Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JHam » 11 jun 2018, 21:18

Chinaglia je napisao/la:istina je da bi Denver u nacelu trebao biti dobra opcija, furaju run n gun kosarku, sto bi Dzananu odgovaralo samo tako, odbranu ne igraju svakako, sto bi mu takodjer odgovaralo :lol: tamo je Wilson Chandler starter i mislim da bi tamo odmah mogao dobit minutazu s klupe, mislim da uopste i ne bi imao konkurenciju, ako i bi, nista cega bi se trebao plasit

Denver je vec dvije sezone na rubu Playoff-a, al im se ne da, mada njihov core cine Jokic, Harris i Murray, sve mladi igraci, tako da su na nekin nacin i u rebuildingu, sto opet Dzananu odgovara... Denver ima 14 pick, a mislim da je Woj rekao da je moguce da posalju taj pick da se rjese ugovora od Faried-a

Dzanan kao fit odgovara, mogao bi biti njihova trojka za buducnost, al obzirom da imaju taj 14 pick, kontam da ce uzet nekog prije Dzanana, ima par zanimljivih igraca
Ja ne ocekujem od Chandlera da bude tu na pocetku sezone, ili ce odbiti opciju u ugovoru od nekih 11-12mil ili ce prihvatiti pa cw biti neki trade, jer njega kako igra preko neke stvari trpiti jos gosinu se ne isplati. Tu ima jos Craig(FA) i Hernangomez koji je nesto izmedju SF i PF, tako da bi Dzanan sigurno imao minute a ako se bude dovoljno kretao imao bi i fin broj otvorenih suteva i polaganja od strane Jokica

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31068
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 11 jun 2018, 21:25

ma za Dzanana postoji vise opcija i uglavnom su sve manje ili vise dobre, no Minnesota je najgora opcija, a imaju 20 pick... tamo je Wiggins SF i ima ugovor koji ne mogu poslat nigdje, niti bi ga slali pretpostavljam, tako da bi tu Dzanan citav rookie ugovor odradio s klupe s malom minutazom... samo ne bih volio da ga oni draftuju, a sve ostalo moze

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 11 jun 2018, 23:03

Na zvaničnoj stranici lige objavili priču o njemu :zviz:

https://www.nba.com/pacers/news/musa-kn ... basketball

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 11 jun 2018, 23:20


Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16553
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gaston » 12 jun 2018, 09:38

Chinaglia je napisao/la:istina je da bi Denver u nacelu trebao biti dobra opcija, furaju run n gun kosarku, sto bi Dzananu odgovaralo samo tako, odbranu ne igraju svakako, sto bi mu takodjer odgovaralo :lol:
"...the teams who share the ball," he said. "I like that kind of basketball. I don't like the run-and-gun basketball. I like the European style of basketball."
:mrgreen:

P.S. Želiš li Marka Grujića ? :kafa:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..


Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 12 jun 2018, 12:50

Sjajne fizičke predispozicije, odličan šut, atraktivna zakucavanja i nezaustavljivi prodori - odlike su ovog košarkaša iz Bihaća.
Đesi Musa Džordane... :yawn:
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 12 jun 2018, 16:21

Musa je premalo napredovao u zadnjih nekoliko godina....ja ono sto sam gledo u cedeviti je u rangu onoga sto je igro mirza u NBA. Znaci ako ga prosere tricca modza i bude kakva partija za spomenut, ako ga ne ide sut nema ga na mapi...

Trebace njemu dosta pure da uopste udje u bilo kakvu rotaciju u NBA ligi, jedino ako bude kakva odron ekipa gdje je konkurencija mizerna
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Profesor
Postovi: 4252
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Profesor » 12 jun 2018, 20:15

Musa stagnira kvalitetom jos od zlata. Ne mogu vjervati da su ga neki uporedili sa Lukom, i to nedugo nazad. Stavise, cak i bolji je lol

Wandelanoite
Postovi: 7961
Pridružen/a: 17 jul 2015, 17:26
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Wandelanoite » 12 jun 2018, 20:36

Profesor je napisao/la:Musa stagnira kvalitetom jos od zlata. Ne mogu vjervati da su ga neki uporedili sa Lukom, i to nedugo nazad. Stavise, cak i bolji je lol
Stagnira :lol: To sto ti ocekujes da bude na nivou Doncica to je tvoj problem. Musa je drugi mladi igrac Evrope.
MES QUE UN CLUB!
Dušan Bajević - nastavak propasti bh. reprezentacije.

RollsRoyce
Postovi: 681
Pridružen/a: 27 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la RollsRoyce » 12 jun 2018, 21:14

Ko god da bira Musu, bira igraca koji zna igrati kosarku, nema fizikalije, ali ima glavu. On ce uciniti sve da bude dovoljno dobar da starta u svojoj ekipi, a kada bude dobivao minutazu, unosit ce taj svoj takmicarski mentalitet u ekipu. I to samo po sebi je dovoljno uz talenat da bude u prvih 15.

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 12 jun 2018, 23:03

licno ne vjerujem da ce Spursi draftovat dzanana...oni vise preferiraju sirove atlete koji uz njihovu magicnu obradu mogu postati novi kawhi ili nesto slicno...da imaju 25 , 30 pik ili pik druge runde, tada bi draftanje talentovanog bijelca bili vjerovatnije...ovako za 18 pik ima jos dosta fizicki zanimljivih prospekata koji bi spursima mogli biti zanimljivi.....ali eto imace 3 dana da ih pokusa osvojit

sad kad sve pogledam, ako nece biti medju 20 Brooklyn je najbolja opcija ali sumnjam da ga nece neko dignut ranije
generalno mislim da je raznatovic napravio losu procijenu i da bi dogodine puno bolje prosao a i bio fizicki spremniji...ako lose prodje neka zahvali Zalizanom koji zeli da ga sto prije unovci

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 12 jun 2018, 23:23

Wandelanoite je napisao/la:
Profesor je napisao/la:Musa stagnira kvalitetom jos od zlata. Ne mogu vjervati da su ga neki uporedili sa Lukom, i to nedugo nazad. Stavise, cak i bolji je lol
Stagnira :lol: To sto ti ocekujes da bude na nivou Doncica to je tvoj problem. Musa je drugi mladi igrac Evrope.
Jbt isto ko da pricamo o periodu od prije 20 godina...predvidjali mu svi znacajnu ulogu u euroligi a on nije prevaga ni aba ligi...akk to nije stagnacija ne znam sta jeste
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Profesor
Postovi: 4252
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Profesor » 13 jun 2018, 00:08

Upravo to. Nakon zlata predvidjale su mu se velike stvari na euro sceni. Tad je i meni licno vazio za numero uno mladog igraca jurope. Ali negdje se je stopiralo prijevremeno i karijeru ide "spasavati" u NBA. Koliko je to pametno, vidjet cemo. Zelim mu mnogo srece! Ali treba biti realan i reci da nije ispunio ono sto se os njega ocekivalo.

nobodyD
Postovi: 108
Pridružen/a: 05 avg 2016, 20:22
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nobodyD » 13 jun 2018, 00:46

Profesor je napisao/la:Upravo to. Nakon zlata predvidjale su mu se velike stvari na euro sceni. Tad je i meni licno vazio za numero uno mladog igraca jurope. Ali negdje se je stopiralo prijevremeno i karijeru ide "spasavati" u NBA. Koliko je to pametno, vidjet cemo. Zelim mu mnogo srece! Ali treba biti realan i reci da nije ispunio ono sto se os njega ocekivalo.
Stopiralo se u Cedeviti, sa onakvim rosterom i nekim nigdje veze rasporedom, sa Amerima i sa mogu slobodno napisati nestrucnim glavnim trenerima..

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4712
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2018, 01:11

invincible1921 je napisao/la:
Wandelanoite je napisao/la:
Profesor je napisao/la:Musa stagnira kvalitetom jos od zlata. Ne mogu vjervati da su ga neki uporedili sa Lukom, i to nedugo nazad. Stavise, cak i bolji je lol
Stagnira :lol: To sto ti ocekujes da bude na nivou Doncica to je tvoj problem. Musa je drugi mladi igrac Evrope.
Jbt isto ko da pricamo o periodu od prije 20 godina...predvidjali mu svi znacajnu ulogu u euroligi a on nije prevaga ni aba ligi...akk to nije stagnacija ne znam sta jeste
Jebote, prica se ko da je zavrsio karijeru. :lol:
Predvidjali NBA karijeru, sto cemo vidjeti. Bilo je worst case scenario - odlican euroligaski igrac. Sa 18 ozbiljnu ulogu u euroligi, ne znam ko je predvidjao. I to mislim na ozbiljna predvidjanja a ne gluposti gdje je sve ispod nivoa Doncica lose.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 13 jun 2018, 02:24

Ako zanemarimo Dončića, koji je europski igrač koji se rađa jednom u 20 godina, Musa je bolji seniorski igrač od svih i u 1999. ali i 1998. godištu europskih igrača. Pa ipak neki pišu kao da je na ivici da odustane od bavljenja košarke.

lumani
Postovi: 14879
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 13 jun 2018, 07:00

Profesor je napisao/la:Musa stagnira kvalitetom jos od zlata. Ne mogu vjervati da su ga neki uporedili sa Lukom, i to nedugo nazad. Stavise, cak i bolji je lol

nije bas od Zlata,ali je se malo podigao nakon ugovora,sto je na jednu ruku i normalno na Balkanu :mrgreen: Nba je druga prica i drugi nacin igre gdje Dzanan moze mozda i biti bolji od Luke,ima neke prednosti ;) nadam se da ce oba igraca da odigraju odlicno i da povuku jos vise djece na poligone.

Avatar
JHam
Postovi: 9042
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la JHam » 13 jun 2018, 08:14

Danas su on i Penava u Denveru

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 13 jun 2018, 08:36

gledaj strucnjaka sta se okupilo i palamude ko da su u najmanju ruku pomocnici tanjevicu, obradovicu.... :rol: :rol: :rol:

zgoljo nam je donio pobjede protiv gruzije u A timu i preskocio takmicenje sa svojom generecijom da igra u18 evropsko. zgoljo i rahljo koji nas je svojim partijama odveo u kvalifikacije a i tu je rusima ubacio u prosjeku 20pts i jednom nogom odveo u drugi krug kvalifikacija za sp. zgoljo nedavno napunio 19 godina i ide na draft uredno (kobe bryant je otisao sa 18).
isti taj zgoljo je proglasen za najboljeg mladog igraca aaba lige i eurokupa gdje je biljezio haman u prosjeku 15pts u ekipi koja je puna indijanaca i liliputanaca sa trenerom zdovcem. donio titulu cedeviti u cro ligi i onda se nadju neki lelemudani da kazu kako stagnira sa 19 godina. ohhhhhhhhhhh

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.