Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 03 feb 2019, 01:24

Jel i sastavu večeras?
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 03 feb 2019, 12:09

nece on ni zaigrat ove godine...odluka da se prijavi na draft i odmah ide se pokazala kao fijasko
ako nista buraz ce mu uzivat sto zivi u New Yorkeu...nije mala stvar

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 03 feb 2019, 12:17

AirRamiz je napisao/la:nece on ni zaigrat ove godine...odluka da se prijavi na draft i odmah ide se pokazala kao fijasko
ako nista buraz ce mu uzivat sto zivi u New Yorkeu...nije mala stvar
Sjecam se na draftu kako smo svi govorili da je bruklin poslije atlante najbolja opcija.U bilo kojoj ekipi koja je birala poslije 14 bi mogao zaraditi bar 6-8 minuta samo u **** bruklinu,grobaru bh kosarkasa ni minut
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 03 feb 2019, 12:23

Ja zaista ne vidim sta on moze ponuditi da bi bio neki faktor u NBA. Ni jedan segment njegove igre nije na nivou potrebnom za NBA. A ima ih dosta po kojima ne bi bio ozbiljan igrac ni u EL.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 03 feb 2019, 12:25

TheChief je napisao/la:Ja zaista ne vidim sta on moze ponuditi da bi bio neki faktor u NBA. Ni jedan segment njegove igre nije na nivou potrebnom za NBA. A ima ih dosta po kojima ne bi bio ozbiljan igrac ni u EL.
Jbg ima dosta takvih koji igraju po nba ligi a ni po cemu se ne izdvajaju od prosjeka.U EL bi u svakoj ekipi imao solidan broj minuta(makar ja tako mislim) ali trenutno je nba prevelik zalogaj
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 03 feb 2019, 12:43

BosniaBoston je napisao/la:
TheChief je napisao/la:Ja zaista ne vidim sta on moze ponuditi da bi bio neki faktor u NBA. Ni jedan segment njegove igre nije na nivou potrebnom za NBA. A ima ih dosta po kojima ne bi bio ozbiljan igrac ni u EL.
Jbg ima dosta takvih koji igraju po nba ligi a ni po cemu se ne izdvajaju od prosjeka.U EL bi u svakoj ekipi imao solidan broj minuta(makar ja tako mislim) ali trenutno je nba prevelik zalogaj
Da, ima ih dosta, ali je vecina tih fizicki na dobrom nivou. Nema u ligi nijedan igrac sa losim fizickim predispozicijama, a da nije u necemu na vrhunskom nivou.
Musa, nazalost, ima takvo tijelo (a ne vjerujem da ce se nesto drasticno promijeniti), pa sve da se cak i popravi ostat ce lohotan i slabasan jer mu je takva genetika tijela. Npr. od Juke ima dosta razvijenih centara, ali je covjek genetska zvijer.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 03 feb 2019, 14:58

neka dogodine ganja trejd...u Bruklinu su mu prilicno zatvorena vrata. Ja sam ga zamisljao kao scorera sa klupe koji bi mogao trpat druge postave, u svojoj drugoj ili trecoj godini...Ali Bruklin vec ima vrhunskog lika za istu ulogu, radi se naravno o Dinwidiju...

Tjelo je takvo kako je...ali ako moze gadjat tricu sa 37+% , ako pokazuje da moze kreirat za druge, spustit loptu i donosit pametne odluke na terenu...imace mjesto u ligi..ali ne u bruklinu

ima daleko gorih likova od njega koji gule ozbiljne minutaze... 25 minuta za cijelu sezonu nadmasuje najcrnje prognoze ...nema ni srece sa ekipom u koju je stigao.gledaj samo kako se otvorilo dzedi osmanu...za musu ne mislim da ce biti bolje u nastavku jer se vraca i lavert
ne znam ni ko bi trejdao za njega kad ne igra i nema skoro nikakvu vrijednost...bas su ga usosili savjetnici

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 03 feb 2019, 20:32

Prije bi dobio šansu u Jusufovom Portlandu nego u Netsima, imaju lošiju rotaciju na pozicijama koje on može igrati, igrača kao što je Layman i još nekih što igraju u Blazersima puna ABA liga.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 03 feb 2019, 20:34

Drape je napisao/la:Prije bi dobio šansu u Jusufovom Portlandu nego u Netsima, imaju lošiju rotaciju na pozicijama koje on može igrati, igrača kao što je Layman i još nekih što igraju u Blazersima puna ABA liga.
Jedina ekipe u kojoj bi dozivio ovakav manjak minuta su celticsi i eventualno GSW
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 04 feb 2019, 19:02

28min- 26p,6sk,6ast,2st
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
DzemoVoliMarmeladu
Postovi: 2675
Pridružen/a: 29 okt 2013, 15:02
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DzemoVoliMarmeladu » 04 feb 2019, 21:22

Solidna analiza. Neka ide korak po korak. Najvaznije je da nabije mase i misica.

https://nothinbutnets.com/2019/02/04/br ... anan-musa/

Avatar
irfo
Interni moderator
Postovi: 15107
Pridružen/a: 09 nov 2008, 14:20
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la irfo » 05 feb 2019, 00:33

Bit ce u sastavu veceras napokon, mada tesko je ocekivati minute posto je vec igrao danas
NEW PRIMITIVES ALL OVER BASCARSIJA

"Želјo je prapočelo svega što se ne predaje, bunt, krik, matica svih individualaca, karavan-saraj na dugom i uzaludnom putovanju ka pravednom."

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 05 feb 2019, 02:18

Veceras za Netse ne igra ukupno 5 igraca: Crabbe, Dinwiddie, Levert, Dudley, Harris. Svaki je, moze se reci, Musina konkurencija i opet nece igrati, ako ne bude BO. :crazy:

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 05 feb 2019, 02:48

Netsi nakon prvog poluvremena iz igre sutiraju oko 20%, ali su jos u igri da dobiju mec (mada su sanse za to manje od 1%). Dobro bi bilo da konacno bar na 4-5 minuta osjeti nba parket, ali s obzirom na to da je prije svega nekoliko sati igrao G ligu, sumnjam da ce do toga doci.

LeVert se uskoro vraca, tako da se svaka nada za minutazom u ovoj sezoni komotno moze ugasiti....
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 05 feb 2019, 03:20

Hajde daj mu sad da odigra cijelu zadnju cetvrtinu! Gube 25 razlike, Creeka je vec uveo, a i on je igrao u razvojnoj.

Edit: Na kraju je i dobio 8 minuta i odigrao sasvim korektno. Trica ga jednostavno nije htjela. Sto se tice pokusaja za dva, imao je jedan zamalo promaseni floater i dva pogodjena suta (cutting layup i floater). Ova druga situacija je zapravo ono u cemu je on najjaci, tj. kad odmah nakon pasa u prvom koraku pretrci svog cuvara i ode do kraja. Odbrana na Connaughtonu je u nekoliko navrata bila odlicna. Prvo ga je nogama dobro ispratio, a kasnije se i tijelom uspio suprotstaviti. Ako uglavnom bude igrao dvojku u nba, onda ce protiv vecine bekova biti znatno visi, ali i dosta sporiji. Ta 'duzina' bi se mogla iskoristiti protiv ovih drugorazrednih SG-ova, ali one najjace nogama nece moci ispratiti. Sve u svemu, ja sam zadovoljan za ovo malo sto se moglo vidjeti.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

chenta27
Postovi: 109
Pridružen/a: 19 mar 2016, 22:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la chenta27 » 05 feb 2019, 04:10

kobe24 je napisao/la:Hajde daj mu sad da odigra cijelu zadnju cetvrtinu! Gube 25 razlike, Creeka je vec uveo, a i on je igrao u razvojnoj.

Edit: Na kraju je i dobio 8 minuta i odigrao sasvim korektno. Trica ga jednostavno nije htjela. Sto se tice pokusaja za dva, imao je jedan zamalo promaseni floater i dva pogodjena suta (cutting layup i floater). Ova druga situacija je zapravo ono u cemu je on najjaci, tj. kad odmah nakon pasa u prvom koraku pretrci svog cuvara i ode do kraja. Odbrana na Connaughtonu je u nekoliko navrata bila odlicna. Prvo ga je nogama dobro ispratio, a kasnije se i tijelom uspio suprotstaviti. Ako uglavnom bude igrao dvojku u nba, onda ce protiv vecine bekova biti znatno visi, ali i dosta sporiji. Ta 'duzina' bi se mogla iskoristiti protiv ovih drugorazrednih SG-ova, ali one najjace nogama nece moci ispratiti. Sve u svemu, ja sam zadovoljan za ovo malo sto se moglo vidjeti.
Nije bilo lose ,samo steta sto nijedna trojka ne udje .

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 05 feb 2019, 08:12

chenta27 je napisao/la:
kobe24 je napisao/la:Hajde daj mu sad da odigra cijelu zadnju cetvrtinu! Gube 25 razlike, Creeka je vec uveo, a i on je igrao u razvojnoj.

Edit: Na kraju je i dobio 8 minuta i odigrao sasvim korektno. Trica ga jednostavno nije htjela. Sto se tice pokusaja za dva, imao je jedan zamalo promaseni floater i dva pogodjena suta (cutting layup i floater). Ova druga situacija je zapravo ono u cemu je on najjaci, tj. kad odmah nakon pasa u prvom koraku pretrci svog cuvara i ode do kraja. Odbrana na Connaughtonu je u nekoliko navrata bila odlicna. Prvo ga je nogama dobro ispratio, a kasnije se i tijelom uspio suprotstaviti. Ako uglavnom bude igrao dvojku u nba, onda ce protiv vecine bekova biti znatno visi, ali i dosta sporiji. Ta 'duzina' bi se mogla iskoristiti protiv ovih drugorazrednih SG-ova, ali one najjace nogama nece moci ispratiti. Sve u svemu, ja sam zadovoljan za ovo malo sto se moglo vidjeti.
Nije bilo lose ,samo steta sto nijedna trojka ne udje .
Solidno,ali mi je nesto zapalo za oko.Lik je odigrao na 2 utakmice danas.Ja pratim nba prilicno dugo ali nisam znao za tu praksu.Mislio sam da se moze zaigrati ili gleague ili nba
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 05 feb 2019, 11:15

ovo je sto je igrao nba utakmicu nakon g-league mi nekako izgleda kao da stvarno imaju nekakav plan da ga polako uvode u rotaciju. Tipa - ok, do all star breaka furaj g league, a onda ćemo pokušati da te integrišemo (poremetila ih je njegova povreda vjerovatno).
Ne može me niko ubijediti da je Kurucs (btw - zadnjih 5 utakmica 11/50 iz igre! :o) toliko napredniji igrač od Muse, jednostavno su mu se poklopile ponude konkurencije te mu je data šansa.

Piše u ovoj analizi koja je gore postavljena da nijedan ovogodišnji rookie prve runde (osim ona dva povrijeđena) nije zasad dobio manje minuta od Muse. Ja nekako očekujem da će se to promijeniti do kraja godine, a može lako biti da će Netsi biti aktivni na ovom trade deadline-u, jer imaju višak ok/prosječnih/solidnih igrača na sličnim pozicijama.

A i da se ne promijeni - ništa, raditi na sebi, razvaliti summer league, i idemo dalje, pokušati se u drugoj sezoni nametnuti.

Nevjerovatno je koliki fatalizam i pesimizam vlada nakon 4 mjeseca sezone - polako, nije ni prvi ni zadnji koji nije odmah zasjao. Tek treba momak da napuni 20 godina (mnogi Ameri su i dalje na koledžu u tim godinama), ja duboko vjerujem da pripada u NBA, a sad koji nivo može dostići stoji negdje u zvijezdama:)
Zadnja izmjena: AlphonseKauders, dana/u 05 feb 2019, 11:56, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
BosniaBoston
Postovi: 15717
Pridružen/a: 29 nov 2018, 22:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosniaBoston » 05 feb 2019, 11:43

Epidaurus je napisao/la:Meni od svih nasih igraca najvise vuce na Tonija Kukoca i Dejana Bodirogu. Momak ima apsolutno tu njihovu kreaciju i tu njihovu lucidnost. Ovakav pregled igre kod jedno 16-ogodisnjaka se ne vidja cesto ...
I on se meni smije kad ga usporedim sa doticnima :kafa:
1STappen/Beantown/King of clay/Li8nel/Barça

"Željo je religija i život. Nije to samo fudbal, već stil življenja i ponašanja. Za mene je to sjesti na most na Malti i popričati o svemu, pa otići na piće.“ - Ivica Osim

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 06 feb 2019, 16:40

The @BrooklynNets have assigned Mitch Creek, Caris LeVert and Dzanan Musa to the Long Island Nets
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 19 gostiju.