Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Jusko00
Postovi: 596
Pridružen/a: 27 jun 2018, 16:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Jusko00 » 02 jul 2022, 12:21

Wanda je godinama serendao o Visci a sad to isto radi Sarmica o Musi..zaradit ces penziju na ovom foru baljezgajuci o Musi :urnebes:

Avatar
NerminFatic
Postovi: 1469
Pridružen/a: 12 feb 2021, 10:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la NerminFatic » 02 jul 2022, 12:48

Treba biti iskren i priznati, ali nastup Satoranskog sinoc, koji nije Doncic, ali je opravdao NBA status te pokazao nadmoc u organizaciji igre, ulazima u reket, suterskoj potenciji i asistencijama je znatno iznad Dzanana. Ucinak u kosevima moze zbuniti samo nekoga ko nije gledao mec. Fakat se pogubi ako dodje malo jaca i zategnutija odbrana. Zabija se u igrace, nemocan i skromnog doprinosa u igri. Zelimo mu dabome sve najbolje, ali jos uvijek radom moze neke stvari dotjerati. Mozda to bude bas Real gdje ce morati dati max da ga ne proslijede na pozajmicu ili neku filijalu vec za godinu.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 02 jul 2022, 12:54

Bohacik je ubacio 7 od prvih 9 poena Češke, a čuvao ga je Musa. Na defanzivnom skoku je bio dekoncentrisan i mekan. Bohacik promaši trojku, lopta se odbija prema Musi, ali Bohacik stiže da je oduzme od njeg, uzalud je tražio faul. Drugi put lopta se odbija prema Musi, Hruban ide agresivno na ofanzivni skok i hvata loptu dok Musa rukama čuva glavu da ga Hruban ne bi zakačio. Ne bi smetalo da je on odigrao u napadu kako se očekuje od najboljeg igrača, toliko je bekova koji su sjajni strijelci ali se ne može od njih očekivati da hvataju lopte i igraju odbranu, ali on je i napad odigrao kao dobar defanzivac koji je loš u napadu :rol:

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sarmica » 02 jul 2022, 19:26

Jusko00 je napisao/la:
02 jul 2022, 12:21
Wanda je godinama serendao o Visci a sad to isto radi Sarmica o Musi..zaradit ces penziju na ovom foru baljezgajuci o Musi :urnebes:
Jarane, Musa je najveća ubleha koja ponekad zasija, ali je sve to kratkog daha. Kao što sam ranije pisao jedva čekam da proigra u nekoj pravoj ekipi gdje će ovdje ljudi vidjeti koji je njegov pravi domet i mjesto. Ali eto, zanesenjaci malo zagalamili i udaraju u bubnjeve nakon MVP nagrade. Sve je to kratkog daha. Kada se skine navijački namaz sa očiju vidjeće se da je Musa ubleha i novi Dino Konaković.

Avatar
marlostanf1eld
Postovi: 2039
Pridružen/a: 14 jul 2021, 01:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la marlostanf1eld » 02 jul 2022, 19:37

Nema hljeba od ovog njegovog zabijanja, cuvaju ga dosta nizi i fizicki jaci igraci bas zbog toga sto su mu balans i core snaga ocajni. Ima 206 cm, a ja se ne sjecam kad sam vidio da je nekog od nizih igraca kada ga cuvaju pozicioniranjem uvukao pod kos i zabio ili ledjima nesto odigrao.

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jul 2022, 13:40

Udjes na temu i vidis da je pojedincima shvatanje kosarke samo momenat kad neki kosarkas ima loptu u rukama i koliko je poena zabio.

Da ne sirim mnogo pricu, samo cu reci da nasa reprezentacija nema NIJEDNOG JEDINOG kvalitetnog sutera.Protivnicki bekovi sa strane pomoci redovno stoje jednom nogom u reketu, ako ne i sa obje cim "namirisu" nasu pik igru. Imajuci to u vidu, mnogo talentovaniji kosarkasi od Muse bi imali problema sa dolaskom do obruca i zavrsavanjem na istom.

Avatar
RoninX
Postovi: 1943
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la RoninX » 03 jul 2022, 14:14

Pa ko mu brani da sutira? Stoje dva metra od njega i opet dodaje loptu ili glavinja ka kosu po degenek. Tek kad ostane bez snage krene sutirat, a onda zbog umora rijetko sta zabije. Trica mu je 38% ove godine, mora si vise vjerovat. Ili nek ne glumi samopouzdanog tipa.

Avatar
Federer17
Postovi: 7133
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Federer17 » 03 jul 2022, 14:18

NEZALAGANJE je napisao/la:
03 jul 2022, 13:40
Da ne sirim mnogo pricu, samo cu reci da nasa reprezentacija nema NIJEDNOG JEDINOG kvalitetnog sutera.
A još manje kvalitetnog organizatora igre. Kad se to dvoje spoji, dobiješ ono rudarenje za svaki mogući poen.

Meni je odbrana, kao (za mnoge) nas najveći adut, bila skroz loša. Vjerujem da bi imali dosta kontri i igre u tranziciji (u prevodu - lakših poena), da je kojim slučajem bilo drugačije.

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4222
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 03 jul 2022, 14:20

NEZALAGANJE je napisao/la:
03 jul 2022, 13:40
Udjes na temu i vidis da je pojedincima shvatanje kosarke samo momenat kad neki kosarkas ima loptu u rukama i koliko je poena zabio.

Da ne sirim mnogo pricu, samo cu reci da nasa reprezentacija nema NIJEDNOG JEDINOG kvalitetnog sutera.Protivnicki bekovi sa strane pomoci redovno stoje jednom nogom u reketu, ako ne i sa obje cim "namirisu" nasu pik igru. Imajuci to u vidu, mnogo talentovaniji kosarkasi od Muse bi imali problema sa dolaskom do obruca i zavrsavanjem na istom.
To je definitivno tako, sto dodatno otezava stvari i nasim visokim igracima jer je u reketu uvijek guzva, a Kamenjas i Halilovic su haman i opasni samo iz igre 2na2. Takodjer, na niskom postu se nikad ne ocisti strana, jer obicno bude jos po jedan igrac koji je spreman da pomogne i udvoji. Nase vrle sutere koji se kao rasporede van linije 6.75 niko i ne dozivljava. :think:

Avatar
NEZALAGANJE
Postovi: 25263
Pridružen/a: 04 avg 2011, 23:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la NEZALAGANJE » 03 jul 2022, 14:23

RoninX je napisao/la:
03 jul 2022, 14:14
Pa ko mu brani da sutira? Stoje dva metra od njega i opet dodaje loptu ili glavinja ka kosu po degenek. Tek kad ostane bez snage krene sutirat, a onda zbog umora rijetko sta zabije. Trica mu je 38% ove godine, mora si vise vjerovat. Ili nek ne glumi samopouzdanog tipa.
Slazem ae da treba biti sigurniji u svoj sut i ispaliti min. 7-8 trojki dok igra u ovakvoj repki, ali treba shvatiti i da sut za 3p nije njegovo najjace oruzje. On je igrac koji se voli uvesti u ritam prodorima i svaki igrac se tokom tekme svjesno ili nesvjesno vrsti svojim navikama.

Avatar
Ethel
Postovi: 5190
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ethel » 03 jul 2022, 15:46

Na stranu lose napadacko izdanje, nisam fan Muse i rijetko mi je antipatican lik i igrac, ali u ovoj ekipi Larkin bi rudario za poene, mi nismo u stanju nikakav visak napraviti, da nema Robersona protivnicka odbrana ne bi morala izaci na tricu nikome. Vjerovatno smo ofanzivno najnetalentovanija repka ma Eurobasketu i kao takvi pobjeda protiv Madjara je moranje, a za drugu pobjedu nam treba nas vrhunski dan a uzasan protivnicki.

Ali ono sto je meni smetalo i paralo oci cijelu utakmicu je njegovo odsustvo u odbrani, nikakva energija u odbrani, nekoliko puta pogledom prati svog igraca kako ostaje sam, ne gradi svog igraca ili ga gradi premekano. To je nesto sto nema opravdanja, nije Musa toliko vrhunski scorer da ovako limitiranu ekipu podigne napadacki i nije problem, ali taj izostanak odgovornosti i energiju u odbrani je uzas. Shvatam i veliku potrosnju u napadu, ali to nije razlog da bude igrac manje u odbrani i da se vuce po terenu kad se treba vratiti u odbranu ili jos gore zaustaviti tranziciju.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

Victor
Postovi: 1284
Pridružen/a: 25 jul 2021, 17:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Victor » 03 jul 2022, 23:06

Ma mora vise odgovoenosti preuzet..jbg nece vrabac valjda..nek suta jer imo je prostora koliko hoces a on se krio i dodavak
Ex "invincible"

Zeljeznicar volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama..

/Internazionale Milano/

=NYK=

djonla
Postovi: 402
Pridružen/a: 26 maj 2009, 20:45
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la djonla » 03 jul 2022, 23:54

Sutra Musa 25 poena

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 04 jul 2022, 19:24

pablo laso vise nije trener real madrida

to ne mora predstavljati problem za musu, ali, pretpostavljam da je pablo laso sastavljao ekipu po svom ukusu i da je musa bio njegova zelja

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sarmica » 04 jul 2022, 23:54

Nevjerovatno je koliko je ovaj lik uobražen i ufuran.

Avatar
Sarmica
Postovi: 1905
Pridružen/a: 30 dec 2021, 08:44
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sarmica » 05 jul 2022, 00:08

Mene bi bilo stid onako bahato i seljački da se ponašam nakon postignute trice, kao da je dao 35 koševa i na kraju zabio tu tricu. Još Boga nešto spominje.

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 05 jul 2022, 01:34

Sarmica je napisao/la:
05 jul 2022, 00:08
Mene bi bilo stid onako bahato i seljački da se ponašam nakon postignute trice, kao da je dao 35 koševa i na kraju zabio tu tricu. Još Boga nešto spominje.
Stid što je dao pobjednički koš ? Jesi li ti svijestan šta pišeš ? Prebacuj momku što slavi pobjednički koš :shock: :shock: :shock:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
harden
Postovi: 23572
Pridružen/a: 20 avg 2015, 00:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la harden » 05 jul 2022, 01:38

Sarmica je napisao/la:
05 jul 2022, 00:08
Mene bi bilo stid onako bahato i seljački da se ponašam nakon postignute trice, kao da je dao 35 koševa i na kraju zabio tu tricu. Još Boga nešto spominje.
Ja nisam prevelik Musin fan, al kad zabijes onakav winner, pogotovo nakon lose utakmice i treba izvaditi mu.da na teren. Vecina igraca ne bi smjela ni primiti loptu nakon 2 promasena slobodna u onoj situaciji, on trazi loptu i onda ludjacki sut pogodi.
for this life i cannot change

1974. 1975. 1976. 2001. 2013. 2020!

bombaysaphire
Postovi: 9974
Pridružen/a: 17 apr 2017, 00:36
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la bombaysaphire » 05 jul 2022, 01:41

harden je napisao/la:
05 jul 2022, 01:38
Sarmica je napisao/la:
05 jul 2022, 00:08
Mene bi bilo stid onako bahato i seljački da se ponašam nakon postignute trice, kao da je dao 35 koševa i na kraju zabio tu tricu. Još Boga nešto spominje.
Ja nisam prevelik Musin fan, al kad zabijes onakav winner, pogotovo nakon lose utakmice i treba izvaditi mu.da na teren. Vecina igraca ne bi smjela ni primiti loptu nakon 2 promasena slobodna u onoj situaciji, on trazi loptu i onda ludjacki sut pogodi.
:salut: :salut:
Naši navijači se sjajno zabavljaju. Maskoti EURO-a pjevaju "glupane, glupane, n****i se k****e", a on ne razumije pa pleše.
Dame i gospodo , najčitaniji sportski portal u državi !!!

Avatar
AshburtonG
Postovi: 6353
Pridružen/a: 15 jan 2016, 14:05
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AshburtonG » 05 jul 2022, 01:44

Dobro, jest malo cringe slavlje, ali cisto jer je pokupio englesku NBA frazu, koja na nasem bukvalno zvuci nigdje veze. Npr. dzeko kad je galamio :"Ko je babo" ili nesto u tom fazonu, to je bilo simpaticno i mocno u isto vrijeme. Medjutim, slavlje nakon onakve trojke je sasvim opravdano. To sto je on sam po sebi cringe, ne zabranjuje mu automatski mogucnost da slavi odlican potez.

Npr. sjecam se kad sam u finalu kantonalno prvenstva u odbojci, preko trojnog bloka zakucao za pobjedu u zadnjem setu, protiv Medrese u njihovoj sali, 200 hodza s lijeve strane, 100 bula s desne, ja se okrenem i uhvatim za "muda" u stilu Cholo-a. :mrgreen: Koliko su tad sihira bacili na mene i dalje se evo rjesavam, ali vrijedilo je. :ljepota:
Zadnja izmjena: AshburtonG, dana/u 05 jul 2022, 01:47, ukupno mijenjano 1 put.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 28 gostiju.