Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26256
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 20 feb 2018, 15:08

- Igramo s Belgijom nakon čega idemo u Rusiju. No, prva nam je utakmica u Skenderiji puno bitnija. Ako dobijemo Belgiju mislim da sto posto prolazimo u drugi krug. Trenutno imamo omjer 1-1, dok oni imaju 0-2 i ako ih dobijemo na domaćem terenu u Rusiju idemo turistički - zaključio je Musa.

Bolje je za njega da Dule ovo ne pročita :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4688
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 20 feb 2018, 15:46

Rođeni je Bihaćanin. Really? :oops:

LloriS
Postovi: 4348
Pridružen/a: 18 sep 2012, 00:41
Lokacija: Rijeka Una
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la LloriS » 20 feb 2018, 17:32

Kajzer10 je napisao/la:Rođeni je Bihaćanin. Really? :oops:
Toliko je gresaka u tekstu da je sramota da se autor ovog teksta naziva uopste novinar. Da nisam do kraja procitao pomislio bih da je Musa izvalio glupost da je Bihac udaljen od Zagreba sat i 15 minuta, ali kad vidim ovoliko gresaka onda znam da je ovaj kvazinovinar pogrijesio i to :damn: :damn:
Nek' se zna, da crveno-bijel naš je grad!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 20 feb 2018, 20:31

sto vise gledam njegove snimke, sve vise u njegovoj igri vidim Damea Lillarda (koliko je to moguce), cak nosa i njegove patike i sve mi to nekako ukazuje da se ugleda na njega... npr obojica vole i imaju "range", sutiraju trojke iz blokova i driblinga, ima step back kao Dame

zanimljivo je da POR treba SF, a moze i CJ-a zamjenit kao SG kada ovaj ode na odmor, tako da je lako moguce da ce biti draftovan upravo od POR, ako do tada ne bude draftovan, a Neil Olshey je draftovao/trejdovao par bijelih igraca (nije da to treba nesto znacit, al u svakom slucaju zanimljivo opazanje) kao sto su Meyers Leonard, Jake Layman, Zach Collins, Patt C, Mason Plumlee, Nurkic...

LAC imaju dva picka prve runde i moguce je da ce ga oni draftovat, uglavnom, on ce sigurno biti biran negdje izmedju 11-18 pozicije, tako da sada ne znam gdje ce ciji pick biti, no ekipe koje budu imale pick na tim mjestima ce i biti opcije

Jonathan Givony je danas izbacio svoj mock draft i po njemu ce Dzanana draftovat upravo POR kao 16 pick... naravno, to je njegovo misljenje DANAS, kada izbaci sljedeci mock draft to moze i vjerovatno hoce biti drugacije...

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la VanBasten » 20 feb 2018, 20:35

Dakle, koloniziramo Portland i okolicu. Oregon ce biti Kantom 11

Nadimak za nas duo
beauty and the beast - moglo bi se Zach Lowea premuntatiu da to baci u eter :mrgreen:
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 20 feb 2018, 20:45

ma POR treba upgrade na SF poziciji, a to nikako ne mozemo napravit bez da trejdujemo CJ-a, a receno je da POR i ne pomislja na tako nesto, uostalom, niti u fransizi, niti Dame, smatraju da je backcourt problem, uz to su njih dvojica i prijatelji... tako da je jedino logicno da se draftuje prospect na toj poziciji, a Dzanan se uklopa u to

eh sada, pitam se kako bi Juka i Dzanan funckionisali, misljenja sam da bi se izmedju njih stvorilo rivalstvo (ako Juka zaigra za repku), jer su to dvije alphe, dva lidera i jbg, bojim se da bi ego proradio, kod jednog ako ne i kod obojice

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la VanBasten » 20 feb 2018, 20:53

Ja se licno ne bojim toga. Sto se tice prve dvojice ne vjerujem da su ti odnosi izmedju Lillarda i CJ tako bajkoviti. CJ ce htjeti 'svoj tim' veoma brzo. Koliko on jos ima na ugovoru?
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31049
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 20 feb 2018, 21:05

ma jesu, vjeruj mi, u svlacionici POR vlada familijarna atmosfera, Dame je strasan lider, pa Juka kada je tek trejdovan u POR, Dame mu je objasnio da se ne kurci i da takve stvari ne prolaze tamo (jer je dosao s losom reputacijom), a onda ga je uzeo pod svoje krilo

pricao je skoro i Ed Davis o atmosferi u svlacionici, Dame uziva ogromno postovanje saigraca kao lider, a i sam Terry Stotts uziva ogromno postovanje i povjerenje Damea, sto cini tu svlacionicu kompaktnom i funkcionalnom

CJ je pod ugovorom do 20/21, a nece on sigurno zatrazit trade, on je tamo cijenjen i postovan, uzima veliki broj suteva, pa iako je Dame lider, on se ne ponasa kao neko ko je #1 u ekipi, ako me kontas, ne uzdize se iznad drugih i ne daje do znanja CJ-u da je #2

Dame je jedan od omiljenih igraca onih koji prate NBA, sto zbog svoje igre, sto zbog personalitija, takoreci on je: "really likeable" :kafa:

Avatar
VanBasten
Moderator
Postovi: 6792
Pridružen/a: 27 nov 2008, 13:00
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la VanBasten » 20 feb 2018, 21:16

Ma znam ja to za Lillarda, pa i ja ga gotivim haman od rookie sezone.... vidi se d asu dobra klapa, pa i onda kad je Juka sstao u odbranu Myersa takodjer govori tomu u prilog. nego, ne znam.. godine prolaze, ljudi se mjenjaju. Westbrook - Durant posjednji primjer. helem, palamudiumo svakako. Na koncu, mozda se ne budu pitali ni jedan ni drugi ako front office odluci da treba drugacije ili sam vlasnik.
glupost za hrabre je sebičan lijek

Dis tajm nekst jer, vil'bi čempions of Jurop

Avatar
theKuPuS
Postovi: 1134
Pridružen/a: 23 avg 2009, 20:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la theKuPuS » 21 feb 2018, 12:08

Pregledam ove mock draftove, na svim se krece izmedju 14. i 17. mjesta, sto je ogromna stvar. Drugi stranac, iza Doncica. Male su sanse da do kraja sezone napreduje do bolje pozicije, je li tako?

Iako je i ovo vrh

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chstal » 21 feb 2018, 12:11

theKuPuS je napisao/la:Pregledam ove mock draftove, na svim se krece izmedju 14. i 17. mjesta, sto je ogromna stvar. Drugi stranac, iza Doncica. Male su sanse da do kraja sezone napreduje do bolje pozicije, je li tako?

Iako je i ovo vrh
moze pasti jos na listi jer sada pocinje martovsko ludilo u ncaa, uvijek neki igraci isplivaju

Avatar
hz1987
Postovi: 2087
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 21 feb 2018, 12:19

Chstal je napisao/la:
theKuPuS je napisao/la:Pregledam ove mock draftove, na svim se krece izmedju 14. i 17. mjesta, sto je ogromna stvar. Drugi stranac, iza Doncica. Male su sanse da do kraja sezone napreduje do bolje pozicije, je li tako?

Iako je i ovo vrh
moze pasti jos na listi jer sada pocinje martovsko ludilo u ncaa, uvijek neki igraci isplivaju
sve ovisi o ove 2 utakmice protiv belgije i rusije. ako se u te 2 tekme pokaze kao dominantan lider (jednu ce sigurno dobro odigrati) - onda ce se zakucati od 15 do 20 pozicije, neovisno o zavrsnici ncaa. s druge strane, onaj ko je bacio pick na njega, samo ce ga cekati, pa makar i zadnji prvog kruga bio.

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chstal » 21 feb 2018, 14:30

Ma nema sumnje da ce biti izabran do 25 picka. Moze biti 14 a moze biti 21, sve zavisi od ekipe do ekipe i da li im treba.

Avatar
sekula
Postovi: 581
Pridružen/a: 09 nov 2009, 12:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sekula » 23 feb 2018, 22:14

On se treba odluciti hoce li biti vodja navijaca ili kosarkas......sa ovakvom (ne)defanzivom on ne moze u NBA.....katastrofalan je u odbrani,nepazljiv,nezainteresovan.....
Moj glas je mek, al' je zato toljaga tvrda.....

Avatar
solinas
Postovi: 10097
Pridružen/a: 24 jan 2015, 23:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la solinas » 23 feb 2018, 22:25

sekula je napisao/la:On se treba odluciti hoce li biti vodja navijaca ili kosarkas......sa ovakvom (ne)defanzivom on ne moze u NBA.....katastrofalan je u odbrani,nepazljiv,nezainteresovan.....
Nije bas takav u klubu....Previse sebi dopusta u Repki ali pusti dijete je on jos po godinama,pogotov u glavi :mrgreen:
Sjeti se okrsaja sa Mirzom :rol:
"Modra boja,na bijelome platnu,
Sest ljiljana vezenih u zlatu,
To je zastava ,nasa Bosanska".

"Velikim Bogom se kunemo, da robovi biti necemo".
Prvi predsjednik predsjednistva R BIH Alija Izetbegovic.

Avatar
HPCompaq
Postovi: 2477
Pridružen/a: 14 dec 2017, 17:28
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la HPCompaq » 23 feb 2018, 22:46

Dobar je Džanan zna s loptom,preokrene utakmicu,ima kvalitet.Ali u nekim momentima se čini kao ona krava koja da 10 litara mlijeka, i onda to sve s nogom prospe...Malo veći stepen ozbiljnosti treba..Ali kako god trenutno nemamo boljeg.
Forza Freedom
SISTEM TE LAŽE ! !
Ne moš spavat,sutra utakmica,šta ćes ako izvučes bod dobro je.A oni dobra momčad,nije to da ti mozes doći u Tuzlu olako. Hatunić,Šećerbegović.Ma odlična momčad,Sloboda Tuzla."-Ivica Šurjak.


Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 01 mar 2018, 18:20

Niko ne spominje da je protiv Rusije imao par uspješnih ulaza u desno, a baš to se potencira svaki put kad ne odigra dobro, "skautirali ga i zatvorili mu lijevu stranu"


Bassha
Postovi: 8745
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 01 mar 2018, 19:01


Jedino sto ce Cedevita osvojiti je HR prvenstvo
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 01 mar 2018, 23:59

Drape je napisao/la:Niko ne spominje da je protiv Rusije imao par uspješnih ulaza u desno, a baš to se potencira svaki put kad ne odigra dobro, "skautirali ga i zatvorili mu lijevu stranu"
I ja sam to primijetio. Onaj ukrsteni dvokorak je posebno dobro izvodio (mislim 3x u obje tekme). Ako uspije usavrsiti desni ulaz i dovesti ga na nivo na kojem izvodi lijevi, on ce biti nezaustavljiv. Sut s distance je vec sad vrlo dobar, a i to ce s godinama biti sve bolje. Meni je i njegova odbrana u ovom dvomecu bila jako dobra, pogotovo protiv Rusa. Mnogo bolje cita kretnje protivnika, pravovremeno se postavlja i to je sad na jednom prihvatljivom nivou. Konstitucija je naravno jako bitna kod odbrane, ali i to ce aBd vremenom doci na svoje. Normalno, ne treba nas cuditi kad kroz 5, 15 ili 30 dana u Cedeviti odigra katastrofalno, pa cemo mu ponovo nalaziti mane u igri. Fazon je da ga Zdovc ne koristi kako bi trebao/morao, ne izvlaci maksimum iz njega, a sve zato sto mu ne dopusta da bude lider ekipe. On je daleko najkvalitetniji kosarkas Zagrepcana i morao bi imati ovlasti kao u nacionalnom timu.

Btw, jesi ranije pisao na ovom forumu?
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: 19vendetta87, Felixians4 i 22 gosta.