Džanan Musa

Moderatori/ce: nerminh74,KK_Bosna,CashMan

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la cavendish » 20 jan 2020, 23:18

Jedna solidna tekma pa onda ide opet 5-6 ovakvih kao noćas.
Musa je trenutno nebitan igrač u ligi i ne vjerujem da ga i jedan protivnik nešto posebno skautira i bas zbog toga je morao ili mora to koristiti.

Avatar
Tekashi
Postovi: 15825
Pridružen/a: 03 apr 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tekashi » 20 jan 2020, 23:49

Bolje 2 nego 0 :kafa:

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Samozdravlje » 21 jan 2020, 00:15

StevieFranchise je napisao/la:
20 jan 2020, 23:15

Neko zna šta je rekao nakon and one?
Meni ovo mocno , jako , bas lijepo , da je uvezati ovakvih 4-5 ulaza po tekmi . Sad kad bi pozvali sve igrace iz CZ i Partizana da prodju ovo sto mladic iz BiH prolazi , svi bi pjeske preko "Bare" . Igraj sine , pa ako te niko ne prati u NBA , ima mjesta u Bajernu , samo zdravlje cuvaj .Drummond ostade bez zuba u sec. Raja razocarana , rekao da ce biti "prstenova" , a sta je trebao reci :"Dosao sam ovdje da vam uzmem pare i naucim ono sto me nisu naucili u CV". Yebi joj mater u pisq . Hvala @StevieFranchise :thumbup: .
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
Beduin
Postovi: 16309
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Beduin » 21 jan 2020, 01:15

Postaje ceger, a ne kesa. Frustrira ovoliko prilika da ne koristi, da uprska svoj najveci adut - sut, cist sut.

Onda ce doci na reprezentativno okupljanje, odigrati par finih tekmi i odglumiti zvijezdu, vratiti se u Ameriku i opet biti kesa medju kvalitetnim i jakim igracima.
Juki se barem moze i glumiti kad dodje u BiH, lil razvaljuje u NBA.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 21 jan 2020, 11:12

nisi ti njega care nikad gledo ako mislis da mu je sut najveci adut

Avatar
paulus
Postovi: 4359
Pridružen/a: 18 sep 2013, 12:27
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la paulus » 21 jan 2020, 11:13

Samozdravlje je napisao/la:
20 jan 2020, 18:52
paulus je napisao/la:
20 jan 2020, 17:00

Musin najveci problem je sto je u doba kad igrac razvija inteligenciju , stil igre, pa i kvalitet protivnika imao Zdovca za trenera koji ga nije naucio nista i kao MVP Eurobasketa ostaje u Cedeviti i ABBA ligi . Znaci ni trener ni liga u najvaznijim godinama mu umjesto razvitka prave stagnaciju, ja ne znam ko je genije ko mu je savjetovo da ostane tu i ko je genije da mi kaze da iz Abba lige ide u NBA. Njemu je kao nudjeno kao 15 picku nudjeno ja mislim Atlanta da ga oni biraju al da ide u Evroligu 2 sezone i da se vrati nakon toga sto je meni totalno razumno bilo . Zamislite da je mjesto Zdovca te neke gidine bilo 2 3 il 4 pVoveo u Evroligi recimo kod starih lija koji su igrali u najmocnije vrjeme Evropske kosarke kad su Evropljani po prvi put se prpbili u NBA , recimo da ga uci Obradovic i ostali geniji kose. E to je Doncic imao iako stoji i da je nenormalan talent da je igrao u Abba ligi pod Zdovcem ne bi bio ovo sto je danas. Ko mu je menadjer i ko je donosio odluke unazadio ga je. Ti kad si MVP Evropski prvak gdje tad sa 16 igrao kose mnogo opustenije i inteligentnije nego sad, ( ne kontam mu one suteve po 2 metra od 3) alo nisi ti Lillard covjece i nisam ga vidio da napravi pump fake pa probije il procjeni da ne moze polozit pa ide na neki pas il baci kap . Uglavnom da skratim sa 16 je mogao birat klub . On je izabrao Cedevitu???!!!
Da dodam samo cim vise cjenim Nurkica i sta je on napravio u NBA a poceo igrat sa 14, Covjek je da nije bilo povrede uzasne bio na putu da uleti medju 5 centara lige i koliko ga cjene u Portlandu
U pravu si (nije fraza), sve to stoji , ali neke stvari ne mozes vratiti i sta preostaje :
- Zar nije san svakog kosarkasa oprobati se u NBA ? Ponavljam , razumijem sta si napisao , ali neka povreda u recimo Realu(pretenciozno) ili Turskoj , Bajernu i sl ekipama i drzavama . Samo pogresan doskok i cao NBA za sva vremena . Nikad vise , vozdrica .
- Mlad je , evo moze uciti od najjacih i najboljih . Ako Bog da ,da ne bude povreda , sa 24 g. bi mogao sve te nedostatke nadomjestiti i igrati u vrhunskim ekipama Evrope ili u manje ambicioznim ekipama NBA .
- Ne treba zanemariti ni finansijski efekat u Brooklyn-u . Evo pitam te ,da li je moguce da je sebi obezbjedio finansijsku "samostalnost" ? Molim tvoj odgovor . Kako je prosao finansijski ?
- Ne kazem da bi Ti , ali pola ovih poznavalaca prilika u NBA , bi reklo :"Ko ga yebe , sto nije otisao u NBA , nego se povrijediou Bajernu,Realu ili CZ "
- Puno bolje poznajes kosarku kao sport , ali ne bi bio prvi koji je mlad zavrsio sportsku karijeru radi povrede (u raznim sportovima).
- Ono sto se meni ne svidja , sto ga raja "pljuje" , aman on ne bi zelio da je dao vise , ali on pored imena ima :bih: . Nije jedini kojeg je raja "popljuvala" , a nas je bh kosarkas u najjacoj ligi svijeta (treci ?) . Pozdrav , poznat si mi ,ali ne znam gdje te upoznah :rol: :bih:
Ma ne uzimam ja ovdje nista u obzir osim njegovog razvitka gdje je bukvalno u Cedeviti izgubio 2 god, sto se tice povrede to je sad ne znam kolko gledas sudjenje u NBA i Evropi , mnogo lakse je povredu opasnu fasovat u NBA, al nejse , on je ko MVP prvaka Evrope trebao otici kod trenera i ekipe gdje bi naucio nesta. Zao mi , jer momak radi ko konj citav zivot i taj savjet ga je unazadio. Evroliga je mocna liga tu su suigraci majstori a trenori mnogo dobri.Jos on moze uspjet u NBA mlad je , al po meni iz Broklina mora ici , jednostavno ignorisu ga , imaju kamaru pucaca , i nema slobodu . Nurk je bio skoro propo u Denveru , ode u Portland drugi igrac. I ja tebe znam :) gdje ono :)
Kadusicu sipu ga, hrpa vanago !!!

Sviuodbranu
Postovi: 3473
Pridružen/a: 30 avg 2019, 00:18
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Sviuodbranu » 21 jan 2020, 11:18

Po svemu sto vidimo ,nije NBA za njega. (Daj boze da dokaze suprotno).
On je dobar za neke evropske lige, nekog euroligasa i to je to.
Meni je svejedno,neka plaza klupu, i odigra 3 postene utakmice u sezoni uzme pare i to je to.
Ali ovo je tracenje talenta i mladosti.
"Gubitak identiteta placa se ropstvom i ponizenjem".
"Zrtvovat cemo mir za suverenu Bosnu".
"Velikim Bogom se kunemo,da robovi biti necemo".

Avatar
Beduin
Postovi: 16309
Pridružen/a: 07 avg 2015, 19:10
Lokacija: Beduin nema stalnu lokaciju
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Beduin » 21 jan 2020, 14:30

AirRamiz je napisao/la:
21 jan 2020, 11:12
nisi ti njega care nikad gledo ako mislis da mu je sut najveci adut
Pored svih ostalih njegovih "kvaliteta" statistika je ipak govorila da je ubirao poene, ili grijesim? Pa sad skontaj koliko je tek šljakao u odbrani ili drugim segmentima igre.
Ali ovo sto sad gledamo samo govori da je i taj sut ustvari prolazio u mladjoj uzrasti, pa i oni ulasci na lijevi obruc. On ovolike floatere profula, trica koju pokusava dodatno istrenirati nikako da krene, a naustrb toga je napredovao u odbrani, a sumnjam i ta odbrana da bi bila dobra na vecoj minutazi i sa vise presinga.

Ja kad vidim onu nezainteresovanost koju pokazuje gestikulacijom tijela i vucaranjem nogu npr. kad na ulazu naprave faul na njemu, a on spusti glavu u pod i vuce noge kao da ima 170kg, bezivotno mi izgleda i odmah mi se takvi ljudi zgade. Nema veze sto gube i sto igra garbage time (ne spominjem sad sinocnju utakmicu), ali brate ti pokazuj znakove zivota i volje barem u toj minutazi, pokazi da ti znaci to, da gines...
Mozda ja grijesim, mozda drugacije nekad gledam na sve to, j3biga to je nekakvo moje misljenje.
Ko od harama zivi, godisnje 2 puta ne podrigne.

075 ❤

Avatar
Chinaglia
Postovi: 31065
Pridružen/a: 16 jan 2014, 11:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Chinaglia » 21 jan 2020, 15:24

trojka u januaru mu je na 38.5% (5-13), za razliku od decembra kad je bila 16.7% (2-12), te novembra 18.4% (7-38)

podize procenat suta za tri poena, pa sama cinjenica da je u g league sutirao 35% na pet pokusaja za tri poena, govori da ovi procenti iz novembra i decembra nisu relevantni, vec su plod pritiska il cega vec... jbg vjerujem da bi mu bilo puno lakse u nekoj slabijoj ekipi gdje nema pritiska i gdje bi imao vecu slobodu i minutazu (ima on slobodu i u brooklynu, al ga muce pritisak i konkurencija)

po ko zna koji put kazem, meni je drago sto napada obruc, rezultati jesu i bice mjesoviti sve dok njegovo tijelo ne postane vece i jace, sto ce mu omoguciti da lakse dodje do obruca, iznese kontakt i zavrsi poenima

polako, on je 20-godisnjak, prva nba sezona, on je pokazao da ima napadacki arsenal, bez obzira sto je uglavnom bio neuspjesan radeci te stvari, al zato igraci treniraju pa napreduju... sjecam se tekme protiv utah jazz, kad je sarah kustok rekla da kenny atkinson "tjera" musu da radi na svojim vjestinama, dakle nije ga ogranicio na jednu stvar, tipa da stoji u cosku i ceka loptu da sutne trojku, vec i trener vidi da on ima napadacki arsenal, a cinjenica da je njegova odbrana solidna je mnogo bitna, nikako ne bi valjalo da je rupa u odbrani

jbg musa je vise projekat nego nego ko dodje s drafta i pokaze da moze odmah igrat... ne kaze se uzalud: "strpljen-spasen"

njegova buducnost je u nba, idealno u drugoj ekipi (brooklyn je trebao biti ta idealna ekipa, al desilo se ono sto niko niti u najludjim snovima nije mogao zamislit, a nazalost na njegovu stetu)

cavendish
Postovi: 326
Pridružen/a: 27 dec 2015, 13:59
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la cavendish » 21 jan 2020, 15:52

Musa je valjda skontao do sada da je njegova budućnost u NBA, barem u Netsima, kao roleplayera. Nešto slično kao Korkmaz u Phili.

SWOT
Postovi: 709
Pridružen/a: 22 jun 2019, 20:54
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la SWOT » 21 jan 2020, 16:12

Bice to sasvim druga priča kad ga šut pocne slušati... odbrana mu je sasvim pristojna, samo šut da ga krene...

Avatar
Osim13
Postovi: 43672
Pridružen/a: 01 apr 2017, 23:06
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Osim13 » 21 jan 2020, 16:12

opustite se, ne može preko noći.
MERCEDES - MISTRIJA - MIA SAN MIA

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21801
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Unofficialpage » 21 jan 2020, 16:27

Mislim da donosite prerano zaključak, odmah se odredili šta će biti. Ovo mu je tek prva prava NBA sezona, dobio je mišićne mase, izgubio je osječaj za šut. Pustimo ga da odradi još 2-3 sezone u NBA pa onda donositi sud. Pročepit će jednom i sve će to biti dobro.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4205
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Ghuraba » 21 jan 2020, 16:38

cavendish je napisao/la:
21 jan 2020, 15:52
Musa je valjda skontao do sada da je njegova budućnost u NBA, barem u Netsima, kao roleplayera. Nešto slično kao Korkmaz u Phili.
Samo je fazon sto je Korkmaz bolji suter, a igrac s klupe se prvenstveno cijeni ako ce donijeti sut za tri, ili ako ce popraviti igru u defanzivi. Ovo sto Musa nudi (a ne nudi mnogo) se bas i ne cijeni za igraca koji ce dobiti 15-ak minuta s klupe.


Avatar
guzobran
Postovi: 329
Pridružen/a: 16 jan 2019, 17:14
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la guzobran » 21 jan 2020, 16:53

nobodyD je napisao/la:
21 jan 2020, 16:45
slika
slika
Sta je pisac htio reci?
Sarmica, japa, LlullSergio, theKuPuS i Wandelanoite - najveci papci na ovom forumu

Avatar
Tesnjak1991
Postovi: 1844
Pridružen/a: 06 jan 2018, 17:45
Lokacija: Tešanj - Zenica
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Tesnjak1991 » 21 jan 2020, 16:55

Koliko li je samo NBA igrača koji su sad standardni u svojim ekipama, ili koji su bili tokom karijere standardni imalo "spor" start NBA karijere iz raznih razloga. Da se pita par pojedinaca sa ove teme ne bi ti igrači nikad ništa ni postigli, jer ovo što su pojedinci procjenili za ove 2 godine (ustvari ova godina je u suštini pravi početak, al' hajd) bi ih poslalo negdje u ABA ligu. Ko da je tu 5 sezona, ko da je došao fizički spreman za NBA ligu, ko da je igrao u nekoj "smećarskoj" ekipi gdje je imao sve ovlasti, i unatoč tome žestoko zakazao, eto tako bi se dalo zaključiti nakon čitanja nekih postova, da ih čita neko ko ne prati situaciju nikako, eto onako tek uletio na temu, i pročita.

Odbrana i više nego solidna zasad (daljnjim fizičkim napretkom će biti samo bolja, bar ja tako mislim), napadački šteka, al' nije da je nešto čudno nakon nabijanja neke mase, nije isto kad se trči i skače sa 70 kg i sa 100 kg (obje kilaže su primjer, ne znam koliko je bio težak niti koliko je sad), sigurno da je velika razlika. Doće to sve na svoje, iako bi bilo najbolje da nekako izganja prelazak u ekipu gdje su očekivanja manja, gdje bi se moglo istrpiti njegove "greške" i nedostatke tokom nekog perioda, a da ne bude odmah zakucan na klupu.
Izmislili su hiljadu načina da vreme prođe, a ni jedan jedini da se zaustavi... Što se mene tiče, više i ne moraju da rade na tome. Ovo baš i nisu neka vremena za zaustavljanje.

Mes Que Un Club!

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Samozdravlje » 21 jan 2020, 17:48

paulus je napisao/la:
21 jan 2020, 11:13

Ma ne uzimam ja ovdje nista u obzir osim njegovog razvitka gdje je bukvalno u Cedeviti izgubio 2 god(1), sto se tice povrede to je sad ne znam kolko gledas sudjenje u NBA i Evropi , mnogo lakse je povredu opasnu fasovat u NBA, al nejse(2) , on je ko MVP prvaka Evrope trebao otici kod trenera i ekipe gdje bi naucio nesta. Zao mi , jer momak radi ko konj citav zivot i taj savjet ga je unazadio(3). Evroliga je mocna liga tu su suigraci majstori a trenori mnogo dobri.Jos on moze uspjet u NBA mlad je , al po meni iz Broklina mora ici (4), jednostavno ignorisu ga , imaju kamaru pucaca , i nema slobodu . Nurk je bio skoro propo u Denveru , ode u Portland drugi igrac. I ja tebe znam :) gdje ono :)(5)

1. U pravu si , ali nema povratka . Ni tako losa odluka ga nije sputala ,da ga "levati" iz Brooklyn-a pozovu u svoj kamp :rol: .
2. Iskreno nisam i necu pratiti NBA . Samo pratim gdje se pojave bh mladici . Gledao sam ja drugu kosarku (Mirza,r.Hadzic,Raso,Varaja,Vucevic, Benacek , pa Kico , Moka,Duci ,Cosic,Skansi, Tvrdic ....).Sto se povreda tice evo pr. Catakovic,Pidro,pretrno za Vladana(mozda ih znas :rol: ).Jesu njegove noge brze, ali tanane .Bojim se kad "ulazi" pod obruc da ce ga razbiti kao ledenicu.
3. Odgovor pod 1.
4. E tu se 100% slazem sa tobom , ali im treba biti zahvalan , u buducnosti samo mu dobro moze donijeti (finansijski,igracki za Evropu ,bonbon -samozdravlja).
5. Akademija je moje srednje ime(u svim bh sportovima),ali ne ona muzicka,likovna ili filmska :rol: . Postujem te , a i kako bih drugacije :thumbup:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Samozdravlje
Postovi: 7748
Pridružen/a: 01 mar 2018, 18:05
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la Samozdravlje » 21 jan 2020, 17:54

Chinaglia je napisao/la:
21 jan 2020, 15:24
trojka u januaru mu je na 38.5% (5-13), za razliku od decembra kad je bila 16.7% (2-12), te novembra 18.4% (7-38)

podize procenat suta za tri poena, pa sama cinjenica da je u g league sutirao 35% na pet pokusaja za tri poena, govori da ovi procenti iz novembra i decembra nisu relevantni, vec su plod pritiska il cega vec... jbg vjerujem da bi mu bilo puno lakse u nekoj slabijoj ekipi gdje nema pritiska i gdje bi imao vecu slobodu i minutazu (ima on slobodu i u brooklynu, al ga muce pritisak i konkurencija)

po ko zna koji put kazem, meni je drago sto napada obruc, rezultati jesu i bice mjesoviti sve dok njegovo tijelo ne postane vece i jace, sto ce mu omoguciti da lakse dodje do obruca, iznese kontakt i zavrsi poenima

polako, on je 20-godisnjak, prva nba sezona, on je pokazao da ima napadacki arsenal, bez obzira sto je uglavnom bio neuspjesan radeci te stvari, al zato igraci treniraju pa napreduju... sjecam se tekme protiv utah jazz, kad je sarah kustok rekla da kenny atkinson "tjera" musu da radi na svojim vjestinama, dakle nije ga ogranicio na jednu stvar, tipa da stoji u cosku i ceka loptu da sutne trojku, vec i trener vidi da on ima napadacki arsenal, a cinjenica da je njegova odbrana solidna je mnogo bitna, nikako ne bi valjalo da je rupa u odbrani

jbg musa je vise projekat nego nego ko dodje s drafta i pokaze da moze odmah igrat... ne kaze se uzalud: "strpljen-spasen"

njegova buducnost je u nba, idealno u drugoj ekipi (brooklyn je trebao biti ta idealna ekipa, al desilo se ono sto niko niti u najludjim snovima nije mogao zamislit, a nazalost na njegovu stetu)
:bow: :tokralju: KAKO COVJEK OBJASNI :tokralju: :bow:
NE MOZE 11 AKADEMACA IGRATI U PRVIH 11.
Ne moze, ali bih volio da sa njih 11/11 osvajamo Titule i igramo grupe Evrope.

Avatar
AirRamiz
Postovi: 1497
Pridružen/a: 13 jan 2019, 00:49
Kontakt:

Re: Džanan Musa

Post Postao/la AirRamiz » 21 jan 2020, 17:56

Beduin je napisao/la:
21 jan 2020, 14:30
AirRamiz je napisao/la:
21 jan 2020, 11:12
nisi ti njega care nikad gledo ako mislis da mu je sut najveci adut
Pored svih ostalih njegovih "kvaliteta" statistika je ipak govorila da je ubirao poene, ili grijesim? Pa sad skontaj koliko je tek šljakao u odbrani ili drugim segmentima igre.
Ali ovo sto sad gledamo samo govori da je i taj sut ustvari prolazio u mladjoj uzrasti, pa i oni ulasci na lijevi obruc. On ovolike floatere profula, trica koju pokusava dodatno istrenirati nikako da krene, a naustrb toga je napredovao u odbrani, a sumnjam i ta odbrana da bi bila dobra na vecoj minutazi i sa vise presinga.

Ja kad vidim onu nezainteresovanost koju pokazuje gestikulacijom tijela i vucaranjem nogu npr. kad na ulazu naprave faul na njemu, a on spusti glavu u pod i vuce noge kao da ima 170kg, bezivotno mi izgleda i odmah mi se takvi ljudi zgade. Nema veze sto gube i sto igra garbage time (ne spominjem sad sinocnju utakmicu), ali brate ti pokazuj znakove zivota i volje barem u toj minutazi, pokazi da ti znaci to, da gines...
Mozda ja grijesim, mozda drugacije nekad gledam na sve to, j3biga to je nekakvo moje misljenje.
care sut i "ubirao poene" nisu sinonimi...floateri i ulazi nemaju veze sa sutem
kad se kaze sut misli se na sut za tri poena ili midrange...ovo drugo nikad nije imao, a trica mu je uvijek bila streaky i prosjecna

mora bjezat iz Netsa inace ce visit da bude prekobrojan ovo ljeto

Odgovori

Natrag na “Košarkaška reprezentacija BiH”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.