Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
QUARTERBACK
Postovi: 13486
Pridružen/a: 04 nov 2013, 19:44
Lokacija: Behind the offensive line
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la QUARTERBACK » 18 nov 2018, 00:27

S Clippersima veceras, ako bude ko i do sad, presjedice na klupi.
PROCI CE SVE,ALI DUSA,OBRAZ I ONO STO JE DOBRO OSTAJE ZAUVEK!!!

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 19 nov 2018, 09:14

Hebote, gledam ovog Ntilkinu iz NY, otkad je došao u NBA to hype do neba, daju mu tone minuta i slobode, a meda lik ne može. Lafo defanzivna sila, jes, ali svaku desetu utakmicu.
Ali to ti je kad si lottery pik, moraju opravdati nekako tvoje dovođenje.
A ti Musa zakucavaj u razvojnoj ligi.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 20 nov 2018, 14:16

AlphonseKauders je napisao/la:Hebote, gledam ovog Ntilkinu iz NY, otkad je došao u NBA to hype do neba, daju mu tone minuta i slobode, a meda lik ne može. Lafo defanzivna sila, jes, ali svaku desetu utakmicu.
Ali to ti je kad si lottery pik, moraju opravdati nekako tvoje dovođenje.
A ti Musa zakucavaj u razvojnoj ligi.
Gluposti....Frank je fizifcki i defanzivno svjetlosnu godinu ispred muse. Nije ni ofanzivno los al nije njegovo da igra napad pored THJ.

Vidjeces kad malo knicksi stanu na noge. Tesko je bit def sila u raspad ekipi.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
belaa7
Postovi: 22
Pridružen/a: 04 nov 2018, 13:08
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la belaa7 » 21 nov 2018, 12:16



Sinoc 21 poen..

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 21 nov 2018, 15:07

invincible1921 je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la:Hebote, gledam ovog Ntilkinu iz NY, otkad je došao u NBA to hype do neba, daju mu tone minuta i slobode, a meda lik ne može. Lafo defanzivna sila, jes, ali svaku desetu utakmicu.
Ali to ti je kad si lottery pik, moraju opravdati nekako tvoje dovođenje.
A ti Musa zakucavaj u razvojnoj ligi.
Gluposti....Frank je fizifcki i defanzivno svjetlosnu godinu ispred muse. Nije ni ofanzivno los al nije njegovo da igra napad pored THJ.

Vidjeces kad malo knicksi stanu na noge. Tesko je bit def sila u raspad ekipi.
To ne možemo nikako porediti jer Musa još nije ni zaigrao pošteno u Netsima, ali Frank u svojoj drugoj godini NBA u 25 min po utakmici ne može da prebaci 7 poena, niti da šuta preko 35% iz igre, a defanzivno ne dominira toliko da bi čovjek ono rekao "WOW" (ok 1 ukradena lopta u prosjeku, ništa spektakularno), a imao je sve slobode svijeta, i igrao je na svim bekovskim pozicijama (pa i nisko krilo). I nedavno je bio tekst kako mu se spočitava nedostatak kreativnosti i da apsolutno ima tanku ofanzivnu igru.

Ne znam, ovo je više bila opaska da se pojedinim pikovima koji uopšte ne pokazuju toliko na terenu daje nenormalno prostora za napredak. Musa bi vjerovatno visio u odbrani u prvoj sezoni, ali ubij me ako ne bi u sa 25 min u prosjeku imao barem 12 pt/4reb/3ass, uz možda jednu tricu po u utakmici.
Nemoj me pogrešno razumjeti, ja vjerujem u procjenu trenera, ali da je lik top 15 pik, bio bi veći pritisak na trenera da ga forsira.

Locust
Postovi: 1190
Pridružen/a: 04 avg 2015, 11:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Locust » 21 nov 2018, 15:31

Frank i Murray iz SASa imaju trenutno jedini među mladim bekovima potencijal za all defense team, i to koliko neko ima ukradenih ili banana nema baš veze sa tim kako igra odbranu. Odbrana mu je ne "WOW", nego "WOOOOOOOOW", uzimajući u obzir da mladi bekovi obično najveći problem imaju u odbrani prvih par godina. U napadu mu je maksimalni domet da navježba tricu i stoji u ćošku (pitanje je da li je i za to sposoban), ali takvi igrači će uvijek imati mjesta u dobrim NBA ekipama.

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 21 nov 2018, 16:01

nije ni bruce bowen imao nikad vise od 8,2 poena u sezoni a igrao je preko 30 minuta,osv. lopti u karijeri ispod 1 po utakmici,pa je ipak bio 8 puta u najboljim def. petorkama lige,osv. lopte i blokade nisu najbitniji parametri kada se gleda necija defanzivna igra

Avatar
invincible1921
Postovi: 10131
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 21 nov 2018, 17:14

AlphonseKauders je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:
AlphonseKauders je napisao/la:Hebote, gledam ovog Ntilkinu iz NY, otkad je došao u NBA to hype do neba, daju mu tone minuta i slobode, a meda lik ne može. Lafo defanzivna sila, jes, ali svaku desetu utakmicu.
Ali to ti je kad si lottery pik, moraju opravdati nekako tvoje dovođenje.
A ti Musa zakucavaj u razvojnoj ligi.
Gluposti....Frank je fizifcki i defanzivno svjetlosnu godinu ispred muse. Nije ni ofanzivno los al nije njegovo da igra napad pored THJ.

Vidjeces kad malo knicksi stanu na noge. Tesko je bit def sila u raspad ekipi.
To ne možemo nikako porediti jer Musa još nije ni zaigrao pošteno u Netsima, ali Frank u svojoj drugoj godini NBA u 25 min po utakmici ne može da prebaci 7 poena, niti da šuta preko 35% iz igre, a defanzivno ne dominira toliko da bi čovjek ono rekao "WOW" (ok 1 ukradena lopta u prosjeku, ništa spektakularno), a imao je sve slobode svijeta, i igrao je na svim bekovskim pozicijama (pa i nisko krilo). I nedavno je bio tekst kako mu se spočitava nedostatak kreativnosti i da apsolutno ima tanku ofanzivnu igru.

Ne znam, ovo je više bila opaska da se pojedinim pikovima koji uopšte ne pokazuju toliko na terenu daje nenormalno prostora za napredak. Musa bi vjerovatno visio u odbrani u prvoj sezoni, ali ubij me ako ne bi u sa 25 min u prosjeku imao barem 12 pt/4reb/3ass, uz možda jednu tricu po u utakmici.
Nemoj me pogrešno razumjeti, ja vjerujem u procjenu trenera, ali da je lik top 15 pik, bio bi veći pritisak na trenera da ga forsira.
Njje bez razloga bio top15. Sjeti se onog EB pred draft ...covjek je razbio sve. Ako se ne varam i nasu rep.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 21 nov 2018, 17:31

invincible1921 je napisao/la: Njje bez razloga bio top15. Sjeti se onog EB pred draft ...covjek je razbio sve. Ako se ne varam i nasu rep.
Sta je razbio, Boga ti? 15-ak poena u prosjeku, uz 10 suteva po utakmici. Koliko je top 15 pikova koji su se izgubili i nista od njih nije bilo. Ne vidim zbog cega se ovaj toliko uzdize kad nema nikakvog opravdanja za to, cak naprotiv.

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la paulus » 21 nov 2018, 17:43

Gradja i sut i odbrana , mora popravit procenat suta i promjenuti stil suta , ako bude radio na tome moze bit dobar uz srecu da ima trenera koji ce mu dati sansu. Nekom treneru bi se svidjela Musina Hrabrost i floater Atkinsonu nije . Ne moze ga niko osudjivat jer fakat nije ni dobio sansu. Fol je u tome da ti mora trener dat sansu , recimo onaj Collins iz Portlanda je dobio odma minuta od Stottsa cak i kad je kriminalno poceo kao Rookie , al sad se vraca treneru drugu sezonu je poceo sjajno. Drago mi je da je Doncic pokazao Amerima da Evropka kosarka posebno ova Uleb organizacija je kvalitetna kosa , i tu se isto vidi razlika gdje je Musa po meni u Cedeviti mnogo manje napredovao posebno pod onim Zdovcom nego sto bi u nekom Evroligasu
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Zagor121
Postovi: 273
Pridružen/a: 19 jun 2018, 23:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Zagor121 » 21 nov 2018, 18:35

paulus je napisao/la:Gradja i sut i odbrana , mora popravit procenat suta i promjenuti stil suta , ako bude radio na tome moze bit dobar uz srecu da ima trenera koji ce mu dati sansu. Nekom treneru bi se svidjela Musina Hrabrost i floater Atkinsonu nije . Ne moze ga niko osudjivat jer fakat nije ni dobio sansu. Fol je u tome da ti mora trener dat sansu , recimo onaj Collins iz Portlanda je dobio odma minuta od Stottsa cak i kad je kriminalno poceo kao Rookie , al sad se vraca treneru drugu sezonu je poceo sjajno. Drago mi je da je Doncic pokazao Amerima da Evropka kosarka posebno ova Uleb organizacija je kvalitetna kosa , i tu se isto vidi razlika gdje je Musa po meni u Cedeviti mnogo manje napredovao posebno pod onim Zdovcom nego sto bi u nekom Evroligasu
Upravo to,uludo potroseno vrijeme u cedeviti pod Zdovcom,skoro pa nikakav napredak,to sada treba nadoknaditi,zato i Doncic pravi ovakvu razliku sad u kvaliteti
Dan tmuran ja mahmuran

Avatar
AlphonseKauders
Postovi: 1003
Pridružen/a: 21 jul 2015, 15:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AlphonseKauders » 21 nov 2018, 21:05

Ma opet, ne treba.ga porediti s.Lukom.u ovom.trenutku jer momak pokazuje da je i na svjetskom.nivou trenutno br 1.igrac svoje generacije i Evropa ovakve talente izbaci jednom u 10-15 godina.

Musa treba biti strpljiv i iskoristiti svoju sansu kad mu se pruzi.(a hoce), ima dvije sezone da pokaze zasto je draftan...

Avatar
0oo0
Postovi: 1168
Pridružen/a: 03 sep 2011, 23:25
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 0oo0 » 23 nov 2018, 11:35

Veceras u 18:00 --> Timberwolves @ Nets...je li vracen u tim za ovu utakmicu?
🔵⚪

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 24 nov 2018, 00:45

U 2h bi trebao igrati za Long Island Netse
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la paulus » 24 nov 2018, 11:25

7-for-19 za 2 poena
2 -for- 6 za 3 poena
Ne znam sto ne uvrstite to u izvjestaj jer to je jako losa realizacija suta i ja ponavljam da mi njegov stil suta izgleda jako sumnjivo
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

edin139
Postovi: 1075
Pridružen/a: 27 feb 2017, 18:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la edin139 » 24 nov 2018, 12:10

paulus je napisao/la:7-for-19 za 2 poena
2 -for- 6 za 3 poena
Ne znam sto ne uvrstite to u izvjestaj jer to je jako losa realizacija suta i ja ponavljam da mi njegov stil suta izgleda jako sumnjivo
Daj Bože da mu se cedevita debelo ne odrazi na karijeru, da je birao u tom trenutku ekipu bolju za razvoj mladih igrača na uštrb šake dolara bio bi prije drafta 50% bolji igrač, dratfan u top 15 i imao u ovom trenutku bar 10 mpg, ovako po mom mišljenju veće su šanse da ga za dvije godine gledamo u Europi nego da ostvari pristojnu NBA karijeru.

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 24 nov 2018, 13:03

paulus je napisao/la:7-for-19 za 2 poena
2 -for- 6 za 3 poena
Ne znam sto ne uvrstite to u izvjestaj jer to je jako losa realizacija suta i ja ponavljam da mi njegov stil suta izgleda jako sumnjivo
7 od 19 shutirao...

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la paulus » 24 nov 2018, 13:23

lumani je napisao/la:
paulus je napisao/la:7-for-19 za 2 poena
2 -for- 6 za 3 poena
Ne znam sto ne uvrstite to u izvjestaj jer to je jako losa realizacija suta i ja ponavljam da mi njegov stil suta izgleda jako sumnjivo
7 od 19 shutirao...
to sam i napisao
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!


lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 24 nov 2018, 13:38

mirzatele je napisao/la:nisi

;).

@Paulus

Sve zajedno je 7 od 19.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 17 gostiju.