NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Moderatori/ce: Monolog,insider,KK_Bosna,CashMan,Puma,bodi123,gaston,Devil

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bodi123 » 12 dec 2016, 20:55

UserNAME2 je napisao/la:INDIANA - CHARLOTTE ZBROJ KOSEVA UKLJ. PROD. (212,5) MANJE 1,69

Ovdje ne ocekujem veliki broj poena, vjerujem da ce biti vrlo tvrda i neizvjesna utakmica.


DeANDRE JORDAN (11,5) VISE 1,70

Portland je rupa u odbrani sto se tice visokih igraca, ocekujem bar 8,10 slobodnih bacanja od kojih bi trebao 4 pogoditi, i jos nam trebaju 4 zakucavanja, to za njeg nece biti problem jer ima playa koji vise gleda druge nego sebe.

BONUS PAR: KEMBA WALKER (23,5) MANJE 1,85

Omjer 0/0
- Tip mora sadržavati i minimalno 5 rečenica objašnjenja uz najmanje 2 konkretna razloga zašto ste odabrali upravo taj tip.
To može biti forma igrača, (ne)povoljan matchup, vremenske restrikcije, tempo utakmice, dobra/loša odbrana određene ekipe, kao i pojedinačne pozicije u timu, povrede saigraca, motiviranost protiv određene ekipe i slične stvari. Svaki tip koji ne bude ispunio ovaj uslov će biti smatran nevažećim. Ne priznajem ni analizu - 'Sve je već rečeno o ovom tipu, slažem se i ja.' Dakle min. 2 konkretna razloga svako mora napisati, pa iako su već opjevana nikakav problem - napišite ih i vi.
U spoileru su vam neki od najboljih svjetskih sajtova za statistiku, povrede, forme i svu ostalu periferiju koja se dohvata jedne košarkaške utakmice.
Popravi analizu, gdje su ti 2 konkretna razloga, gdje je 5 recenica analize, ne mozes ti napisat ja vjerujem da ce bit tvrda utakmica pobogu, daj nam bar 2 podatka zbog cega vjerujes, medjusobne duele ili nesto sl.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la Evolution87 » 12 dec 2016, 21:08

Mogu li ja editovati onaj post i dodati jos jedan par ili da pisem u novom postu ili ne mogu niti jedno od navedenog? :mrgreen:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bodi123 » 12 dec 2016, 21:08

Mozes u novi post pisati, nemoj editovat. :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
UserNAME2
Postovi: 239
Pridružen/a: 28 sep 2016, 17:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la UserNAME2 » 12 dec 2016, 21:24

bodi123 je napisao/la:
UserNAME2 je napisao/la:INDIANA - CHARLOTTE ZBROJ KOSEVA UKLJ. PROD. (212,5) MANJE 1,69

Ovdje ne ocekujem veliki broj poena, vjerujem da ce biti vrlo tvrda i neizvjesna utakmica.


DeANDRE JORDAN (11,5) VISE 1,70

Portland je rupa u odbrani sto se tice visokih igraca, ocekujem bar 8,10 slobodnih bacanja od kojih bi trebao 4 pogoditi, i jos nam trebaju 4 zakucavanja, to za njeg nece biti problem jer ima playa koji vise gleda druge nego sebe.

BONUS PAR: KEMBA WALKER (23,5) MANJE 1,85

Omjer 0/0
- Tip mora sadržavati i minimalno 5 rečenica objašnjenja uz najmanje 2 konkretna razloga zašto ste odabrali upravo taj tip.
To može biti forma igrača, (ne)povoljan matchup, vremenske restrikcije, tempo utakmice, dobra/loša odbrana određene ekipe, kao i pojedinačne pozicije u timu, povrede saigraca, motiviranost protiv određene ekipe i slične stvari. Svaki tip koji ne bude ispunio ovaj uslov će biti smatran nevažećim. Ne priznajem ni analizu - 'Sve je već rečeno o ovom tipu, slažem se i ja.' Dakle min. 2 konkretna razloga svako mora napisati, pa iako su već opjevana nikakav problem - napišite ih i vi.
U spoileru su vam neki od najboljih svjetskih sajtova za statistiku, povrede, forme i svu ostalu periferiju koja se dohvata jedne košarkaške utakmice.
Popravi analizu, gdje su ti 2 konkretna razloga, gdje je 5 recenica analize, ne mozes ti napisat ja vjerujem da ce bit tvrda utakmica pobogu, daj nam bar 2 podatka zbog cega vjerujes, medjusobne duele ili nesto sl.
Sorry boss popravljeno

Avatar
bvb
Postovi: 2904
Pridružen/a: 28 mar 2013, 11:29
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bvb » 12 dec 2016, 21:26

Sta se desava kad igrac ne nastupi, tj. pogodi se kvota 1.0. Nije frka ako je pocetak ili sredina sedmice, ali sta ako zadnji dan ostanemo bez 15. tipa? :D

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bodi123 » 12 dec 2016, 21:30

bvb je napisao/la:Sta se desava kad igrac ne nastupi, tj. pogodi se kvota 1.0. Nije frka ako je pocetak ili sredina sedmice, ali sta ako zadnji dan ostanemo bez 15. tipa? :D
Ukoliko je u pitanju neki dan koji nije zadnji onda se igra drugi tip, logicno, ali ako bas zadnjeg dana potrefis kvotu 1 onda uskace u zamjenu prvi dodatni tip kojeg si odigrao u toj sedmici, koji se broji i u obavezne ali i u dodatne svakako. :mrgreen:
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Avatar
MirsoNi
Postovi: 1378
Pridružen/a: 11 jul 2012, 22:04
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la MirsoNi » 12 dec 2016, 23:45

Još 15 min fore da se postave prognoze :D
Sometimes it's only madness that makes us what we are.

Avatar
arelinho
Postovi: 16419
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2016, 00:21

Za prvi dan najviše puta su predloženi:

Cousins x8
Lou x6
Jordan x6
Lilard x7
Matthews x6

Da ispoštujemo onda raju koja je predlagala i da ih poslušam :mrgreen: :mrgreen:

slika

Htio sam i ovu ostalu dvojicu, ali ih više nema u ponudi. :D :D

Avatar
Stone Island
Postovi: 2814
Pridružen/a: 24 feb 2009, 19:14
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la Stone Island » 13 dec 2016, 00:24

@arelinho: Mudro, što i jeste poenta teme prije svega. Nadam se da nisi jedini koji će, uz malo sreće, da uzme nešto keša i izvuče maksimum iz ovih parova. Lično, nisam igrao NBA jer tamo negdje poslije 5 kada sam htio staviti na račun, nisu mogli na dva, tri mjesta da mi izdaju xbon. Valjda neki kvar na tim aparatima. Sretno ljudi.

Avatar
arelinho
Postovi: 16419
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2016, 00:29

Stone Island je napisao/la:@arelinho: Mudro, što i jeste poenta teme prije svega. Nadam se da nisi jedini koji će, uz malo sreće, da uzme nešto keša i izvuče maksimum iz ovih parova. Lično, nisam igrao NBA jer tamo negdje poslije 5 kada sam htio staviti na račun, nisu mogli na dva, tri mjesta da mi izdaju xbon. Valjda neki kvar na tim aparatima. Sretno ljudi.
Hvala. Dobio nešto večeras sitno pa da se isprati malo nba i ako je teško dobiti na ovim igračima. Treba dosta stvari da se poklopi. :D :D

Avatar
bugojanac1234
Postovi: 1217
Pridružen/a: 15 sep 2015, 19:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bugojanac1234 » 13 dec 2016, 07:16

citam sad nesto komentare i kontam o ovom istom paru i bas mi je glupo, sacekat cu i ja minut do ponoc i ubacit 2 najigranija para, preoblicit analizu i eto ga. nije mi to svrha takmicenja, valjda bi trebalo da se vidi ko moze najvise izvuci iz sebe i najbrze reagovati, ali eto.

mirzatele
Postovi: 11949
Pridružen/a: 07 feb 2013, 01:24
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la mirzatele » 13 dec 2016, 07:27

arelinho je napisao/la:Za prvi dan najviše puta su predloženi:

Cousins x8
Lou x6
Jordan 6x
Lilard x7
Matthews x7

Avatar
Evolution87
Postovi: 14243
Pridružen/a: 21 jan 2012, 00:16
Lokacija: Sarajevo
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la Evolution87 » 13 dec 2016, 07:37

3/3 :kafa:
Zauvijek sam tu ja da ginem za tebe,
i onda kada ti budes red'o poraze!
Opet cemo mi do zore slavit' zajedno,
kad postanes ti prvak ponovo!

Avatar
jopaa7
Postovi: 6004
Pridružen/a: 29 nov 2013, 23:38
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la jopaa7 » 13 dec 2016, 07:46

Bravo ljudi! Odlicni parovi i moglo se fino uzeti :clap:
Idemo tako dalje! :thumbup:

Avatar
Monolog
Moderator
Postovi: 21296
Pridružen/a: 09 mar 2010, 10:20
Lokacija: Under the bridge
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la Monolog » 13 dec 2016, 08:36

bugojanac1234 je napisao/la:citam sad nesto komentare i kontam o ovom istom paru i bas mi je glupo, sacekat cu i ja minut do ponoc i ubacit 2 najigranija para, preoblicit analizu i eto ga. nije mi to svrha takmicenja, valjda bi trebalo da se vidi ko moze najvise izvuci iz sebe i najbrze reagovati, ali eto.
Evo, pogledaj prolaznost. Pogledaj najigranije tipove. Ovdje je poenta u nečemu drugom, nije poenta u "biti najbolji i pogoditi ono što niko nije odigrao". Ja na ovu temu gledam iz jednog drugog ugla - pomoći će bilo kome (onima koji slabije prate NBA) da na jednom mjestu uhvate što više informacija i tipova, te da u kombinaciju sa svojim nekim osjećajem, odigraju tiket koji vrlo lako može biti dobitan. Ovo što ti govoriš je baš "ko će prije", ali u tom "ko će prije" se krije mnogo netačnih informacija (posebno kada su startne postave u pitanju, jer tek kasnije u toku dana izađu bitne informacije o povredama i nastupima). Recimo, neko je preporučio jednog igrača over (analizu postavio u 12:00), ispostavi se da nije dobro vidio (da ne kažem da nije bio u toku) kako se vraćaju najbolji defanzivci u protivničkom timu, na kraju niko ne smije tipovati ništa više na tog igrača, tako da imaš dvostruki gubitak - nit' možeš nekom drugom pomoć da uzme sve kvalitetne informacije + postoji velika mogućnost da ćeš pasti.

Dakle, okvirna pravila su i više nego dobra. Finese će se dotjerivati, al' zbog toga postoje ti bonus parovi i slične stvari.

Usput, svaka čast na pogođenim parovima, a i te kako ih je bilo. Majstorski, nema šta. :thumbup:
"To repeat what others have said requires education. To challenge it requires brains.”

Avatar
TrollsRoyce
Postovi: 417
Pridružen/a: 08 nov 2016, 17:43
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la TrollsRoyce » 13 dec 2016, 08:55

Nisam ocekivao ovakvu prolaznost. Stvarno ima ljudi koji fino razradjuju parove i razumiju kladionicu. Preporucujem svima da prepisuju jer ce prolaznost biti preko 70% pogotovo onih najigranijih parova.

Avatar
gaston
Moderator
Postovi: 16512
Pridružen/a: 29 jun 2012, 22:40
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la gaston » 13 dec 2016, 09:38

Sinoć 2/2 i 1/1 bonus par. :kafa: :mrgreen:
Ima jedan klub, jedan tim, s tradicijom jakom, čiji verni navijači su povezani znakom.
Pa zato nikad ne brinu, jer znaju da u tami, dokle god da postoje neće hodati sami!

Sve je to okej, al' ne smijemo zaboraviti kako je Bruno laktom mlatno Jorginha..

Avatar
arelinho
Postovi: 16419
Pridružen/a: 19 jan 2012, 00:13
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la arelinho » 13 dec 2016, 10:08

arelinho je napisao/la:Za prvi dan najviše puta su predloženi:

Cousins x8
Lou x6
Jordan x6
Lilard x7
Matthews x6

Da ispoštujemo onda raju koja je predlagala i da ih poslušam :mrgreen: :mrgreen:
slika
Htio sam i ovu ostalu dvojicu, ali ih više nema u ponudi. :D :D
slika

Hajde nek je makar nešto prošlo :D

Avatar
KingJamesMVP
Postovi: 14038
Pridružen/a: 30 mar 2016, 17:25
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la KingJamesMVP » 13 dec 2016, 10:49

Svaka čast na pogođenim parovima
LeBron James
3x NBA Champion 2012, 2013,2016; 3x NBA Finals MVP 2012, 2013,2016; 4x NBA MVP 2009, 2010, 2012, 2013; Rookie of the year 2004; NBA scoring champion 2008; 14x NBA All-star; 3x NBA All-star MVP

DINAMO ZAGREB - Iznad svih

Avatar
bodi123
Moderator
Postovi: 19256
Pridružen/a: 25 mar 2013, 20:48
Kontakt:

Re: NBA/EL SS.ba takmičenje - DISKUSIJE

Post Postao/la bodi123 » 13 dec 2016, 10:57

Monolog je napisao/la:
bugojanac1234 je napisao/la:citam sad nesto komentare i kontam o ovom istom paru i bas mi je glupo, sacekat cu i ja minut do ponoc i ubacit 2 najigranija para, preoblicit analizu i eto ga. nije mi to svrha takmicenja, valjda bi trebalo da se vidi ko moze najvise izvuci iz sebe i najbrze reagovati, ali eto.
Evo, pogledaj prolaznost. Pogledaj najigranije tipove. Ovdje je poenta u nečemu drugom, nije poenta u "biti najbolji i pogoditi ono što niko nije odigrao". Ja na ovu temu gledam iz jednog drugog ugla - pomoći će bilo kome (onima koji slabije prate NBA) da na jednom mjestu uhvate što više informacija i tipova, te da u kombinaciju sa svojim nekim osjećajem, odigraju tiket koji vrlo lako može biti dobitan. Ovo što ti govoriš je baš "ko će prije", ali u tom "ko će prije" se krije mnogo netačnih informacija (posebno kada su startne postave u pitanju, jer tek kasnije u toku dana izađu bitne informacije o povredama i nastupima). Recimo, neko je preporučio jednog igrača over (analizu postavio u 12:00), ispostavi se da nije dobro vidio (da ne kažem da nije bio u toku) kako se vraćaju najbolji defanzivci u protivničkom timu, na kraju niko ne smije tipovati ništa više na tog igrača, tako da imaš dvostruki gubitak - nit' možeš nekom drugom pomoć da uzme sve kvalitetne informacije + postoji velika mogućnost da ćeš pasti.

Dakle, okvirna pravila su i više nego dobra. Finese će se dotjerivati, al' zbog toga postoje ti bonus parovi i slične stvari.

Usput, svaka čast na pogođenim parovima, a i te kako ih je bilo. Majstorski, nema šta. :thumbup:
Ko da sam ja pisao, uzeo si mi uz usta sve bukvalno. Jos jednom da te citiram i za ostale:
Ja na ovu temu gledam iz jednog drugog ugla - pomoći će bilo kome (onima koji slabije prate NBA) da na jednom mjestu uhvate što više informacija i tipova, te da u kombinaciju sa svojim nekim osjećajem, odigraju tiket koji vrlo lako može biti dobitan.
Eh upravo je ovo prva poenta ovog takmičenja. Cilj je uzeti pare na kladari, nije cilj da svi tipujemo različite parove pa da imamo 20-30% slabiju prolaznost. Inace, sinoc strasna noc, prvo pa musko reklo bih se, vecina toga je prosla. :thumbup:
iNFY je napisao/la:Cleveland - Memphis 1. Pol hendikep -7.5 1 1.80

Ne igra Gasol nema sta pametovat duze.
Ajde ziv bio napisi kako treba post. Nigdje ne vidim famoznih 5 recenica. 'Veceras se sastaju Cleveland i Memphis, Mark Gasol je ubjedljivo najbolji igrac i prva violina ove ekipe, bla bla bla... s toga vecerasnjim izostankom smatram da Mede nemaju sta traziti u Ohio-u, te je ovo vrlo izgledan tip... bla bla bla... '

i molit cu te i da dosadasnji omjer pises na kraju.
„Neću više dolazit' na Grbavicu, pucat ću vam – s Vratnika!“ - Asim Ferhatović Hase

Zaključano

Natrag na “NBA/EL SS.ba takmičenje”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.