BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

bordobijeli
Postovi: 14220
Pridružen/a: 27 okt 2011, 14:57
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la bordobijeli » 19 avg 2016, 13:36

legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Kosarka Bogdanovic i Planinic Hrv, odbojka Srbija Mihajlovic ,Boskovic najbolje dvije a igraju finale OI ,Cilic i Dodig tenis,Alilovic ,Maric,Buntic,Karacic rukomet itd itd

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Unofficialpage » 19 avg 2016, 13:38

legenda reala je napisao/la:Pa imamo mi i sad masu vrhunskih sportista rođenih u BIH, ali oni su u 90% slučajeva srbi ili hrvati i nastupaju za njih
Mirza Bašić veliki talent, nije uspio samo zato što ne voli trenirat. Mrsko mu. To je samo jedan primjer. Imamo još igrača koji su talenti ali mrsko im trenirat.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 19 avg 2016, 13:46

SiamoNoi je napisao/la:Mislio sam na ove individualne.Iako ni u timskim nije situacija bajna.Hoces od odbojke,košarke...
A ovo o okupljanju mlađih selekcija...to mi pod normalno dođe.Mislim,ništa specijalno jasno da će se okupljat i ić na turnire.Ako kod vas ni tog ne minimuma nego one najniže osnove nema onda šta rec uopce,kako ocekivat ista :crazy:
Pa mi nemamo pola saveza što vi imate pri OK (HOO kod vas), ako i imamo to je samo reda radi, da neko uzme lovu, jer u praksi ništa i ne rade, kamoli da ulažu lovu i rade na promociji tih sportova, nemamo pola ovih repki u ženskoj konkurenciji, neke ni u muškoj, kud ćeš dalje.

Al' slažem se da bez talenta nema ništa, sve počinje od toga, radne navike su nešto što se uči, ali talenat ne, sa tim se rađa. Mi smo i tu u inferiornom položaju, a i kad se pojavi koji veća je vjerovatnoća da će propasti i da neće napraviti ništa upravo zbog gore opisane situacije. Kod vas su ulaganja daleko veća, dovoljno je pogledati budžete, što je dokaz da se nešto radi, koliko toliko.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
Evander
Postovi: 14314
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Evander » 19 avg 2016, 14:07

NIkad vise necu osuditi niti jednog mladog sportistu koji odabere da nastupa za komsije.
Sutra da imam dijete koje je talentovano i da dobije poziv HR saveza, odmah bih pristao.
BiH nije zemlja sporta i zemlja za sport.

Avatar
Evander
Postovi: 14314
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Evander » 19 avg 2016, 14:11

Molders je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Talentovanih sportaša je uvijek bilo kod nas itekako i imamo ih i danas, a loši uslovi za razvijanje jesu problem ali ne u potpunosti.
Sam znam toliko primjera dobrih sportaša koji su mogli postići puno toga ali ih je spriječila ili vlastita psiha (manjak motiva i konstantnosti) ili ponovno loši uslovi tako da mora odlučiti kako dalje ili nešto treće.
Kojeg vrhunskog sportistu smo mi imali u istoriji?
Tradicionalno, bili smo najlosiji i u bivsoj Jugi. Nikad BiH nije iznjedrila top kvalitet u pojedinacnom sportu.

Nemoj mi samo pominjati Ljubicica, Cilica i slicne. Njihova jedina poveznica sa BiH je to sto su se radili tu.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Molders » 19 avg 2016, 14:23

Evander je napisao/la:
Molders je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Talentovanih sportaša je uvijek bilo kod nas itekako i imamo ih i danas, a loši uslovi za razvijanje jesu problem ali ne u potpunosti.
Sam znam toliko primjera dobrih sportaša koji su mogli postići puno toga ali ih je spriječila ili vlastita psiha (manjak motiva i konstantnosti) ili ponovno loši uslovi tako da mora odlučiti kako dalje ili nešto treće.
Kojeg vrhunskog sportistu smo mi imali u istoriji?
Tradicionalno, bili smo najlosiji i u bivsoj Jugi. Nikad BiH nije iznjedrila top kvalitet u pojedinacnom sportu.

Nemoj mi samo pominjati Ljubicica, Cilica i slicne. Njihova jedina poveznica sa BiH je to sto su se radili tu.
Mislio sam općenito na one koji obećavaju, na mlade koji imaju dara ali ih spriječi nešto od navedenih stvari. Nisam ni spomenuo top sportiste već da ima talentovanih itekako i to nije nova stvar.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 19 avg 2016, 14:24

DonCorleone je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Legendo ba :mrgreen: , nije tako :mrgreen: ,

Mi smo i za vrijeme Jugoslavije imali strasne pojedince, vjerovatno bolje nego sto ce Hrvati i Srbi zajedno imati, ali sklepati kolektivni uspjeh i povecati drustveni interes za individualne i egzoticne sportove, e to je nasa enigma. Nema pod milim Bogom interesa ni za najbitnija drzavna pitanja a kamoli za odbojku ili vaterpolo. Kada bi podigli interes u drustvu i kada bi drzava stvorila infrastrukturu, vidio bi ti. Ali problem vec pocinje u drzavi samoj....a ako to sve nije, eh onda smo presmotani i trebamo se kolektivno ukinuti :lol: .
Toliko smo jaki bili za vrijeme Juge da smo osvojili najmanje medalja, samo jednu.

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la ASD » 19 avg 2016, 14:26

rio_Ferdy88 je napisao/la:
SiamoNoi je napisao/la:Mislio sam na ove individualne.Iako ni u timskim nije situacija bajna.Hoces od odbojke,košarke...
A ovo o okupljanju mlađih selekcija...to mi pod normalno dođe.Mislim,ništa specijalno jasno da će se okupljat i ić na turnire.Ako kod vas ni tog ne minimuma nego one najniže osnove nema onda šta rec uopce,kako ocekivat ista :crazy:
Pa mi nemamo pola saveza što vi imate pri OK (HOO kod vas), ako i imamo to je samo reda radi, da neko uzme lovu, jer u praksi ništa i ne rade, kamoli da ulažu lovu i rade na promociji tih sportova, nemamo pola ovih repki u ženskoj konkurenciji, neke ni u muškoj, kud ćeš dalje.

Al' slažem se da bez talenta nema ništa, sve počinje od toga, radne navike su nešto što se uči, ali talenat ne, sa tim se rađa. Mi smo i tu u inferiornom položaju, a i kad se pojavi koji veća je vjerovatnoća da će propasti i da neće napraviti ništa upravo zbog gore opisane situacije. Kod vas su ulaganja daleko veća, dovoljno je pogledati budžete, što je dokaz da se nešto radi, koliko toliko.
Fudbal je cista radna navika, ne postoji sport gdje manje treba talenta, a mi ga za taj sport imamo i previse, a ocajni smo.

Avatar
Evander
Postovi: 14314
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Evander » 19 avg 2016, 14:41

[/quote]
Talentovanih sportaša je uvijek bilo kod nas itekako i imamo ih i danas, a loši uslovi za razvijanje jesu problem ali ne u potpunosti.
Sam znam toliko primjera dobrih sportaša koji su mogli postići puno toga ali ih je spriječila ili vlastita psiha (manjak motiva i konstantnosti) ili ponovno loši uslovi tako da mora odlučiti kako dalje ili nešto treće.[/quote]

Kojeg vrhunskog sportistu smo mi imali u istoriji?
Tradicionalno, bili smo najlosiji i u bivsoj Jugi. Nikad BiH nije iznjedrila top kvalitet u pojedinacnom sportu.

Nemoj mi samo pominjati Ljubicica, Cilica i slicne. Njihova jedina poveznica sa BiH je to sto su se radili tu.[/quote]
Mislio sam općenito na one koji obećavaju, na mlade koji imaju dara ali ih spriječi nešto od navedenih stvari. Nisam ni spomenuo top sportiste već da ima talentovanih itekako i to nije nova stvar.[/quote]

Niti jedan vrhunski sportista u individualonom sportu od 1945. do danas.
Kakav onda talent?

Zasto se nama nikad nije desio Ivanisevic, Djokovic, Kostelic, Prevc, Peterka, Perkovic, Primorac, Mirko Filipovic, Tina Maze, Matea Svet, Bojan Krizaj, Blanka Vlasic, Jasna Sekaric, Filip Ude, Leon Stukelj...

Popred losih uslova i nerada, mora se priznati da mi niti genetski nismo predodredjeni za vrhunski sport, sto je pokazala istorija. Nismo mi losi samo od rata na ovamo.

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Odg: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Molders » 19 avg 2016, 15:01

@Evander
Nisi me shvatio. Da bi postao vrhunski sportaš, prvo moraš ispuniti i iskoristiti taj talenat kojeg imaš u sebi. Svi ti nabrojani sportaši ili većina njih su imali talenat odmalena i pored toga svoje uspjehe su postigli dodatnim bespoštednim radom i trudom i tako i treba. To je ono što sam napisao da ih spriječi psiha, dakle nedovoljno zalaganja ili motiva, ili loši uslovi.

Znači napisao sam da tu ima talenta, ali nećeš postati vrhunski sportaš i atleta ako ne treniraš dovoljno i tako dalje. Zato se i zaboravi na sve te potencijale, jer ne dostignu vrh zbog ovakvih stvari.

Razdvoji vrhunskog sportaša (profesionalca) i talenta (potencijala).

Avatar
Evander
Postovi: 14314
Pridružen/a: 12 feb 2015, 20:54
Kontakt:

Re: Odg: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a

Post Postao/la Evander » 19 avg 2016, 15:08

Molders je napisao/la:@Evander
Nisi me shvatio. Da bi postao vrhunski sportaš, prvo moraš ispuniti i iskoristiti taj talenat kojeg imaš u sebi. Svi ti nabrojani sportaši ili većina njih su imali talenat odmalena i pored toga svoje uspjehe su postigli dodatnim bespoštednim radom i trudom i tako i treba. To je ono što sam napisao da ih spriječi psiha, dakle nedovoljno zalaganja ili motiva, ili loši uslovi.

Znači napisao sam da tu ima talenta, ali nećeš postati vrhunski sportaš i atleta ako ne treniraš dovoljno i tako dalje. Zato se i zaboravi na sve te potencijale, jer ne dostignu vrh zbog ovakvih stvari.

Razdvoji vrhunskog sportaša (profesionalca) i talenta (potencijala).
Ako za 70, 80 godina niko ne uradi nista znacajno, onda je problem malo dublje prirode od toga sto si ti naveo.
Po kojem kriteriju mozes reci da je neko bio talent, pa eto spletom okolnosti nije uspio?

Da talenat postoji, on bi vec nekako isplivao.

A nesto se ne sjecam da smo mi imali ikad nekog sampiona u juniroskim kategorijama u atletici, gimnastici, tenisu, nekoga ko je fakat nagovjestavao blistavu karijeru u bilo kojem sportu...
Mi jedino imamo sampione u nekim izmisljenim organizacija u borilackim sportovima.
Pomirimo se sa cinjenicom, nismo sportska nacija niti smo to ikad bili.

Avatar
NebeskaSila96
Postovi: 1327
Pridružen/a: 26 jun 2016, 20:35
Lokacija: U oblacima
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la NebeskaSila96 » 19 avg 2016, 15:15

Srbi i Hrvati slave OI sa najviše medalja a mi slavimo ove OI što smo poslali najviše olimpijaca :lol:

Ma ta ce oni,ipak oni nemaju 3 takmicara u jednoj disciplini :kafa:

Molders
Postovi: 1124
Pridružen/a: 28 maj 2016, 15:15
Kontakt:

Re: Odg: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a

Post Postao/la Molders » 19 avg 2016, 15:26

Evander je napisao/la:
Molders je napisao/la:@Evander
Nisi me shvatio. Da bi postao vrhunski sportaš, prvo moraš ispuniti i iskoristiti taj talenat kojeg imaš u sebi. Svi ti nabrojani sportaši ili većina njih su imali talenat odmalena i pored toga svoje uspjehe su postigli dodatnim bespoštednim radom i trudom i tako i treba. To je ono što sam napisao da ih spriječi psiha, dakle nedovoljno zalaganja ili motiva, ili loši uslovi.

Znači napisao sam da tu ima talenta, ali nećeš postati vrhunski sportaš i atleta ako ne treniraš dovoljno i tako dalje. Zato se i zaboravi na sve te potencijale, jer ne dostignu vrh zbog ovakvih stvari.

Razdvoji vrhunskog sportaša (profesionalca) i talenta (potencijala).
Ako za 70, 80 godina niko ne uradi nista znacajno, onda je problem malo dublje prirode od toga sto si ti naveo.
Po kojem kriteriju mozes reci da je neko bio talent, pa eto spletom okolnosti nije uspio?

Da talenat postoji, on bi vec nekako isplivao.

A nesto se ne sjecam da smo mi imali ikad nekog sampiona u juniroskim kategorijama u atletici, gimnastici, tenisu, nekoga ko je fakat nagovjestavao blistavu karijeru u bilo kojem sportu...
Mi jedino imamo sampione u nekim izmisljenim organizacija u borilackim sportovima.
Pomirimo se sa cinjenicom, nismo sportska nacija niti smo to ikad bili.
Ideš predaleko. Moja poenta je bila da imamo mladih koji mogu puno više nego što obično postignu, ne moram još jednom ponavljati razloge.

Nikada nisi u svog gradu/mjestu vidio ili znao nikoga ko je odličan u nekom sportu, ko je očigledno daleko bolji od većine? Kakav kriterij, zna se da li si talenat ili ne, jesi li kvalitetan, brz, jak, bolji od drugih ili nisi.

Avatar
dinoo
Postovi: 4817
Pridružen/a: 31 okt 2011, 15:50
Kontakt:

Re: Odg: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a

Post Postao/la dinoo » 19 avg 2016, 15:31

Evander je napisao/la:
Molders je napisao/la:@Evander
Nisi me shvatio. Da bi postao vrhunski sportaš, prvo moraš ispuniti i iskoristiti taj talenat kojeg imaš u sebi. Svi ti nabrojani sportaši ili većina njih su imali talenat odmalena i pored toga svoje uspjehe su postigli dodatnim bespoštednim radom i trudom i tako i treba. To je ono što sam napisao da ih spriječi psiha, dakle nedovoljno zalaganja ili motiva, ili loši uslovi.

Znači napisao sam da tu ima talenta, ali nećeš postati vrhunski sportaš i atleta ako ne treniraš dovoljno i tako dalje. Zato se i zaboravi na sve te potencijale, jer ne dostignu vrh zbog ovakvih stvari.

Razdvoji vrhunskog sportaša (profesionalca) i talenta (potencijala).
Ako za 70, 80 godina niko ne uradi nista znacajno, onda je problem malo dublje prirode od toga sto si ti naveo.
Po kojem kriteriju mozes reci da je neko bio talent, pa eto spletom okolnosti nije uspio?

Da talenat postoji, on bi vec nekako isplivao.

A nesto se ne sjecam da smo mi imali ikad nekog sampiona u juniroskim kategorijama u atletici, gimnastici, tenisu, nekoga ko je fakat nagovjestavao blistavu karijeru u bilo kojem sportu...
Mi jedino imamo sampione u nekim izmisljenim organizacija u borilackim sportovima.
Pomirimo se sa cinjenicom, nismo sportska nacija niti smo to ikad bili.
Nismo sportska nacija, to je činjenica i to je tačno.
Ali nije tačno da telenat ne postoji, itekako postoji.
Poseban problem je što ti talenti završavaju u hrv,srb,slo ili aut,ger...reprezentacijama.
Naravno, talenat je 5%, ostalo je rad.
A rad podrazumijeva i uslove za rad i ulaganje, tako da je jasno zašto roditelji te djece vode ih vani i onda oni uspješno predstavljaju druge zemlje,a s pravom te zemlje insistiraju da ti sportisti nose njihove zastave. sve je to jedan krug u koji mi ne možemo naknadno ući i reći :hej hoćemo mi njega/nju nazad.
ŠBBKBB: da svi ti talentovani sportisti ostanu ovdje i da se ulaže u njih i da se država pobrine i da oni počnu donositi rezultate (kao što to rade za druge zemlje) e onda bi došlo nešto što se zove sinergija pa bi onda bili sve jači i jači, bolji i bolji i onda bi bilo normalno da nam ekipni sport učestvuje na završnicama OI ili pojedinci ulaze u finala ili doalze do medalja.

Previše je dobrih sportista rođeno upravo na tlu BIH da bi mi smjeli tvrditi da nemamo talenta.
Mi nemamo SVE drugo što podrazumijeva eventualni uspjeh...

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la DANTES » 19 avg 2016, 15:56

stvar je prosta. u BiH ne postoji stručni rad. i to je sva priča. nema plana nema programa. evo sad kažu da je čeprkalo talenat. ima samo 17,super, dajte mu stipedniju I pošaljite ga u australiju ili ameriku da trenira i školuje se. neće to koštati puno, mnogo manje nego jedna promotivna izborna kampanja. takođe prije nego mu daš stipendiju provjeriš mu psihički profil. ako je labilan bez žara ili lijen prosto mu kažeš doviđenja.
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
Centre forward
Postovi: 6073
Pridružen/a: 26 jun 2010, 14:37
Lokacija: Rudolf Diesel straße
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Centre forward » 19 avg 2016, 16:19

Stvar je još prostija. Ovakva BiH nema ni D od Države, ona nije čak ni banana republika. Da bi bilo šta funkcionisalo u nekoj državi, pa tako i sport, potrebne su INSTITUCIJE. Mi takvih nemamo ni za vitalne funkcije u državi, a kamoli za sport. Široka priča al' shvatate šta želim reć'.

Najjadnije od svega je što jedan etnos (onaj jedini koji ovu državu smatra svojom) uživa uz Franck kafu, Jana vodu i Walter cigare, sjede u hladovini i kritikuju sve živo.
05.09.1995 ♥

11-0-0 Rekordmeister

Ratzel Hettner Ritter Meyer Waldseemüller

Avatar
Karlo
Postovi: 1970
Pridružen/a: 21 dec 2015, 19:39
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la Karlo » 19 avg 2016, 16:38

Centre forward je napisao/la:Stvar je još prostija. Ovakva BiH nema ni D od Države, ona nije čak ni banana republika. Da bi bilo šta funkcionisalo u nekoj državi, pa tako i sport, potrebne su INSTITUCIJE. Mi takvih nemamo ni za vitalne funkcije u državi, a kamoli za sport. Široka priča al' shvatate šta želim reć'.

Najjadnije od svega je što jedan etnos (onaj jedini koji ovu državu smatra svojom) uživa uz Franck kafu, Jana vodu i Walter cigare, sjede u hladovini i kritikuju sve živo.

Ovo je brate privatna prććija tri mafijaske porodice i blizih rodjaka prijatelja . ostalo samo sluzi da hrac plaća.Ali nece dokle hoce kad tad ce pasti , a pad ce bit jako bolan :cool: ,kad tad :cool:
Ancelotti said “it’s an honor for me to be a part of this great club next season.”
When I know of the club’s interest I didn ’t want consider any other offer

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 avg 2016, 16:50

legenda reala je napisao/la:Pa imamo mi i sad masu vrhunskih sportista rođenih u BIH, ali oni su u 90% slučajeva srbi ili hrvati i nastupaju za njih
Imas samo iz Slobode 5 odlicnih kosarkasa koji u najboljim godinama nisu igrali za BiH : Mrsic-Mulaomerovic-Hukic-Begic-Pars; Dva igrala za Hrvatsku, jedan se odrekao drzavljanstva, jedan za Tursku, jedan za Sloveniju. A nije niko Hrvat ili Srbin ..

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la tuzlak1987 » 19 avg 2016, 16:54

Evander je napisao/la:
Molders je napisao/la:
legenda reala je napisao/la:Ma kakvi uslovi, jednostavno nismo talentovani za sport i to je kraj priče
Talentovanih sportaša je uvijek bilo kod nas itekako i imamo ih i danas, a loši uslovi za razvijanje jesu problem ali ne u potpunosti.
Sam znam toliko primjera dobrih sportaša koji su mogli postići puno toga ali ih je spriječila ili vlastita psiha (manjak motiva i konstantnosti) ili ponovno loši uslovi tako da mora odlučiti kako dalje ili nešto treće.
Kojeg vrhunskog sportistu smo mi imali u istoriji?
Tradicionalno, bili smo najlosiji i u bivsoj Jugi. Nikad BiH nije iznjedrila top kvalitet u pojedinacnom sportu.

Nemoj mi samo pominjati Ljubicica, Cilica i slicne. Njihova jedina poveznica sa BiH je to sto su se radili tu.
Tuzla je u Jugoslaviji imala najbolju rukometasicu i najbolju kosarkasicu na svijetu :) za ostale ne znam ali mislim da je BL imala najbolje rukometase i boksere u JU

Siguran sam da ima rada u kosarci i Slobodi da bi Tuzla u roku od 10 godina izbacila 3 top igraca ali nema vise rada kao prije.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: BiH na Olimpijskim igrama - a.k.a "važno je učestvovati"

Post Postao/la delko » 19 avg 2016, 17:14

Da, bilo je iz Banjaluke, tipa bokseri Anton Josipovic i Benes(ali ajde Benes je rodjen u BG medjutim karijeru je pravio u BL), rukometasi Arslanagic, Karalic, Popovic, Selec 72. i Arnautovic i Radjenovic 84. :)
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.