HKK Široki

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la sb1996 » 13 mar 2018, 21:07

Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1

Chstal
Postovi: 1753
Pridružen/a: 23 nov 2013, 18:40
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la Chstal » 13 mar 2018, 21:18

sb1996 je napisao/la:Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1
Da, tako je. Ostaje borba za mjesta u ABA ligi 2.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la UstanikSBII » 13 mar 2018, 21:28

sb1996 je napisao/la:Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1
Po kojoj logici Igokea ide odmah u ABA ligu? Ako je tako onda tu ABA ligu ne treba nikad vise ni igrati ako je ne mozes izboriti na parketu.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la nerminh74 » 13 mar 2018, 21:30

UstanikSBII je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1
Po kojoj logici Igokea ide odmah u ABA ligu? Ako je tako onda tu ABA ligu ne treba nikad vise ni igrati ako je ne mozes izboriti na parketu.
Po novom pravilniku aba lige imas na njihovom siteu
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Orjuna
Postovi: 941
Pridružen/a: 05 okt 2016, 16:41
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la Orjuna » 13 mar 2018, 22:11

Koja je onda svrha ove šugave lige? Kanta? Dadnem vam ja svoju od jupola, ima još malo boje.... Sve politika..
...

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la vladedivac » 13 mar 2018, 22:17

UstanikSBII je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1
Po kojoj logici Igokea ide odmah u ABA ligu? Ako je tako onda tu ABA ligu ne treba nikad vise ni igrati ako je ne mozes izboriti na parketu.
Može se ABA liga izboriti na parketu, ali jedino preko druge ABA lige. Znači, preko domaćeg prvenstva se ulazi u drugu, a preko druge u prvu. Ove sezone samo prvak, a od sljedeće i drugoplasirani u drugoj ABA ligi razigrava sa predzadnjim iz prve.

Naravno, tako kaže nova odluka rukovodstva, ali lično sam uvijek protiv zatvorenih liga bilo kakvog tipa.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la UstanikSBII » 13 mar 2018, 22:26

vladedivac je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:
sb1996 je napisao/la:Izgleda da je Igokea bez obzira na plasman u prvenstvu iduce godine u ABA1
Po kojoj logici Igokea ide odmah u ABA ligu? Ako je tako onda tu ABA ligu ne treba nikad vise ni igrati ako je ne mozes izboriti na parketu.
Može se ABA liga izboriti na parketu, ali jedino preko druge ABA lige. Znači, preko domaćeg prvenstva se ulazi u drugu, a preko druge u prvu. Ove sezone samo prvak, a od sljedeće i drugoplasirani u drugoj ABA ligi razigrava sa predzadnjim iz prve.

Naravno, tako kaže nova odluka rukovodstva, ali lično sam uvijek protiv zatvorenih liga bilo kakvog tipa.
Ma nema mi smisla takav vid natjecanja posto ce nacionalna prvenstva dodatno izgubiti na znacaju! Pa orakticki je onda to na nivou 3 lige.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la vladedivac » 13 mar 2018, 22:35

UstanikSBII je napisao/la:Ma nema mi smisla takav vid natjecanja posto ce nacionalna prvenstva dodatno izgubiti na znacaju! Pa orakticki je onda to na nivou 3 lige.
Slažem se. To se pogotovo odnosi na BiH, gdje su svi klubovi gajili određenu nadu da u određenom raspletu mogu da napadnu Igokeu i plasiraju se u ABA ligu. Ovo se odnosi i na Slovence, jer kod njih ima nekoliko klubova izjednačenog kvaliteta.

S druge strane, možda samo hrvatskim klubovima koji ne igraju ABA ligu ovakva odluka može biti od koristi. Naime, jedan Split ili Šibenik će se vjerovatno lakše dokopati ABA lige preko druge lige, nego preko domaćeg prvenstva, u kojem teško mogu da pariraju Cedeviti, Ciboni i Zadru. Ako nekim čudom u takve hrvatske klubove uđe neki sponzor, mogli bi naći svoju računicu kako lakšim putem stići u prvu ABA ligu.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la UstanikSBII » 13 mar 2018, 22:52

vladedivac je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:Ma nema mi smisla takav vid natjecanja posto ce nacionalna prvenstva dodatno izgubiti na znacaju! Pa orakticki je onda to na nivou 3 lige.
Slažem se. To se pogotovo odnosi na BiH, gdje su svi klubovi gajili određenu nadu da u određenom raspletu mogu da napadnu Igokeu i plasiraju se u ABA ligu. Ovo se odnosi i na Slovence, jer kod njih ima nekoliko klubova izjednačenog kvaliteta.

S druge strane, možda samo hrvatskim klubovima koji ne igraju ABA ligu ovakva odluka može biti od koristi. Naime, jedan Split ili Šibenik će se vjerovatno lakše dokopati ABA lige preko druge lige, nego preko domaćeg prvenstva, u kojem teško mogu da pariraju Cedeviti, Ciboni i Zadru. Ako nekim čudom u takve hrvatske klubove uđe neki sponzor, mogli bi naći svoju računicu kako lakšim putem stići u prvu ABA ligu.
Za mene potpuni promasaj ... Uzmimo u obzir da iduce sezone iz BiH odu 2 kluba u ABA 2 ligu (koliko i mogu ako sam shvatio dobro) recimo Siroki Bosna ili bilo tko drugi pa uz Igokeu teoretski ude i Siroki u ABA ligu odmah u iducoj sezoni pa iduce godine imas 2 kluba u Aba1 ligi i 2 u aba2 ligi realno prvenstvo ce totalno izgubiti na kvaliteti.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

since1948
Postovi: 1243
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la since1948 » 13 mar 2018, 23:09

Mene vise nista ne moze iznenaditi od tih mafijasa
SAMO ŠIROKI!

york
Postovi: 909
Pridružen/a: 20 avg 2009, 11:29
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la york » 13 mar 2018, 23:10

Ova Aba liga mi postaje sve vise omrazenija....
Sta sad Igokea bez obzira koja bila svejedno u aba ligi?
Do kad tako?

since1948
Postovi: 1243
Pridružen/a: 21 feb 2018, 22:49
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la since1948 » 13 mar 2018, 23:14

york je napisao/la:Ova Aba liga mi postaje sve vise omrazenija....
Sta sad Igokea bez obzira koja bila svejedno u aba ligi?
Do kad tako?
Zauvijek...kad se liga preoblikovala prije 2 godine mislim,klubovi koji su tada bili u njoj su postali vlasnici lige..boli njih tuki,nece sami sebe izbacivat
SAMO ŠIROKI!

sretan123
Postovi: 444
Pridružen/a: 20 apr 2017, 18:07
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la sretan123 » 14 mar 2018, 00:41

Nije zauvijek nego do sezone 2024/25, tada će se pričati o promjenama :lolno: :D

Katastrofa šta su napravili od košarke na ovim prostorima, ionako su domaća prvenstva srozana na najniže grane, sad uopće nema smisla igrati ni ulagati u ovaj sport.
Doslovno Igosi sada mogu otpustiti sve igrače koji su im teret na budžet i ubacit 5-6 juniora, svi znamo to prvenstvo BiH njima ne nosi neku sentimentalnu vrijednost. Mogo bi Zrinja biti prvak ove godine. :stop:

@nerminh je dobro napisao na temi Igosa, najbolje bi bilo da se klubovi dogovore i utakmice sa Igosima ne igraju jer će im stvoriti samo dodatni trošak, organiziranja i putovanja, kad nema smisla igrati protiv njih u završnici- i da ih pobjediš, nisi ih porazio.

R.I.P. klupska košarka u BiH :bih:

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la Android » 17 mar 2018, 19:40

Brrr, -20 na poluvremenu, meni se cini da je opet velika razlika u kvaliteti...
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

Avatar
sb1996
Postovi: 2638
Pridružen/a: 19 feb 2016, 10:40
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la sb1996 » 17 mar 2018, 20:33

Tezak poraz sto je je

Avatar
Android
Postovi: 6315
Pridružen/a: 22 jun 2012, 18:06
Lokacija: Široki Brig, HRHB
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la Android » 17 mar 2018, 20:45

Kara i Giga kombinirano 0 poena :crazy:
...da Široki vječno ostane ponos naše Hercegovine...

HRHB

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la vladedivac » 17 mar 2018, 22:11

Široki se solidno držao samo u prvih 8-9 minuta. Junaković je lijepo ušao u meč, nosio i ostale, ali odbrane su bile loše s obe strane. Onda je Igokea stegnula odbranu, Junakovića je zamijenio Giga, Macona Lončar, i tu je razlika počela da raste. Cromer je bio dobro čuvan, i tek na kraju je dao dvije trojke i malo ušminkao svoj učinak. Karačić loš, Drežnjaci takođe. Kasnije je i Junaković pao, i više nije bilo spasa.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la UstanikSBII » 19 mar 2018, 15:56

Bitno je da izborimo tu ABA2 ligu jel bez toga ce biti tesko bilo sta napraviti za dalje.
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

vladedivac
Postovi: 359
Pridružen/a: 11 feb 2009, 08:47
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la vladedivac » 19 mar 2018, 19:42

UstanikSBII je napisao/la:Bitno je da izborimo tu ABA2 ligu jel bez toga ce biti tesko bilo sta napraviti za dalje.
Zna li se na koji način će se odrediti učesnici druge ABA lige? Nisam nigdje naišao na tu informaciju.

Uzmimo za primjer BiH ligu. Da li će se učesnici birati samo iz plej-ofa ili ima veze i plasman u ligi prije plej-ofa?

Evo, recimo da to budu samo dva najbolja kluba iz plej-ofa, ne računajući Igokeu. Ako Igokea ne uđe u finale, onda je situacija jasna. S druge strane, ako pretpostavimo da će Igokea biti u finalu, logično je da će drugi finalista (bio prvak ili ne) biti jedan učesnik druge ABA lige, ali kako odrediti drugog? Da li će možda poraženi polufinalisti igrati međusobno za treće mjesto?

Nekako mi je puno toga u magli.

Avatar
UstanikSBII
Postovi: 2339
Pridružen/a: 04 apr 2017, 14:11
Kontakt:

Re: HKK Široki

Post Postao/la UstanikSBII » 19 mar 2018, 20:43

vladedivac je napisao/la:
UstanikSBII je napisao/la:Bitno je da izborimo tu ABA2 ligu jel bez toga ce biti tesko bilo sta napraviti za dalje.
Zna li se na koji način će se odrediti učesnici druge ABA lige? Nisam nigdje naišao na tu informaciju.

Uzmimo za primjer BiH ligu. Da li će se učesnici birati samo iz plej-ofa ili ima veze i plasman u ligi prije plej-ofa?

Evo, recimo da to budu samo dva najbolja kluba iz plej-ofa, ne računajući Igokeu. Ako Igokea ne uđe u finale, onda je situacija jasna. S druge strane, ako pretpostavimo da će Igokea biti u finalu, logično je da će drugi finalista (bio prvak ili ne) biti jedan učesnik druge ABA lige, ali kako odrediti drugog? Da li će možda poraženi polufinalisti igrati međusobno za treće mjesto?

Nekako mi je puno toga u magli.
KSBiH godinama nista ne radi tako da me uopce ovo ne cudi. Iskreno ni sam nisam naiso na takvu informaciju
DOĐOH VICE UGASIH!?!?!?

Zadnja klupa SS.ba liga!

Dulce et decorum est pro patria mori.

HKK Široki
Prvenstva: 10 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆
Kup 9 x 🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆🏆

NK Široki Brijeg
Prvenstva 2 x 🏆🏆
Kup 3 x 🏆🏆🏆

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 2 gosta.