BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la alan_kardec » 22 avg 2016, 17:28

Naravno da ima istine u tim pričama o S.Koreji, ali slušao sam dvojicu srpskih trenera koji rade tamo. Jedan je fudbalski, a drugi, mislim odbojkaški i obojica kažu da stanje tamo nije toliko crno koliko se predstavlja po medijima.
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 17:36

darker10 je napisao/la:Ja kazem da ako je istina to sto se plasira o Sj. Koreji kao drzavi onda je bilo kakav njihov uspjeh jos nevjerovatniji.Nisu tradicionalno jaki u tim disciplinama samo tako,nego zato sto rade na sebi i usput to krunisu medaljama.Kod nas svaki drugi bajo danas dize tegove i trenira kojekakav wushumushu,ali samo zato da moze poslije kacit na fb svakakve citate o treniranju i sta ja znam.
Ko nas se i ide u teretanu radi izgleda, to je potpuno drugi sport bodybuilding, ali dizanje tegova je nesto sasvim drugo, to Sjeverna Koreja forsira samo zbog olimpijade, ovo prvo ne postoji.

Plus, oni tamo zive u uvjerenju da su razvijeniji od Juzne Koreje, iako je razlika nebo i zemlja.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 18:03

alan_kardec je napisao/la:Naravno da ima istine u tim pričama o S.Koreji, ali slušao sam dvojicu srpskih trenera koji rade tamo. Jedan je fudbalski, a drugi, mislim odbojkaški i obojica kažu da stanje tamo nije toliko crno koliko se predstavlja po medijima.
da, naravno da je tako. ja znam čovjeka koji je bio u sjevernoj koreji, u pjongjangu kao turista. to je inače lakše moguće nego što se misli. doduše ne kao bosanac, ali on ima slovenački pasoš. naravno da kao turista nemaš pristup svemu, ali dobiješ vodiča i šetaš sa njim gradom, vodič te slika tvojim fotoaparatom itd. on u principu kaže da je to kao rusija tamo negdje do početka/sredine devedesetih. ako je neko bio u SSSR-u znaće otprilike o čemu je riječ. po njemu je neimaština vidljiva, ali više u tom nekom ex-ruskom smislu nego onako kako to zapadne zemlje vole da predstavljaju. elem leviske i iphone ne možeš kupiti, ali od gladi ne umire niko :mrgreen: :wave:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 18:23

jestamaji je napisao/la:
alan_kardec je napisao/la:Naravno da ima istine u tim pričama o S.Koreji, ali slušao sam dvojicu srpskih trenera koji rade tamo. Jedan je fudbalski, a drugi, mislim odbojkaški i obojica kažu da stanje tamo nije toliko crno koliko se predstavlja po medijima.
da, naravno da je tako. ja znam čovjeka koji je bio u sjevernoj koreji, u pjongjangu kao turista. to je inače lakše moguće nego što se misli. doduše ne kao bosanac, ali on ima slovenački pasoš. naravno da kao turista nemaš pristup svemu, ali dobiješ vodiča i šetaš sa njim gradom, vodič te slika tvojim fotoaparatom itd. on u principu kaže da je to kao rusija tamo negdje do početka/sredine devedesetih. ako je neko bio u SSSR-u znaće otprilike o čemu je riječ. po njemu je neimaština vidljiva, ali više u tom nekom ex-ruskom smislu nego onako kako to zapadne zemlje vole da predstavljaju. elem leviske i iphone ne možeš kupiti, ali od gladi ne umire niko :mrgreen: :wave:
Od gladi se ne umire, to ako ameri pricaju to je laz, i u SSSR-u je koliko znam bio zakon da je zabranjeno biti nezaposlen, moralo se prihvatiti svakakvog posla, slicno je i danas u Bjelorusiji kod Lukasenka koji ako neka ne moze naci posao u struci natjera ga da crnci negdje za male pare pa eto danas Bjelorusija ima najmanju nezaposlenost u citavoj Evropi. :rol:
Taj neki je fazon i u Sjevernoj Koreji.

Ovako izgledaju putevi u Sjevernoj Koreji

slika

slika

slika

Ovo je Pyongyang, slike su od turista koji su bili tamo, inace postoji velika razlika izmedju Pyongynaga i ostatka Sjeverne Koreje, sve slike i snimci koje rezim tamo pusta u medijima su uglavnom iz par naselja po Pyongyangu, vecina zemlje nazalost nema asfalta.

O struji ne treba ni pricati, vec sam postavljao sliku Sjeverne i Juzne Koreje.
http://i.dailymail.co.uk/i/pix/2014/08/ ... 64x644.jpg

Ovo je Evropa
http://media.gettyimages.com/videos/cen ... ?s=640x640

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 18:25

@ASD izvor ti je časni Dejli mejl
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 18:26

DANTES je napisao/la:@ASD izvor ti je časni Dejli mejl
Tu sam sliku slucajno uzeo.
Ukucaj Koreja from space, ima brdo slika.

Avatar
muamerc
Postovi: 6766
Pridružen/a: 27 avg 2009, 14:12
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la muamerc » 22 avg 2016, 18:34

Samo kod Velikog vođe ima struje, gledaju se američke serije sa torenta.

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la pinoglavi » 22 avg 2016, 18:34

Kad smo kod toga, gledao sam dosta dokumentaraca o Sj. Korei kao i intervjua onih koji nekim cudom izadju iz drzave... Najstravicniji je dokomentarac o djetetu koje se rodilo u njihovom zatvoru, gdje ih izrabljuju kao u konc logorima, i uspio je pobjeci sa 20ak godina. Ono rodi se, po cijeli dan samo radi, za jelo pola tanjira rize za cijeli dan i tako svaki dan i mislis da je to zivot i da to tako treba biti. Npr prijavio je mater rodjenu i brata kao mali jer su pricali o bjegstvu i ubili su ih, a on ni sekunde nije osjecao krivnju ili tugu jer je mislio da je to normala. Malo off ali jbg.
Poenta je da je smijesno izjaviti kako SAD preuvelicavaju njihovo siromastvo i bijedu.
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 19:02

@ASD
da, auta ima malo, posebno privatnih, kaže on da se to najbolje vidi na parkinzima ispred stambenih zgrada koji zjape prazni

a to o propagandi, to je sukob korejanske i zapadne, naravno anti korejaske propagande. ja nisam tamo bio i nemam pojma šta korejanci misle, ali znam da se cjelokupna slika o koreji izvan iste stvara isključivo na osnovu izvješća zapadnjačkih medija. e sad koliko je to što se priča istina a koliko propaganda, ja mislim da mi to ne možemo reći. ne znam koliko imaš godina, ali evo ti perfektan primjer propagande: kad god se na JRTu bilo šta pričalo i izvještavalo o albaniji uvijek se vrtio isti video tirane sa ogromnim bulevarom i jednim jedinim autom u raspadu koji mili istim. to je definitivno neko poo zadatku snimio, ako je to uopšte bila tirana (vjerovatno jeste). ili friškije, pomisli na slike izbjeglica iz bosne u zapadnim medijima '92-ge. devet od deset slika su pokazivale zamotane babe kako čuče ili sjede na nekom trotoaru u nekoj vukojebini. mislim da je prosjek naših izbjeglica ipak izgledao malo drugačije, ali propagandna mašina zapada je bez obzira na slobodu štampe i izvješća imala svoje prste umiješane u sve to

režim u sjevernoj koreji je imbecilan i oni su zatvorenija zemlja nego kuba i albanija u najgorim godinama, ali ja u dosta toga što čujem i čitam ne vjerujem.

ali jeb.iga, i takva jadna i sje.bena sjeverna koreja osvaja medalje dok mi ponosno osvajamo tridesetipeta mjesta. a mi sigurno imamo i više pojesti i više kupiti od njih :mrgreen: :wave:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 19:13

jestamaji je napisao/la:@ASD
da, auta ima malo, posebno privatnih, kaže on da se to najbolje vidi na parkinzima ispred stambenih zgrada koji zjape prazni

a to o propagandi, to je sukob korejanske i zapadne, naravno anti korejaske propagande. ja nisam tamo bio i nemam pojma šta korejanci misle, ali znam da se cjelokupna slika o koreji izvan iste stvara isključivo na osnovu izvješća zapadnjačkih medija. e sad koliko je to što se priča istina a koliko propaganda, ja mislim da mi to ne možemo reći. ne znam koliko imaš godina, ali evo ti perfektan primjer propagande: kad god se na JRTu bilo šta pričalo i izvještavalo o albaniji uvijek se vrtio isti video tirane sa ogromnim bulevarom i jednim jedinim autom u raspadu koji mili istim. to je definitivno neko poo zadatku snimio, ako je to uopšte bila tirana (vjerovatno jeste). ili friškije, pomisli na slike izbjeglica iz bosne u zapadnim medijima '92-ge. devet od deset slika su pokazivale zamotane babe kako čuče ili sjede na nekom trotoaru u nekoj vukojebini. mislim da je prosjek naših izbjeglica ipak izgledao malo drugačije, ali propagandna mašina zapada je bez obzira na slobodu štampe i izvješća imala svoje prste umiješane u sve to

režim u sjevernoj koreji je imbecilan i oni su zatvorenija zemlja nego kuba i albanija u najgorim godinama, ali ja u dosta toga što čujem i čitam ne vjerujem.

ali jeb.iga, i takva jadna i sje.bena sjeverna koreja osvaja medalje dok mi ponosno osvajamo tridesetipeta mjesta. a mi sigurno imamo i više pojesti i više kupiti od njih :mrgreen: :wave:
Mladji sam i nisam to zapamtio, ali ni Albanija za vrijeme Envera Hodze nije bila nista bolja od Sjeverne Koreje, mozda je bila i gora.
Primjer je onaj mislim atleticar sto je na olimpijskim igrama ili svjetskom prvenstvu imao zadatak da pobijedi predstavnika Jugoslavije, kada je izgubio nije smio kuci u Albaniju pa je otisao zivjeti u Sarajevo, a za kaznu je citava njegova porodica poslana sa sjevera Albanije u radne logore na jug Albanije, ima o tome dogadjaju dosta na netu.
A kada je u pitanju njihova ekonomija sve je ulagao u one smijesne bunkere, a puteve nije htio graditi kako nebi neprijateljski avioni slijetali na njih, smijesna drzava.
Sve se to moglo vidjeti nakon raspada rezima, skoro sve sto se pricalo je bilo istina, a skoro sve sto su albanski poglvati pricali bilo je laz.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 19:21

manje više :mrgreen: bio sam ja nekoliko puta u albaniji, zadni puta u junu, bunkeri su još uvijek tu, a i ceste imaju :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 19:27

jestamaji je napisao/la:manje više :mrgreen: bio sam ja nekoliko puta u albaniji, zadni puta u junu, bunkeri su još uvijek tu, a i ceste imaju :mrgreen: :mrgreen:
Ceste su kasnije pravili, kao i sve ostalo, mislim da imaju danas vise autputeva nego mi, dosta im pomaze dijaspora i turisticki su vjerovatno i privlacniji od nas jer imaju more.
Albanska propaganda je isla na to kako su izvrsili industrijalizaciju zemlje, ali rusenjem rezima i otvaranjem zemlje se vijdelo kako se i moglo pretpostaviti da su citavo vrijeme lagalil.
Ne kazem da nema propagande s druge strane, ima itekako, ali kad su ta Albanija i Sjeverna Koreja danas stvarno nema potrebe lagati. :D

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 19:30

ASD je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:manje više :mrgreen: bio sam ja nekoliko puta u albaniji, zadni puta u junu, bunkeri su još uvijek tu, a i ceste imaju :mrgreen: :mrgreen:
Ceste su kasnije pravili, kao i sve ostalo, mislim da imaju danas vise autputeva nego mi, dosta im pomaze dijaspora i turisticki su vjerovatno i privlacniji od nas jer imaju more.
Albanska propaganda je isla na to kako su izvrsili industrijalizaciju zemlje, ali rusenjem rezima i otvaranjem zemlje se vijdelo kako se i moglo pretpostaviti da su citavo vrijeme lagalil.
Ne kazem da nema propagande s druge strane, ima itekako, ali kad su ta Albanija i Sjeverna Koreja danas stvarno nema potrebe lagati. :D
da, vjerovatno si u pravu, čak sigurno
tim gore što se u izvještavanju toliko koristi propaganda :mrgreen: :wave:


mislim da je vrijeme da se vratimo na pravu temu. 'oćemo li šta napraviti u karateu u tokiju? :mrgreen: :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 19:38

jestamaji je napisao/la:
ASD je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:manje više :mrgreen: bio sam ja nekoliko puta u albaniji, zadni puta u junu, bunkeri su još uvijek tu, a i ceste imaju :mrgreen: :mrgreen:
Ceste su kasnije pravili, kao i sve ostalo, mislim da imaju danas vise autputeva nego mi, dosta im pomaze dijaspora i turisticki su vjerovatno i privlacniji od nas jer imaju more.
Albanska propaganda je isla na to kako su izvrsili industrijalizaciju zemlje, ali rusenjem rezima i otvaranjem zemlje se vijdelo kako se i moglo pretpostaviti da su citavo vrijeme lagalil.
Ne kazem da nema propagande s druge strane, ima itekako, ali kad su ta Albanija i Sjeverna Koreja danas stvarno nema potrebe lagati. :D
da, vjerovatno si u pravu, čak sigurno
tim gore što se u izvještavanju toliko koristi propaganda :mrgreen: :wave:


mislim da je vrijeme da se vratimo na pravu temu. 'oćemo li šta napraviti u karateu u tokiju? :mrgreen: :mrgreen:
Tesko, vjerujem da ce se to sve podici na visi nivo i da ce nasi takmicari biti manje konkurentni, opet ce se najbolje vidjeti kakvi smo sada na Svjetskom prvenstvu koje ce biti u oktobru, na zadnjem svjetskom prvenstvu koje je bilo 2014.godine je nas predstavnik Admir Zukan uzeo bronzu.

Ono sto nam daje nadu je da smo prvu medalju osvojili 2004.godine, a do 2010.godine smo imali ukupno 5 medalja.
Uslijedila je susa do tog sp 2014.godine kada smo uzeli tu bronzu (6.medalja), mozemo se nadati ali bice tesko.

Avatar
branimir85
Postovi: 14853
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la branimir85 » 22 avg 2016, 19:54

ne znam tko vlada u karateu i tko su najbolji karataši,ali sigrurno velike sile poput SAD,Kine;Japana;RUsije itd. već sada su počele pripreme za Tokyo ,pa tako i u karateu ,nadam se da BIH ima šanse da uzme medalju u tom sportu ali će trebati krvav rad i odricanje te naravno i dosta novca da ti sportaši ne trebaju brinuti gdje će spavati i šta će jesti , jer kad velike sile upale mašineriju oni za 2-3 god. mogu stvoriti vrhunskog sportaša posebno u manjim individualnim sportovima :kafa:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
pinoglavi
Postovi: 10728
Pridružen/a: 09 sep 2012, 15:47
Lokacija: Tuzla
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la pinoglavi » 22 avg 2016, 19:57

Možemo meda u karateu, imamo koga poslati, eh sad za šta će biti dovoljno vidjeti ćemo. Skoro je bilo i SP u juniorima, u Tuzlu se i zlato donijelo. Kako god, za 4 godine, ko živ, ko mrtav...
Nad tobom sunce najljepše sja

Avatar
jestamaji
Postovi: 16462
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 20:00

možemo mi prvo pogledati kako će to ispasti u tokiju pa ako ne bude kako treba možemo 2024-te reaktivirati vikića, do tada će mu sigurno i politika i ispijanje kafa dosaditi :mrgreen:

Avatar
ASD
Postovi: 26176
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 20:57

Gledam malo osvajace medalja u tekvandou.
Zlata: Kinez, Jordanac, Obalobjelokoscanin i Azer, jos su medalje osvajali predstavnici Tajlanda, Nigera i Dominikanske republike plus Srbija u zenskoj.
Mislim da je to sport u koji trebamo ulagati.

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la SlevinKelevra » 22 avg 2016, 21:22

darker10 je napisao/la:Ja kazem da ako je istina to sto se plasira o Sj. Koreji kao drzavi onda je bilo kakav njihov uspjeh jos nevjerovatniji.Nisu tradicionalno jaki u tim disciplinama samo tako,nego zato sto rade na sebi i usput to krunisu medaljama.Kod nas svaki drugi bajo danas dize tegove i trenira kojekakav wushumushu,ali samo zato da moze poslije kacit na fb svakakve citate o treniranju i sta ja znam.
Ali Vodja je prepoznao sport kao jedan od prioriteta i sigurno da perspektivni sportisti imaju sve uslove da naprave dobre rezultate. To je jedan vid njihove , odnosno njegove 'borbe' sa Zapadom.
S druge strane 99,9% stanovnistva prakticno nema nista. Gledao samo dokumentarac, ruski na engleskom jeziku (da ne bude americka propaganda), u kojem su dosli u stan jednog od najvecih strucnjaka na polju mikrobiologije u S Koreji, koji se pohvalio da mu je drzava za jedno veliko otkrice u njegovoj struci poklonila- televizor. Onaj sivi sto su kod nas bili u modi prije desetak godina, na kojem moze gledati jedan kanal, sa onom zenom sto cita vijesti. Mislim, ako je bolje nego sto hoce da znamo, zasto onda ne puste turiste da hodaju gdje hoce, vec samo po zacrtanoj ruti, od jednog Kimovog spomenika ka drugom?

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la alan_kardec » 22 avg 2016, 22:03

Ostavimo se mi Vođe, Sjeverne Koreje i njihovog sporta. :shh:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.