Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 05 maj 2018, 19:20

1/3 za tri, 4/7 za dva, 4/6 slobodna
Dok je Stipan 6/8 za dva i 1/1 slobodna
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 05 maj 2018, 19:34

Bassha je napisao/la:1/3 za tri, 4/7 za dva, 4/6 slobodna
Dok je Stipan 6/8 za dva i 1/1 slobodna
:thumbup:

Pa dobro, solidni procenti.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 13 maj 2018, 21:01

13p 3sk 4ast za 25 minuta u pobjedi protiv Splita :)

Poveli su u polufinalnoj seriji.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
TupacShakur
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 jul 2015, 22:48
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TupacShakur » 15 maj 2018, 23:04

Šta očekujemo večeras? ima li šanse da ga neko od ekipa iz lutrije uzme?

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BIHfan » 15 maj 2018, 23:34

Veceras je izvlacenje nba draft lutrije a ne nba draft.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Avatar
TupacShakur
Postovi: 149
Pridružen/a: 25 jul 2015, 22:48
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TupacShakur » 15 maj 2018, 23:42

BIHfan je napisao/la:Veceras je izvlacenje nba draft lutrije a ne nba draft.
Nisam proleter po pitanju NBA, ne trebaš mi objašnjavati kao budali xD Pitam ima li po vama neka ekipa Koja je u lutriji da bi im Musa bio dobar fit, pa da na Draftu bude izabran na višem picku od projekcija.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 16 maj 2018, 05:02

Ma ide on u Sunse 90%, ako ne tamo onda Spurs ili Utah. Jedna od ove tri ekipe ga biraju po mom mišljenju.
Anfernee "Penny" Hardaway #1

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 16 maj 2018, 07:56

Tracy3McGrady je napisao/la:Ma ide on u Sunse 90%, ako ne tamo onda Spurs ili Utah. Jedna od ove tri ekipe ga biraju po mom mišljenju.
denver se vaga da li ga uzeti kao 14-tog. misko pregovara (ima vec saradnju zbog jokica)
ako ga ne uzme, uzimaju ga lakersi ko 25-tog.
sve ovo izmedju ekipama nije zanimljiv

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 16 maj 2018, 08:19

TupacShakur je napisao/la:
BIHfan je napisao/la:Veceras je izvlacenje nba draft lutrije a ne nba draft.
Nisam proleter po pitanju NBA, ne trebaš mi objašnjavati kao budali xD Pitam ima li po vama neka ekipa Koja je u lutriji da bi im Musa bio dobar fit, pa da na Draftu bude izabran na višem picku od projekcija.
Nisi radnik?!
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 09:59

Vjerovatno će biti izabran od 13. do 19., a to su ekipe: Clippers, Nuggets, Wizzards, Suns, Bucks, Spurs, Hawks. U idealnom scenariu ispao bi nasljednik Ginobilia :salut:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 16 maj 2018, 18:23

pokusacu napisat nekoliko recenica za svaku ekipu gdje bi mogao sletit, kakvo ga okruzenje ocekuje i kakve su sanse da se probije do minutaze i neke bitnije uloge u buducnosti

ja cu uzet range od 9-19 mjesta....iako su male sanse, ipak cu krenut od Knicksa (9) jer mislim da bi mu to pored Spursa bila najidealnija ekipa...bez obzira na cirkus koji godinama prati knickse, ako se pogleda konkurencija i fit uz prvu zvijezdu tima (latvijca), Musa bi se mogao vrlo brzo nametnut.bilo da igra kao zamjena za hardawaya juniora ili lance thomasa na trojci, to nije konkurencija koje se treba plasiti.imaju jos i ludog beasleya kojem istice ugovor ovo ljeto pa moraju vidjet sta s njim...kad bi Musa krenuo s klupe i poceo opravdavat hype, dobio bi sav moguci publicitet i star-power...za dvije godine kad nabaci misisce bi bio starter. a s obzirom sta znaci grad new york, ovisno o rezultatima mogli bi ga gledat i na all staru....ovo sve pod uslovom kad bi njegov razvoj isao idealnom putanjom.da ga ne zavedu svijetla velikoga grada :)
za sada su male sanse da ce tamo zavrsit iako mi je smjesno vidjet da onaj sexton kotira oko 10-og mjesta.predvidjam da ce biti najveci flop u lutriji

kao 10-a bira Phila oni trebaju beka sutera a ne bila losa ni neka atleticna cetvorka....ne zna se da li ostaje startni bek suter reddick a moraju vidjeti sta ce sa belinelijem i sta ce biti sa korkmazom i luwawuom.....draftanje Muse je malo izvjesno, a gotovo sigurno bi znacilo par godina u evropi dok se neke stvari iskristalisu....Musa kao igrc koji treba loptu u rukama bi u perspektivi bio los fit sa simmonsom i embiidom koji trose vecinu posjeda....imao bi neku minutazu sa klupe i ko zna sta bi bilo s njim....kao navijaci BiH, moramo navijati da ne zavrsi tamo

11 Charlotte
ekipa koja je zapela u osrednjost iz koje s enece tako skoro iscupati....licno ne bih volio d azavrsi tamo iako bi vjerovatno imao naklonost trenera i vlasnika...jer bi draftanje sa jedaneste pozicije bilo reaching.moras igrat kad imaju tako visoko misljenje o tebi (sjetimo se price o jordanu i skypeu)....
konkurencija su mu kamenjar kidd-giclhrist i nikola batum koji je zbog povreda i skromnih partija jedan od najgorih ugovora u ligi. oni moraju cekati 3-4 godine dok se ratosiljaju losih ugovora,zakopani su losim ugovorima i nemaju nijedan corner-stone za graditi ekipu (mozda bi Musa bio prvi kamen buduce uze jezgre)
najpametnije im je da trejdaju kembu za visok pik i da tankuju i narednu sezonu po mogucnosti da uhvate jedan od prvih pikova za narednih nekoliko godina...trejd howarda se podrazumjeva.... i on je star da ceka nove momke...
ne svidja mi se sto imaju ovog monka....on i musa niposto ne mogu biti zajedno na parketu, monk je neki buduci jamal crawford ali bi igrom slucaju u reabuildingu igrao startera

12 i 13 Clippers
vec sam jednom pominjao da su cllipersi najgori ishod u svakom smislu....konkurenija, fit, trener, fransiza opcenito....ne bih dalje...kao naviajci BiH, nadajmo se da ga jerry west nije namirisao....

14 Denver
ne vidim razlog da ga Denver draftuje....njima treba nisko krilo, ali nisko krilo koje ce igrati odbranu i pospremat trice....playmaker im je neko ko ce u skoroj buducnosti biti prvi strijelac tima (murray) a sve se vrti oko jokica koji uglavnom igra s loptom....ne vidim tu buducnost za Musu, koji bi vjerovatno bio striejalc s klupe kao Barton (ako ovaj ne ostane),s malim sansama da postane starter.ne moze garry harris pokrivat i njega i murraya u odbrani...a jos kad znamo da im je centar defanzivna rupa...lose bi to zavrsilo po musu.mislim da ce denver trazit defanzivnog specijalistu na trojci

15 washington
99% sam siguran da nece zavrsit tamo pa necu puno ni komentarisat...porter, beal...sve pod visegodisnjim ogromnim ugovorima.draftace visokog igraca

16. Feniks
spominjao sam ranije tamosnje okolnosti...ako draftuju doncica sto vjerujem da je sigurna stvar, onda nece draftovat Musu jer im treba neka cetvorka.na trzistu ce ganjat startnog centra, suska se o capeli,a mozda se okrenu i nurkicu
ako draftaju Aytona, sto bio izbor njihovog GM-a, rastu sanse za musu jer bi to vjerovatno znacilo da ce sada Igor birati.....guzva je velika (tj warren, jackson, booker)pa bi mozda i on ostao koju godinu u evropi...licno mi se ne svidja ova destinacija ,ali bi nadu ulijevao kokoskov koji ga sigurno nebi draftao samo reda radi....ako ne ostane u evropi,15 minuta s klupe u prvoj sezoni bi bila mjera... a u buducnosti ko zna..tj warren je tu najslabija karika...

17 millwaukee
nije los fit...mrtvac snell nije neka konkurencija...djanis bi ga pokrivao u odbrani...ne znam sta ce radit s parkerom.ako ostane, onda mi se ne svidja fit....millwaukee ima puno vecih potreba za centrom ali ce im trebat i neko ko moze zabijat i ko moze spustit loptu na parket, biti sekundarni kreator...sve uzevsi, treca najbolja opcija...ako ih preuzme budenholzer,onda druga...godinu-dvije s klupe i onda starter

18 S.A.Spurs
najbolja opcija...cak prizeljkujem da musa ne bljesne u finalu hrvatskog prvenstva da ne bi slucajno otisao ranije...recimo u kliperse :think:

sta se tu ima pricati...ako ostane kawhi, mogao bi u buducnosti djeliti parket s njim , gdje bi pokrivao musine propuste u odbrani...moze uskocit umjesto danny greena a moze malo i na nisko krilo.moze sebi kreirat sut, ima poene u rukama,ima kosarkasku inteligenciju, nije sebican....to se cijeni u spursima.....najvjerovatnije bi dobio djinoblijevu ulogu a mozda i legendu kao mentora?? kud ces bolje.....kad bi ga malo popunili i jos mu dodatno popravili sut (poznati su po tome)ne vidim razloga da ne starta za par godina

ako ode kawhi, bice jos tumbanja rostera pa je tesko predvidjat

19 atlanta ako spadne dovde, uzece ga vjerovatno najdosadnija fransiza....ne zelim se bakcat njima, previse su dosadni...nemaju nijedan corner-stone, treba im par prvih pikova da imaju nesto konkretno...crnog njemaca pojuriti jer nije play s kojim pobjedjujes

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 19:53

Imam osjećaj da kad spominjemo Spurse mi još uvijek imamo sliku kluba koji je važio za najorganizovaniji u ligi, koji je uvijek vjerovao u neameričke igrače i znao ih koristiti i koji je iz sezone u sezonu bio među kandidatima za prvaka.

Trenutna realnost je da im je jedini pravi superstar u rosteru nešto nezadovoljan i stalno se muči na čudne, doktorima ne baš najasnije kakve povrede, da Parker, Ginobili i Gasol zajedno imaju debelo preko 100 godina, da je pitanje koliko je motiva ostalo u Popu usljed smrti supruge, vlastitih problema sa zdravljem i neizvjesne budućnosti njegove ekipe.

Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 16 maj 2018, 22:51

Pip je napisao/la:pokusacu napisat nekoliko recenica za svaku ekipu gdje bi mogao sletit, kakvo ga okruzenje ocekuje i kakve su sanse da se probije do minutaze i neke bitnije uloge u buducnosti
slazem se u vecini osim sa tri stavke:

1. zasto mu clippersi ne bi odgovarali? mislim da bi u 2nd unitu zajedno sa teom cinio dobar tandem...

2. washington bi ga bas mogao uzeti jer im treba neko da odmori beala na 10 minuta

3. atlanta je idealna ekipa za njega ako mislimo na njegovu minutazu... oni idu u totalni rebuilding, sutnuce sve ukljucujuci i svabu i krenuti sa djecom, tako da bi musa tu itekako imao minutazu... naravno, s druge strane je negativno sto bi gubio 5 godina po 50-60 utakmica prosjecno

na kraju, i ja se slazem da bi mu spursi legli ko budali samar :thumbup:
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

filip13
Postovi: 38010
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 16 maj 2018, 23:10

vode li ga ameri kao beka ili sto bi bilo logicnije kao krilo?

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 16 maj 2018, 23:17

Prema posljednjim informacijama koje imam iz USA, samo su 3 tima zainteresovana i velike su šanse za tradeom ako ga Washington bude uzeo.
15. Washington
22. San Antonio
25. Lakers

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 16 maj 2018, 23:36

Primamljiva je i opcija 21. - Utah, ako ga onako podcjenjivači niko ne odabere do tada:

- Jedan od najboljih trenera u ligi koji je uz to radio i u Europi
- Ekipa koja vapi za ofanzivnim talentom, osim Mitchella nema ko dati koš, Džanan bi tu odmah imao prostora

Problem: Oni su prepoznatljivi po dobroj odbrani a Džanan niti ima fizikalije niti preveliku želju da igra jaku odbranu

3isamagicnumber
Postovi: 343
Pridružen/a: 20 dec 2016, 02:03
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la 3isamagicnumber » 17 maj 2018, 00:30


Avatar
KK_Bosna
Moderator
Postovi: 7662
Pridružen/a: 11 mar 2008, 15:55
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la KK_Bosna » 17 maj 2018, 15:59

Drape je napisao/la:Primamljiva je i opcija 21. - Utah, ako ga onako podcjenjivači niko ne odabere do tada:

- Jedan od najboljih trenera u ligi koji je uz to radio i u Europi
- Ekipa koja vapi za ofanzivnim talentom, osim Mitchella nema ko dati koš, Džanan bi tu odmah imao prostora

Problem: Oni su prepoznatljivi po dobroj odbrani a Džanan niti ima fizikalije niti preveliku želju da igra jaku odbranu
problem je i to sto dzanan igra na mitchellovoj poziciji, a to znaci da mu je klupa i 5-10 min max zagarantovana ;)
"Po cistom individualnom kvalitetu od CP3a s vrhunca je bolji samo Magic Johnson"
"Paul George nije superstar. Argument: Superstara ne trpa Joe Ingles u dzep"

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 17 maj 2018, 16:04

A ko mu je onda kriv što je on sa 206 cm ista pozicija kao Mitchell od 188 cm, nek se prekvalifikuje :kafa:

TheChief
Postovi: 8111
Pridružen/a: 15 avg 2013, 17:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la TheChief » 17 maj 2018, 16:06

Drape je napisao/la:A ko mu je onda kriv što je on sa 206 cm ista pozicija kao Mitchell od 188 cm, nek se prekvalifikuje :kafa:
Musa je visok oko 202 cm. Maksimalno 203.

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.