BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
samo_lijevo
Postovi: 11000
Pridružen/a: 24 nov 2010, 23:35
Lokacija: Garmisch-Partenkirchen
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la samo_lijevo » 22 avg 2016, 22:41

Od "vazno je ucestvovati" dodjemo do americke propagande o S.Koreji. :crazy:
Jetzt lass mal die Kirche im Dorf

Nur gucken, nicht anfassen

Belo, oko mene sve je belo
sat na ruci, kosulja, cipele, odelo

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 23:02

ma gotova olimpijada, ponestalo tema osim prepucavanja srbija hrvatska, a o našem sportu pričati je žalosno i tužno, elem nađosmo tu koreju .... :mrgreen:


Avatar
invincible1921
Postovi: 10026
Pridružen/a: 11 apr 2013, 19:30
Lokacija: Istocno od raja
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la invincible1921 » 23 avg 2016, 00:31

Zadnja noc na moru nisam nigdje izaso, vjetar vani pa haj reko da procitam o olimpijadi,,,,HVALA SVIMA KOJI SU PISALI NA OVOJ TEMI JER SU MI ULJEPASLI NOC, ISMIJAO SAM SE KAO STO NISAM NE PAMTIM :tokralju: :tokralju: :tokralju: :tokralju: PROCITAO SAM SVIH 33 STRANICE :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sto se ozbiljnog dijela tice,,,lazemo se bezveze za uslove i pare. Nemamo talenta za sport, nismo sportska nacija i to je to. Dugo sam se bavio sportom od 7 do negdje 18 godine i upoznvajuci igrace iz susjednih zemlja zakljucio sam da im mi nismo ni blizu. Mi mozda imamo musu ali imamo i sa njim 11 balvana dok recimo srbija i hrv mozda nemaju igraca kvaliteta muse, ali zato ih imaju bar 10 koji su za nijansu ili malo sllabiji od njega. Mi imamo dzeku koji je vjerovatno najbolji napadac od svih ex yu igraca, ali recimo hrvati su bolji na sivh ostalih 10 pozicija...itd itd nadam se da kontate poentu
ZELJEZNICAR volim ja, igru kratkih pasova, ludilo na tribinama

Nemoj da places zemljo svi cemo krenut' u boj....

SAVEZ NAPOLJE!

Avatar
SlevinKelevra
Postovi: 11909
Pridružen/a: 30 okt 2012, 23:40
Lokacija: NYC, USA
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la SlevinKelevra » 23 avg 2016, 00:37

Osigrava automobil? Pyongyang 2,5 miliona stanovnika, saobracaj k'o u Lukomiru.

Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la alan_kardec » 23 avg 2016, 02:34

SlevinKelevra je napisao/la:
Osigrava automobil? Pyongyang 2,5 miliona stanovnika, saobracaj k'o u Lukomiru.

Zanimljivo da si zapazio to, a nisi zapazio da je, recimo, školstvo i zdravstvo besplatno, što je ovdje za nas naučna fantastika.
Ni ja, ni ti nismo bili u Pyongyangu pa pouzdano ne znamo kako kod njih izgleda saobraćaj, ali evo da krenemo od pretpostavke da je slabo frekventan ko u Lukomiru. A onda se postavlja pitanje šta mi ovdje imamo od toga što nam je saobraćaj razvijeniji nego kod njih? OK, povezuje ljude, robe... blabla. Najveći smo autootpad u Evropi, vjerovo ili ne, ovdje se auto može registrovati a da ga ne voziš na tehnički, samo ti iskeširaj za registraciju, za ostalo ne brini (only in Bosnia). Kontrola i evidencija emisije štetnih gasova iz automobila, naravno ne postoji. Katalizatori koji u autu imaju zadatak da umanje štetna isparavanja, se vade iz auta i prodaju se posebno kao sekundarne sirovine (only in Bosnia). Od godišnje registracije svakog vozila, određeni procenat ide u fond za ceste. A ceste nam goli qrac, po tome smo fenjeraši u evro-okvirima, prešišala nas i Albanija :salut: Gdje silne pare odu, Bog zna, ali je bitno da se dižu krediti koje će vraćati neka buduća pokoljenja i daju koncesije ko zna kome. Ipak, najbitnije od svega, mi imamo demokratiju :bow:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
uNbx
Postovi: 7027
Pridružen/a: 13 jul 2014, 17:32
Lokacija: Anestezija
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la uNbx » 23 avg 2016, 02:48

Preimenovat temu u chat. :kafa:
jedan devet čet'ri šest
željkan vazda mačić čest

jasta
Postovi: 1688
Pridružen/a: 29 okt 2011, 17:35
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la jasta » 23 avg 2016, 03:15

87 zemalja uzelo bar nešto čini mi se.

Od ovih ostalih dosta ih ima u kategoriji "zamal al neda se"

Vidi Azera:

Tekvando 3
Hrvanje 9
Dzudo 2
Boks 2
i kanu sprint 2

1 zl 7 sr 10 br

Ta će Azeri, samo se hrvu. Čim djete prohoda, aj malo vamo da se s dedom hrveš.

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la tiffoso » 23 avg 2016, 03:32

branimir85 je napisao/la:ne znam tko vlada u karateu i tko su najbolji karataši,ali sigrurno velike sile poput SAD,Kine;Japana;RUsije itd. već sada su počele pripreme za Tokyo ,pa tako i u karateu ,nadam se da BIH ima šanse da uzme medalju u tom sportu ali će trebati krvav rad i odricanje te naravno i dosta novca da ti sportaši ne trebaju brinuti gdje će spavati i šta će jesti , jer kad velike sile upale mašineriju oni za 2-3 god. mogu stvoriti vrhunskog sportaša posebno u manjim individualnim sportovima :kafa:
Trenutno u karateu nema nekog standardnog vladara, jedno vrijeme nekih 6 godina vladao je aghayev iz azerbedjana, tzanos je bio iz grcke dobar i skinuo ga je par puta. Francuzi su nelosi, ali inace bosanci su dobri u karateu , srbi su velika konkurencija tu, no uzmemo li u obzir da je KK Bosna (nekadasnji evropski klupski prvak) propao ne vidim svijetlu buducnost ni tu. Trenazni proces da bi dobio vrhunskog takmicara traje 10-12 godina, roditelji su nestrpljivi, a takodjer pocinju da se mijesaju u posao trenera. Da jos navedem, karate zahtjeva izrazitu intelegenciju i fizicku spremu, mislim da imamo dosta potencijala ali od toga se ne moze zivjeti. Sto se tice kata tu je dugo godina vladao luca valdesi iz italije ali je i on nabrao kuka i sad je veteran :mrgreen: . Ukoliko te zanima strucno misljenje u vezi karatea slobodno pitaj.

Avatar
branimir85
Postovi: 14849
Pridružen/a: 05 jul 2015, 20:17
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la branimir85 » 23 avg 2016, 03:48

tiffoso je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:ne znam tko vlada u karateu i tko su najbolji karataši,ali sigrurno velike sile poput SAD,Kine;Japana;RUsije itd. već sada su počele pripreme za Tokyo ,pa tako i u karateu ,nadam se da BIH ima šanse da uzme medalju u tom sportu ali će trebati krvav rad i odricanje te naravno i dosta novca da ti sportaši ne trebaju brinuti gdje će spavati i šta će jesti , jer kad velike sile upale mašineriju oni za 2-3 god. mogu stvoriti vrhunskog sportaša posebno u manjim individualnim sportovima :kafa:
Trenutno u karateu nema nekog standardnog vladara, jedno vrijeme nekih 6 godina vladao je aghayev iz azerbedjana, tzanos je bio iz grcke dobar i skinuo ga je par puta. Francuzi su nelosi, ali inace bosanci su dobri u karateu , srbi su velika konkurencija tu, no uzmemo li u obzir da je KK Bosna (nekadasnji evropski klupski prvak) propao ne vidim svijetlu buducnost ni tu. Trenazni proces da bi dobio vrhunskog takmicara traje 10-12 godina, roditelji su nestrpljivi, a takodjer pocinju da se mijesaju u posao trenera. Da jos navedem, karate zahtjeva izrazitu intelegenciju i fizicku spremu, mislim da imamo dosta potencijala ali od toga se ne moze zivjeti. Sto se tice kata tu je dugo godina vladao luca valdesi iz italije ali je i on nabrao kuka i sad je veteran :mrgreen: . Ukoliko te zanima strucno misljenje u vezi karatea slobodno pitaj.
hvala na odgovoru :clap: zanima me još kakvo će biti natjecanje na OI , kate i borba ili :?:
"S jednim milijunom dolara ili s pet, deset ili sto, opet možeš samo jednom dnevno ručati i večerati. "

tiffoso
Postovi: 1213
Pridružen/a: 08 feb 2015, 00:47
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la tiffoso » 23 avg 2016, 04:18

branimir85 je napisao/la:
tiffoso je napisao/la:
branimir85 je napisao/la:ne znam tko vlada u karateu i tko su najbolji karataši,ali sigrurno velike sile poput SAD,Kine;Japana;RUsije itd. već sada su počele pripreme za Tokyo ,pa tako i u karateu ,nadam se da BIH ima šanse da uzme medalju u tom sportu ali će trebati krvav rad i odricanje te naravno i dosta novca da ti sportaši ne trebaju brinuti gdje će spavati i šta će jesti , jer kad velike sile upale mašineriju oni za 2-3 god. mogu stvoriti vrhunskog sportaša posebno u manjim individualnim sportovima :kafa:
Trenutno u karateu nema nekog standardnog vladara, jedno vrijeme nekih 6 godina vladao je aghayev iz azerbedjana, tzanos je bio iz grcke dobar i skinuo ga je par puta. Francuzi su nelosi, ali inace bosanci su dobri u karateu , srbi su velika konkurencija tu, no uzmemo li u obzir da je KK Bosna (nekadasnji evropski klupski prvak) propao ne vidim svijetlu buducnost ni tu. Trenazni proces da bi dobio vrhunskog takmicara traje 10-12 godina, roditelji su nestrpljivi, a takodjer pocinju da se mijesaju u posao trenera. Da jos navedem, karate zahtjeva izrazitu intelegenciju i fizicku spremu, mislim da imamo dosta potencijala ali od toga se ne moze zivjeti. Sto se tice kata tu je dugo godina vladao luca valdesi iz italije ali je i on nabrao kuka i sad je veteran :mrgreen: . Ukoliko te zanima strucno misljenje u vezi karatea slobodno pitaj.
hvala na odgovoru :clap: zanima me još kakvo će biti natjecanje na OI , kate i borba ili :?:
Po mojoj procjeni mislim da nece biti kate, samo borbe, ali imas 4 ili 5 kategorija tu (kilaza se gleda tu), sto kod muskaraca to i kod zena, da li ce biti ekipno borbe to je dobro pitanje (5 boraca radi borbu po borbu, za to ti treba 5 solidnih, tu smo mi uvijek bili dobri). Klasik radi se odmah knock out faza, repesaz nepostoji s obzirom da ima samo jedna bronza za 3. mjesto, treba dosta nafake u krizanju i naravno vec od sutra krenuti sa pripremama. Samo jos da kazem da se radi po shotokan karateu, dakle iznenadit cete se kad vidite sta sve karatista ima na sebi kao polarni medvjed, zato je brzina strasno vazna postala. Uglavnom preporuka pogledaj na youtubeu borbe rafaela aghayeva, enesa erkan ili kako vec malo sagledaj i tjt.

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Admir_Sa » 23 avg 2016, 15:53



Postoje li mladi sportisti u BiH koji se naježe kada ovako nešto vide i ima li u njihovim glavama ikakvog dodatnog motiva da još više i bolje rade, da i oni nekada budu ovako dočekani. Moju i bliže generacije je rat zeznuo, ove danas nema šta da zeza osim njihove lijenosti i zadovoljavanja sa prosječnim rezultatima. Pogotovo se ovo odnosi na individualne sportove gdje sam možeš malo lakše doći do uspjeha jer zavisiš sam od sebe, a najvažniji period kada moraš krv pišati je onaj od 12-18 godina. Država slabo ulaže u sport je činjenica, ali mislim da ako imaš talenta i jako puno radiš da ćete neko primjetiti i da ćeš se kasnije lakše usavršavati. Toliko je ovih ostalih sportova na OI, a mi još nismo prismrdili ikakvoj medalji :roll: prvi i osnovni razlog iz kojeg sve potiče je nedovoljan rad i trening sportista, pa tek onda ostalo

ej onaj kenijac ucio bacat koplje preko youtuba i već ima rezultate
nema potpisa

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 avg 2016, 14:22

Delegacija BiH se vratila sa Ol u Riju, Kvesić zadovoljan, Đekanović najavila bolje rezultate
I onda se čudimo što nema uspjeha... Već 7 Olimpijada unazad uvijek smo zadovoljni a medalja nigdje.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

icetea01
Postovi: 415
Pridružen/a: 11 dec 2010, 22:30
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la icetea01 » 24 avg 2016, 15:06

BoixosNois1899 je napisao/la:
Delegacija BiH se vratila sa Ol u Riju, Kvesić zadovoljan, Đekanović najavila bolje rezultate
I onda se čudimo što nema uspjeha... Već 7 Olimpijada unazad uvijek smo zadovoljni a medalja nigdje.
Dok se ne budu trazile posljedice losih rezultata kod odgovornih ljudi (ne mislim na sportiste) mi ih nikad necemo osvojiti. Ona trojica su koliko znam vec podugo na celu OK-a BiH. Jel ih iko pitao jesu li postavili ikakav plan odnosno strategiju za Tokio? Bice nam opet kasno kad se u Augustu 2020. sjetimo da nemamo nikoga za medalje.

Meni je jos uvjek najveca sramota da su nam oduzeli EYOF 2017 u Sarajevu. :oops:

Avatar
messilla
Postovi: 31086
Pridružen/a: 05 jul 2011, 13:30
Lokacija: Times Square, NYC
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la messilla » 24 avg 2016, 15:11

To se glavni nehljebari nisu smjeli pojaviti? :mrgreen:

Edit: Sad vidjeh da se ostatak tima vraća večeras. :mrgreen:
Now the old king is dead! Long live the king!

2nd#Tripl3t

London! Paris! Rome! London! Berlin!
1992 2006 2009 2011 2015

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 avg 2016, 15:56

icetea01 je napisao/la:
BoixosNois1899 je napisao/la:
Delegacija BiH se vratila sa Ol u Riju, Kvesić zadovoljan, Đekanović najavila bolje rezultate
I onda se čudimo što nema uspjeha... Već 7 Olimpijada unazad uvijek smo zadovoljni a medalja nigdje.
Dok se ne budu trazile posljedice losih rezultata kod odgovornih ljudi (ne mislim na sportiste) mi ih nikad necemo osvojiti. Ona trojica su koliko znam vec podugo na celu OK-a BiH. Jel ih iko pitao jesu li postavili ikakav plan odnosno strategiju za Tokio? Bice nam opet kasno kad se u Augustu 2020. sjetimo da nemamo nikoga za medalje.

Meni je jos uvjek najveca sramota da su nam oduzeli EYOF 2017 u Sarajevu. :oops:
Zar nije EYOF premješten tj. odgođen za 2019?
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 avg 2016, 15:59

Btw, hrvatski i srpski sportisti su se već vratili a naši ništa postigli nisu i opet se zadnji vraćaju, k'o pravi turisti.
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies


Avatar
BoixosNois1899
Postovi: 11920
Pridružen/a: 29 maj 2016, 14:38
Lokacija: Gej Lobi Inc. ©®™
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la BoixosNois1899 » 24 avg 2016, 19:20

darker10 je napisao/la:A gdje je docek :D
VI STE, VI STE PONOS DRŽAVE! PONOS DRŽAVE! :rol:
"I can't remember the last time I saw something like this. Extraordinary scenes at the Nou Camp. Sergi Roberto – the substitute – is the hero of the hour and it is the greatest Champions League knock out comeback of all time!"

FC Grizzlies

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 6 gostiju.