RIO 2016 - Košarka

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:17

Donnie Darko je napisao/la:Sta tacno nije prirodno u vezi sa njihovom kosarkaskom reprezentacijom?
kite su im neprirodno velike kao što i sam vrlo dobro znaš :D
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41137
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 12:23

To neko lično iskustvo :mrgreen:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:39

rio_Ferdy88 je napisao/la:To neko lično iskustvo :mrgreen:
rasna predrasuda, jer sam bosanski rasista :kafa:
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
JohnCleese
Postovi: 5668
Pridružen/a: 02 sep 2015, 09:52
Lokacija: zemlja "ciganska"
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la JohnCleese » 22 avg 2016, 14:02

nerminh74 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:
Nisam ni mislio na konkurenciju, oni su bez konkurencije, samo sam mislio na Amerikance kao vjestacku nacinonalnu kosarkasku silu, a ne prirodnu. To je bio bit mog posta.
Ne znam sta smeta ako njih ne nazovem prirodnom silom, ili jednostavno niste me shvatili??? Oni su bez premca, najjaci su, ali nista u vezi njih, pri tome mislim i na Amere kao naciju i kao kosarkase ne moze biti prirodno.
Svaka nacija je vjestacka!
Šta to nije prirodno u njihovoj kosarci, pitam te ja koji više volim košarku u evropi nego nba?
samo nešto mi nije jasno, ljudi koji su izmislili košatku istu igraju ne prirodno i na silu :?: :!:
Izmislio je Kanadjanin :mrgreen:

Pa nije bas svaka vjestacka odnosno jos uvijek nisu, a opet zavisi kako i sa kojeg stajalista gledas pojam nacije. Ove dvije koje sam nabrojao nisu, nisu to Kinezi, Rusi kao dva najveca primjera, dok s druge strane imamo Amerikance i Australijance kao predvodnike vjestckih nacija nastalih iskljucivo na kapitalizmu uz neizbjezno zlostavljanje i masakriranje domorodaca i starosjedilaca i tjeranja istih u rezervate.

Poslije takvih stvari o kojima se mogu pisati knjige za mene nema potrebe da pisem i diskutujem o bilo kakvoj reprezentaciji SAD-a kao prirodnoj nacionalnoj velesili.

A za uspjehe koje postizu nemam rijeci, kapitalizam na kojem su nastali,davno prije svih ostalih naucio ih je, da samo ulaganjem mozes dobijati uvijek i samo jos vise.
Nije problem u slijepim vođama, problem je u slijepim sljedbenicima.


Svabo je to...

Avatar
ASD
Postovi: 26165
Pridružen/a: 20 okt 2012, 12:26
Lokacija: Ciudad de carbón (Kohlenstadt)
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la ASD » 22 avg 2016, 14:29

JohnCleese je napisao/la:
Izmislio je Kanadjanin :mrgreen:

Pa nije bas svaka vjestacka odnosno jos uvijek nisu, a opet zavisi kako i sa kojeg stajalista gledas pojam nacije. Ove dvije koje sam nabrojao nisu, nisu to Kinezi, Rusi kao dva najveca primjera, dok s druge strane imamo Amerikance i Australijance kao predvodnike vjestckih nacija nastalih iskljucivo na kapitalizmu uz neizbjezno zlostavljanje i masakriranje domorodaca i starosjedilaca i tjeranja istih u rezervate.

Poslije takvih stvari o kojima se mogu pisati knjige za mene nema potrebe da pisem i diskutujem o bilo kakvoj reprezentaciji SAD-a kao prirodnoj nacionalnoj velesili.

A za uspjehe koje postizu nemam rijeci, kapitalizam na kojem su nastali,davno prije svih ostalih naucio ih je, da samo ulaganjem mozes dobijati uvijek i samo jos vise.
Nacije su nastale tek u 19.vijeku, nemaju veze sa narodima.(to je nesto sasvim drugo).

Jel znas da su danasnji Kinezi i njihova nacija zapravo Han Kinezi, neki drugi Kinezi su nesto sasvim drugo, otac kineske nacije je Mao tse tung, a ne Qin Shi Huang koji je ujedinio Kinu?
Rusi, Ukrajinci, Bjelorusi se takodje mogu nazvati vjestackim nacijama, procitati historiju Kijevske Rusije.

O italijanima i francuzima je u tom kontekstu besmisleno pisati.

Kada smo kod zlostavljanja domoradaca, zasto nisi napisao da su rusi bili isti, pogledaj kolika im je zemlja i otkud jedan bijeli narod u sibiru ili na dalekom istoku?

Avatar
JHam
Postovi: 9029
Pridružen/a: 18 jan 2013, 10:17
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la JHam » 22 avg 2016, 16:01

Karlo je napisao/la::rol: djesu oni sto su mislili da srbija moze nesto protiv amrea :urnebes: , ne rekoh li ja kopija finala od pre dve godine :lol: .Sa nigerima niko nemre
Vjerovatno su isto to mislili i igraci, kao sto je i Jokic spominjao da se s njima moze igrati, jer vjerovatno ne bi ni doslo do te utakmice da s tim misljenjem ne ulaze u svaku prethodnu, a ne kod nas, kvalifikacije nisu ni pocele vec smo izgubili obje od rusije i od svedske u gostima...

Avatar
Kawhi
Postovi: 24030
Pridružen/a: 04 nov 2013, 17:36
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la Kawhi » 22 avg 2016, 16:10

JohnCleese je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
ASD je napisao/la:
Svaka nacija je vjestacka!
Šta to nije prirodno u njihovoj kosarci, pitam te ja koji više volim košarku u evropi nego nba?
samo nešto mi nije jasno, ljudi koji su izmislili košatku istu igraju ne prirodno i na silu :?: :!:
Izmislio je Kanadjanin :mrgreen:

Pa nije bas svaka vjestacka odnosno jos uvijek nisu, a opet zavisi kako i sa kojeg stajalista gledas pojam nacije. Ove dvije koje sam nabrojao nisu, nisu to Kinezi, Rusi kao dva najveca primjera, dok s druge strane imamo Amerikance i Australijance kao predvodnike vjestckih nacija nastalih iskljucivo na kapitalizmu uz neizbjezno zlostavljanje i masakriranje domorodaca i starosjedilaca i tjeranja istih u rezervate.

Poslije takvih stvari o kojima se mogu pisati knjige za mene nema potrebe da pisem i diskutujem o bilo kakvoj reprezentaciji SAD-a kao prirodnoj nacionalnoj velesili.

A za uspjehe koje postizu nemam rijeci, kapitalizam na kojem su nastali,davno prije svih ostalih naucio ih je, da samo ulaganjem mozes dobijati uvijek i samo jos vise.
Južni Slaveni pobiše ili asimiliraše domicilno stanovništvo Balkana. Ergo Srbija, Bosna, Hrvatska, Slovenija, Crna Gora su vještačke nacije. :rol:
Danju hladna k'o Kazan, noću sija k'o Rubin



Avatar
alan_kardec
Postovi: 14555
Pridružen/a: 19 jul 2008, 11:19
Lokacija: Crazy North
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la alan_kardec » 22 avg 2016, 16:51

@filipe kingu, progovori koju :mrgreen: :lol:
Buka dobija nove decibele, bubne opne lete u komadiće, Crvena zvezda vodi sa 1:0!
RIP Adis Selmanović

Avatar
Unofficialpage
Moderator
Postovi: 21784
Pridružen/a: 22 feb 2013, 09:41
Lokacija: Niđe
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la Unofficialpage » 22 avg 2016, 17:01

JHam je napisao/la:
Karlo je napisao/la::rol: djesu oni sto su mislili da srbija moze nesto protiv amrea :urnebes: , ne rekoh li ja kopija finala od pre dve godine :lol: .Sa nigerima niko nemre
Vjerovatno su isto to mislili i igraci, kao sto je i Jokic spominjao da se s njima moze igrati, jer vjerovatno ne bi ni doslo do te utakmice da s tim misljenjem ne ulaze u svaku prethodnu, a ne kod nas, kvalifikacije nisu ni pocele vec smo izgubili obje od rusije i od svedske u gostima...
To im daje dodatnu snagu, koliko god da su jaki taj način razmišljanja im donese još veću snagu. Kod nas je glavno, slab si, ne možeš pobjediti nikog, bitno se plasirati.
Momak je inače legenda, mislim na Sea!

Damir Dzumhur!!!!

Roger Federer the Best!!!!!!!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 18:13

Kawhi je napisao/la: Južni Slaveni pobiše ili asimiliraše domicilno stanovništvo Balkana. Ergo Srbija, Bosna, Hrvatska, Slovenija, Crna Gora su vještačke nacije. :rol:
nemaš pojma nikoga mi nismo pobili već asimilovali.. uostalom ko kaže da mi nismo domicilno stanovništvo?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la nerminh74 » 22 avg 2016, 19:13

Kawhi je napisao/la:
JohnCleese je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
samo nešto mi nije jasno, ljudi koji su izmislili košatku istu igraju ne prirodno i na silu :?: :!:
Izmislio je Kanadjanin :mrgreen:

Pa nije bas svaka vjestacka odnosno jos uvijek nisu, a opet zavisi kako i sa kojeg stajalista gledas pojam nacije. Ove dvije koje sam nabrojao nisu, nisu to Kinezi, Rusi kao dva najveca primjera, dok s druge strane imamo Amerikance i Australijance kao predvodnike vjestckih nacija nastalih iskljucivo na kapitalizmu uz neizbjezno zlostavljanje i masakriranje domorodaca i starosjedilaca i tjeranja istih u rezervate.

Poslije takvih stvari o kojima se mogu pisati knjige za mene nema potrebe da pisem i diskutujem o bilo kakvoj reprezentaciji SAD-a kao prirodnoj nacionalnoj velesili.

A za uspjehe koje postizu nemam rijeci, kapitalizam na kojem su nastali,davno prije svih ostalih naucio ih je, da samo ulaganjem mozes dobijati uvijek i samo jos vise.
Južni Slaveni pobiše ili asimiliraše domicilno stanovništvo Balkana. Ergo Srbija, Bosna, Hrvatska, Slovenija, Crna Gora su vještačke nacije. :rol:
Jok 50% populacije BiH su i dalje iliri
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la filip13 » 22 avg 2016, 20:51

Kawhi je napisao/la:
Epidaurus je napisao/la:Harden, Steph, CP3. Kyrie, KD i slicni su veci doktori kosarke od svih europskih "doktora" kosarke. Bas me zanima kako bi ti "doktori" izgledali da igraju 82 utakmice godisnje plus PO i to protiv monstruma o kakvim se u Europi moze samo sanjati.
Miloš bi završio na dnu klupe Philadelphie.
mislim da je pretjerivanje,jeste katastrofa u odbrani ali je napadacki solidan za nba

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la filip13 » 22 avg 2016, 20:54

nerminh74 je napisao/la:
bodi123 je napisao/la:I kaze zasto ih zovu cigani. Pu bem ti sudije sugave.
Meni je top bio kada je ferandes izbio loptu izbio pa od njegove noge u aut, prvo se uhvatio za glavu, a sekundu poslje mirno se kleo da je njihova lopta :puke:

da,da,i ja to primijetih

filip13
Postovi: 37884
Pridružen/a: 09 okt 2012, 18:26

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la filip13 » 22 avg 2016, 21:07

pinoglavi je napisao/la:USA vs reprezentacija ostataka svijeta? Šta mislite kako bi ta utakmica izgledala? :D

pobjeda amera,kako drukcije

Avatar
Admir_Sa
Postovi: 13134
Pridružen/a: 31 mar 2008, 23:16
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la Admir_Sa » 22 avg 2016, 21:10

zbog cega je srbija toliko uspješna govore i izjave nakon finala gdje se nije slavilo srebro, nego su svjesni da su igrali loše i da moraju biti bolji, da su jednostavno izgubili mec. tako se stiće pobjednićki mentalitet. ti si srebro osvojio pobjedom u polufinalu, tad se slavilo, a iz svakog poraza nauciš nešto novo, ma od koga to bilo. sa druge strane odbojkašice izgubile finale od kine, ja nešto nisam cuo da su se puno nasekirale, nego se sve svelo mi imamo medalju i super. sve je to ok, al ako misliš biti šampion nema slaviti poraze.
al mogu mislit nas u tako nekoj situaciji, više bi se radovali porazu u finalu nego pobjednik :D
nema potpisa

Avatar
djoleprijedor
Postovi: 2580
Pridružen/a: 20 jul 2012, 15:23
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Košarka

Post Postao/la djoleprijedor » 23 avg 2016, 12:52

slika
TOP 5 reprezentacija na listi su svakako i TOP 5 objektivno na svijetu.Brazil,Turska i Rusija trenutno definitivno nisu u TOP 10 ni po kvalitetu ni po rezultatima,ali ih još "drže" neki rezulati od prije 5-6 godina.
Mens sana in corpore sano.



Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 7 gostiju.