RIO 2016 - Općenito

Moderatori/ce: ribery,insider,rio_Ferdy88

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:05

Donnie Darko je napisao/la:USA = 46 zlata
Njemačka + Francuska + Italija + Španija = 42

Kakvo pišanje po nejači slika
SAD 321 milion stanovnika

pobrojane zemlje ukupno
253 miliona
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 12:06

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ako ćemo se voditi tom logikom onda možemo pridružiti i azijske države u jednu, južnoameričke u drugu, afričke u treću, i tako im brojati medalje :mrgreen:

A Amerima pridružiti Britance, Kanađane, Australce, Novozelanđane, i sve njihove kolonije :kafa:
dobra ti je ideja, pridružimo nama srbiju i hrvatsku i imamo bruku medalja :mrgreen:

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 12:07

jestamaji je napisao/la:
dobra ti je ideja, pridružimo nama srbiju i hrvatsku i imamo bruku medalja :mrgreen:
Turci bi onda pridružili sve nas sebi, ili Austrijanci :rol:
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 12:08

rio_Ferdy88 je napisao/la:
jestamaji je napisao/la:
dobra ti je ideja, pridružimo nama srbiju i hrvatsku i imamo bruku medalja :mrgreen:
Turci bi onda pridružili sve nas sebi, ili Austrijanci :rol:
ili švabe, cijeli svijet osim amera, japana i italije :mrgreen:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:10

rio_Ferdy88 je napisao/la:Ako ćemo se voditi tom logikom onda možemo pridružiti i azijske države u jednu, južnoameričke u drugu, afričke u treću, i tako im brojati medalje :mrgreen:

A Amerima pridružiti Britance, Kanađane, Australce, Novozelanđane, i sve njihove kolonije :kafa:
glupo poređenje. jer EU funkcioniše kao jedan sistem... gotovo isto kao SAD... naglašavam riječ gotovo
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
jestamaji
Postovi: 16454
Pridružen/a: 04 apr 2013, 09:46
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la jestamaji » 22 avg 2016, 12:13

de ba dantes, ovo nije niko ozbiljno mislio, zajebancija ... :wave:

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:14

rio_Ferdy88 je napisao/la:Evropske medalje:

slika

Austrija, Portugal i Finska :oops:
jbt sad kontam Slovenske zemlje uzele 130 medalja. gotovo sve sem makedonije, cg i BiH

@jestemaji ne znaš ti rija, u njemu čuči teški amerofil
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la delko » 22 avg 2016, 12:17

DANTES je napisao/la:
Donnie Darko je napisao/la:USA = 46 zlata
Njemačka + Francuska + Italija + Španija = 42

Kakvo pišanje po nejači slika
SAD 321 milion stanovnika

pobrojane zemlje ukupno
253 miliona
kakva glupa usporedba :) USA 51 spojena drzava protiv 4 drzave ? :) Uporedi ujedinjene americke drzave protiv evropske unije :)

EU preko 100 zlata > USA 46 zlata -- samo lagano po nejaci :) ali eto EU ima vise stanovnika = ( 430 miliona) EU gradjana vs (320 miliona) USA gradjana a duplo vise medalja.... samo lagano po nejaci... :D


EDIT:
DANTES je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Ako ćemo se voditi tom logikom onda možemo pridružiti i azijske države u jednu, južnoameričke u drugu, afričke u treću, i tako im brojati medalje :mrgreen:

A Amerima pridružiti Britance, Kanađane, Australce, Novozelanđane, i sve njihove kolonije :kafa:
glupo poređenje. jer EU funkcioniše kao jedan sistem... gotovo isto kao SAD... naglašavam riječ gotovo
Dantes ocigledno ne razumije kako drzave funkcionisu :) EU = USA :) ako bismo pridruzivali americi kanadjane onda EU treba pridruziti Rusiju i ostale istocno-slovenske zemlje ali to niko ne radi :) ovdje se uporedjuje unija protiv unije i jednostavno evropljani dominiraju :) :)
rio_Ferdy88 je napisao/la:EU je ekonomska unija prije svega (zasad), a SAD jedna država gdje obitava jedan narod (većinski), koji govori jedan jezik, dijeli isti historiju. Kad će ili hoće li uopće EU to postati je pitanje, posebno imajući u vidu ova posljednja dešavanja vezano za trend izlaska iz te zajednice.

Da se razumijemo, ja lično bih volio da svi mi postanemo dio takve jedne superdržave koja će biti pandan SAD-u (sad će neko reći bili smo već :mrgreen: ), gdje će se međusobno poštovati i uvažavati razlike, a ugodno živjeti, ali bojim se da je to samo utopija :(
moras da razumijes naslov USA - United States of America :) - mnogo drzava spojeno u jednu na kontinentu amerike :) i kad tada ce i oni krenuti da se dijele prvo Kalifornija pa tako redom :) a jezik i kulturu svakako su dobili od evrope tako da je besmisleno porediti njih sa evropom :)
Zadnja izmjena: delko, dana/u 22 avg 2016, 12:24, ukupno mijenjano 2 puta.
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 12:20

EU je ekonomska unija prije svega (zasad), a SAD jedna država gdje obitava jedan narod (većinski), koji govori jedan jezik, dijeli isti historiju. Kad će ili hoće li uopće EU to postati je pitanje, posebno imajući u vidu ova posljednja dešavanja vezano za trend izlaska iz te zajednice.

Da se razumijemo, ja lično bih volio da svi mi postanemo dio takve jedne superdržave koja će biti pandan SAD-u (sad će neko reći bili smo već :mrgreen: ), gdje će se međusobno poštovati i uvažavati razlike, a ugodno živjeti, ali bojim se da je to samo utopija :(
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
grad-na-rijeci-sani
Postovi: 530
Pridružen/a: 14 avg 2009, 09:08
Lokacija: Prijedor, BiH
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la grad-na-rijeci-sani » 22 avg 2016, 12:20

Donnie Darko je napisao/la:USA = 46 zlata
Njemačka + Francuska + Italija + Španija = 42

Kakvo pišanje po nejači slika
Dodaj Evropljanima samo Hrvatsku i dobijes pisanje po nejaci sa dosta manjim brojem stanovnika :guz:

hamzaTM87
Postovi: 2007
Pridružen/a: 22 jan 2012, 23:25
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la hamzaTM87 » 22 avg 2016, 12:21

jestamaji je napisao/la:absolutno, EU rocks! još da latvija i island nisu tako neodgovorni ne bi im bilo kraja!! :mrgreen:
Latvijci su čini mi se tri četvrta mjesta imali,a gotovo siguran osvajač medalje u BMX-u je neki ogromam kiks u polufinalu napravio :D

Inače meni su najzanimljivi Estonci. Imao sam priliku da gore živim zadnjih 6 mjeseci, i opet od novembra idem tako da sam pratio malo njihove medije sada. Uspjeli su uzeti bronzu u veslanju, u jedriličarstvu njihov prestavnik je 7/10 tih rundi bio na prva mjesta i na kraju čovjek završi van TOP20, 4. i 5. mjesto u bacanju diska, 4. mjesto u mačevanju, 4. mjesto u hrvanju, 6. u skoku u dalj... Sve to država kojoj 60 % teritorije prekriva šuma i koja ima jedva preko milion stanovnika, ali opet apsolutna kurcobolja i medija i stanovnika, većina ljudi sa kojima sam pričao odozgo i nisu pratili olimpijadu nego uživali negdje na godišnjem odmoru. A ovdje kod nas euforija kada Tuka trči četvrtfinale ili Larisa Cerić tuče u nekim kvalifikacijama, branimo naše "heroje" jer su oni to uspjeli otići u Rio. Ali zato u Talinu nema pokidanih obruča u parkovima ili neuređenih sportskih sala u školama...
ZELJEZNICAR 1921!

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:23

@delko ovaj 321 nije duplo manje od 430 :mrgreen:

@rio imaju li SAD zvanični jezik?
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la delko » 22 avg 2016, 12:25

[
@delko ovaj 321 nije duplo manje od 430 :mrgreen:
Upravo u tome i jeste problem :) 321 nije duplo manje od 430 a osvojili su duplo manje medalja :) ali cini se da si troller ili fcking kid :D
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 12:29

Koliko znam nema na federalnom nivou, ali je u 32 države zvanični engleski (tj njegova američka inačica), svi dokumenti se štampaju na engleskom, dakle glavni jezik je engleski.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
grad-na-rijeci-sani
Postovi: 530
Pridružen/a: 14 avg 2009, 09:08
Lokacija: Prijedor, BiH
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la grad-na-rijeci-sani » 22 avg 2016, 12:30

rio_Ferdy88 je napisao/la:Koliko znam nema na federalnom nivou, ali je u 32 države zvanični engleski, svi dokumenti se štampaju na engleskom, dakle glavni jezik je engleski.

Engleski je jezik kongresa, senata, vrhovnog suda i ureda predsjednika.

Avatar
tuzlak1987
Postovi: 37501
Pridružen/a: 26 maj 2013, 12:11
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la tuzlak1987 » 22 avg 2016, 12:32

Citam ovo da je Jugoslavija osvojila 162 medalje, Bugarska 217, Rumunija 306, Finska 303, Svedska 505, Madjarska 506.

Ili im mi, Makedonci i Crnogorci kvarimo prosjek ili su ove druge drzave ipak bolje sportske nacije :oops:
Npr ovaj broj medalja u Srbiji se moze kod politicara iskoristiti u njihovu promociju i tako sto ce reci da je sve odlicno i da se osvajaju medalje ali npr isto je kao i kod nas. Zemlja kosarke ali u 90% zemlje su ocajni uvjeti.

Avatar
delko
Postovi: 3520
Pridružen/a: 06 avg 2011, 18:15
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la delko » 22 avg 2016, 12:36

rio_Ferdy88 je napisao/la:Koliko znam nema na federalnom nivou, ali je u 32 države zvanični engleski (tj njegova američka inačica), svi dokumenti se štampaju na engleskom, dakle glavni jezik je engleski.
Kazes da je EU samo ekonomski projekat - a ima i svoju himnu i zastavu i sluzbene jezike (ima ih vise ali to ne znaci da nema sluzbene) a ekonomski projekti to nemaju :) tako da je EU projekat koji je najvise ekvivalentan projektu ujedinjenih americkih drzava :) medjutim ja se zaustavljam ovdje posto je forumska rasprava :crazy: :crazy: :crazy:
★★★★★★★★★★
Roger Federer
Borac Banjaluka
NEW JERSEY Nets
" ?
★★★★★★★★★★

Avatar
DANTES
Postovi: 19735
Pridružen/a: 30 avg 2011, 15:05
Lokacija: Arakis
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la DANTES » 22 avg 2016, 12:37

@delko ne znam o čemu pričaš :zviz:

@rio znam zato i pitam...

@tuzlak evo uzeli su sportisti iz bosne medalje ali za druge zemlje. dakle nije do genetike, teritorije čega već...
IGRAJMO TAJ TANGO SMRTI

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 12:54

delko je napisao/la:
rio_Ferdy88 je napisao/la:Koliko znam nema na federalnom nivou, ali je u 32 države zvanični engleski (tj njegova američka inačica), svi dokumenti se štampaju na engleskom, dakle glavni jezik je engleski.
Kazes da je EU samo ekonomski projekat - a ima i svoju himnu i zastavu i sluzbene jezike (ima ih vise ali to ne znaci da nema sluzbene) a ekonomski projekti to nemaju :) tako da je EU projekat koji je najvise ekvivalentan projektu ujedinjenih americkih drzava :) medjutim ja se zaustavljam ovdje posto je forumska rasprava :crazy: :crazy: :crazy:
Pa glavni interes iza toga je ekonomski, u osnovi je to, naravno da se radi sporazumijevanja na sjednicama mora koristiti neki jezik i imati obilježje, ali da bi bila istinska zajednica i superdržava morat će doći do dosta odricanja, mnogi na to nisu spremni, evo recimo Britanci su bili prvi primjer toga. A taj primjer bi mogli slijediti i neki drugi. Dakle mnogi nisu spremni staviti EU iznad svojih interesa, tj interesa nacije i naroda kojem pripadaju, a u SAD-u to nije slučaj, tamo se jasno zna, svi su na prvom mjestu Ameri i država je iznad svega. Da bi se to ovdje desilo, morat će proći dosta, dosta vremena, desetine, stotine godina (npr kod njih je ta homogenost izgrađivana kroz 250 god), i opet bi bilo ako.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Avatar
rio_Ferdy88
Moderator
Postovi: 41138
Pridružen/a: 16 avg 2011, 04:32
Lokacija: Tamni Vilajet
Kontakt:

Re: RIO 2016 - Općenito

Post Postao/la rio_Ferdy88 » 22 avg 2016, 14:00

Osim toga kad bi EU računali kao jednu državu, onda zbog pravila i ne bi mogla imati više od 1 ili maksimalno dva finalista po disciplinama, npr u veslanju samo jednog, kajak i kanu isto tako, borilački sportovi isto, gimnastika u finalu po 2 max itd...tako da ne bi imala toliko medalja.
Keep the faith and never fear, We'll keep the Red flag flying high, Cuz Man United will Never Die!!!
The greater the challenge the more Glory in overcoming it!
________BOSTON_________
.BRUINS=CELTICS=RED SOX.
..NEW ENGLAND PATRIOTS..

Odgovori

Natrag na “Ljetne olimpijske igre - Rio 2016”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 4 gosta.