BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Bassha
Postovi: 8749
Pridružen/a: 01 dec 2013, 20:40
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Bassha » 19 avg 2016, 00:25

jasta je napisao/la:
Osnivanje autohtonog sporta i na silu ga ubacit kao olimpijski i maznut medalju dok se Kinezi ne utreniraju.....

Sjetio sam se još jednog....

Koševina : 1 dulum slobodnim stilom....
:tokralju: :bow:
#Bosnianbeast

#DLOading



#WeGoHard

Avatar
messilla
Postovi: 31129
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la messilla » 19 avg 2016, 00:30

Nije ni Tuka vise top10, sto je najgore. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
andro234
Postovi: 3291
Pridružen/a: 10 okt 2012, 12:53
Lokacija: Mrkodol/Split
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la andro234 » 19 avg 2016, 00:36

messilla je napisao/la:Nije ni Tuka vise top10, sto je najgore. :mrgreen:
Ovakav nije sigurno jbt. on je izgubio 5 sekunde u godinu dana bez nekih vecih povreda :facepalm:
Valjda ce se trgnut i vratiti u forumu (ili forma njemu :rol: ) pa da za 4 god stvarno bude medu favoritima za medalju.

Avatar
delko
Postovi: 3566
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la delko » 19 avg 2016, 01:16

Meni je neshvatljivo kako Srbija i Hrvatska mogu da osvajaju medalje a BiH nista... ajde da se prica o nekim razvijenim zemljama Njemacka, Francuska itd. ali nije BiH razvojem tako daleko od pomenutih.....
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
branimir85
Postovi: 14879
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la branimir85 » 19 avg 2016, 01:18

delko je napisao/la:Meni je neshvatljivo kako Srbija i Hrvatska mogu da osvajaju medalje a BiH nista... ajde da se prica o nekim razvijenim zemljama Njemacka, Francuska itd. ali nije BiH razvojem tako daleko od pomenutih.....
jbga kad sve što valja prebjegne u ovo dvije zemlje
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37574
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 avg 2016, 01:50

Eto npr kosarka da ti igraju Kuzmic, Preldzic, Bogdanovic, Planinic, Omic, Barac, Bender i Djedovic imao bi odlicnu reprezentaciju sa Teletovicem, Nurkicem i Musom.

Ali kada je nazor drzava i niko je ne osjeca kao svoju dobijes od svake reprezentacije neki cirkus. Za BiH bukvalno zele igrati ljudi iz 5 kantona i dio dijaspore.

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Neutral » 19 avg 2016, 06:57

Da BiH ponudi iste uslove kao te dvije drzave mozda bi imali i vise takmicara, te veceg potencijala za medalju.

Kosarku tu ne ubrajam to je vec duboka politika.

Mene cudi da smo i Damira ugrabili jer bi sigurno bio top 50 redovno da nastupa za drugu drzavu.

BiH ne nudi nista sportasima, pocevsi os najvaznijega uslov za normalno treniranje, a ne necega vecega kao placanje smjestaja i putovanja za neka takmicenja. U normalnim drzava je sve to regulisano ali nekada ni to nije karta za uspjeh kao Nijemci koji su podbacili na ovoj Olimpijadi a imaju perfektne uslove.

Avatar
jestamaji
Postovi: 16525
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 19 avg 2016, 07:56

Neutral je napisao/la:Da BiH ponudi iste uslove kao te dvije drzave mozda bi imali i vise takmicara, te veceg potencijala za medalju.
BiH je dno dna iz više razloga, mi ništa ne možemo ponuditi, baš ništa.
Pa kod nas pola saveza u olimpijskim sportovima ni ne postoji, a u onima koji postoje se samo gleda može li se šta strpati u džep. Ja kad vidim da Hrvati šalju svoje sportaše (ne samo seniore nego i mlađe kategorije) na takmičenja širom svijeta u sportovima koji kod nas ni na mapi ne postoje meni je muka. Naši lopovi i prevaranti nisu bili ustanju platiti kadetima učešće na evropskom dok ovi nisu ušli u polufinale!
Mi smo dno dna, ja ne znam ko je gori od nas, možda neki afrikanci i to je to, i kako onda da neko očekuje da se neko pojavi. I ako se pojavi ode igrati za komšije ako ikako može i nikome od njih se ne smije ništa predbaciti, jer djeca žele da se bave sprotom a kod nas osim fudbala i još par izuzetaka se to teško može, tj može ali samo u sopstvenom aranžmanu. Kod nas kada se talent pojavi to nikoga ne tangira dok drugi skoče do plafona od sreće i poguraju ga koliko je moguće

Avatar
COYS
Postovi: 7138
Pridružen/a: 10 nov 2015, 23:56
Lokacija: Interstellar space
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la COYS » 19 avg 2016, 08:10

Kljucaj temu :damn: :lol:

Neutral
Postovi: 37823
Pridružen/a: 19 nov 2008, 14:27
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Neutral » 19 avg 2016, 10:12

Covjek je apsolutno u pravu, ja sam vise puta na svojoj kozi otkrio koliko drzava vodi racuna o sportu u ovoj drzavi, da ne govorim koliko znam ljudi koji su morali odustati od profesionalnog sporta radi ignoriranja drzave.

bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la bordobijeli » 19 avg 2016, 10:30

Ne ulazemo u OMLADINSKI sport , evo najsvjeziji primjer u 18 rukometna reprezentacija u Gruziju otputovala s 12 igraca zbog finansija umjesto 16. Drugi veliki problem je sto nam dosta kvalitetni sportista igra za komsije -susjede al i tu krivim neorganizovanost u mladjim kategorijama gdje nasi savezei nista ne nude toj djeci da igraju za BIH . cast izuzetcima Harun Mahmutovic i donekle NS BiH ostalo je sve katastrofa i takvi su i rezultati.

NeshaFCB
Postovi: 1578
Pridružen/a: 18 avg 2013, 13:31
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la NeshaFCB » 19 avg 2016, 10:57

branimir85 je napisao/la:
delko je napisao/la:Meni je neshvatljivo kako Srbija i Hrvatska mogu da osvajaju medalje a BiH nista... ajde da se prica o nekim razvijenim zemljama Njemacka, Francuska itd. ali nije BiH razvojem tako daleko od pomenutih.....
jbga kad sve što valja prebjegne u ovo dvije zemlje
I nije baš tako. Jer u ovom trenutku najbolji košarkaš iz BiH je Nurkić (uz Bogdanovića). A on igra za BiH. Fudbaler Džeko.
Najveći problem BiH je stručan trenerski kadar. Nema ga. A ne znam zbog čega se brojni sportovi u ruke ne daju stručnjacima iz Srbije ili Hrvatske, uz adekvatnu platu?! Može se doći do rezultata, kako u vaterpolu, tako i u odbojci. Možda ne vrhunskog, ali recimo neko učešće na EP, zašto da ne. Pa i Slovenci i Makedonci su to učinili. Msm na vaterpolo konkretno.

Isto tako i za pojedine individualne. Ne postoji sistem.
Slave se godinama sitnice, umjesto medalja.

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - Rio de Janeiro 2016.

Post Postao/la DonCorleone » 19 avg 2016, 12:36

Admir_Sa je napisao/la:
jasta je napisao/la:A da probamo u badmintonu? :crazy:
ma vaterpolo je najisplativiji, sve što ne može sa cg, srbiju i hrv, nek za nas igra i idemo na sva velika natjecanja :D
Mislim da je vaterpolo i najrealniji po pitanju uspjeha a ne znam zbog cega mi ne bi sami izgradili dobar tim mimo otpadaka sa zapadne i istocne strane, pa imamo dobre timove i u daleko kompleksnijim sportovima kao sto su fudbal i kosarka.

Mislim da smo talentovani po tom pitanju, generalno imamo puno visokih momaka koji vole plivanje, tako da bi trebali u buducnosti izgraditi infrastrukturu i sportski interes povecati. Kod nas drustvo samo prati fudbal i kosarku a to je glavni problem, manjak interesa u drustvu opcenito.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la SiamoNoi » 19 avg 2016, 12:57

Previše vi tu neke uvjete u susjednim državama spominjete.Rijetko tko od naših ima odgovarajucu potporu od drzave i dobre uvjete za treniranje,a i ovi koji imaju ih uglavnom imaju zato što su već ranije kad su bili nitko i ništa pokazali ogroman potencijal i uzeli neke medalje pa ih na racun toga dobili kasnije.Gotovo ništa njima država nije omogucila,sve su sami postigli na svoje odricanje i odricanja svojih obitelji.

bordobijeli
Postovi: 14261
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la bordobijeli » 19 avg 2016, 13:12

SiamoNoi je napisao/la:Previše vi tu neke uvjete u susjednim državama spominjete.Rijetko tko od naših ima odgovarajucu potporu od drzave i dobre uvjete za treniranje,a i ovi koji imaju ih uglavnom imaju zato što su već ranije kad su bili nitko i ništa pokazali ogroman potencijal i uzeli neke medalje pa ih na racun toga dobili kasnije.Gotovo ništa njima država nije omogucila,sve su sami postigli na svoje odricanje i odricanja svojih obitelji.
Nebi se slozio,oni svojim takmicarima omugcavaju puno bolje uslove za trening,jake pripremne turnire ,puno vise okupljanja selkcija posebno omladinski . ovo mislim na kolektivne sportove rukomet,odbojku ,vaterpolo ,kosarku ,kod nas je jedino to u kosarci bilo posljednji par godina

Avatar
SiamoNoi
Postovi: 25689
Pridružen/a: 04 maj 2012, 15:23
Lokacija: Zagreb
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la SiamoNoi » 19 avg 2016, 13:18

Mislio sam na ove individualne.Iako ni u timskim nije situacija bajna.Hoces od odbojke,košarke...
A ovo o okupljanju mlađih selekcija...to mi pod normalno dođe.Mislim,ništa specijalno jasno da će se okupljat i ić na turnire.Ako kod vas ni tog ne minimuma nego one najniže osnove nema onda šta rec uopce,kako ocekivat ista :crazy:

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la legenda reala » 19 avg 2016, 13:22

Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Avatar
DonCorleone
Postovi: 4176
Pridružen/a: 27 maj 2012, 00:43
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la DonCorleone » 19 avg 2016, 13:31

legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Legendo ba :mrgreen: , nije tako :mrgreen: ,

Mi smo i za vrijeme Jugoslavije imali strasne pojedince, vjerovatno bolje nego sto ce Hrvati i Srbi zajedno imati, ali sklepati kolektivni uspjeh i povecati drustveni interes za individualne i egzoticne sportove, e to je nasa enigma. Nema pod milim Bogom interesa ni za najbitnija drzavna pitanja a kamoli za odbojku ili vaterpolo. Kada bi podigli interes u drustvu i kada bi drzava stvorila infrastrukturu, vidio bi ti. Ali problem vec pocinje u drzavi samoj....a ako to sve nije, eh onda smo presmotani i trebamo se kolektivno ukinuti :lol: .
Zadnja izmjena: DonCorleone, dana/u 19 avg 2016, 13:32, ukupno mijenjano 1 put.
Kirsten Schlewitz: That's a polite way of stating what most fans were thinking, which is that Sušić had more or less lost his mind.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Molders » 19 avg 2016, 13:32

legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Talentovanih sportaša je uvijek bilo kod nas itekako i imamo ih i danas, a loši uslovi za razvijanje jesu problem ali ne u potpunosti.
Sam znam toliko primjera dobrih sportaša koji su mogli postići puno toga ali ih je spriječila ili vlastita psiha (manjak motiva i konstantnosti) ili ponovno loši uslovi tako da mora odlučiti kako dalje ili nešto treće.

Avatar
legenda reala
Postovi: 33809
Pridružen/a: 30 jun 2010, 00:53
Lokacija: Gorazde
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la legenda reala » 19 avg 2016, 13:34

Pa imamo mi i sad masu vrhunskih sportista rođenih u BIH, ali oni su u 90% slučajeva srbi ili hrvati i nastupaju za njih
Španski bijeli vuk, neprevaziđeni El Matador. Anđeo Madrida. Šef lob udaraca. Njegovo istinsko kraljevsko visočanstvo. Raul Gonzalez Blanco.

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 22 gosta.