Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la phily » 12 apr 2018, 16:19

samo da ne ode u Atalantu i Charlotte, dvije najdosadnije ekipe u NBA
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 12 apr 2018, 16:21

Sa srecom Musa, pa gdje bude sudjeno!
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 12 apr 2018, 16:25

ako je istina da ga je MJ zvao u North Carolinu i da ga Charlotte bude u mogucnosti birati... consider it done deal :mrgreen:

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 12 apr 2018, 20:01

Chinaglia je napisao/la:ako je istina da ga je MJ zvao u North Carolinu i da ga Charlotte bude u mogucnosti birati... consider it done deal :mrgreen:
i ja nesto kontam o ovome...ako ga u medjuvremenu nije zaboravio. :) MJ voli draftat bijelce a jedna od najvaznijih stvari za njega je da li igrac ima takmicarski duh(znamo dzanana :mrgreen: ) tako je i Kembu draftao
vijdet cemo koliko ce se kupčak tu pitat...za njeg sumnjam da zna ko je musa :)

ubjedljivo najgora opcija su Cllipersi...samo tu ne .....mozes mislit sto bi vidio loptu pored riversa, galinarija, lue williamsa i tobiasa harrisa,kojima je prva druga i treca opcija sut
druga najgora Phoenix ...spominjah ranije
treca Minesota ...presjedio bi prvu sezonu. vidio terena nebi kod idiota tibodoa...ustvari ovo je druga najgora opcija

ni je ne bi volio dosadnu Atlantu....ali sa igracke strane nije lose, godio bi mu sistem mike budenholzera koji preferira euro igarce i igru sa dosta pasova...dzanan ce ti uvijek dati loptu ako si u dobroj poziciji....od njega bi neki atletican centar (tipa Collins)mogao profitirat kad mu dadnu da organizuje pick and roll....makar u drugoj sezoni kad bi se izborio za takvu ovlast :)

o najboljim opcijama drugom prilikom

mercurial
Postovi: 919
Pridružen/a: 13 jul 2014, 16:50
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la mercurial » 13 apr 2018, 10:49

Atlanta, Portland ili Utah. Charlotte je dobra opcija ali fransiza bitna ko Maribor u ligi prvaka.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerminh74 » 13 apr 2018, 12:49

Meni je samo bitno gdje ce igrat, a to gdje i kakva je fransiza apsolutno je nebitno
Kada stekne ime i kada mu istekne ugovor onda neka bira
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31069
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 13 apr 2018, 12:51

Charlotte ce imat 11 pick vjerovatno, tako da su veoma male sanse da ce birat Dzanana, a Portland ce imat 24 pick vjerovatno, tako da ce Dzanan vec biti izabran

Avatar
Pip
Postovi: 435
Pridružen/a: 22 mar 2018, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Pip » 13 apr 2018, 16:40

valjda mu misko ovim potezima (prijavom na draft godinu ranije nego sto bi trebao po mom misljenju) nece naskodit kao sto je unistio mirzinu nba karijeru saljuci ga u klub krcat ostarjelim a preplacenim zvjezdama...pa umjesto minutaze mirotica i sarica u njihovim prvim sezonama, dobijes 9 minuta! iz ove perspketive, zlocin prema ponajboljem trojkasu evrope na deficitarnoj nba poziciji tj.ulozi cetvorke koja siri teren.... druga sezona ne puno bolja

musa ako bude draftovan i stashovan u evropi, to je vec prvi pokazatelj koliko mu je misko naudio drzeci ga u cedeviti umjesto u nekom klubu koji bi oslobodio njegov talenat...recimo neki slabiji spasnki klub.a kad dodjes ponovo iz evrope, valja ti krv propisat da se probijes.ako s eovako odigra veliku krivicu snosice i musin brat koji ima veliku ulogu u njegovom putu.....
s druge strane, kad te draftuju u lutriji, pogotovo na ovako jakom draftu, dobit ces priliku samo na racun hypea...a tvoje je da ga opravdas. mozda su oni dobili garancije od nekog kluba da ce biti u lutriji?jadnik bender bez ijedne NBA vjestine guli po 25 min samo zahvaljucujuci visokoj draft poziciji.....i cinjenici da tankuju pa su sa njim na terenu porazi zagarantovani

gazijabih
Postovi: 320
Pridružen/a: 09 okt 2013, 15:31
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la gazijabih » 13 apr 2018, 16:56

Nebitno je ko ce ga draftovati od 10 do 20 pozicije, bitnije je s kim ce ga tim trejdovati.

Avatar
Nemanja86
Postovi: 790
Pridružen/a: 14 jul 2014, 13:38
Lokacija: Titov Drvar
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Nemanja86 » 13 apr 2018, 20:48

nisam baš siguran da je Miško zahebao Musu za Cedevitu, on je tamo potpisao znatno prije nego što je postao klijent Beobasketa... Da nije tako, vjerovatno bi do sada već imao iza sebe Sremsku Mitrovicu.

Što se tiče ostalih stvari, sve je i dalje do njega, šta i kako planira, koji su mu prioriteti.

Recimo, ako mu je finansijski momenat bitniji od čiste želje da igra u NBA, onda može čekati tri godine u Evropi da izađe iz "ruki skale" i obaveznog potpisa ugovora prema poziciji na draftu.

S druge strane ako po svaku cijenu želi u NBA, onda dosta toga neće zavisti samo od njega samoga, već i od trenera, situacije u franšizi itd... Ima slučajeva kad se sve otvori, a ima slučajeva poput Furkana Korkmaza koji presjedi cijelu sezonu

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la phily » 18 apr 2018, 17:09

Talenata i dalje imamo, Džanan Musa je najbolji primjer. Ove godine se prijavio i za NBA draft…

„Ne bih ja žurio na njegovom mjestu. Za njega bi čak najbolje bilo da ne bude izabran na draftu. Zašto? Jer onda postaje free agent i može otići u bilo koju NBA ekipu, a ne samo u onu koja ga je izabrala. Međutim, ponavljam, možda bi bolje bilo da ostane još jednu sezonu u Evropi. Ne mora ići ni u Euroligu, šta fali Cedeviti? Potentan klub, zaštićen, a on je tu glavni igrač.“
:damn:
ako je Musa u Cedeviti glavni igrac , onda sam i ja....

Musa bez razmisljanja u NBA to je najbolje za karijeru. a ne coskarenje u cedeviti i cekanje da se amerikanci ispucaju ,
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

Avatar
DaVinci
Postovi: 2846
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la DaVinci » 19 apr 2018, 15:17

phily je napisao/la:Musa bez razmisljanja u NBA to je najbolje za karijeru. a ne coskarenje u cedeviti i cekanje da se amerikanci ispucaju ,
A repka? ... jesam li ja jedini koji navija da Musa ne bude visoko draftovan i odradi jos koju sezonu u Evropi ... drazi mi je Musa u repci nego Musa u NBA ... :kafa:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

Avatar
MElloo
Postovi: 13023
Pridružen/a: 29 nov 2009, 17:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la MElloo » 19 apr 2018, 15:23

DaVinci je napisao/la:
phily je napisao/la:Musa bez razmisljanja u NBA to je najbolje za karijeru. a ne coskarenje u cedeviti i cekanje da se amerikanci ispucaju ,
A repka? ... jesam li ja jedini koji navija da Musa ne bude visoko draftovan i odradi jos koju sezonu u Evropi ... drazi mi je Musa u repci nego Musa u NBA ... :kafa:
Musa u nekoj drugoj evropskoj ekipi mozda, Musa u cedeveiti ne

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 20 apr 2018, 12:19

Ne vidim u cemu je fazon da ode u neku dobru fansizu...za njega je jedino bitno da ima prostora za igru.
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 25 apr 2018, 21:35

Musa se po nekim listama vodi kao 17,18, 19 pick.. Spurs, Atlanta, Bucks.
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 25 apr 2018, 22:16

Iskreno, čisto sumnjam da će on imati neku veću minutažu u bilo kojem klubu u NBA. Mislim da će Amerikanci prvo fizički dotjerati i spremiti za taj nivo, pa tek onda sve ostalo.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

filip13
Postovi: 38050
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 25 apr 2018, 22:18

Raonffa je napisao/la:Iskreno, čisto sumnjam da će on imati neku veću minutažu u bilo kojem klubu u NBA. Mislim da će Amerikanci prvo fizički dotjerati i spremiti za taj nivo, pa tek onda sve ostalo.
da,premrsav,pa kukoca koji je u evropi bio najbolji igrac godinama su nabildali da bi mogao igrati u nba,jer je bio fizicki slab za igranje u nba bar po misljenju ljudi u bullsima

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 25 apr 2018, 22:22

filip13 je napisao/la:
Raonffa je napisao/la:Iskreno, čisto sumnjam da će on imati neku veću minutažu u bilo kojem klubu u NBA. Mislim da će Amerikanci prvo fizički dotjerati i spremiti za taj nivo, pa tek onda sve ostalo.
da,premrsav,pa kukoca koji je u evropi bio najbolji igrac godinama su nabildali da bi mogao igrati u nba,jer je bio fizicki slab za igranje u nba bar po misljenju ljudi u bullsima
Ma biće to proces od par mjeseci sigurno, plus onda vraćanje u formu nakon te fizike, privikavanje na "novi svijet" košarke, tako da će to sigurno "uzeti" Musi prvu sezonu.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13140
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Admir_Sa » 25 apr 2018, 23:22

A šta se tu Cedevita pita? Ugovor sa njima važi do?
nema potpisa

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 26 apr 2018, 00:11

Admir_Sa je napisao/la:A šta se tu Cedevita pita? Ugovor sa njima važi do?
Ima on važeći ugovor sa Cedevitom još koju sezonu, al' mislim da u ugovoru postoji klauza da može napustiti klub ukoliko dođe ponuda ili ukoliko on to želi. Ne doslovno ovako kako sam rekao, parafrazirao sam, al' je suština da može napustiti Cedevitu kad hoće.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 18 gostiju.