Boston Celtics

Moderatori/ce: KK_Bosna,CashMan,kad_kako,Pasha

fera
Postovi: 12813
Pridružen/a: 19 okt 2008, 02:22
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la fera » 10 apr 2009, 09:24

KK_Bosna je napisao/la:bash gledam ove "retired brojeve"... iz ove generacije jedino ce se okaciti 34! i zasluzuje!

iako sam ja LAL fan od 1990 (nazalost kareema nisam gledao) zbog jednog i jedinog magica, puni respect samo dajem bostonu i chicagu
ja bi tu dodao jos i Pistonse... ona Bad boys generacija je bila strasna. mada meni licno dvije najdraze franšize su LAL i Bulls
You are someone else I am still right here

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 15 apr 2009, 07:03

Zagrijavanje pred PLAYOFF.......... :lol: ...Let's GO CELTICS!!!.....GREEN 18!!!




slika

mmmmmmm.......I love this Game...... :mrgreen:

Celtics prvih pet:


slika
slika
slika
slika
slika
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 17 apr 2009, 15:17

Veliki hendikep pogodio je ekipu branioca naslova NBA prvaka i to uoči početka playoffa. Kevin Garnett propustiće ostatak sezone zbog povrede koljena.
Odsustvom fenomenalnog igrača koji je praktično bio temelj trijumfa Bostona i 17. titule u istoriji kluba Boston prvenstveno gubi na čvrstini u odbrani, pošto je KG bio centralna figura u defanzivi, što se vidi i po brojkama. U odsustvu Garnetta Boston je primao skoro 100 poena po meču, sa njim u reketu Celticsi su dozvoljavali protivnicima oko 90 poena po utakmici.

Trener Dok Rivers još uvek nije zvanično potvrdio da je ostao bez važnog igrača, ali i njegova izjava pred trening u četvrtak dovoljno govori:

"Još uvijek nije zvanično da će propustiti cijeli playoff. Što se mene tiče, zvanično je, jer prosto ne vidim način da se Kevin oporavi do kraja sezone"
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

LeBronJamesKing
Postovi: 622
Pridružen/a: 28 jan 2009, 13:32

Re: Boston Celtics

Post Postao/la LeBronJamesKing » 17 apr 2009, 15:23

bas mi je zao zbog KG sada ce play off izgledati ne zanimljivo ali bas ne zanimljivo na istoku kao i samo finale.
U ime Gospodara...

Avatar
Kobe Bryant
Postovi: 7299
Pridružen/a: 30 jan 2009, 14:28
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Kobe Bryant » 17 apr 2009, 17:16

LeBronJamesKing je napisao/la:bas mi je zao zbog KG sada ce play off izgledati ne zanimljivo ali bas ne zanimljivo na istoku kao i samo finale.

hahahahahhaha , e fakat si zaista , jest da i ja ocekujem da ce 60% na istoku prvi bit cleveland , al prvo skoci pa reci hoop :roll:

ja ocekujem za lakerse vrlo tezak put , utah , portland , denver (vjerovatno) ..... namuci ce lakerse i to dobro , mozda cak najvise portland , mladi , atletski jaki uh kako su nezgodni .... , a i utah je skoro pa nepobjediva na domacem parketu , jedino im je mana sto slabo u gostima igraju

Boston ako ne izgubi od chicaga , pobjedice minimalno 2x cleveland u finalu istoka

btw. i orlando ima problema , turkoglu i lews

neno#4
Postovi: 7862
Pridružen/a: 10 apr 2009, 23:00
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la neno#4 » 19 apr 2009, 15:18

LeBronJamesKing je napisao/la:bas mi je zao zbog KG sada ce play off izgledati ne zanimljivo ali bas ne zanimljivo na istoku kao i samo finale.
pa da je kevin tu sve bi druagcije bilo,a kobe ove godine uzima opet prsten,de reci nam molim te sta uze lebron u karijeri,melo ima ncaa,wade prsten,valjda ce i on nekada nesto uzeti,a bynum ce odnijeti i wallaca i zydrunasa zajedno,pa covjek je za njih masina,ne zaboravi ko ga trenira,a tu je pau pa odom,a williams vjeruj mi da se nece naigrati protiv fishera kad im bude najvise trebalo zakazat ce,jer fisher je odigrao toliko velikih tekmi,da mo treba jos da sanaja o tome...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 22 apr 2009, 01:04

Izgleda i Leon Powe je povrjedjen i nece igrati do kraja playoffsa tako da Boston bez Garnetta i Leona tesko da ce daleko dogurat....... :roll:
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 30 apr 2009, 14:47

Let's GO Celtics!!........jos jedna i to je to onda dajte Orlando da se igramoooooo igramooooo igramoooooo!!. :lol:
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 04 maj 2009, 22:44

BOSTON SLAVIO U SEDMOJ

Nakon sedam fenomenalnih utakmica aktuelni šampioni, Boston Celticsi, izborili su prolaz u polufinale istočne konferencije u kojem će za protivnika imati momčad Orlanda.

Serija između Bostona i Chicaga sigurno je jedna od najboljih u istoriji u prvom krugu doigravanja. Svi ljubitelji košarke uživali su u sedam utakmica koje nikoga nisu mogle ostaviti ravnodušnim.

U sinoćnjoj odlučujućoj utakmici Boston je zahvaljujući iskustvu upisao pobjedu (109:99). Bullsi su sve do četvrte minute drugog perioda imali prednost (37:30), ali onda Celticsi ubacuju u višu brzinu i prave nevjerovatnu seriju od 22:2. Na odmor se otišlo pri rezultatu 52:39.

U trećoj i četvrtoj četvrtini „Kelti“ su imali rezultatsku prednost i kada su se Bullsi tri minuta pred kraj približili na samo tri razlike, sinoć sjajni House postiže dvije trojke i rješava pitanje pobjednika.

Kod aktuelnih šampiona najbolji su bili Ray Allen sa 23 poena i sedam skokova, Paul Pirce sa 20, te Eddie House sa 16 poena i savršenih 5/5 iz igre.

Kod Bullsa sjajnu partiju odigrao je Ben Gordon, koji je sa 33 poena bio prvi strijelac utakmice, a pored njega dobru partiju prikazao je i Derrick Rosse, koji je postigao 18 poena.

Boston – Chichago 109:99
slika

I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 12 maj 2009, 07:14

Jao Davis-a zivotinje...... jadni onaj malac u prvom redu.. :lol: :lol: :lol: :lol:
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
JameS
Postovi: 1365
Pridružen/a: 15 maj 2009, 21:53
Lokacija: 20000 milja pod morem
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la JameS » 15 maj 2009, 22:35

bez KG-a Boston 50% losi...ako prodju Orlando u 7 utakmici ceka ih popularna "Cleveland metla" :mrgreen:
...where amazing happens...Le bRon James...CHOSEN-1...MVP

Real Madrid-Kaka-C.Ronaldo-Albiol-Benzema...

C.R-9 "uno,dos,tres HALA MADRID"

Avatar
cha0s
Postovi: 141
Pridružen/a: 12 maj 2009, 22:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la cha0s » 15 maj 2009, 23:07

Sretno Bostonu u nedjelju... imam 2 testa u pon. al ja mislim da cu ustati u nedjelju u 2 da ih gledam... ako OBN bude prenosio^^ Paul Pierce definitvno zasluzuje da mu dres bude okacen, a Ray Allen i KG ne bas, s obzirom da su oni nedavno stigli u Celticse( prije dvije godine obojica?? ) a "The Truth" je vec odavno u Bostonu ;) definitvno šteta za celt'se što je KG povrijeđen, odbrana im je sad puno gora, al šta ćeš... takav je ovaj sport zvani košarka i liga zvana NBA :D

Avatar
JameS
Postovi: 1365
Pridružen/a: 15 maj 2009, 21:53
Lokacija: 20000 milja pod morem
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la JameS » 15 maj 2009, 23:09

cha0s je napisao/la:Sretno Bostonu u nedjelju... imam 2 testa u pon. al ja mislim da cu ustati u nedjelju u 2 da ih gledam... ako OBN bude prenosio^^ Paul Pierce definitvno zasluzuje da mu dres bude okacen, a Ray Allen i KG ne bas, s obzirom da su oni nedavno stigli u Celticse( prije dvije godine obojica?? ) a "The Truth" je vec odavno u Bostonu ;) definitvno šteta za celt'se što je KG povrijeđen, odbrana im je sad puno gora, al šta ćeš... takav je ovaj sport zvani košarka i liga zvana NBA :D
pa jbg ako prodju racunaj da ih mozes gledati jos 4 puta maximalno :mrgreen:
...where amazing happens...Le bRon James...CHOSEN-1...MVP

Real Madrid-Kaka-C.Ronaldo-Albiol-Benzema...

C.R-9 "uno,dos,tres HALA MADRID"

Avatar
cha0s
Postovi: 141
Pridružen/a: 12 maj 2009, 22:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la cha0s » 15 maj 2009, 23:19

ej mr. LBJ spusti se na zemlju :)

Avatar
JameS
Postovi: 1365
Pridružen/a: 15 maj 2009, 21:53
Lokacija: 20000 milja pod morem
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la JameS » 16 maj 2009, 08:47

hahaha aj necu vise nebuloze pisat :mrgreen:
...where amazing happens...Le bRon James...CHOSEN-1...MVP

Real Madrid-Kaka-C.Ronaldo-Albiol-Benzema...

C.R-9 "uno,dos,tres HALA MADRID"

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 17 maj 2009, 08:32

Bit ce luda tekma mislim da Boston moze ovo zavrsiti ali nista nije sigurno brine me Ray Allen koji se nije bas naigro zadnje 2-3 utakmice.
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
cha0s
Postovi: 141
Pridružen/a: 12 maj 2009, 22:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la cha0s » 17 maj 2009, 09:27

Crveni_1922 je napisao/la:Bit ce luda tekma mislim da Boston moze ovo zavrsiti ali nista nije sigurno brine me Ray Allen koji se nije bas naigro zadnje 2-3 utakmice.
istina da se nije nesto naigrao, ali mislim, tj nadam se, da ce bas on danas eksplodirati i odvesti Boston do pobjede :D

Avatar
Crveni_1922
Postovi: 639
Pridružen/a: 08 sep 2008, 06:27
Lokacija: STARMO

Re: Boston Celtics

Post Postao/la Crveni_1922 » 27 maj 2009, 23:47

Kevin Garnett se uspjesno operisao trebao bi biti potpuno spreman za sledecu sezonu tako da ako sve bude po planu Boston moze i do jos jedne titule!! ;)
I KRV SVOJU ZA CRVENU BOJU!!!

Avatar
cha0s
Postovi: 141
Pridružen/a: 12 maj 2009, 22:01
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la cha0s » 28 maj 2009, 11:54

super, bez njega su 40-50% losiji... nadam se da ce opet do finala iduce sezone, pa mozda i do titule.

Avatar
BIHfan
Postovi: 10763
Pridružen/a: 25 jul 2008, 20:01
Kontakt:

Re: Boston Celtics

Post Postao/la BIHfan » 23 jun 2009, 23:07

Allen i Rondo u Detroit, Hamilton, Prince i Stuckey u Boston?


Najbolja momčad NBA lige iz 2008. godine Boston Celticsi, spremni su ponuditi Detroit Pistonsima Raya Allena i Rajona Ronda u zamjenu za Richarda Hamiltona, Tayshauna Princea i Rodneyja Stuckeyja.

Prema pisanju Yahoo Sportsa niži je službenik Celticsa spomenuo tu ideju svom kolegi iz Pistonsa što je ovaj odmah odbio, ali pitanje je što će biti ako ta ideja zaživi među generalnim menadžerima klubova, Dannyjem Aingeom i Joeom Dumarsom.

Ray Allen, koji će uskoro napuniti 34 godine, s Bostonom ima ugovor još godinu dana težak 20 milijuna dolara i teško je vjerovati da će ga Celticsi nakon toga vezati novim višegodišnjim ugovorom. Iza mladog razigravača Ronda (24) je, pak, dobra sezona, ali Yahoo Sports tvrdi da klub s njime nije u najboljim odnosima.

Detroit bi si, pak, eventualnom razmjenom i dovođenjem Allena otvorio veći prostor na salary cupu idućeg ljeta, kada će velik broj kvalitetnih igrača biti slobodan.
Rose joins Oscar Robertson, Michael Jordan, Jerry West, Larry Bird, LeBron James and Dwyane Wade among those only able to average at least 25 points, 7.5 assists and four rebounds in a season.
FK DELFIN NEUM

Odgovori

Natrag na “Boston Celtics”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 11 gostiju.