23:27

japa je napisao/la:Realno i kada je bio onaj najveci hajp oko Muse kad su mladi osvojili evropsko ja ni tada nista posebno vidio u njemu nisam, nista vise od dominacije zbog boljih fizikalija nad vrsnjacima. Nisam vidio neki specijalan talenat i kvalitet, sut, kreaciju, odbranu vise samo je bio brzi i zreliji od tadasnjih vrsnjaka i to mu je omogucilo da dominira. Naravno glupo je to tada bilo govoriti jer bi odma ispao hejter ili nesto ali realno moje misljenje se kasnije potvrdilo vec u juniorima a kasnije i u seniorima gdje onakvih kao Musa i brzih i jacih imas koliko hoces, pogotovo u NBA u koju je dosao a on nema neke druge kvalitete kojim bi se istakao medju takvima. Naravno ovo govorim kao prosjecan gledalac kosarke a ne neki top znalac koji sve prati u detalje ali ovo je bio moj neki dojam od kada se pojavio, sve je moguce ali iskreno ne mislim da sam puno u krivu. Vidjecemo sve vrlo brzo, ono sto je sigurno je da Musa nece biti ono sto su mnogi u Bosni mislili ili se nadali a to je nba zvijezda, samo je pitanje hoce li se ikako nametnuti u nba ili ce se vratiti u evropu.
Musa je popravio sut i kreaciju od tada,a istice se kao skakac 7 skokova po utakmici
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 10 dec 2018, 23:30

Golden State Warriors Center DeMarcus Cousins Assigned To Santa Cruz Warriors
Ups, šta ćemo sad?

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Donnie Darko » 10 dec 2018, 23:37

hz1987 je napisao/la:Golden State Warriors Center DeMarcus Cousins Assigned To Santa Cruz Warriors
Ups, šta ćemo sad?
pokušavam da shvatim na koji se način ovo može povezati sa Musom

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15725
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 10 dec 2018, 23:43

Nece vise bit najbolji igrac G-lige:)
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la chily-rz » 10 dec 2018, 23:55

Sa devetnes godina iz ebene Bosne dogurati do NBA lige, nema tu ništa posebno,.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 11 dec 2018, 00:00

Donnie Darko je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:Golden State Warriors Center DeMarcus Cousins Assigned To Santa Cruz Warriors
Ups, šta ćemo sad?
pokušavam da shvatim na koji se način ovo može povezati sa Musom
Pa palamudi se ovdje da niko u gleague nece i nije vidio ozbiljne nba kosarke.

Avatar
ronaldo99
Postovi: 16632
Pridružen/a: 05 okt 2010, 20:16
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la ronaldo99 » 11 dec 2018, 00:05

Hebe se Musi postao brat milioner sa 19 god ha ja, a mi mozemo laprdati ovak je onakav je

Avatar
Donnie Darko
Postovi: 36507
Pridružen/a: 01 jan 2011, 19:51
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Donnie Darko » 11 dec 2018, 00:07

hz1987 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:Golden State Warriors Center DeMarcus Cousins Assigned To Santa Cruz Warriors
Ups, šta ćemo sad?
pokušavam da shvatim na koji se način ovo može povezati sa Musom
Pa palamudi se ovdje da niko u gleague nece i nije vidio ozbiljne nba kosarke.
pa valjda je jasno zašto cousins ide tamo, i da je to iz 100% drugačijih razloga nego musa

msm nevezano za dzanana, povezivati ovo dvoje je apsolutno besmisleno

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 dec 2018, 12:57

chily-rz je napisao/la:Sa devetnes godina iz ebene Bosne dogurati do NBA lige, nema tu ništa posebno,.
Iz vecih vukojebina su dolazili do NBA pa sta sada? uostalom nije prvi koji je to uradio iz Bosne. Sve zavisi od standarda kojima se vodis, ako se vodis da je kriterij uspjeha samo nekako dogurati do NBA ugovora onda jeste Musa je treci najuspjesniji bosanski kosarkas od nezavisnosti, svaka cast. Ali mi pricamo o necemu drugom, o tome da se guralo da ce biti NBA zvijezda i pricalo se o nekom talentu samo na osnovu jednog kadetskog turnira sto je meni bilo smijesno jer nisam vidio neki svemirski kosarkaski skill i talenat koji je potreban da bi se kasnije bilo zvijezda ali eto...i opcenito jer prateci timske sportove znam da su takvi igraci koji su dominirali na tim omladinskim takmicenjima puno cesce ostajali samo talenti sa ispodprosjecnim seniorskim karijerama.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 dec 2018, 13:00

BosniaBoston je napisao/la:
japa je napisao/la:Realno i kada je bio onaj najveci hajp oko Muse kad su mladi osvojili evropsko ja ni tada nista posebno vidio u njemu nisam, nista vise od dominacije zbog boljih fizikalija nad vrsnjacima. Nisam vidio neki specijalan talenat i kvalitet, sut, kreaciju, odbranu vise samo je bio brzi i zreliji od tadasnjih vrsnjaka i to mu je omogucilo da dominira. Naravno glupo je to tada bilo govoriti jer bi odma ispao hejter ili nesto ali realno moje misljenje se kasnije potvrdilo vec u juniorima a kasnije i u seniorima gdje onakvih kao Musa i brzih i jacih imas koliko hoces, pogotovo u NBA u koju je dosao a on nema neke druge kvalitete kojim bi se istakao medju takvima. Naravno ovo govorim kao prosjecan gledalac kosarke a ne neki top znalac koji sve prati u detalje ali ovo je bio moj neki dojam od kada se pojavio, sve je moguce ali iskreno ne mislim da sam puno u krivu. Vidjecemo sve vrlo brzo, ono sto je sigurno je da Musa nece biti ono sto su mnogi u Bosni mislili ili se nadali a to je nba zvijezda, samo je pitanje hoce li se ikako nametnuti u nba ili ce se vratiti u evropu.
Musa je popravio sut i kreaciju od tada,a istice se kao skakac 7 skokova po utakmici
U razvojnoj? :rol:

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 dec 2018, 13:02

hz1987 je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:
hz1987 je napisao/la:Golden State Warriors Center DeMarcus Cousins Assigned To Santa Cruz Warriors
Ups, šta ćemo sad?
pokušavam da shvatim na koji se način ovo može povezati sa Musom
Pa palamudi se ovdje da niko u gleague nece i nije vidio ozbiljne nba kosarke.
hahaha pa yebote frajer je tamo samo da odigra kakav trening mec prije povratka od ozlijede nakon godinu dana...kakve to veze ima sa Musom, pa nije Cousins rookie sezonu proveo u razvojnoj da ga stavljas ovdje.

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 11 dec 2018, 13:04

japa je napisao/la:
chily-rz je napisao/la:Sa devetnes godina iz ebene Bosne dogurati do NBA lige, nema tu ništa posebno,.
Iz vecih vukojebina su dolazili do NBA pa sta sada? uostalom nije prvi koji je to uradio iz Bosne. Sve zavisi od standarda kojima se vodis, ako se vodis da je kriterij uspjeha samo nekako dogurati do NBA ugovora onda jeste Musa je treci najuspjesniji bosanski kosarkas od nezavisnosti, svaka cast. Ali mi pricamo o necemu drugom, o tome da se guralo da ce biti NBA zvijezda i pricalo se o nekom talentu samo na osnovu jednog kadetskog turnira sto je meni bilo smijesno jer nisam vidio neki svemirski kosarkaski skill i talenat koji je potreban da bi se kasnije bilo zvijezda ali eto...i opcenito jer prateci timske sportove znam da su takvi igraci koji su dominirali na tim omladinskim takmicenjima puno cesce ostajali samo talenti sa ispodprosjecnim seniorskim karijerama.
Ok, de nam navedi sve kosarkase iz Evrope koji su s 19 godina postigli to sto je on postigao, izuzimajuci Doncica. Dakle, u obzir dolaze svi mladi momci rodjeni '99. godine.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 11 dec 2018, 13:14

Moja pretpostavka je da će Musa nastaviti u naredno vrijeme igrati G-league, a onda vjerovatno poslije All Star pauze (ako bude sretan, možda čak i ranije) biti vraćen u 1. tim, jer će Brooklyn biti izvan svake play off priče. U prvom timu će dobijati 15-20 min po utakmici do kraja sezone (nekih 20-ak utakmica), da skupi potrebno iskustvo i pokaže šta zna. Ne očekujem ništa spektakularno od njega u tim utakmicama, vjerovatno će imati bezveze procenat šuta i bljesnuće poneku partiju sa 10+ poena.

Na ljeto će igrati Summer league i onda u septembru ide borba za stalno mjesto u rotaciji.

Ako Brooklyn i dalje bude vidio potencijal u njemu na kraju njegove druge sezone (dakle 2020-e godine, kada će imati 21 godinu), iskoristiće Team option za produženje ugovora.
Ako ne, onda kud koji mili moji. Imaš 2 godine da se dokažeš, pa ili jesi ili nisi...

U svakom slučaju, u NBA-u je prilika sve. Nije bilo malo slučajeva gdje bi neki ekstra talenti stagnirali jer im nisu date minute, a neki bi lošiji igrači koji su bili visoko birani na draftu hladno dobijali po 30+ minuta da se štele..

Evo ove godine, Trae Young iz Atlante, visok pik - u život se kladim da bi Musa imao bolji učinak od njega u onakvom timu i sa onolikom minutažom. Ali džaba, lik igra na hype i indijaništinu, neke napucane koledž statistike, a sad je provaljen i odjednom ne može da radi ono što je radio na početku sezone.. Ne kažem da je lik loš igrač, ali čisto se pokazuje koliko znači za igrača imati minutažu i dobiti priliku.

Musa je među 10 najmlađih igrača lige trenutno i ja i dalje mislim da može napraviti ok karijeru, samo mu je potrebno vrijeme prilagodbe i prilika.

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 dec 2018, 13:32

kobe24 je napisao/la:
japa je napisao/la:
chily-rz je napisao/la:Sa devetnes godina iz ebene Bosne dogurati do NBA lige, nema tu ništa posebno,.
Iz vecih vukojebina su dolazili do NBA pa sta sada? uostalom nije prvi koji je to uradio iz Bosne. Sve zavisi od standarda kojima se vodis, ako se vodis da je kriterij uspjeha samo nekako dogurati do NBA ugovora onda jeste Musa je treci najuspjesniji bosanski kosarkas od nezavisnosti, svaka cast. Ali mi pricamo o necemu drugom, o tome da se guralo da ce biti NBA zvijezda i pricalo se o nekom talentu samo na osnovu jednog kadetskog turnira sto je meni bilo smijesno jer nisam vidio neki svemirski kosarkaski skill i talenat koji je potreban da bi se kasnije bilo zvijezda ali eto...i opcenito jer prateci timske sportove znam da su takvi igraci koji su dominirali na tim omladinskim takmicenjima puno cesce ostajali samo talenti sa ispodprosjecnim seniorskim karijerama.
Ok, de nam navedi sve kosarkase iz Evrope koji su s 19 godina postigli to sto je on postigao, izuzimajuci Doncica. Dakle, u obzir dolaze svi mladi momci rodjeni '99. godine.
A sta je postigao? Dosao u NBA sa 19? Ok vec sam rekao svaka cast treci bosnaac tamo to jeste uspjeh kad gledas kroz te standarde, ali hajp je bio mnogo veci priznaces...Spala je prica od buduce nba zvijezde do toga da je uspjeh sto ej biran na draftu sa 19 (masu mladih evropljana prije njega je birano ranijih godina, nista posebno)

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gaston » 11 dec 2018, 13:51

De pocni i na tenisu pisat pa da se objesim.
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la chily-rz » 11 dec 2018, 13:59

Teletović u NBA došao u zrelim igračkim godinama, ne može se porediti sa Musom. Nurkić može al on je primjer koji je uspio u NBA i ako su i njega mnogi otpisali nakon što ga je Denver preselio na klupu da bi par godina kasnije dobio dosta dobar ugovor u Portlandu,.

Ko prati Musu u ovoj NBA G ligi mogao je primjetiti da je iz utakmice u utakmicu sve bolji i da mu šut polako dolazi na svoje, zadnju je šutirao trojke 6 od 9 s tim da je jedna ofulana bila sa zvukom sirene s pola centra..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 11 dec 2018, 14:01

japa je napisao/la: A sta je postigao? Dosao u NBA sa 19? Ok vec sam rekao svaka cast treci bosnaac tamo to jeste uspjeh kad gledas kroz te standarde, ali hajp je bio mnogo veci priznaces...Spala je prica od buduce nba zvijezde do toga da je uspjeh sto ej biran na draftu sa 19 (masu mladih evropljana prije njega je birano ranijih godina, nista posebno)
Sta su drugi u tim godinama postigli? Recimo Velicka kao ponajbolji igrac Litvanije iz generacije koja je igrala finale EB protiv Muse igra na posudbi u estonskoj ligi. Duran i Bitim kao dva najbolja turska kosarkasa iz te generacije jos uvijek gotovo da ne znaju sta znaci igrati seniorsku kosarku. Gonzalez i Martinez takodjer jos nemaju ozbiljnih seniorskih minuta. Prvi je u Baskoniji i ne igra nikad, a drugi je cini mi se u rezervnom timu Barcelone. Nema potrebe da spominjem sta je sa Sikirasem i Camparom... Uglavnom, svi navedeni su sa 16 godina dominirali kao i Dzanan i svakom od njih se predvidjala ozbiljna seniorska karijera. Medjutim, svi oni su debelo zapeli, a jedino se Musa otisnuo u najjacu ligu svijeta.

Hype je bio veci od strane onih koji nemaju veze o kosarci, tj. od ovakvih poput tebe. Svako ko iole prati ovaj sport predvidjao mu je upravo ovo kroz sta on trenutno prolazi.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

japa
Postovi: 7198
Pridružen/a: 17 dec 2017, 20:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la japa » 11 dec 2018, 14:23

kobe24 je napisao/la:
japa je napisao/la: A sta je postigao? Dosao u NBA sa 19? Ok vec sam rekao svaka cast treci bosnaac tamo to jeste uspjeh kad gledas kroz te standarde, ali hajp je bio mnogo veci priznaces...Spala je prica od buduce nba zvijezde do toga da je uspjeh sto ej biran na draftu sa 19 (masu mladih evropljana prije njega je birano ranijih godina, nista posebno)
Sta su drugi u tim godinama postigli? Recimo Velicka kao ponajbolji igrac Litvanije iz generacije koja je igrala finale EB protiv Muse igra na posudbi u estonskoj ligi. Duran i Bitim kao dva najbolja turska kosarkasa iz te generacije jos uvijek gotovo da ne znaju sta znaci igrati seniorsku kosarku. Gonzalez i Martinez takodjer jos nemaju ozbiljnih seniorskih minuta. Prvi je u Baskoniji i ne igra nikad, a drugi je cini mi se u rezervnom timu Barcelone. Nema potrebe da spominjem sta je sa Sikirasem i Camparom... Uglavnom, svi navedeni su sa 16 godina dominirali kao i Dzanan i svakom od njih se predvidjala ozbiljna seniorska karijera. Medjutim, svi oni su debelo zapeli, a jedino se Musa otisnuo u najjacu ligu svijeta.

Hejp je bio veci od strane onih koji nemaju veze o kosarci, tj. od ovakvih poput tebe. Svako ko iole prati ovaj sport predvidjao mu je upravo ovo kroz sta on trenutno prolazi.
Pa losa generacija ocito...

Sta sad hoces reci da sam ja jedan od onih sto su stvarali hajp? Ja mu nisam nista predvidjao, vec sam rekao nisam neki kosarkaski eskpert niti pratim bas sve u detalje ali ono osnovno znam i nikad nisam nista vidio posebno kod Muse. Npr. kad napravim usporedbu sa Nurkicem kad je on otisao tamo, od Juke sam mnogo vise ocekivao nego sad od Muse kad je dosao...

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3099
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 11 dec 2018, 14:36

Pa naravno da si vise ocekivao kad je Nurkic konstitucijom bio i spreman za NBA a vidi sad,poslje tri sezone on jos nije spreman igrati 30 minuta kosarke,jer j.bg takvo tijelo,negdje dobijes negdje izgubis..Ono sto je za Musu bilo očito jeste da ce ga jači defanzivci otjerat sa perimetra i da tu treba da fizicki ostvari strasan napredak da bi bio relevantan u NBA.Ono sto mu ide na ruku jesu dosta slabije obrane danas a i on je kreator,zna sutnuti loptu,to se danas trazi u NBA..eto pogledaj mu saigraca Dinvidija,nije to neka atletska gromada,ali igrac takvih vjestina ti treba da vodi drugu postavu,da mogu i oni zabiti koji poen taad,buduci da se vecinom zvijezde odmaraju u razlicitim intervalima i tad ih se stavlja u drugacije pozicije nego kad igraju samo sa igracima prve petorke.Ono sto je problem za Musu je zapravo koliku ce on sansu dobiti,a ako je dobije,moze to sigurno dobro iskoristiti,pa evo Hezonja se jos slepa u NBA na osnovu par tekmi sto je zabio 3+ trice i 4 zakucavanja,ja sam siguran da je Musa sposoban za isto
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 30 gostiju.