Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

Avatar
Raonffa
Postovi: 26274
Pridružen/a: 29 feb 2016, 17:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Raonffa » 04 nov 2018, 20:10

Pasha je napisao/la:Naravno da ima.

Igra se redovna sezona, play-off, najbolja ekipa postaje prvak. Igra se Allstar utakmica takodjer.

Mada ima i prilicno blentavih situacija, jer igraci "balansiraju" izmedju dvije lige. Recimo, izabran si da igras Allstar, ali te ekipa pozovo u NBA ne igras Allstar, a ovamo u NBA ekipi si tek da popunis broj. Ekipe ne mogu biti sigurne da ce imati najbolje igrace u recimo Play-offu itd...
Ma ja, znam da se dešavaju takve situacije, znači ima nekakav "takmičarski" značaj ova liga, mislio sam da su ovo nekakve prijateljske tekme ili tako nešto...

@Chini

Služi za nabijanje statistike, ne za razvijanje, pogrešno sam se izrazio :mrgreen:
"Kako nemamo trofeja? Pa jel se druga liga igra za trofej? A i da nemamo trofeja,imamo vise navijaca. Jeste vidili utakmicu sa Jedinstvom?"

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37553
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la tuzlak1987 » 04 nov 2018, 21:01

Nema potrebe pisati uvijek kada ga posalju i vrate iz razvojne lige. To ce raditi 30ak puta sigurno. Prosle godine su jednog slali i vracali 40 puta, jednu noc igra tamo drugu sjedi na klupi Brooklyna.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 04 nov 2018, 21:06

Najpoznatiji igrači koje su NBA timovi slali u G ligu: Gobert, Capela, Bledsoe, Reggie Jackson...

Avatar
forgempp
Postovi: 6550
Pridružen/a: 07 jan 2018, 23:38
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la forgempp » 04 nov 2018, 23:55

Musa u rosteru večeras ponovo.
Rafa Nadal!

EDIN DŽEKO!!!

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 05 nov 2018, 02:34

4 pts, floater i cutter, te dvije promasene trojke, druga izasla iz obruca

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 05 nov 2018, 02:42

Usao je u igru zadnje tri minute meca. Vec u prvom napadu je odlicnu usao na lijevi ulaz i zabio floaterom (onaj njegov karakteristicni prodor). Kasnije je dobio pas na utrcavanju i rutinski zavrsio polaganje na obrucu. Profulao je i dvije trice, jedna je bukvalno izasla iz obruca. Igrao je dvicu i uglavnom je prenosio loptu na protivnicku polovinu. Ocito je da u odbrani ne moze da prati taj nivo, ali kad aBd ta defanziva dodje na pristojan nivo, ja sam ubijedjen da ce on poceti dobijati minute. Evidentno je da u napadu itekako ima sta za reci. Kurucs mi nekako djeluje energicniji od njega, stalno je na skoku i aktivniji je u odbrani. Sve ostalo je sigurno na Dzananovoj strani.

Razlika izmedju Muse i Atica je ta sto ce on i u nba ligi za 3 minute uzeti 4 suta i zabiti 4 poena (dlaka je falila da bude 7, ali bit ce drugi put), dok je Edinu trebalo 5-6 meceva da uzme vise od 4 suta na 15-ak minuta koliko provodi na parketu.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Avatar
Ziggs
Postovi: 1564
Pridružen/a: 28 jul 2014, 17:35
Lokacija: DC

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ziggs » 05 nov 2018, 08:40

jbo ga Atic vise, nmg da vjerujem da raja misli da ce nesto biti od tog klosara

Avatar
akisarajevo92
Postovi: 17783
Pridružen/a: 16 mar 2014, 11:24
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la akisarajevo92 » 05 nov 2018, 08:42

karijera Joe Inglesa je maksimum koji Musa moze ostvariti u NBA
Don't believe the hype.

Avatar
nerkolfc
Postovi: 12824
Pridružen/a: 14 maj 2013, 20:10
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la nerkolfc » 05 nov 2018, 08:50

akisarajevo92 je napisao/la:karijera Joe Inglesa je maksimum koji Musa moze ostvariti u NBA
Zasto?
Liverpool FC / NK Jedinstvo Bihać

“Hvala Allahu koji nema granice niti mjesta.”

Crazy Legs

Avatar
phily
Postovi: 4121
Pridružen/a: 19 jun 2013, 22:23
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la phily » 05 nov 2018, 09:08

akisarajevo92 je napisao/la:karijera Joe Inglesa je maksimum koji Musa moze ostvariti u NBA


sta ce jos biti u svijetu , ko ce pobjediti sad na izborima u SAD , hocemo li u Eu i Nato ???
FK Željezničar
FC Bayern Munchen
Philadelphia 76ers--->#TrustTheProcess
DARIO ŠARIĆ----->ROY-- 2016/17

#CarloOut

filip13
Postovi: 38008
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: Džanan Musa

Post Postao/la filip13 » 05 nov 2018, 09:09

akisarajevo92 je napisao/la:karijera Joe Inglesa je maksimum koji Musa moze ostvariti u NBA


ne bi to ni bilo loše,vec drugu ili trecu sezonu redovan starter u play off ekipi

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 05 nov 2018, 10:06

Ziggs je napisao/la:jbo ga Atic vise, nmg da vjerujem da raja misli da ce nesto biti od tog klosara
Istog sam misljenja.. Ljudi neće da priznaju da je bio talenat do seniorske košarke i to je kraj priče.Jbt nekad pomislim kao da pričamo o Sesaru koji je bio Monstrum I na kraju ostvario samo pola od mogućeg.

Avatar
hz1987
Postovi: 2089
Pridružen/a: 01 nov 2008, 10:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la hz1987 » 05 nov 2018, 10:23

joj sto ne mogu ovih strucnjaka.

on ima 19 godina i sedmi najmladji igrac u NBA je trenutno.
ne dobija minute. dobije 2-3min i utjera 4pts za to vremena.
posalju ga u g-league i natrpa bez po muke preko 20 komada.

sutra ce musa da se nabilda i igra sve od 1 do 4. prevodice loptu, sazrijevanjem i vremenom ce pivotirati i pod kosem, izvlaciti se na tricu, korektno dodavati, ulaziti pod kos, sutati izvana i iznutra. bice polivalentan igrac. ima jos prostora za napredak i razvoj i rad na sebi. samo polako.

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 05 nov 2018, 10:27

hz1987 je napisao/la:joj sto ne mogu ovih strucnjaka.

on ima 19 godina i sedmi najmladji igrac u NBA je trenutno.
ne dobija minute. dobije 2-3min i utjera 4pts za to vremena.
posalju ga u g-league i natrpa bez po muke preko 20 komada.

sutra ce musa da se nabilda i igra sve od 1 do 4. prevodice loptu, sazrijevanjem i vremenom ce pivotirati i pod kosem, izvlaciti se na tricu, korektno dodavati, ulaziti pod kos, sutati izvana i iznutra. bice polivalentan igrac. ima jos prostora za napredak i razvoj i rad na sebi. samo polako.
Za Musu nema brige, napraviti će on solidnu nba karijeru.

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Bassha » 05 nov 2018, 10:32

Da ima NBA karijera Bojana Bogdanovica ja bi bio zadovoljan
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
Slatinash_7
Postovi: 3098
Pridružen/a: 20 jun 2009, 17:56
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Slatinash_7 » 05 nov 2018, 11:02

Sasvim korektno za pocetak,igrac iz Evrope,biran kasnim pikom prve runde,ovo je ono sto se moglo ocekivati..Jak je u napadu to je svima jasno,vidjet cemo koliko ce moci u obrani..Eto mu takmaca u rukiju T.Youngu iz Hawksa,nesposoban za obranu ali sica trice i igra..Predvidjam mu karijeru Furnijera i to je sasvim zadovoljavajuce ja bi rekao,dobar scorer,obrana ce uvijek biti upitna,mozda ga izvuce duzina pa da pokriva vise pozicija sto bi mu svakako dali vise minuta..
Slatina Bog i batina

Fukare Slatina i Modra blatina

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Drape » 05 nov 2018, 11:06

Ingles svakako igra odlično u NBA i ima ugovor u visini Jusufovog tako da to nije uvreda. On je u Džananovim godinama igrao u Australiji, Ginobili u Argentini, Mirza u Belgiji...

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 05 nov 2018, 11:16

lumani je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:jbo ga Atic vise, nmg da vjerujem da raja misli da ce nesto biti od tog klosara
Istog sam misljenja.. Ljudi neće da priznaju da je bio talenat do seniorske košarke i to je kraj priče.Jbt nekad pomislim kao da pričamo o Sesaru koji je bio Monstrum I na kraju ostvario samo pola od mogućeg.
Ja sam htio da povucem paralelu izmedju nekog ko je i u nestvarno teskim okolnostima mentalno stabilan i nekog ko i medju smijesnom konkurencijom ne moze da se izbori za svoje suteve. Tacnije, htio sam da istaknem koliko je neophodno vjerovati u svoje sposobnosti i ne podlijegati na svaki pritisak s kojim se suocis. To je nekad daleko vaznije od cistog kosarkaskog kvaliteta. Ako ste vas dvojica toliko glupi da ste moj post shvatili kao poredjenje kosarkaskih sposobnosti jednog i drugog, onda je to vas problem. Vjerujem da niste. :)
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

lumani
Postovi: 14870
Pridružen/a: 21 apr 2012, 10:15
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la lumani » 05 nov 2018, 11:24

kobe24 je napisao/la:
lumani je napisao/la:
Ziggs je napisao/la:jbo ga Atic vise, nmg da vjerujem da raja misli da ce nesto biti od tog klosara
Istog sam misljenja.. Ljudi neće da priznaju da je bio talenat do seniorske košarke i to je kraj priče.Jbt nekad pomislim kao da pričamo o Sesaru koji je bio Monstrum I na kraju ostvario samo pola od mogućeg.
Ja sam htio da povucem paralelu izmedju nekog ko je i u nestvarno teskim okolnostima mentalno stabilan i nekog ko i medju smijesnom konkurencijom ne moze da se izbori za svoje suteve. Tacnije, htio sam da istaknem koliko je neophodno vjerovati u svoje sposobnosti i ne podlijegati na svaki pritisak s kojim se suocis. To je nekad daleko vaznije od cistog kosarkaskog kvaliteta. Ako ste vas dvojica toliko glupi da ste moj post shvatili kao poredjenje kosarkaskih sposobnosti jednog i drugog, onda je to vas problem. Vjerujem da niste. :)
Ehh sada glup :mrgreen: Atic ti je vazda tema, nastavi daj mu jos 5 godina da odigra onako kao prije 5 godina sa djecom. ;) btw, shutira je 7 trica..

Avatar
kobe24
Postovi: 6536
Pridružen/a: 14 jun 2010, 21:43
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la kobe24 » 05 nov 2018, 11:32

lumani je napisao/la: Ehh sada glup :mrgreen: Atic ti je vazda tema, nastavi daj mu jos 5 godina da odigra onako kao prije 5 godina sa djecom. ;) btw, shutira je 7 trica..
Pa sta drugo da napisem kad ste povezali nepovezivo? :mrgreen:

Da, sedam trica, ali u sestoj utakmici. U tome i jeste razlika, sto sam ja vec u prvom postu napisao. Njih dvojica su se igracki mogli uporedjivati prije 3-4 godine, ali sad je lud svako ko pomisli da se oni na bilo koji nacin mogu uporedjivati.
"Ja samo želim da učinim dobro koliko mogu, a uspjeh moj zavisi od Allaha, u Njega se uzdam i Njemu se obraćam."

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 14 gostiju.