Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
<3 LiMes <3
Postovi: 1579
Pridružen/a: 27 jan 2011, 20:26
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la <3 LiMes <3 » 13 jun 2018, 08:51

hz1987 je napisao/la:gledaj strucnjaka sta se okupilo i palamude ko da su u najmanju ruku pomocnici tanjevicu, obradovicu.... :rol: :rol: :rol:

zgoljo nam je donio pobjede protiv gruzije u A timu i preskocio takmicenje sa svojom generecijom da igra u18 evropsko. zgoljo i rahljo koji nas je svojim partijama odveo u kvalifikacije a i tu je rusima ubacio u prosjeku 20pts i jednom nogom odveo u drugi krug kvalifikacija za sp. zgoljo nedavno napunio 19 godina i ide na draft uredno (kobe bryant je otisao sa 18).
isti taj zgoljo je proglasen za najboljeg mladog igraca aaba lige i eurokupa gdje je biljezio haman u prosjeku 15pts u ekipi koja je puna indijanaca i liliputanaca sa trenerom zdovcem. donio titulu cedeviti u cro ligi i onda se nadju neki lelemudani da kazu kako stagnira sa 19 godina. ohhhhhhhhhhh
Brate, objasnio si sve. Ovo je gomila nekih kreleca koji su kosarku gledali samo na tvu i sad su veliki strucnjaci. Da je fizicki jaci, mozda bi sad pricali o prva tri pika. Mozda cemo biti svjesni sta imamo kad ga budemo vidjeli sad u nba-u. Valjda smo takva nacija da je svacije bolje nego nase, luzerski mentalitet. Ima ono sto mnogim igracima njegovog uzrasta fali, drskost i samopuzdanje, da ne potone poslije prvog neuspjeha. On to ima, znanje ima, momak ima radnu etiku, jos fizicki da ojaca i nebo je granica.
<3 NK Čelik <3 Manchester United <3 LA Lakers <3
Eric Cantona: "Falcao sada može na miru da umre, sretan jer je stigao na sam vrh fudbala. Poslije Uniteda postoji samo nizbrdica".

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 11:05

Ima potencijal niko nije reko ja mu zelim sve najbolje i da bude prvi igrac iz nase drzave na All Staru, ali trenutno cinjenicno stanje je da nije ni u poola napredovo kolko predvidjalo, a posebno ovdje palamudilo...Da jeste previdjalo se upravo njemu da bude ovo sto je Doncic danas necemo se lagat ;) ;)

Uostalom ne kazem da je trebao bit MVP EUROLIGE, ali da igra makar neku znacajnu ulogu je prema predvidjanjima od prije par godina morao, da vam je neko prije 2/3 godine rekao da Musa nece imati neku bitnu ulogu u ABA ligi pokrenuli bi peticiju da ga se banuje :kafa: :kafa:


Ista prica ko i sa sikirasem, camparom, i ostalim pricalo se svasta, a na kraju pojo vuk magarca
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 13 jun 2018, 11:13

invincible1921 je napisao/la:Ima potencijal niko nije reko ja mu zelim sve najbolje i da bude prvi igrac iz nase drzave na All Staru, ali trenutno cinjenicno stanje je da nije ni u poola napredovo kolko predvidjalo, a posebno ovdje palamudilo...Da jeste previdjalo se upravo njemu da bude ovo sto je Doncic danas necemo se lagat ;) ;)

Uostalom ne kazem da je trebao bit MVP EUROLIGE, ali da igra makar neku znacajnu ulogu je prema predvidjanjima od prije par godina morao, da vam je neko prije 2/3 godine rekao da Musa nece imati neku bitnu ulogu u ABA ligi pokrenuli bi peticiju da ga se banuje :kafa: :kafa:


Ista prica ko i sa sikirasem, camparom, i ostalim pricalo se svasta, a na kraju pojo vuk magarca

Doncica su vise gurali,nije on daleko ispred Muse a to ce nba mozda i da pokaze...Sta INDEX napravi od igraca je cudo..

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 11:16

lumani je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Ima potencijal niko nije reko ja mu zelim sve najbolje i da bude prvi igrac iz nase drzave na All Staru, ali trenutno cinjenicno stanje je da nije ni u poola napredovo kolko predvidjalo, a posebno ovdje palamudilo...Da jeste previdjalo se upravo njemu da bude ovo sto je Doncic danas necemo se lagat ;) ;)

Uostalom ne kazem da je trebao bit MVP EUROLIGE, ali da igra makar neku znacajnu ulogu je prema predvidjanjima od prije par godina morao, da vam je neko prije 2/3 godine rekao da Musa nece imati neku bitnu ulogu u ABA ligi pokrenuli bi peticiju da ga se banuje :kafa: :kafa:


Ista prica ko i sa sikirasem, camparom, i ostalim pricalo se svasta, a na kraju pojo vuk magarca

Doncica su vise gurali,nije on daleko ispred Muse a to ce nba mozda i da pokaze...Sta INDEX napravi od igraca je cudo..
Ma evo zanemaricmo Doncica,,,necemo uopste to poredjenje pravit. Ja samo hocu da kazem da musa u dosadsnjoj karijeri nije opravdo ono sto se ocekivalo od njega sto ne znaci da nece u buducnosti ;) nista vise nista manje
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

lumani
Postovi: 14881
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 13 jun 2018, 11:29

Dobro nije da nije opravdao sa 19god nema igraca sem Luke da je bolji ...sta CE biti ne znam.
Zadnja izmjena: lumani, dana/u 13 jun 2018, 12:57, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4712
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2018, 12:44

invincible1921 je napisao/la:Ima potencijal niko nije reko ja mu zelim sve najbolje i da bude prvi igrac iz nase drzave na All Staru, ali trenutno cinjenicno stanje je da nije ni u poola napredovo kolko predvidjalo, a posebno ovdje palamudilo...Da jeste previdjalo se upravo njemu da bude ovo sto je Doncic danas necemo se lagat ;) ;)

Uostalom ne kazem da je trebao bit MVP EUROLIGE, ali da igra makar neku znacajnu ulogu je prema predvidjanjima od prije par godina morao, da vam je neko prije 2/3 godine rekao da Musa nece imati neku bitnu ulogu u ABA ligi pokrenuli bi peticiju da ga se banuje :kafa: :kafa:


Ista prica ko i sa sikirasem, camparom, i ostalim pricalo se svasta, a na kraju pojo vuk magarca
Ne treba ici iz krajnosti u krajnost. Kad si talentom hendikepirana nacija, nije rijetkost da od iole talentovanog igraca napravis Dirka Nowitzkog. Koliko ljudi je ovdje bilo ubjedjeno kako je Musa talenat kakav se vidi jednom u 20-30 godina? :lol:
I Sikiras, Campara NBA igraci, pa i ona Aticeva generacija imala par NBA igraca :lol: . Necu ta predvidjanja uzimati za ozbiljno.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 12:50

Kajzer10 je napisao/la:
invincible1921 je napisao/la:Ima potencijal niko nije reko ja mu zelim sve najbolje i da bude prvi igrac iz nase drzave na All Staru, ali trenutno cinjenicno stanje je da nije ni u poola napredovo kolko predvidjalo, a posebno ovdje palamudilo...Da jeste previdjalo se upravo njemu da bude ovo sto je Doncic danas necemo se lagat ;) ;)

Uostalom ne kazem da je trebao bit MVP EUROLIGE, ali da igra makar neku znacajnu ulogu je prema predvidjanjima od prije par godina morao, da vam je neko prije 2/3 godine rekao da Musa nece imati neku bitnu ulogu u ABA ligi pokrenuli bi peticiju da ga se banuje :kafa: :kafa:


Ista prica ko i sa sikirasem, camparom, i ostalim pricalo se svasta, a na kraju pojo vuk magarca
Ne treba ici iz krajnosti u krajnost. Kad si talentom hendikepirana nacija, nije rijetkost da od iole talentovanog igraca napravis Dirka Nowitzkog. Koliko ljudi je ovdje bilo ubjedjeno kako je Musa talenat kakav se vidi jednom u 20-30 godina? :lol:
I Sikiras, Campara NBA igraci, pa i ona Aticeva generacija imala par NBA igraca :lol: . Necu ta predvidjanja uzimati za ozbiljno.
Kad se sjetim za hypa oko vrabca ja otiso maksuz u skenderiju da vidim sta moze , a ono protiv vogosce nije prevaga :lol: :lol:

Btw bez hejta pitam cisto informativno....gdje su sikiras i campara ima li ih u kakvim ozbiljnim kombinacijama u tim timovima gdje su ?
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Raonffa
Postovi: 26280
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 13 jun 2018, 12:52

Ma raja očekuje 20-10-10 svaki meč od strane Muse i to je tako. Osvojio zlato u svojoj generaciji, najbolji igrač na tom prvenstvu, veliki talenat i prospekt, sa 17 godina pravili neke paralele sa Draženom, maksimalan hajp i naravno da će neko reći "Pa Musa stagnira zadnje dvije godine".

Realnost je nešto sasvim drugo, za mene je Musa do sada ispunio očekivanja (pogotovo što se tiče partija u državnom dresu), jedino što mi je krivo je to što je pustio da ga zadnje dvije sezone 'maltretiraju' u Cedeviti i da ga yebu razni hrvatski poluproizvodi i američki indijanci. Prve seniorske minute i utakmice je odradio u možda najgorem klubu za takvo nešto, koliko se sjećam ni Nurkić nije bio neka pljačka u Cedeviti, a gledajte gdje je danas i Bog zna gdje bi bio da nije bilo povreda (računajte da je Jusufu tek ovo prva sezona koju je odradio u fullu).

I apsolutno ne sumnjam, kad aBd Džanan bude draftovan i kad krene sezona, pa vjerovatno će biti perioda gdje neće dobijati ni minute po meču, već vidim komentare "balo, nisi ti dorastao NBA-u", "jesi se zayebao, debilu", "bolje da si ostao u Europi još par godina" itd.
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
chily-rz
Postovi: 8256
Pridružen/a: 28 okt 2010, 19:08
Lokacija: Nicaze family
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la chily-rz » 13 jun 2018, 12:55

Kako to da nije bio bitna karika ni u ABA ligi ako je izabran za najboljeg mladog igrača iste i u idealnu petorku reguralnog dijela iste,.U suštini,podbacio je u play off seriji kontra Buducnosti i ako je i tu Zdovc ocigledno išao na iskustvo pa su veliki broj šuteva uzimali Chery,Nichols,Ukić,Musa imao 22 šuta u tri utakmice,.

Od ukupno dvadeset i dvije utakmice u reguralnom djelu ABA lige na sedamnest je bio dvocifren.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 12:59

chily-rz je napisao/la:Kako to da nije bio bitna karika ni u ABA ligi ako je izabran za najboljeg mladog igrača iste i u idealnu petorku reguralnog dijela iste,.U suštini,podbacio je u play off seriji kontra Buducnosti i ako je i tu Zdovc ocigledno išao na iskustvo pa su veliki broj šuteva uzimali Chery,Nichols,Ukić,Musa imao 22 šuta u tri utakmice,.

Od ukupno dvadeset i dvije utakmice u reguralnom djelu ABA lige na sedamnest je bio dvocifren.
Bio je to sve jer je Misko to dobro poguro necemo se lagat jos i oko toga :crazy: :crazy:

Uostalom aba liga ima 3.5 kluba a on je igrao u jednom od tih...na kraju krajeva ne kazem ja da je on bio taraba u cedeviti, ali ni blizu onoga sto se prognoziralo....pa nemoj da sad izvlacim postove sta se pisalo, romantizovlao i prognziralo
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4712
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2018, 13:26

Nije on nista DOBRO poguro, ako je uopste i gurao. Musa prema indexu bio najbolji igrac Cedevite u sezoni, a logicno je da neko iz trece ekipe lige bude u petorci.
Tako da i to da nije faktor u ABA ligi nije nikako tacno.
Drzi se prognoza strucnih lica i ljudi koji se razumiju u kosarku.

Profesor
Postovi: 4254
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Profesor » 13 jun 2018, 13:40

Lik nije ispunio svoj potencial i ni blizu nije hvalospjevima koji su se pjevali ovdje a i mimo ovog foruma. Ko je kriv tome, hype, zdovc, cedevita, euforija, uzdizanje, mentalitet? Sve od nabedenig, najvjerovatnije. I ponovi idu paralele kako ce u NBAju ubiti i doci na taj neki svoj potenciali zvani AirMusa. Get real ppl. Pustimo vremenu da pokaze. Ja se nadam i zelim mu da bude all star vec narednu sezonu ali...

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12925
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerkolfc » 13 jun 2018, 13:47

Ali se nadas da ces ti biti u pravu.

Ovdje po nekima je trebao imati prosjek 20 5 5 sa 7 suteva po utakmixi da bi oni rekli evo ga dobar je.
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4712
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2018, 13:52

Profesor je napisao/la:Lik nije ispunio svoj potencial i ni blizu nije hvalospjevima koji su se pjevali ovdje a i mimo ovog foruma. Ko je kriv tome, hype, zdovc, cedevita, euforija, uzdizanje, mentalitet? Sve od nabedenig, najvjerovatnije. I ponovi idu paralele kako ce u NBAju ubiti i doci na taj neki svoj potenciali zvani AirMusa. Get real ppl. Pustimo vremenu da pokaze. Ja se nadam i zelim mu da bude all star vec narednu sezonu ali...
Ne mozes pricati da neko ko ima 19 godina i igra ozbiljnu seniorsku kosarku nije ispunio potencijal? J e b o t e :?
Musi su ovdje nabili nerealna ocekivanja koja on nije u stanju iznijeti. Kao prvo, napravili od njega boljeg od Doncica i napravili talenta koji se vidi jednom u 20-30 godina sto on nije.
Zelis ti da za godinu opet dodjes istu stvar srati, eto sta ti zelis. :urnebes:

Avatar
sve5
Postovi: 309
Pridružen/a: 24 feb 2017, 13:12
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la sve5 » 13 jun 2018, 13:53

nerkolfc je napisao/la:Ali se nadas da ces ti biti u pravu.

Ovdje po nekima je trebao imati prosjek 20 5 5 sa 7 suteva po utakmixi da bi oni rekli evo ga dobar je.
Onda bi problem bio što ne igra dovoljno jaku odbranu i kao takav nikad neće u NBA uspjeti..

#klasikBošnjo :crazy:

Profesor
Postovi: 4254
Pridružen/a: 01 avg 2011, 19:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Profesor » 13 jun 2018, 14:01

Kajzer10 je napisao/la:
Profesor je napisao/la:Lik nije ispunio svoj potencial i ni blizu nije hvalospjevima koji su se pjevali ovdje a i mimo ovog foruma. Ko je kriv tome, hype, zdovc, cedevita, euforija, uzdizanje, mentalitet? Sve od nabedenig, najvjerovatnije. I ponovi idu paralele kako ce u NBAju ubiti i doci na taj neki svoj potenciali zvani AirMusa. Get real ppl. Pustimo vremenu da pokaze. Ja se nadam i zelim mu da bude all star vec narednu sezonu ali...
Ne mozes pricati da neko ko ima 19 godina i igra ozbiljnu seniorsku kosarku nije ispunio potencijal? J e b o t e :?
Musi su ovdje nabili nerealna ocekivanja koja on nije u stanju iznijeti. Kao prvo, napravili od njega boljeg od Doncica i napravili talenta koji se vidi jednom u 20-30 godina sto on nije.
Zelis ti da za godinu opet dodjes istu stvar srati, eto sta ti zelis. :urnebes:
Nije ispunio ocekivanja koja je i sam nametnuo svojim igrama, ponasanjem i sl. Nije tu samo hype naroda bio. Licno sam ocekivao da ce prograti u nekom euroligasu, optimisti su mi cak predvidjali da bude nosioc nekog evroligasa. Musa se je dosad pokazao za sasvim solidnog, mogu reci dobar kosarkas u ozbiljnom basketu, nista vise. Vidjet cemo sta buducnoat nosi. Zelio bih...

Avatar
Kajzer10
Postovi: 4712
Pridružen/a: 06 sep 2015, 14:09
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Kajzer10 » 13 jun 2018, 14:07

Profesor je napisao/la:
Kajzer10 je napisao/la:
Profesor je napisao/la:Lik nije ispunio svoj potencial i ni blizu nije hvalospjevima koji su se pjevali ovdje a i mimo ovog foruma. Ko je kriv tome, hype, zdovc, cedevita, euforija, uzdizanje, mentalitet? Sve od nabedenig, najvjerovatnije. I ponovi idu paralele kako ce u NBAju ubiti i doci na taj neki svoj potenciali zvani AirMusa. Get real ppl. Pustimo vremenu da pokaze. Ja se nadam i zelim mu da bude all star vec narednu sezonu ali...
Ne mozes pricati da neko ko ima 19 godina i igra ozbiljnu seniorsku kosarku nije ispunio potencijal? J e b o t e :?
Musi su ovdje nabili nerealna ocekivanja koja on nije u stanju iznijeti. Kao prvo, napravili od njega boljeg od Doncica i napravili talenta koji se vidi jednom u 20-30 godina sto on nije.
Zelis ti da za godinu opet dodjes istu stvar srati, eto sta ti zelis. :urnebes:
Nije ispunio ocekivanja koja je i sam nametnuo svojim igrama, ponasanjem i sl. Nije tu samo hype naroda bio. Licno sam ocekivao da ce prograti u nekom euroligasu, optimisti su mi cak predvidjali da bude nosioc nekog evroligasa. Musa se je dosad pokazao za sasvim solidnog, mogu reci dobar kosarkas u ozbiljnom basketu, nista vise. Vidjet cemo sta buducnoat nosi. Zelio bih...
Pa niko mu nije odredjivao karijeru do 19-te godine, lol. Euroligu se ocekivalo da ce igrati samo ako Cedevita bude igrala i da ce odmah u NBA.
U najgorem slucaju odlican euroligaski igrac i to cemo vidjeti. Mislim, ovdje se svasta pisalo, musa top3 pick na draftu i slicno. Dakle, neka skroz nerealna ocekivanja. I sad kad vidim da je 20-ti pick, ja trebam reci "e jesi ti musa propo, tek 20-ti a nekad bio treci", jer je neka neznalica patriotski nastrojena od njega napravila Duranta i gurala ga medju prva tri picka prije 3 godine.

Avatar
invincible1921
Postovi: 10133
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la invincible1921 » 13 jun 2018, 14:33

Al koja je i ovo glupost sto ovdje pojedini pisu "UZ DONCICA NAJBOLJI MLADI IGRAC"....a razlika izmedju njih kilometrima
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!


RealnoGledano
Postovi: 877
Pridružen/a: 28 apr 2014, 02:47
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la RealnoGledano » 13 jun 2018, 14:49

invincible1921 je napisao/la:Al koja je i ovo glupost sto ovdje pojedini pisu "UZ DONCICA NAJBOLJI MLADI IGRAC"....a razlika izmedju njih kilometrima
što ja ne mogu ovakvih likova, gledaj mu zadnjih 20 postova,cisti pesimizam,sve tuđe je bolje a nase je najgore
moš' ti pametovan do sutra al Musa ce bit kako je "zapisano" i to niko ne moze promjenit
stoga ne smaraj raju ovim gluposti,pusti strucnjake da se bave prognozama

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 29 gostiju.