Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Otelo » 17 maj 2015, 22:54

Kakav potencijal mali ima a i dobar je potez sto je odabrao Cedevitu :salut:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1951
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la UnitedWA » 17 maj 2015, 23:03

Batko je napisao/la:Impresivno zaista ali molim vas da ga previše ne dižemo u nebesa ipak je dijete!!!


Sent from Angelina's bed
Ne vidim nikakvo dizanje u nebesa, ljudi se dive statističkim podacima koji zaista jesu impresivni.
Kad hrvati mogu svake godine neke nove Messije izmišljati pa ti igrači nestanu, možemo vala i mi Musu koji makar igrama opravdava.

Avatar
sigurnoable
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 okt 2012, 16:42
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sigurnoable » 17 maj 2015, 23:23

UnitedWA je napisao/la:
Batko je napisao/la:Impresivno zaista ali molim vas da ga previše ne dižemo u nebesa ipak je dijete!!!


Sent from Angelina's bed
Ne vidim nikakvo dizanje u nebesa, ljudi se dive statističkim podacima koji zaista jesu impresivni.
Kad hrvati mogu svake godine neke nove Messije izmišljati pa ti igrači nestanu, možemo vala i mi Musu koji makar igrama opravdava.
Svaka cast @UnitedWA na kom.....Izgleda da je nama zadovoljstvo samo uzdizati tudje tipa Luke Doncica. Momak jeste nevjerovatan talenat ali tipa komentari da je bolji od Muse i vec sada pravljenje nekakvih rivaliteta je skroz blesavo. To su samo djeca i pred njima je veliki posao, jos dosta truda i zalaganja treba kako bi iskoristili svoj talenat i postali vrhusnki kosarkasi.
Ako cemo o tome da je hladno odbio Jordan Camp(kako neki kazu za Doncica) i prema Musi se velika nepravda ucinila jer ako je mogao jedan Jordano oticina taj camp a znamo i sami da ga Musa moze strpati u mali dzep onda se lako moze skontati o kakvim se prljavim poslovima tu radi. Ja se samo bojim a i ocigledno je da mi ne znamo kako dalje nastaviti sa ovakvim talentom kakvog mi imamo. Vrabac, Buza, i ko zna ko je iduci su skrenuli sa pravog puta totalno a mogli su biti velike igracine da su imali oko sebe ljude koji bi ih usmjerili na pravi put, nadam se da to nece biti slucaj sa Dzenanom, Aticem, Nedimom, Emirom, Kenanom i ostalima jer ove generacije koja dolazi su zlata vrijedna i treba na vrijeme djelovati!

Avatar
Željooooo
Postovi: 2243
Pridružen/a: 07 mar 2011, 23:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Željooooo » 17 maj 2015, 23:35

Dobra je stvar što je Musa, Cedevitin projekt i što ce uložiti u njega, loša stvar je što Cedevita nema trenera u juniorskom pogonu koji može napraviti od Muse igraca, bolje bi mu bilo da je otišao u neku ekipu koja ima trenera koji ga možue nauciti košarkaškim stvarima, npr. Mazalin je isto njihov talenat, ali momak ne napreduje, stagnira, nadam se da sa našim Musom nece biti takav slucaj i da ce pored redovnih treninga uplatiti sebi privatnog trenera koji ce ga nauciti kako da pravilno suta, tj. da mu popravi mehaniku šuta, odmah bi mu bilo mnogo lakše, i ne bi mu trebalo puno vremena za sut, koji ce mu popraviti šut za 3 poena, i odbranu koja je veoma slaba. Musa ima vrhunski prvi korak, gotovo ga je nemoguce zaustaviti kad krene ka košu, ima visok procenat šuta za dva poena, fenomenalno izvodi slobodna bacanja, a to je veoma važno jer ga bezbroj puta fauliraju na utakmici, mora još nauciti da igra timski i da racionalnije troši lopte. Ovaj mali mi je toliko prirastao srcu da vam to ne mogu opisati i strašno bih volio da uspije u karijeri i da sa njim osvajamo medalje i na EP i na SP a što da ne i na OI ..
Zeljo mi je kao mater i otac, krvno smo vezani! Da je u sedmoj ligi i da igra najdosadniji fudbal na svijetu - to je moj tim i ja sam uz njega. Ove evropske timove biram po ukusu, nesto kao curu. Kad mi dojade mogu ih odyebat i trazit novi tim.

Avatar
UnitedWA
Postovi: 1951
Pridružen/a: 03 sep 2013, 00:58
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la UnitedWA » 17 maj 2015, 23:50

sigurnoable je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la:
Batko je napisao/la:Impresivno zaista ali molim vas da ga previše ne dižemo u nebesa ipak je dijete!!!


Sent from Angelina's bed
Ne vidim nikakvo dizanje u nebesa, ljudi se dive statističkim podacima koji zaista jesu impresivni.
Kad hrvati mogu svake godine neke nove Messije izmišljati pa ti igrači nestanu, možemo vala i mi Musu koji makar igrama opravdava.
Svaka cast @UnitedWA na kom.....Izgleda da je nama zadovoljstvo samo uzdizati tudje tipa Luke Doncica. Momak jeste nevjerovatan talenat ali tipa komentari da je bolji od Muse i vec sada pravljenje nekakvih rivaliteta je skroz blesavo. To su samo djeca i pred njima je veliki posao, jos dosta truda i zalaganja treba kako bi iskoristili svoj talenat i postali vrhusnki kosarkasi.
Ako cemo o tome da je hladno odbio Jordan Camp(kako neki kazu za Doncica) i prema Musi se velika nepravda ucinila jer ako je mogao jedan Jordano oticina taj camp a znamo i sami da ga Musa moze strpati u mali dzep onda se lako moze skontati o kakvim se prljavim poslovima tu radi. Ja se samo bojim a i ocigledno je da mi ne znamo kako dalje nastaviti sa ovakvim talentom kakvog mi imamo. Vrabac, Buza, i ko zna ko je iduci su skrenuli sa pravog puta totalno a mogli su biti velike igracine da su imali oko sebe ljude koji bi ih usmjerili na pravi put, nadam se da to nece biti slucaj sa Dzenanom, Aticem, Nedimom, Emirom, Kenanom i ostalima jer ove generacije koja dolazi su zlata vrijedna i treba na vrijeme djelovati!
Upravo to, mi u BiH smo inače takvi da sami sebe najviše kočimo, nekad smo i previše skromni. A tek ako nam se neko zamjeri, katastrofa.
Zbog takvog pristupa smo izgubili mnoge sportaše i talente u drugim sferama života. Sve dok Musa ovako igra, ja se ne brinem za njegovu budućnost.
Momak je i moj sugrađanin, kao što je neko spomenuo Bihać do sad nije imao ovakvog talenta i to će moje hvalospjeve dići na još jedan veći nivo :mrgreen:
A košarku pratim samo kad je u pitanju repka i naravno naše igrače u klubovima. A iskreno se nadam da će Musa biti jedan od glavnih razloga da još više počnem pratiti ovaj sport.

Avatar
Otelo
Postovi: 33457
Pridružen/a: 26 nov 2012, 17:42
Lokacija: Dark side of the moon
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Otelo » 18 maj 2015, 10:46

sigurnoable je napisao/la:
UnitedWA je napisao/la:
Batko je napisao/la:Impresivno zaista ali molim vas da ga previše ne dižemo u nebesa ipak je dijete!!!


Sent from Angelina's bed
Ne vidim nikakvo dizanje u nebesa, ljudi se dive statističkim podacima koji zaista jesu impresivni.
Kad hrvati mogu svake godine neke nove Messije izmišljati pa ti igrači nestanu, možemo vala i mi Musu koji makar igrama opravdava.
Svaka cast @UnitedWA na kom.....Izgleda da je nama zadovoljstvo samo uzdizati tudje tipa Luke Doncica. Momak jeste nevjerovatan talenat ali tipa komentari da je bolji od Muse i vec sada pravljenje nekakvih rivaliteta je skroz blesavo. To su samo djeca i pred njima je veliki posao, jos dosta truda i zalaganja treba kako bi iskoristili svoj talenat i postali vrhusnki kosarkasi.
Ako cemo o tome da je hladno odbio Jordan Camp(kako neki kazu za Doncica) i prema Musi se velika nepravda ucinila jer ako je mogao jedan Jordano oticina taj camp a znamo i sami da ga Musa moze strpati u mali dzep onda se lako moze skontati o kakvim se prljavim poslovima tu radi. Ja se samo bojim a i ocigledno je da mi ne znamo kako dalje nastaviti sa ovakvim talentom kakvog mi imamo. Vrabac, Buza, i ko zna ko je iduci su skrenuli sa pravog puta totalno a mogli su biti velike igracine da su imali oko sebe ljude koji bi ih usmjerili na pravi put, nadam se da to nece biti slucaj sa Dzenanom, Aticem, Nedimom, Emirom, Kenanom i ostalima jer ove generacije koja dolazi su zlata vrijedna i treba na vrijeme djelovati!
Mi smo navikli da nam stranci prave igrace i onda se zalimo kad igraju za drugu drzavu ali evo ovi sad talenti sto dolaze su rođeni ovdje i nema stranaca a nasi treneri su tu gube. Prelomne godine kod sportasa su ove sad Musine i tu se odlucuje da li ce iskoristiti potencijal pa igrati u jakim europskim klubovima ili ce ostati po ABA ligi u nekom prosjecnom timu ili jos gore po drzavnim kosarkaskim ligama.

Treba dovesti ljude izvana da pomazu nasim talentima ovdje i pod hitno jedan klub u ABA ligu mora uci da bi ti talenti imali gdje igrati ozbiljnu kosarku :bih:
"One of the things I keep reminding players is that when you're lost in a fog, you must stick together. Then you don't get lost. If there's a secret about Liverpool, that's it."

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Unofficialpage » 18 maj 2015, 12:21

Ovaj mali ima potencijal da bude vrhunski igrač. Ne treba stavljat preveliko breme na leđa, svi se nadamo da će uspjeti postati veliki igrač. Nije mala stvar dati bilo kome 50 koševa a on daje konstantno toliko.

Znam samo da Hrvati imaju ovakog igrača, bio bi novi Jordan.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 24 maj 2015, 23:27

Džanan Musa je zasigurno mladi igrač za kojeg su čuli svi ljubitelji košarke u Bosni i Hercegovini. Musa je trenutno član zagrebačke Cedevite za koju sa velikim uspjehom nastupa i za kadete i juniore. Proteklog vikenda je na kadetskoj poluzavršnici odigrao sjajne mečeve.

Musa: Veliki sam patriota, čast je predstavljati svoj narod Izvor: FIBA
Bio je na prosjecima od 42.5 poena i 14.3 skokova na četiri meča. Musa je svoje prve košarkaške korake napravio u Bihaću, poslije toga igrao u sarajevskom Košu. Na proteklom Europskom prvenstvu za kadete, iako godinu dana mlađi je bio najbolji strijelac.
Opiši nam svoje prve košarkaške korake u rodnom Bihaću?

"Prije svega da se zahvalim što pratite moje igre i poželim uspješan nastavak rada.Prošlo je već devet godina otkako sam napravio svoje prve košarkaške korake u timu Bosna XXL. U početku je to bila košarka više kroz zabavu, ali su poslije uslijedili ozbiljni treninzi. Zahvalan sam svojim prvim trenerima koji su mi dali osnove košarkaške igre i poslije sam prešao u sarajevski Koš."

Sarajevo ili Zagreb? Šta ti nedostaje u glavnom gradu Hrvatske?

"Vrlo teško pitanje. Sarajevo je ipak Sarajevo. Nekako mi nedostaje miris čaršije, sav taj mir. Nedostaju mi mahalske priče i moja raja. Ipak, sada sam u Zagrebu, krenuo sam dalje i ovdje se moram izboriti sa svim problemima i preprekama koje me očekuju u narednom periodu."

Šta predstavlja za tebe nastup za reprezentaciju?

"Reprezentacija je svetinja!Ja sam veliki patriota i najviše volim svoju zemlju.Nastupati u državnom dresu je za mene velika čast i privilegija. Nema ljepšeg osjećaja nego predstavljati svoj narod, svoju zemlju. Nositi dres sa državnim grbom je neprocjenjivo."


Musa: Veliki sam patriota, čast je predstavljati svoj narod Izvor: Cedevita
Da možeš birati klub bio bi to?

"Nemam posebnih želja što se tiče kluba. Želim igrati u klubu gdje mogu da se dodatno razvijam i postanem bolji igrač i čovjek na kraju. Cedevita mi to sve pruža i ovdje su uslovi zaista vrhunski. Imamo odličnu dvoranu, sve je organizovano na pravi način i ljudi iz kluba su uvijek tu da pomognu nama mladim igračima ukoliko postoji potreba."

Koji je tvoj najveći košarkaški uzor?

"Moji najveći košarkaški uzori su kapiten naše reprezentacije Mirza Teletović i zvijezda NBA lige Kobe Bryant. Teletović je zasigurno jedan od najboljih igrača sa ovih prostora, a Bryanta najviše poštujem zato što uvijek ide na pobjedu u svim utakmicama i želi da se takmiči sa svima."

Kakav je osjećaj biti najbolji strijelac kadetskog prvenstva Europe?

"Zaista nestvran i neopisiv osjećaj.Ne samo što sam ja postao najbolji strijelac Europskog prvenstva, nego i samo takmičenje gdje smo zaista napravili velike stvari i na kraju zauzeli osmo mjesto što je najbolji rezultat omladinskih reprezentacija. Zahvaljujem se saigračima što smo to uspjeli, jer da nije bilo njih ne bih ni ja uspio ponijeti ovu laskavu titulu."

Ko je najbolji igrač protiv kojeg si igrao?

"Ja nikada ne pamtim protivnike. Samo se fokusiram na svoju i igru svojih saigrača. Uvijek želim da pobijedim i na taj način uveselimo naše navijače. Nema ljepšeg osjećaja nego vidjeti masu ljudi koja se raduje vašim pobjedama."

Trener kojeg ćeš najviše pamtiti je?

"To je definitivno Enes Numanović, moj trener iz Koša.Jako se radujem saradnji sa novim selektorom Josipom Pandžom i njegovim pomoćnikom Enesom koji je nekako najviše uticao na mene da postanem ovakav kakav sam danas i sigurno mu to neću nikada zaboraviti. Ove godine želimo još bolji rezultat nego na prethodnom Europskom prvenstvu."

Koliko kadetska reprezentacija Bosne i Hercegovine može na Europskom prvenstvu?

"Naša velika želja je da ostvarimo plasman na Svjetsko prvenstvo koje se igra sljedeće godine. Potajno se nadamo medalji ili čak velikom finalu. No, idemo korak po korak i nema uspjeha bez postavljenih ciljeva. Želimo da se borimo za svaku loptu, svaki koš i svaki skok. Jedno znam, a to je da 12 momaka koji odu na prvenstvo će biti pravi 'ratnici' i u svakom trenutku poginuti za državni dres."
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
sajo10
Postovi: 9375
Pridružen/a: 27 jan 2010, 23:37
Lokacija: Landskrona, Swe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sajo10 » 24 maj 2015, 23:30

Za nas koji bas ne prate to toliko blizu moze li neko objasniti, zar stvarno imamo toliko jaku nadolazecu kadetsku reprezentaciju? :njanjanja:
Visca el Barça! /// Volim te Željo!

Avatar
Ethel
Postovi: 5189
Pridružen/a: 27 avg 2013, 18:29
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ethel » 25 maj 2015, 00:02

sajo10 je napisao/la:Za nas koji bas ne prate to toliko blizu moze li neko objasniti, zar stvarno imamo toliko jaku nadolazecu kadetsku reprezentaciju? :njanjanja:
S obzirom da imamo poslije Doncica dva najveca europska talenta u svojim godistima u svojim redovima (Musa i Sikiras) i jos nekoliko talentovanih momaka kao sto su Campara, Cerkezovic, Mutic.. doduse imamo slabu centarsku liniju, ali imamo dosta razloga za optimizam.

Jos kad bi tu dosao Radoncic to bi bilo ogromno pojacanje. Tu je i Josip Pandza i Enes Numanovic koji su izuzetno kvalitetni treneri.
Forever and ever, we’ll follow the boys, of Man United, The Busby Babes.
#MFFL
Som-Hi Barça

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 25 maj 2015, 00:06

sajo10 je napisao/la:Za nas koji bas ne prate to toliko blizu moze li neko objasniti, zar stvarno imamo toliko jaku nadolazecu kadetsku reprezentaciju? :njanjanja:

Razlog je Dzanan,momak je Masina,takvog jos nismo imali.

Avatar
Epidaurus
Postovi: 21297
Pridružen/a: 15 maj 2014, 14:37
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Epidaurus » 25 maj 2015, 02:39

sajo10 je napisao/la:Za nas koji bas ne prate to toliko blizu moze li neko objasniti, zar stvarno imamo toliko jaku nadolazecu kadetsku reprezentaciju? :njanjanja:
Mislim da jos nikad nismo imali ovako jaku reprezentaciju u bilo kojoj starosnoj kategoriji. U Musi i Sikirasu imamo 2 top 3 prospekta u generaciji 99. i sigurno ce nam citava igra bit postavljena oko njih dvojice. Musa ima strasan ulaz i strasan prvi korak, nemoguc za cuvanja u svom uzrastu, odlicno izvlaci faule i zna fino asistirat, odlicne fizicke predispozicije za beka/krilo ali atletika tj odraz nije npr na razini Hezonje. Problem mu je najveci konstantnost suta tj ima utakmica gdje ce pogodit preko 50% trica al isto tako cesto mu se desi da ima bas lose procente za tri. Sigurno nije neko ko nije dobar suter jer ima odlicne procente s linije za slobodna (sto je pokazatelj da momak zna sutat) ali treba dosta rada na mehanici suta. Uglavnom strasan talenat kakvog na vanjskim pozicijama valjda jos od Nihada nismo imali. Sikiras je zanimljiv visoki, moze izrast u profil igraca slicnog Teletovicu. Buduca mu je pozicija vrlo vjerovatno krilni centar jer ima dosta dobar sut za tri i dosta dobru igru ledjima prema kosu za svoje goine al u ovom uzrastu ce moci igrati centra sasvim sigurno. Ostatak ekipe nije toliko jak a svakako najistaknutiji igraci su tu Lazar Mutic iz Reala koji moze igrat pozicije 3 i 4 te Campara iz Sparsa koji igra playa i dominira U16 ligom BiH. Najveci ce nam problem biti pod kosem (pogotovo protiv Hrvatske koja tu ima Nikica) a to bi uz Sikirasa trebao biti jos na centru i Burko iz Celika al ostatak rotacije pod kosevima mi nije poznat. Uglavnom, imamo visoka ocekivanja (mozda cak borba za plasman na u17 svjetsko prvenstvo dogodine) od ove generacije koja temeljimo na talentu Muse i Sikirasa. Ostaje da vidimo kako ce to biti :bih: :bih: :bih: :bih: :bih:

BosnaSTL
Postovi: 3849
Pridružen/a: 16 nov 2012, 04:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la BosnaSTL » 25 maj 2015, 02:45

Musa I Sikiras ce igrati u NBA ako bog da

Avatar
sigurnoable
Postovi: 881
Pridružen/a: 30 okt 2012, 16:42
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sigurnoable » 26 maj 2015, 21:31

BosnaSTL je napisao/la:Musa I Sikiras ce igrati u NBA ako bog da
Ne trci pred rudu!

lumani
Postovi: 14874
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 26 maj 2015, 21:36

sigurnoable je napisao/la:
BosnaSTL je napisao/la:Musa I Sikiras ce igrati u NBA ako bog da
Ne trci pred rudu!

ovaj drugi nece napraviti nba karijeru ;) Prvi samo samog sebe moze unistiti.

Avatar
Tracy3McGrady
Postovi: 8123
Pridružen/a: 12 feb 2012, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tracy3McGrady » 31 maj 2015, 12:31

29.pts 15 skokova i 5 asista i valorizacija 50. Nije bilo dovoljno za finale. Izgubili 2 razlike od Splita
Anfernee "Penny" Hardaway #1



Avatar
xinxee
Postovi: 3407
Pridružen/a: 22 avg 2011, 23:40
Lokacija: Wonderland
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la xinxee » 14 jun 2015, 14:07

[youtube][/youtube]

:bih: :bih: :bih:
"Ima Bosne, beglerbeže i Bošnjaka u njoj! Bili su prije vas i ako Bog da, biti će i poslije vas!"

Avatar
Interista
Postovi: 2759
Pridružen/a: 05 jul 2010, 19:16
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Interista » 19 jun 2015, 13:28

[youtube][/youtube]

:D kad god cujem Musa sjetim se ove scene

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.