OKK Spars

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Tiktaktoe » 15 maj 2021, 20:17

Sa kadijom nece nikad u aba1
Vrabac kriminalac

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Drape » 15 maj 2021, 20:18

InatSilniBosanski je napisao/la:
15 maj 2021, 20:15
ne znam iskreno cemu toliko razocarenje, igraju utakmicu sa 6 igraca, da imas najboljeg centra ne svijetu mozes ga zatvoriti, mislim da je ovim porazom izgubljena i sansa za ABA 1 ali eto
Nisu zalaganjem pokazali da je ovo najveća utakmica za klub i najveća za klupsku košarku Bosne i Hercegovine u zadnjih 10 godina. Jedino su promašenim slobodnim bacanjima pokazivali da je važna utakmica, prevelik im pritisak :yawn:

Roki12
Postovi: 417
Pridružen/a: 09 feb 2021, 11:15
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Roki12 » 15 maj 2021, 20:19

Nikad se vise ovakva prilika nece pruziti,ovaj Split je jadna ekipa ali su ovi jos jadniji....
U trecoj tekmi rutinsko odradjivanje posla....
Kad dođu teški dani i kada ti loše krene,digni pogled ka trbini ugledat ćeš tamo mene....!

S JUGA SE PJESMA ORI,BORI SE ŽELJO BORI !!!!!
1921-2021
Izet Nanić !

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Spars

Post Postao/la Federer17 » 15 maj 2021, 20:20

EpateguiHuleteti je napisao/la:
15 maj 2021, 20:15
Ima stofa Kamenjas, ali ABA 2 je ipak ABA 2. Poluozbiljna kosarka.
I opet takav postigne 16 poena uz gotovo 100% iz igre, ekipi iz ABA 1 lige. :hmmmmm:

Odbrana je druga stvar i ubjedjenja sam da tu nikad nece biti na nekom Bog zna nivou.

BIHpatriota
Postovi: 2530
Pridružen/a: 02 avg 2016, 19:43
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la BIHpatriota » 15 maj 2021, 20:23

Nažalost granicena ekipa, pravo je čudo kako je Split izgubio prvu.

Avatar
RoninX
Postovi: 1936
Pridružen/a: 25 dec 2020, 14:03
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la RoninX » 15 maj 2021, 20:26

kosarka je igra 5 na 5, osim kad je igraju Sparsi, onda je 5 na 4.

previse kamenjarska ekipa i to je to. njih prosrala trica i gotovo. kad ti perkovic zabija tricu znas koliko je sati.
izvukli su trecu utakmicu od splita, tako da nema nista od price da su za 20 poena bolja ekipa. da jesu rijesili bi u prvoj.

zahir agic ih kostao ulaska u abu!!
jer ovakav je bio i protiv SC da se ne zaboravi
Zadnja izmjena: RoninX, dana/u 15 maj 2021, 20:29, ukupno mijenjano 1 put.

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 15 maj 2021, 20:28

Federer17 je napisao/la:
15 maj 2021, 20:20
EpateguiHuleteti je napisao/la:
15 maj 2021, 20:15
Ima stofa Kamenjas, ali ABA 2 je ipak ABA 2. Poluozbiljna kosarka.
I opet takav postigne 16 poena uz gotovo 100% iz igre, ekipi iz ABA 1 lige. :hmmmmm:

Odbrana je druga stvar i ubjedjenja sam da tu nikad nece biti na nekom Bog zna nivou.
Ima stofa, ima tehniku, ima inteligenciju. Ali preveliki se hajp digao oko tog momka. Veceras je mec resio protivnicki centar, prosecan igrac. Split je dobio mec pre svega ofanzivnim skokom gdje je Maric carovao reketom.
Split je ispodprosecna ekipa koja dosta oscilira. U prvom poluvremenu su igrali divlju kosarku, u nastavku su pogodili par vaznih suteva nakon ofanzivnog skoka, dobili na samopouzdanju, poceli da igraju zatim i strukturisaniju kosarku, krenuo je protok lopte. U velikoj meri im je doduse pomogao Spars.
Kadija? Covek bogara ceo minut na TO u kljucnim trenucima. Neozbiljno. Pedagogija = 0. Splicani su dosli u Sarajevo fokusiraniji.
Nije Spars jos eliminisan, jos je sve otvoreno, ali u glavi Splicani su pokazali daleko vecu zrelost.

Avatar
kovacic
Postovi: 1324
Pridružen/a: 27 jul 2009, 10:36
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la kovacic » 15 maj 2021, 20:32

EpateguiHuleteti je napisao/la:
15 maj 2021, 20:15
Samoubistvo Sparsa. Ukenjali se od uspeha, od sanse. Nezrelo.
A ovaj mali Kamenjas mora jos leba da jede za ozbiljnu kosarku. Pojeo ga je Marin Maric veceras kada je bilo najpotrebnije. Ima stofa Kamenjas, ali ABA 2 je ipak ABA 2. Poluozbiljna kosarka.
Ilija na pleju sipa trojke za fotoaparate :mrgreen:
Gdje ga je pojeo, obzirom da je branio Lukovića i njega uz slabu pomoć poprilično je solidno igrao, Kadija ne smije da uvede drugog centra već forsira trojke pa i preko ruke, sa devet metara što uništi i ritam i iznervira publiku.

Avatar
InatSilniBosanski
Postovi: 1299
Pridružen/a: 21 apr 2020, 15:45
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la InatSilniBosanski » 15 maj 2021, 20:33

nemojte pricati gluposti ljudi, realna situacija je da je Split bolji, ja kosarku pratim preko 20g i ne mogu se sjetiti kad je neko igrao sezonu sa sedam igraca.

ja igracima skidam kapu, jedan Zahiragic koji nizerazredni igrac uspjeo je dati doprinos, Memic koji je kvalitetom za A1 i sl . . .
Spars je imao mnoge probleme kroz sezonu od plata, povreda itd za mene je ovo uspjeh.
p.s
ne mjesajte sad pliz drzavu u ovo ona nema nista sa tim ovo je sve projekat jednog covjeka da je drzavi ovo imalo bitno uletjeli financijski da se dovedu 3 kvalitetna stranca i onda bih sad prica bila drugacija, eto takva nam je drzava a vi se medusobno koljite na nacionalnoj osnovi . .. toliko od mene !
Bihać cijeli, crveni i bijeli!
1919, 1937!


Kinđe hvala ti !

Avatar
grbavicka1921
Postovi: 1327
Pridružen/a: 10 feb 2017, 12:47
Lokacija: Sindikat profi fudbalera BiH
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la grbavicka1921 » 15 maj 2021, 20:39

Ograničena ekipa i igrački i finansijski očigledno. Bez pravih pojačanja ti napadas plasman u ABA 1. Ovo ni Edward Norton ne bi rizikovao. Frapantno!
*"Nije to bolest rijetka, nisu posljedice rata, al' ja sam prvo rek'o ŽELJO pa sam poslije rek'o tata."

Avatar
Federer17
Postovi: 7129
Pridružen/a: 16 apr 2016, 01:42

Re: OKK Spars

Post Postao/la Federer17 » 15 maj 2021, 21:14

EpateguiHuleteti je napisao/la:
15 maj 2021, 20:28
Ima stofa, ima tehniku, ima inteligenciju. Ali preveliki se hajp digao oko tog momka. Veceras je mec resio protivnicki centar, prosecan igrac. Split je dobio mec pre svega ofanzivnim skokom gdje je Maric carovao reketom.
Split je ispodprosecna ekipa koja dosta oscilira. U prvom poluvremenu su igrali divlju kosarku, u nastavku su pogodili par vaznih suteva nakon ofanzivnog skoka, dobili na samopouzdanju, poceli da igraju zatim i strukturisaniju kosarku, krenuo je protok lopte. U velikoj meri im je doduse pomogao Spars.
Kadija? Covek bogara ceo minut na TO u kljucnim trenucima. Neozbiljno. Pedagogija = 0. Splicani su dosli u Sarajevo fokusiraniji.
Nije Spars jos eliminisan, jos je sve otvoreno, ali u glavi Splicani su pokazali daleko vecu zrelost.
S dosta napisanog se slazem (u kontekstu igre Sparsa), ali treba uzeti u obzir cinjenicu da je Spars vecinu utakmice znao igrati s igracima koji nemaju ni 190 cm. Prinudjen si cuvati dva igraca, jer su Zahiragic/Klavzar/Hasandic na skoku (a pojedini i generalno) igraci manje. Ne moram ni napominjati da oni nemaju klasicnu cetvorku u ekipi. Kada uz sve to dodas anemicnog i tromog Buzu, te sporog (sa 10 kg viska) Orelika (za igranje odbrane) i rotaciju od maksimalno 4 'postena' igraca - dobijes sta dobijes (ovih -20 na domacem parketu).

Najmanje je za takvo stanje kriv Kamenjas, iako definitivno ima i njegove krivice (prije svega za ofanzivne skokove protivnika). Pisao sam vec ovdje da ce njegov hendikep u visini, kracim rukama i neatleticizmu uveliko utjecati na dalji tok karijere, jer su to stvari koje ponajvise doprinose dobroj odbrani. Mozes biti inteligentan, nauciti braniti, ali dzaba kad si u odredjenim segmentima ogranicen. Da je visi 3-4 cm, uz duze ruke, bih bio ubijedjen da bi (uz Boziju pomoc) igrao minimum Euroligu i bio jedan od najboljih centara na Starom kontinentu. Ovako, vidjet cemo akoBogda.

Sto se tice generalno njegovih igara koje (je) pruza(o), ja sam i vise nego fasciniran. Momak ima tek 2-3 poteza u napadu (bez suta sa poludistance) i gotovo da nema utakmice u kojoj je podbacio, a igrao je protiv nekih centara koji su itekako respektabilni. Tako da, konstatacija o poluamaterskoj aba 2 ligi i (time) umanjivanje njegovih odlicnih partija, nikako nije na mjestu. Da ima jos za (na)uciti, toga je svjestan svako ko je dva puta pogledao kosarkasku utakmicu.

Avatar
Semper
Postovi: 2651
Pridružen/a: 04 feb 2012, 00:08
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Semper » 15 maj 2021, 22:32

U ekipi Sparsa jedini koji ozbiljni igraci su Kamenjas i Gegic, Hasandic i Litvanac su solidni, ostali su zalutali u kosarku. Eno Memic je nepravedno zapostavljen, odlican igrac koji se pravilno razvija uz privatne treninge sa fitnes trenerom Jukom.Nazalost u Sparsima nije dobio pravu sansu ali ce ga sigurno neka ozbiljna ekipa uzeti na ljeto.

Avatar
Zabit
Postovi: 2031
Pridružen/a: 09 mar 2020, 00:31
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Zabit » 15 maj 2021, 22:47

Livadic i Memic solidni/odlicni :urnebes: :urnebes:

Avatar
Ghuraba
Postovi: 4213
Pridružen/a: 02 jul 2019, 15:24

Re: OKK Spars

Post Postao/la Ghuraba » 15 maj 2021, 23:00

Prvo, taman i da igras protiv Kaknja, nedopustivo je da ovako lose izvodis slobodna bacanja. Profulati 10-ak penala (tj. pola) u mecu koji ti je najvazniji u dosadasnjoj karijeri ne moze proci nekaznjeno. Drugo, katastrofalno su gradili skok i igrali odbranu (osim Gegica). Moze se desiti da ti sut nikako ne ide, ali se ne smije desiti da igras uzasnu odbranu, da se ne boris i da ne zabijas slobodna bacanja. To su segmenti koji te ostavljaju u zivotu i kad ti u napadu nista ne ide. Trece, Sparsi su suterski bolji od Splita, ali da bi imao otvorene suteve - napad mora biti brzi i protok lopte tecniji. To s dirigentom Zahiragicem koji je pimpla po 15 sekundi u svakom napadu nikad nece biti moguce. Oni veceras nisu imali ni pet izradjenih suteva, a i ono sto jesu - uzeo ih je upravo spomenuti suter Zaha. Umjesto da 15-ak trica kombinovano uzmu Orelik i Hasandic (kao dva najbolja sutera u ekipi), uzmu ih Zahiragic i Gegic (kao dva najgora sutera u ekipi). Ok, Gegic je uzeo bar 3 iz velike daljine i na isteku napada, ali svejedno nije onaj kome se daje lopta da uzme sut za pobjedu.

Split je takodjer igrao lose, ali su se osokolili upravo nakon tih ofanzivnih skokova i velikoj broja otvorenih suteva. Rijetko koja ekipa u Evropi uzme preko 30 suteva za tri na nekom mecu, a ovima se veceras toliko otvorilo i moralo je procepiti kad-tad. Sparsi su veceras trebali imati bar 7-8 poena razlike na poluvremenu, ali iz vec spomenutih razloga to nije bio slucaj. Jednostavno, premalo je kvaliteta u ovoj ekipi, jos se i Litvanac povrijedio i nema se tu sta traziti.

Tiktaktoe
Postovi: 835
Pridružen/a: 15 mar 2021, 17:42
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Tiktaktoe » 15 maj 2021, 23:18

Je li danas kadija psuje dzamiju?
Vrabac kriminalac

Avatar
DaVinci
Postovi: 2844
Pridružen/a: 18 jun 2017, 20:32
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la DaVinci » 16 maj 2021, 00:12

Gdje su sad oni proloeteri sto su tipkali da je Split za 20 poena bolji tim a morali se usutit' poslije pobjede Sparsa ... sad vi opet a mi svi ostali cemo zip it ... :zviz:
"Mi smo pogana sredina, j@bo ja nama svima mamu u usta! Odgovorno tvrdim da smo najgori i ako se barem malo ne promijenimo, nikada nam neće biti bolje." by fks74

HarisZe
Postovi: 1959
Pridružen/a: 23 apr 2020, 16:55
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la HarisZe » 16 maj 2021, 08:55

Spars ima 5 solidnih igraca ovo ostalo nek se bave nekim drugim poslom
"Odključan račun NK Čelik Zenica i Fuad Kasumović nije više gradonačelnik je ono o cemu ja sanjam"

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la sb1996 » 16 maj 2021, 10:32

DaVinci je napisao/la:
16 maj 2021, 00:12
Gdje su sad oni proloeteri sto su tipkali da je Split za 20 poena bolji tim a morali se usutit' poslije pobjede Sparsa ... sad vi opet a mi svi ostali cemo zip it ... :zviz:

ja samo cekam mog “prijatelja” nacionalistu da mi argumentira sinosnju utakmicu 😂😂😂

Avatar
EpateguiHuleteti
Postovi: 1925
Pridružen/a: 02 maj 2021, 16:55
Lokacija: Danas Conference Center
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la EpateguiHuleteti » 16 maj 2021, 10:58

@ Federer17

Nisi razumeo kontekst. Ne umanjujem njegov ucinak, talenat, sto god. Nego spustam loptu na zemlju. U medijima se digla prasina i prevelika, a radi se o igracu koji jos treba da radi, da napreduje, poboljsava pojedine segmente u igri. Ne moze Kamenjas na svojim plecima jos uvek sam da nosi celu ekipu. A citajuci i slusajuci hvalospeve na njegov racun moze da se ode u takav (pogresan) zakljucak.
Sto se tice i njega i Sparsa, ne moze te jednostavno Split savladati 20 razlike kuci nakon sto si pobedio u gostima sa +6 ako se ne varam. Tu je cela ekipa podbacila i individualno i kolektivno na celu sa trenerom. Nema opravdanja ni za jednog pojedinca. Da je Split sinoc odigrao bar neku cvrstu odbranu pa i da razumem. Nemas uopste skok, ne mozes da pogodis bacanje, to je sve posledica glave i mentalne nespremnosti za visi nivo, ozbiljniju kosarku. Nije ovo bila obicna ligaska utakmica, nego mec-lopta koja te uvodi u visi rang, vraca grad na kosarkasku mapu uz istovremeno najveci uspeh kluba. Zbog te nezrelosti i nespremnosti - neiskoristena. Utronjali se kada su trebali da pokazu pre svega karakter. A opet, kazem, i dalje je sve otvoreno. I taj pristup odlucujucem mecu ce opet zavisiti vise od glave, nego od igrackog kvaliteta pojedinca.

Avatar
Drape
Postovi: 10417
Pridružen/a: 20 feb 2018, 12:07
Kontakt:

Re: OKK Spars

Post Postao/la Drape » 16 maj 2021, 11:02

Federer17 je napisao/la:
15 maj 2021, 21:14
S dosta napisanog se slazem (u kontekstu igre Sparsa), ali treba uzeti u obzir cinjenicu da je Spars vecinu utakmice znao igrati s igracima koji nemaju ni 190 cm. Prinudjen si cuvati dva igraca, jer su Zahiragic/Klavzar/Hasandic na skoku (a pojedini i generalno) igraci manje. Ne moram ni napominjati da oni nemaju klasicnu cetvorku u ekipi. Kada uz sve to dodas anemicnog i tromog Buzu, te sporog (sa 10 kg viska) Orelika (za igranje odbrane) i rotaciju od maksimalno 4 'postena' igraca - dobijes sta dobijes (ovih -20 na domacem parketu).

Najmanje je za takvo stanje kriv Kamenjas, iako definitivno ima i njegove krivice (prije svega za ofanzivne skokove protivnika). Pisao sam vec ovdje da ce njegov hendikep u visini, kracim rukama i neatleticizmu uveliko utjecati na dalji tok karijere, jer su to stvari koje ponajvise doprinose dobroj odbrani. Mozes biti inteligentan, nauciti braniti, ali dzaba kad si u odredjenim segmentima ogranicen. Da je visi 3-4 cm, uz duze ruke, bih bio ubijedjen da bi (uz Boziju pomoc) igrao minimum Euroligu i bio jedan od najboljih centara na Starom kontinentu. Ovako, vidjet cemo akoBogda.

Sto se tice generalno njegovih igara koje (je) pruza(o), ja sam i vise nego fasciniran. Momak ima tek 2-3 poteza u napadu (bez suta sa poludistance) i gotovo da nema utakmice u kojoj je podbacio, a igrao je protiv nekih centara koji su itekako respektabilni. Tako da, konstatacija o poluamaterskoj aba 2 ligi i (time) umanjivanje njegovih odlicnih partija, nikako nije na mjestu. Da ima jos za (na)uciti, toga je svjestan svako ko je dva puta pogledao kosarkasku utakmicu.
Nije glavni razlog zašto Kamenog nema na defanzivnom skoku koliko bi trebalo to što mu nešto fali, već što se u odbrani čuva faulova i gubitka energije. igra 35 minuta kao igrač oko kojeg se sve vrti u napadu, to je velika potrošnja. Da je protiv Splita bio fokusiran na defanzivne skokove, imao bi ih najmanje 10. U reprezentaciji je na četvorci imao Sulejmanovića, u Sparsu ima Orelika i Buzu koji su dobri skakači koliko je i Zaha dobar šuter.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 9 gostiju.