Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 19 jun 2018, 10:37

Čemu površnost?
Na osnovu čega se temelji da je Musa loš u odbrani?
Musa itekako zna igrati odbranu i nije po tom pitanju antitalent (ima odličan njuh za presjeći pas, ukrasti loptu), već jednostavno njegova trenutna konstitucija i fizička sprema nisu na nivou da može u oba smjera jednako davati ili manji disbalans ostvarivati kroz napad-odbrana. Povećanje mišićne mase i podizanjem fizičke spreme do NBA nivoa, on više neće defanzivno kaskati. Trenutno kaska, jer ima snage samo u jednom pravcu da igra.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 jun 2018, 10:59

gazijabih je napisao/la:Čemu površnost?
Na osnovu čega se temelji da je Musa loš u odbrani?
Musa itekako zna igrati odbranu i nije po tom pitanju antitalent (ima odličan njuh za presjeći pas, ukrasti loptu), već jednostavno njegova trenutna konstitucija i fizička sprema nisu na nivou da može u oba smjera jednako davati ili manji disbalans ostvarivati kroz napad-odbrana. Povećanje mišićne mase i podizanjem fizičke spreme do NBA nivoa, on više neće defanzivno kaskati. Trenutno kaska, jer ima snage samo u jednom pravcu da igra.
Pa dobro buraz, ako ćemo realno to presjecanje pasa to nije odbrana na kojoj oni zasnivaju mišljenje. Ukradene lopte su nešto sasvim drugo, i imaš ih maksimalno dvije u prosjeku. Čak i rimska odbrana za njega neće biti problem, ali njegov najveći problem na koji se odnosi tekst je taj što nema trenutno snage da brani igrača u igri 1 na 1 i uvijek će mu trebati pomoć. Svako protiv njega će imati missmatch i lagano će ga puniti jo stigne. I sam kažeš da trenutno nema fizikalije za takvo nešto. Ali on sa 15kg više može postati sigurno prosječan defanzivac, a u napadu može čuda činiti ako bude radio i imao povjerenje trenera.

Espn objavio detaljnu listu mock drafta svih timova i oni su nekako najbliži realnosti. I kod njih je Musa na 18. Mjestu i biraju ga Spursi. E sad mi ništa ne znamo o njegovom workoutu sa spursima, pa šta god to značilo. U svakom slučaju kako trenutno stanje stoji i po potrebi ekipa, najizgledniji su mu Spurs, Jazz i po mom mišljenju Blazersi, njima opako treba dobar SF, a mislim da će Musa u nba igrati 2/3.

Spominje se i Brooklyn koji ga najviše želi i sixersi koji imaju 12. Mjesto prazno.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 19 jun 2018, 12:01

ne znaci nista, jer se o njihovim workout-ima i ne zna nista, ne samo kad je dzanan u pitanju, vec generalno

to je vec od ekipe do ekipe, neki puste samo izjave, neki izjave i malo workout-a, a neki nista od toga

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kawhi » 19 jun 2018, 12:04

Tracy3McGrady je napisao/la:
gazijabih je napisao/la:Čemu površnost?
Na osnovu čega se temelji da je Musa loš u odbrani?
Musa itekako zna igrati odbranu i nije po tom pitanju antitalent (ima odličan njuh za presjeći pas, ukrasti loptu), već jednostavno njegova trenutna konstitucija i fizička sprema nisu na nivou da može u oba smjera jednako davati ili manji disbalans ostvarivati kroz napad-odbrana. Povećanje mišićne mase i podizanjem fizičke spreme do NBA nivoa, on više neće defanzivno kaskati. Trenutno kaska, jer ima snage samo u jednom pravcu da igra.
Pa dobro buraz, ako ćemo realno to presjecanje pasa to nije odbrana na kojoj oni zasnivaju mišljenje. Ukradene lopte su nešto sasvim drugo, i imaš ih maksimalno dvije u prosjeku. Čak i rimska odbrana za njega neće biti problem, ali njegov najveći problem na koji se odnosi tekst je taj što nema trenutno snage da brani igrača u igri 1 na 1 i uvijek će mu trebati pomoć. Svako protiv njega će imati missmatch i lagano će ga puniti jo stigne. I sam kažeš da trenutno nema fizikalije za takvo nešto. Ali on sa 15kg više može postati sigurno prosječan defanzivac, a u napadu može čuda činiti ako bude radio i imao povjerenje trenera.

Espn objavio detaljnu listu mock drafta svih timova i oni su nekako najbliži realnosti. I kod njih je Musa na 18. Mjestu i biraju ga Spursi. E sad mi ništa ne znamo o njegovom workoutu sa spursima, pa šta god to značilo. U svakom slučaju kako trenutno stanje stoji i po potrebi ekipa, najizgledniji su mu Spurs, Jazz i po mom mišljenju Blazersi, njima opako treba dobar SF, a mislim da će Musa u nba igrati 2/3.

Spominje se i Brooklyn koji ga najviše želi i sixersi koji imaju 12. Mjesto prazno.
Gdje ga ti vidis u Spursima? Ja za njega ne vidim nikakvu ulogu kod nas.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 jun 2018, 12:36

Kawhi je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:
gazijabih je napisao/la:Čemu površnost?
Na osnovu čega se temelji da je Musa loš u odbrani?
Musa itekako zna igrati odbranu i nije po tom pitanju antitalent (ima odličan njuh za presjeći pas, ukrasti loptu), već jednostavno njegova trenutna konstitucija i fizička sprema nisu na nivou da može u oba smjera jednako davati ili manji disbalans ostvarivati kroz napad-odbrana. Povećanje mišićne mase i podizanjem fizičke spreme do NBA nivoa, on više neće defanzivno kaskati. Trenutno kaska, jer ima snage samo u jednom pravcu da igra.
Pa dobro buraz, ako ćemo realno to presjecanje pasa to nije odbrana na kojoj oni zasnivaju mišljenje. Ukradene lopte su nešto sasvim drugo, i imaš ih maksimalno dvije u prosjeku. Čak i rimska odbrana za njega neće biti problem, ali njegov najveći problem na koji se odnosi tekst je taj što nema trenutno snage da brani igrača u igri 1 na 1 i uvijek će mu trebati pomoć. Svako protiv njega će imati missmatch i lagano će ga puniti jo stigne. I sam kažeš da trenutno nema fizikalije za takvo nešto. Ali on sa 15kg više može postati sigurno prosječan defanzivac, a u napadu može čuda činiti ako bude radio i imao povjerenje trenera.

Espn objavio detaljnu listu mock drafta svih timova i oni su nekako najbliži realnosti. I kod njih je Musa na 18. Mjestu i biraju ga Spursi. E sad mi ništa ne znamo o njegovom workoutu sa spursima, pa šta god to značilo. U svakom slučaju kako trenutno stanje stoji i po potrebi ekipa, najizgledniji su mu Spurs, Jazz i po mom mišljenju Blazersi, njima opako treba dobar SF, a mislim da će Musa u nba igrati 2/3.

Spominje se i Brooklyn koji ga najviše želi i sixersi koji imaju 12. Mjesto prazno.
Gdje ga ti vidis u Spursima? Ja za njega ne vidim nikakvu ulogu kod nas.
Prije svega mislim da su Spursi najbolji za njega. A on je igrač koji uz pomoć vasih ljudi iz franšize moze napredovati i da kroz 2-3 godine bude u najmanju ruku starter. Musa je igrač koji uz pravilan rad sa njim, moze biti igrač koji ce zabijati 20+ kroz par godina
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 19 jun 2018, 13:25

mogo si vala reci i 25+.....malo realnosti nije na odmet
zabija i Fournier skoro 20 pa opet nema neku percepciju u javosti....Musa treba da se nametne drugim stvarima, kreacijom za druge i inteligentnim rijesenjima, versatilnoscu i pobjednickim duhom...da bude efikasan u sutu (oko 45%) i da mu se trica za koju godinu ustabili na oko 40%...

ima puno njih koji isporucuju poena a nisu cijenjeni jer igraju glupu kosarku i ne doprinose pobejdama...najbolji primjer je wiggins
ne zelim vise do cetvrtka uci ni na jedan mock draft...ljudi nabadaju smao da se nesto pise svaki dan....aBd u cetvrtak se prati na sport klubu

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kawhi » 19 jun 2018, 15:22

Tracy3McGrady je napisao/la: Prije svega mislim da su Spursi najbolji za njega. A on je igrač koji uz pomoć vasih ljudi iz franšize moze napredovati i da kroz 2-3 godine bude u najmanju ruku starter. Musa je igrač koji uz pravilan rad sa njim, moze biti igrač koji ce zabijati 20+ kroz par godina
Ne znam koliko su trenutno Spursi najbolji za njega. I ne bih volio da ga vidim ko startera kod nas. To bi značilo da smo lutrijska ekipa. On može zabijati 20 u lutrijskim ekipama. U NBA će morati manje biti skorer a više nešto drugo.
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 jun 2018, 15:50

Kawhi je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la: Prije svega mislim da su Spursi najbolji za njega. A on je igrač koji uz pomoć vasih ljudi iz franšize moze napredovati i da kroz 2-3 godine bude u najmanju ruku starter. Musa je igrač koji uz pravilan rad sa njim, moze biti igrač koji ce zabijati 20+ kroz par godina
Ne znam koliko su trenutno Spursi najbolji za njega. I ne bih volio da ga vidim ko startera kod nas. To bi značilo da smo lutrijska ekipa. On može zabijati 20 u lutrijskim ekipama. U NBA će morati manje biti skorer a više nešto drugo.
Očigledno nemamo ista očekivanja što se Muse tiče. Hajd što ga ameri ne cijene jer ga ne poznaju, ali mi nije jasno kako naši ljudi koji znaju šta je u stanju napraviti, misle da on ne može biti scorer. Ne kažem ja da je to sigurno, ali sa svojim predispozicijama, talentom i radnom etikom on može sigurno biti važna karika u nba. Ali polako vidjet ćemo.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
TupacShakur
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 jul 2015, 22:48
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TupacShakur » 19 jun 2018, 18:07

Igra li Džanan u Tuzli protiv Francuske, zna li se?

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 jun 2018, 21:08

TupacShakur je napisao/la:Igra li Džanan u Tuzli protiv Francuske, zna li se?
Igra
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12911
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerkolfc » 19 jun 2018, 21:16

Volio bih da ide u Portland jer je Juka tamo ali sumnjam da ce ga Utah propustiti.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 19 jun 2018, 21:57

Otišao Kahwi, došao Musa :mrgreen:
- I still can’t say with a 100 percent certainty which team will pick me, but it’s true that the Spurs were the first to contact me for a tryout.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 19 jun 2018, 22:32

Kako piše sa.ba Musa je opet oduševio, i ne znam otkud im informacija da je jedini pozvan na večeru, ali ako je istina to bi bilo fenomenalno. Zamislite da gledamo da bosanca u jednoj ekipi. Jedna sigurno igra i isplati se ostati budan, a drugi ako uleti to je samo bonus :D

Ali kao što neko reče, ne vjerujem da će ga Spursi ispustiti, a ako ga oni ispušta tu je i Utah koja je izgleda pravo zagrizla.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
StevieG8
Postovi: 13425
Pridružen/a: 29 apr 2016, 12:48
Lokacija: Behind you
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la StevieG8 » 19 jun 2018, 22:39

Tracy3McGrady je napisao/la:Kako piše sa.ba Musa je opet oduševio, i ne znam otkud im informacija da je jedini pozvan na večeru, ali ako je istina to bi bilo fenomenalno. Zamislite da gledamo da bosanca u jednoj ekipi. Jedna sigurno igra i isplati se ostati budan, a drugi ako uleti to je samo bonus :D

Ali kao što neko reče, ne vjerujem da će ga Spursi ispustiti, a ako ga oni ispušta tu je i Utah koja je izgleda pravo zagrizla.
Za svaki workout su napisali da je oduševio, ima li igdje izvor ovaj put? Ja sam pokusavao naci to za veceru ali niko ni rijeci nije napisao o tome, sigurno imaju nekog bliskog njemu ko im prenosi te informacije.
"Ta američka razvojna liga... Tamo se ne igra odbrana, tamo se ne trenira, ja stvarno ne znam šta to oni tamo razvijaju"

Avatar
majestic24
Postovi: 17396
Pridružen/a: 29 maj 2009, 23:26
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la majestic24 » 19 jun 2018, 23:27

StevieG8 je napisao/la:
Tracy3McGrady je napisao/la:Kako piše sa.ba Musa je opet oduševio, i ne znam otkud im informacija da je jedini pozvan na večeru, ali ako je istina to bi bilo fenomenalno. Zamislite da gledamo da bosanca u jednoj ekipi. Jedna sigurno igra i isplati se ostati budan, a drugi ako uleti to je samo bonus :D

Ali kao što neko reče, ne vjerujem da će ga Spursi ispustiti, a ako ga oni ispušta tu je i Utah koja je izgleda pravo zagrizla.
Za svaki workout su napisali da je oduševio, ima li igdje izvor ovaj put? Ja sam pokusavao naci to za veceru ali niko ni rijeci nije napisao o tome, sigurno imaju nekog bliskog njemu ko im prenosi te informacije.
GLORY,GLORY MAN.UNITED : 1907–08, 1910–11, 1951–52, 1955–56, 1956–57, 1964–65, 1966–67, 1992–93, 1993–94, 1995–96, 1996–97, 1998–99, 1999–2000, 2000–01, 2002–03, 2006–07, 2007–08, 2008–09, 2010–11 , 2012-13

..:::The Black Mamba Strikes Again::...

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 19 jun 2018, 23:44

kaze da je imao sedam workout-a, a samo za pet se zna sa sigurnoscu o kojim ekipama je rijec... pretpostavljam da je jedan bio sa brooklynom, jer sam vec postavio screenshot gdje jedan novinar "otkriva" da je imao workout s njima, iako se o tome nije pisalo niti prije, niti poslije workout-a, a za drugi neam blage o kome je rijec... mozda atlanta jer bi mogao biti u njihovoj zoni (19 pick), a njih je i spomenuo na workout-u u indiani kao ekipu ciji stil igre mu se dopada... to je klasicno "uvlacenje u pakas" ekipama s kojim je odradio workout, pa cak je i za portland rekao da mu se dopada kako igramo itd, a necete pronaci niti jednog normalnog navijaca portlanda kome se dopada kako igramo



Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 20 jun 2018, 04:30

evo mali isjecak workout-a u portlandu, uz ovaj njegov interjvu koji je vec postavljen


RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la RealnoGledano » 20 jun 2018, 09:42

Then there's Musa, a 6-9 forward from Bosnia and Herzegovina who plays for the European club team Cedevita Zagreb, who was the only player at Tuesday's workout who is a consensus first round pick. He also plays on the wing, which is an area of concern that many assume the Trail Blazers will need to address before the 2018-19 season, whether that's in the draft or free agency. For those reasons, his inclusion in Portland's final workout was noteworthy.

What's more, Musa is also close to Trail Blazers center Jusuf Nurkić from their time together playing for Bosnia and Herzegovina's national team.

"We have Jusuf, so we're quite close to the Blazers," said Musa. "We follow Blazers back home and we're very proud that (Nurkić) with Portland make a lot of impact on the playoffs and the season here."

Zagor121
Postovi: 273
Pridružen/a: 19 jun 2018, 23:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Zagor121 » 20 jun 2018, 15:47

Kako vidim ovdje bi neki bili najsretniji da Musa fasuje neku opasnu povredu i vec danas zavrsi karijeru,uzjogunili se sto je momak izasao na draft?Ne smijem ni pomisliti sta ce biti kad ga draftuju...
Dan tmuran ja mahmuran

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 24 gosta.