HKK Široki

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

elvir.vogosca
Postovi: 172
Pridružen/a: 26 apr 2008, 01:21
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la elvir.vogosca » 08 jul 2008, 22:22

Kosarkasi banjaluckog Borac Nektara u prvom kolu kvalifikacija Eurocelendz Kupa, 14. i 21.oktobra, igrace protiv ukrajinske Politehnike, odluceno je zrijebom koji je odrzan u Berlinu. Drugi predstavnik BiH u ovom takmicenju, sastav Sirokog Brijega, za protivnika je dobio danski klub Svendborg. Ukoliko ekipa Borac Nektara bude uspjesnija u prvom kolu, u sljedecoj rundi takmicenja, 4. i 11. novembra, igrace protiv rumunskog tima Mobitelko ili njemackog Eve Basketa, dok je moguci protivnik Sirokog Brijega pobjednik meca izmedu gruzijskog Rustavija i ukrajinskog tima Sumihim proma.

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la ars01 » 10 jul 2008, 22:28

elvir.vogosca je napisao/la: Drugi predstavnik BiH u ovom takmicenju, sastav Sirokog Brijega, za protivnika je dobio danski klub Svendborg. Ukoliko ekipa Borac Nektara bude uspjesnija u prvom kolu, u sljedecoj rundi takmicenja, 4. i 11. novembra, igrace protiv rumunskog tima Mobitelko ili njemackog Eve Basketa, dok je moguci protivnik Sirokog Brijega pobjednik meca izmedu gruzijskog Rustavija i ukrajinskog tima Sumihim proma.
To će im biti i najjači protivnici slijedeće godine :lol: :lol: :lol: , doista mi ih je žao, suze RONIMO za Lišticom.
Tko se zadnji smije , najslađe se smije... ;) ;) ;)

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la ars01 » 22 okt 2008, 13:25

ars01 je napisao/la:
elvir.vogosca je napisao/la: Drugi predstavnik BiH u ovom takmicenju, sastav Sirokog Brijega, za protivnika je dobio danski klub Svendborg. Ukoliko ekipa Borac Nektara bude uspjesnija u prvom kolu, u sljedecoj rundi takmicenja, 4. i 11. novembra, igrace protiv rumunskog tima Mobitelko ili njemackog Eve Basketa, dok je moguci protivnik Sirokog Brijega pobjednik meca izmedu gruzijskog Rustavija i ukrajinskog tima Sumihim proma.
To će im biti i najjači protivnici slijedeće godine :lol: :lol: :lol: , doista mi ih je žao, suze RONIMO za Lišticom.
Tko se zadnji smije , najslađe se smije... ;) ;) ;)
Dakle Uski se plasirao dalje i čeka vjerojatne Ukrajince, jer su Gruzi sada u depresiji poslije ruske ofanzive... ;) :o

Široki sa ostalima iz KSHB istupio iz takmićenja tako da slijedeće godine nema ništa od tekmi i protiv danaca i sličnih velesila, slijede vječiti derbi sa Zrinjskim Posušjem i Grudama.
KS BiH ne bi trebao da popusti ovim hajducima, jer ako se tako krene onda svako selo u ovoj državi može da se zeza sa sistemom.
Kazna bi trebala da bude da svi budu suspendovani min 1god, kao što je bilo i sa Hrvatskom samoupravom.

malitraktor
Postovi: 128
Pridružen/a: 07 jul 2008, 16:44
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la malitraktor » 22 okt 2008, 16:08

ARS da ti nisi član kakve radikalne stranke? ;)

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la kksiroki » 22 okt 2008, 19:12

ars ti si malo puko , cijelu svoju navijačko/simpatizersko/internetsku karijeru si posvetio vrijeđanju HKK Širokog , i na bilo kojem forumu gdje se pojavi tvoj nick jedina stvar u kojoj si konstanta je da vrijeđaš i omalovažavaš drugoga a posebno HKK Široki , klub koji je INSTITUCIJA BIH KOŠARKE . A da si iole čovjek koji voli sport a u ovom slučaju košarku znao bi da HKK Široki samo traži da se radi po zakonu a ne mimo njega . Da razmišljaš imalo realno znao bi tj. vidio bi da se i uredništvo **** u svojim komentarima stavilo na stranu i ženskih i muških klubova kad je u pitanje odnos saveza prema istima . A tko se normalan ne bi ljutio na taj isti savez koji je košarkašku konstantu (barem na euro smotrama) reprezentaciju BiH doveo skoro pa u borbu za opstanak u DIVIZIJI A . Da si kojim slučajem netko tko voli sport , neki klub ne bi gledao na način da ga procjenjuješ po tome iz koliko velikog grada dolazi nego po tome kakve rezultate ima a HKK Široki ih ima. Da imalo realno gledaš vidio bi da je HKK Široki u svim omladinskim selekcijama u vrhu BiH prvenstva to jest ili finalista ili pobjednik s tim da je HKK Široki sa košarkaškim bazenom od 30000 ljudi u Širokom i 100 000 ljudi u cijeloj Zapadnohercegovačkoj županiji proizveo jednog Stanka Baraća koji igra u prvaku Španjolske i reprezentativac je Hrvatske koja je igrala na olimpijadi , HKK Široki je trenutno klub koji ima najviše mladih (U16,U18,U20) reprezentativaca Hrvatske ( ti ćeš reći zašto Hrvatske a ne BiH ) pa upravo radi toga saveza koji konstantno iz godine u godinu ne radi ništa osim što povećava dugovanja . Savez koji je ispustio iz ruku veliki broj Hrvata , Srba i Bošnjaka koji danas igraju za neke druge repke od Hrvatske,Slovenije pa do Srbije... i naravno ti iste te podržavaš samo iz razloga što se protiv njih pobunio HKK Široki , jer da je to uradila recimo Sloboda ( gdje njih nađoh njih još manje voliš) recimo Atal Novi Grad ti bi rekao da su 100% upravu. Dečko moj nego razbistri se malo i počni pratit košarku i odi pogledat koju tekmu uživo da vidiš kako i to izgleda jer dosta je tih internet navijača kakav si ti.
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

Avatar
Alhemicar
Postovi: 160
Pridružen/a: 13 apr 2008, 21:36
Lokacija: Sarajevo Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la Alhemicar » 22 okt 2008, 21:38

ARS 01 nije internet navijac,a o kosarci zna puno vise nego vi mislite.O tome koje institucija BiH kosarke.... stvarno si smjesan. :D
-the LORD of the RINGS-

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la nerminh74 » 22 okt 2008, 21:49

Alhemicar je napisao/la:ARS 01 nije internet navijac,a o kosarci zna puno vise nego vi mislite.O tome koje institucija BiH kosarke.... stvarno si smjesan. :D
ni blizu koliko misli, a za instituciju se slazem :lol: , ne postaje se institucija osvajanjem nekoliko titula u banana ligi :ugeek:
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la kksiroki » 22 okt 2008, 22:48

Koliko god vi to htjeli priznati ili ne Široki je institucija BiH košarke . A to pokazuje organizacijski , sportski i na svaki drugi način , svi klubovi koji su odigrali utakmice u ovih zadnjih 5 godina na Pecari su otišli pozitivno iznenađeni onim što ih je dočekalo u Širokom , za razliku od nekih nazovi "veliki klubova" koji svoje protivnike dočekuju u "školskim dvoranama".
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

Avatar
Phantom
Postovi: 159
Pridružen/a: 01 sep 2008, 14:13
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la Phantom » 22 okt 2008, 22:55

jooj nedavno nesta biznisom iso u siroki pa jbt to selo ima jednu džadu a fkt ljudi su uspjesni u sportovima

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la ars01 » 23 okt 2008, 23:13

nerminh74 je napisao/la:
Alhemicar je napisao/la:ARS 01 nije internet navijac,a o kosarci zna puno vise nego vi mislite.O tome koje institucija BiH kosarke.... stvarno si smjesan. :D
ni blizu koliko misli, a za instituciju se slazem :lol: , ne postaje se institucija osvajanjem nekoliko titula u banana ligi :ugeek:
Svak se moj nermineh74 češe gdje ga svrbi, tako i ti čim mene vidiš u postu isto k'o da si vidio CRVENU mahramu(može i marama)pod uvjetom da nije vahirua. :lol: ;)

A ovom omladincu iz kkširoki stvarno si u pravu, mnogo bezobrazni ovi iz saveza KSBiH ne pozivaju ove naše patriote iz Lištice u repku, pa što će ljudi, trbuhom za kruhom u njemačku(ops greška poslije domovinskog rata idu u Cratiju) i moraju da kao pečalbari nastupaju za tuđu repku, i da umjesto pjesme jedna si jedina ili zemljo moja, slušaju i nazor pjevaju himnu o Dunavu,Savi i još za kraj da svoju grudu hrvat ljubi, niđe veze i hercegovca što bi rekli Bosanci. ;) :roll:

Nego sa TK i predsjednikom Bošnjakom inače uposlenikom Širokog odoše i snovi o štimanju sudija, stvarno je onaj Imamović i pajdaš mu Despotović se udružili u neprincipijelnu koaliciju. :lol: :lol:
nego izgleda da i Zrinjski otkazuje poslušnost i neće da vas podrži :roll: ....

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la kksiroki » 24 okt 2008, 10:41

Štimanje sudaca ? Šta bi to trebalo značiti ? Možda vam nije dovoljno da vam Babić sudi 17 puta u sezoni , čovjek ipak vozi škodu koju je dobio na poklon od gsp.Imamovića ! Bošnjak uposlenik Širokog ? Šta je Imamović da on nije predsjednik Borca iz Čačka . Hvala za ovo omladinac evo djeca su mi ponosna kažu da im je tata omladinac . Koalicija Imamović Despotović ? Jeli to od kroničnog straha od Širokog ili od vlastitog raspadanja . Evo u koaliciju vam je ušao i Nikica Petrović . Zrinjski ? Oni su se složili sa svim ovim o čemu priča Suton samo ne sa načinom protesta . Nego malo vi pogledajte u svoje dvorište jer Helios je loš ali izgleda da ste vi (Bosna) glavni kandidat za zadnje mjesto pa vam za slijedeću sezonu ne bi vrijedila ni 3 naslova prvaka a Uleb vas je otpilio na dugo godina jer gdje ćeš dati pozivnicu ekipi koja ima navijače kojima je jedina zanimacija u toku utakmice kako nekoga igrača pogoditi u glavu upaljačem ili nečim sličnim . A kako stvari stoje para više nema , pojačanja se ne dovode , publike sve manje , vraćate se u vremena Bulića , Železnika , Tarle , Zujovića i sl. Ja da sam na vašem mjestu bilo bi me strah . Hrvati idu igrati za Hrvatsku , a znaš li gdje igraju Bošnjaci pa za tvoju informaciju za Sloveniju , Tursku itd. , šta je tu sa patriotizmom . I Bošnjačkoj djeci kao ni Hrvatskoj se ne igra po divizijama B i slično samo što ti to nikada nećeš shvatiti .
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la storm_raider » 24 okt 2008, 11:30

Sto se tice Sirokog, znajuci kakva ulaganja im drzava daje (citaj "nema ulaganja") kapa do poda! Bio sam prije par godina na zavrsnici juniorskog prvenstva u Sirokom. Kad sam dosao tamo imao sam sta da vidim. Nov parket, nova dvorana, sportski kompleks i sve potpuno novo i svjeze. Kasnije su mi juniori rekli da im je bilo uzivanje igrati u takvim uslovima. Mnogi nisu vjerovali da imaju takvi uslovi u BiH. (Dobila je Bosna u finalu Siroki, ali to sada nije ni bitno). Kod nas se to sve igralo u staroj, "Ledenoj dvorani", ali bolje uslove Bosna jednostavno nije imala. Dakle, sve su to uspjesi hercegovackih entuzijasta, zaljubljenika u kosarku i biznismena. Svima njima svaka cast, i jasno je da je Siroki time doprinio napretku bh. kosarke. Mi, zivimo u Sarajevu, pa vecina nas ne zna kako je to u ostalim gradovima, ili nagadja da zna. Ja Vam savjetujem otidjite pa se uvjerite. Svi ti juniori bi igrali za BiH, da im je BiH dala bilo kakve uslove. Medjutim, drzava ih je dovela u situaciju da cekaju pomoc susjednih drzava, uz obecanja da ce jednom obuci njihov dres. Tako je bilo i sa Bogdanovicem iz Zrinjskog. Nije to samo tako u kosarci, eto Vam najsvjeziji primjet Mirze Basica (tenisera i vanserijskog talenta), koji je rekao da ce mozda uzeti Hrvatsko drzavljanstvo, jer "bolje je biti peti-sestiu Hrvatskoj, nego prvi u BiH", i naravno jer mu je Hrvatska nudila sve uslove koje mu trebaju. Takodjer Siroki nam je u jednom trenutku u nasoj drzavi bio jedino mjerilo kvaliteta i dostojan sparing-partner.
Treba biti i samokritican pa se upitati gdje bi kkBosna bila da je pocinjala s nule, kao Siroki. Gdje bi KKBosna bila da je morala praviti svoju dvoranu, svojim sredstvima?
Naravno ja cu uvijek navijati za Bosnu, Bosnino sam dijete, ali sam zelio da naglasim znacaj Sirokog. Naravno i dalje stoji da je "Bosna" najjace sportsko drustvo u drzavi.
Sport je lijek za tijelo i duh.

nerminh74
Moderator
Postovi: 7546
Pridružen/a: 22 mar 2008, 19:31
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la nerminh74 » 24 okt 2008, 11:55

storm_raider je napisao/la:Sto se tice Sirokog, znajuci kakva ulaganja im drzava daje (citaj "nema ulaganja") kapa do poda! Bio sam prije par godina na zavrsnici juniorskog prvenstva u Sirokom. Kad sam dosao tamo imao sam sta da vidim. Nov parket, nova dvorana, sportski kompleks i sve potpuno novo i svjeze. Kasnije su mi juniori rekli da im je bilo uzivanje igrati u takvim uslovima. Mnogi nisu vjerovali da imaju takvi uslovi u BiH. (Dobila je Bosna u finalu Siroki, ali to sada nije ni bitno). Kod nas se to sve igralo u staroj, "Ledenoj dvorani", ali bolje uslove Bosna jednostavno nije imala. Dakle, sve su to uspjesi hercegovackih entuzijasta, zaljubljenika u kosarku i biznismena. Svima njima svaka cast, i jasno je da je Siroki time doprinio napretku bh. kosarke. Mi, zivimo u Sarajevu, pa vecina nas ne zna kako je to u ostalim gradovima, ili nagadja da zna. Ja Vam savjetujem otidjite pa se uvjerite. Svi ti juniori bi igrali za BiH, da im je BiH dala bilo kakve uslove. Medjutim, drzava ih je dovela u situaciju da cekaju pomoc susjednih drzava, uz obecanja da ce jednom obuci njihov dres. Tako je bilo i sa Bogdanovicem iz Zrinjskog. Nije to samo tako u kosarci, eto Vam najsvjeziji primjet Mirze Basica (tenisera i vanserijskog talenta), koji je rekao da ce mozda uzeti Hrvatsko drzavljanstvo, jer "bolje je biti peti-sestiu Hrvatskoj, nego prvi u BiH", i naravno jer mu je Hrvatska nudila sve uslove koje mu trebaju. Takodjer Siroki nam je u jednom trenutku u nasoj drzavi bio jedino mjerilo kvaliteta i dostojan sparing-partner.
Treba biti i samokritican pa se upitati gdje bi kkBosna bila da je pocinjala s nule, kao Siroki. Gdje bi KKBosna bila da je morala praviti svoju dvoranu, svojim sredstvima?
Naravno ja cu uvijek navijati za Bosnu, Bosnino sam dijete, ali sam zelio da naglasim znacaj Sirokog. Naravno i dalje stoji da je "Bosna" najjace sportsko drustvo u drzavi.
storm_raider poznajem neke ljude koji su veoma bliski upravi sirokog i ako primjetis ja sam rekao da se siroki ne moze nazvati institucijom, ali nigdje nisam negirao da se radi o uspjesnom klubu, kao sto si sam pomenuo njihov budzet se iskljucivo pravi na bazi sponzora i entuzijasta, nema po politickoj duznosti, kao sto ima bosna i ponavljam njihova uprava je daleko sposobnija nego bosnina, mada u prilog bosne moram reci da je neke stvari raditi bez imperativa daleko lakse, npr. bosna MORA biti sampion ili su niko i nista, a siroki TREBA da bude sampio, ako ne bude pobjedila ga je ekipa sa vecim budzetom i renomeom i daleko je lakse napraviti dvoranu u sirokom ciji je urbanisticki plan "elastican" i kada imas jeftinog prostora na sve strane, a drugu u skupom i napucenom sarajevu u kojem vec postoje dvije dvorane (skenderija i zetra)
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Avatar
storm_raider
Postovi: 4503
Pridružen/a: 14 maj 2008, 20:32
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la storm_raider » 24 okt 2008, 13:47

fiftisent je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Sto se tice Sirokog, znajuci kakva ulaganja im drzava daje (citaj "nema ulaganja") kapa do poda! .
storm_raider poznajem neke ljude koji su veoma bliski upravi sirokog i ako primjetis ja sam rekao da se siroki ne moze nazvati institucijom, ali nigdje nisam negirao da se radi o uspjesnom klubu, kao sto si sam pomenuo njihov budzet se iskljucivo pravi na bazi sponzora i entuzijasta, nema po politickoj duznosti, kao sto ima bosna i ponavljam njihova uprava je daleko sposobnija nego bosnina... (skenderija i zetra)
bez želje da minimiziram kvalitetan rad širokog, ali ovo je smiješno.

nermine, zar stvarno misliš da sponzori ulažu lovu na bazi pozitivnih marketinških rezultata u sezoni u kojoj klub nema niti jedan tv prenos, a u dvorani bude oko 1000-2000 ljudi (osim kad igra bosna, cibona ili partiza i zvezda)? molim te, nisi ti glup, kako možeš pisati takve stvari. Zna se dobro kako funkcioniše široki i smiješno je govoriti o "sponzorima i entuzijastima". Ako želiš imati bilo kakav biznis, moraš uložiti u široki. Način na koji su svi ulagači došli do tog svog biznisa itekako ima veze sa politikom, a smiješno je govoriti i da klub nema. i ti to sigurno znaš, pa ne kontam kako ovo možeš pisati.

storm rider, široki ima jednaka ulaganja od države kao i bosna. kad su bili prvaci dobili su istu mizernu lovu koju je dobila bosna za svoju titulu u prošloj sezoni. ne znam kakva su im ulaganja od kantona i opštine, ali sam uvjeren da su veća od bosninih. osim toga, postoje tu i značajna ulaganja od države, ali ne BiH, nego Hrvatske, obzirom da su klub koji daje jako puno reprezentativaca (što mladih što starih) Hrvatske.

sve u svemu, politika "svi bolje rade od bosne" je oborena svake godine, osim 2007. u finalu prvenstva BiH. Bosna je moj klub, a ponosan sam da kažem da moj klub radi najbolje ;)

a ako ćemo po budžetima, najbolje radi Igokea jer je kod njih najveći budžet.
@nermin, nisam ni rekao da si ti ista od toga rekao. Nisam nikoga prozivao.:)

@fiftisent, Moja greska, mislio sam na ulaganja od kantona. Samo uzmi u obzir to da mi nemamo svoju dvoranu, te da Skenderija moze uvijek da nam zatvori vrata. Da u par slucajeva nije ministar za sport, Emir H. intervenisao vjerovatno bismo igrali pojedine meceve u Zetri, Vogosci ili na Ilidzi. Znash i sam sta je bilo prije dvije godine na Memorijalnom turniru "Mirza Delibasic", kad smo igrali u Zetri. Sto se tice uprave Skenderije, oni su prije par godina za minimalne pare iznajmljivali Veliku dvoranu Bosni. Naravno realna cijena je mnogo veca. Skenderija nije u privatnom vlasnistvu. Poznata je zelja Nihada Imamovica da zeli da Bosna ima svoju dvoranu.
Sport je lijek za tijelo i duh.

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la kksiroki » 24 okt 2008, 19:30

fiftisent je napisao/la:
nerminh74 je napisao/la:
storm_raider je napisao/la:Sto se tice Sirokog, znajuci kakva ulaganja im drzava daje (citaj "nema ulaganja") kapa do poda! .
storm_raider poznajem neke ljude koji su veoma bliski upravi sirokog i ako primjetis ja sam rekao da se siroki ne moze nazvati institucijom, ali nigdje nisam negirao da se radi o uspjesnom klubu, kao sto si sam pomenuo njihov budzet se iskljucivo pravi na bazi sponzora i entuzijasta, nema po politickoj duznosti, kao sto ima bosna i ponavljam njihova uprava je daleko sposobnija nego bosnina... (skenderija i zetra)
bez želje da minimiziram kvalitetan rad širokog, ali ovo je smiješno.

nermine, zar stvarno misliš da sponzori ulažu lovu na bazi pozitivnih marketinških rezultata u sezoni u kojoj klub nema niti jedan tv prenos, a u dvorani bude oko 1000-2000 ljudi (osim kad igra bosna, cibona ili partiza i zvezda)? molim te, nisi ti glup, kako možeš pisati takve stvari. Zna se dobro kako funkcioniše široki i smiješno je govoriti o "sponzorima i entuzijastima". Ako želiš imati bilo kakav biznis, moraš uložiti u široki. Način na koji su svi ulagači došli do tog svog biznisa itekako ima veze sa politikom, a smiješno je govoriti i da klub nema. i ti to sigurno znaš, pa ne kontam kako ovo možeš pisati.

storm rider, široki ima jednaka ulaganja od države kao i bosna. kad su bili prvaci dobili su istu mizernu lovu koju je dobila bosna za svoju titulu u prošloj sezoni. ne znam kakva su im ulaganja od kantona i opštine, ali sam uvjeren da su veća od bosninih. osim toga, postoje tu i značajna ulaganja od države, ali ne BiH, nego Hrvatske, obzirom da su klub koji daje jako puno reprezentativaca (što mladih što starih) Hrvatske.

sve u svemu, politika "svi bolje rade od bosne" je oborena svake godine, osim 2007. u finalu prvenstva BiH. Bosna je moj klub, a ponosan sam da kažem da moj klub radi najbolje ;)

a ako ćemo po budžetima, najbolje radi Igokea jer je kod njih najveći budžet.
Evo ti si veliki poznavatelj prilika u Š.Brijegu svaka čast , rekao si citiram "Ako želiš imati bilo kakav biznis, moraš uložiti u Širok" ova rečenica je bila dovoljna da pokaže kako pojma nemaš o odnosima koji vladaju u HKK Širokom . 1.Dvije godine za redom glavni sponzor HKK Širokog je Prima pivo kojem je sjedište firme u GRUDAMA . 2.Veliki sponzori Širokog su ljudi koji su većinom bliski košarci ili su bivši igrački Širokog , to je jedan tim ljudi koje je okupila jedna zajednička stvar a to je ljubav prema košarci . Upravni odbor čini 10-ak najjačih gospodarstvenika u Širokom i tako da je klub polu privatan i nitko nikoga ne tjera da ulaže novac u Široki(primjer Feal najjača firma u Širokom i ne daje više ni pfening ) , postoji marketinški sektor u sklopu kluba koji se brine o tome da se okupi što veći broj firmica koje će dati 2-5 tisća KM . Dok veći dio proračuna popunjavaju ti isti ljudi koji sjede u upravi kluba. Za razliku od KK Bosne kojoj su svi glavni sponzori državne firme + Imamovićeva ASA Auto kod nas ljudi daju svoj novac , tako da ti je drug moj tvoja Bosna klub koji bi bez političkog utjecaja u roku od mjesec dana otišao u stečaj . I da ti još jednu stvar približim a to je rad sa mladima , Bosna ima bazen od 1 000 000 stanovnika a Široki 50 000-100 000 , i prije tjedan dana igraju prijateljsku utakmicu 3 ili 4 selekcije Širokog i Bosne i gle čuda Široki dobije sve utakmice , zašto ? pa zato što netko radi sistemski , prva generacija koja je prošla sve selekcije u novoj dvorani je izbacila S.Baraća koji je prodan za 1 000 000 Eura, trenutno u prvoj postavi igra i to ne samo da popunjava roster nego 3 igrača igraju preko 20 min po utakmici , dok iz kadetske ekipe mlađi Barać već polako kuca na vrata prve momčadi i svi stručnjaci tvrde da će vrijediti barem duplo više od Stanka , dok se za jednog Bubala i nije ozbiljno čulo dva talijanska kluba su već nudili po 250 000 Eura za njega a on je prve seniorske minute odigrao tek ovaj tjedan . Kad bi ti recimo počeo razmišljati sportski a ne regionalno i navijački ubrzo bi vidio da su stvari puno drugačije od one zablude u kojoj ti živiš.
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

Avatar
Aner
Postovi: 145
Pridružen/a: 28 sep 2008, 22:16
Lokacija: Jedna jedina
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la Aner » 24 okt 2008, 20:18

Znamo mi,dobro,kakvi ste vi iz zapadne Hercegovine a pogotovo vi s Lištice ;)
...Bosna da prostiš jedna zemlja imade i posna i bosa da prostiš i hladna i gladna i k tomu još da prostiš prkosna od sna...

Avatar
kksiroki
Postovi: 1082
Pridružen/a: 27 sep 2008, 19:49
Lokacija: Široki Brijeg
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la kksiroki » 24 okt 2008, 22:32

fiftisent je napisao/la:prvo sam rekao da se u širokom solidno radi, a tek onda nastavio, nema potrebe da se braniš.
izvinjavam se ako sam napravio grešku i rekao: "Ako želiš imati bilo kakav biznis u Širokom, moraš uložiti u KK Široki". mislio sam reći: "Ako želiš imati bilo kakav biznis u Zapadnoj Hercegovini, moraš uložiti u KK Široki".

tako da...

1. Dvije godine za redom glavni sponzor HKK Širokog je Prima pivo kojem je sjedište firme u GRUDAMA... upravo potvrđuje ono što sam želio reći. koga još imate? Violetu? Nike? Grafotisak? Williams? Suton korporacija? ima li iko kome sjedište nije u radijusu od 30km od Pecare?

te firmice koje spominješ su upravo ono reketarenje o kojem ja govorim. 2-5 tisuća za šta? za reklamu u dvorani koju niko neće vidjeti? ili za nastavak saradnje sa kompanijama koje drže "veliki sponzori", izbjegavanje poreza ili carina, isl.?

odakle ti to da su u Bosni svi sponzori državni? samo je BH Telecom državni, ali koliko mogu primjetiti i Široki se zove Široki Eronet, pa to dođe na isto.

Ostali sponzori su privatne kompanije. Npr. zamjenici Imamovića (i veliki sponzori) su Milavić i Šabović, (tj. Sunrise i Lenovo) koji su bivši košarkaši Bosne iz vremena kad je u Lištici postojala samo jedna lopta koja se koristila i za košarku i za fudbal. Možda griješim? navedi mi ti koje su to državne firme? Intesa Sanpaolo banka? Wurth? doduše, tu je FDS, imaš pravo.

Što se tiče mladih, vidjećemo ovog vikenda ko je bolji u zvaničnim utakmicama.
Što se tiče Baraća, šta me briga za njega kad igra za tuđu reprezentaciju. To samo potvrđuje tezu da se Hrvatskoj isplati da ulaže u Široki (a ti ćeš garant reći da to nije tako :lol: )
Greška , ako želiš bilo što radit na Balkanu moraš uložit novce u Široki , dečkić zašto si ti tako opsjednut jednim "provincijskim klubom" kojeg bi ta vaša strašna Bosna trebala uvijek derat 30 razlike ali očito joj se neda . I vjeruj mi da nisam znao da smo toliko utjecajni da možemo izvršiti pritisak na takve gigante kao što su Grafotisak i Violeta dok mi ti nisi rekao . Evo sada smo počeli sa prijetnjama upućenim prema Coca coli i ako ne daju milion morati će početi plaćati porez i carinu . A dečkić moj kad staviš reklamu na Pecari stavio si je u jedan reprezentativni objekt za razliku od toga kad FDS ili BH telekom stave reklamu u onu malu dvoranu u kojoj je parket propao na 5 mjesta i ukupno prima 1000 gledatelja , pa to na Pecari stane na one teleskopske što se izvuku ako je potreba . Kažeš da te nije briga za Stanka Baraća , pa očito nije bila ni one u ksbih pa su ostali bez igrača koji igra u prvaku Španjolske i drugi je centar reprezentacije Hrvatske . Hrvatska ulaže u Široki ? Znači utjecajem smo prešli i preko granica čak smo i jednu državu natjerali da ulažu u nas , samo neznam jesmo li i njima prijetili porezima i carinama . A ovo da ćemo vidjet u zvaničnim utakmicama tko je bolji , e po toj rečenici sam definitivno shvatio da polemiziram sa jednim dječarcem koji tvrdi " da je njegov tata jači od moga" bez obzira što je njegov boksač a moj neuki zemljoradnik.
104-77 , da je malo nije malo , da je puno pa puno je , da je previše pa i nije previše .

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la ars01 » 24 okt 2008, 23:27

a kksiroki "Greška , ako želiš bilo što radit na Balkanu moraš uložit novce u Široki ,...A dečkić moj kad staviš reklamu na Pecari stavio si je u jedan reprezentativni objekt za razliku od toga kad FDS ili BH telekom stave reklamu u onu malu dvoranu ....". Nije tebi dobro,momčino.
Koliko ste moćni najbolje vam je pokazao Lijanović koji je doslovce kupio za siću ponosne Lištičane (
HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA BIH 4,980 36,22 %

NARODNA STRANKA RADOM ZA BOLJITAK 4,664 33,92 %

, tak' da smo saznali da se ponos može prodati za 100KM, al' u jednu ruku je to i normalno, što očekivati od ljudi koji su trbuhom za kruhom išli u pečalbu i radili najlošije i najteže fizičke poslove da bi doslovce preživili, ovih 100 KM im dođe kao dar od Boga iliti Gospe. ;)
A proračun cijele ZHŽ , koja ima površ od 1362km2 ili 5,21% FBiH ,je kao jedne općine u KS i MORAM priznati jako ste bitni kao ekonomski partner. :lol: :lol: :lol:

Ma tebi nije definitivno dobro , idi čuvaj ovce, nije za tebe kompjuter, potrebno je imati i maaaalo pameti, čuj Široki ekonomski centar.
Za tvoj info prihodi KS u FBiH čine 35-40% u prikupljanju poreza , a u cijeloj našoj drgoj BiH oko 25%.
Županija Široki i okolna sela ne učestvuju ni 1-1,5%.
Nemoj se više provaljivati oko marketinga i sličnih gluposti.

ars01
Postovi: 587
Pridružen/a: 10 apr 2008, 21:38
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la ars01 » 24 okt 2008, 23:31

kk široki, čisto jedno pitanje iz znatiželje, jesi li i ti uzeo 100KM.
Može se kupiti dosta raštike i zejtina za tu sumicu.... :) 8-)

Avatar
Kevin
Postovi: 6104
Pridružen/a: 25 okt 2008, 00:54
Lokacija: Hercegovina
Kontakt:

Re: Široki Prima pivo

Post Postao/la Kevin » 25 okt 2008, 01:05

Široki pobjedio i u uzvratu

U jednom laganom ritmu ali i neizvjesnoj utakmici do samog kraja, baš nekako kao i neki dan u utakmici sa Slavijom Širokobriježani su pobjedili Svendborg i u uzvratnoj utakmici prvog pretkola EuroChallenge Kupa. Imali su Danci svojih prigoda, tako da su četiri minute prije kraja imali zaostatak od jednog koša 68:66. No Široki Eronet je dobro reagirao u tim trenutcima i mirno priveo utakmicu kraju. Raduje što su mladi igrači koji su dobili prigodu u ovoj utakmici odlično reagirali, posebice ćemo istaknuti Josipa Bilinovca koji je postigao 14 koševa. Konačan rezultat i rezultat po četvrtinama 80:76 (21:19, 28:25, 11:12, 20:20).


Dvorana Pecara. Gledatelja: 400. Uzvratna utakmica 1. Pretkola EuroChallenge Kupa: Široki Eronet (BiH) – Svendborg Rabbits (Danska) 80:76 (21:19, 28:25, 11:12, 20:20). Ukupno: 180: 168. Suci: Tolga Sahin (Italija), Radomir Vojinović (Crna Gora) i Albi Greva (Albanija).

ŠIROKI ERONET: Braswell 18, Sumić 7, Planinić, Josipović, Mileković, Naletilić, Bubalo, Bilinovac 14, Siriščević 11, Kale 10, Dujmović 10, Špralja 10. Trener: Josip Vranković.

SVENDBORG RABBITS:
Hoger 16, Plannthin, Mariegaard, Nielsen 7, Jorgensen 2, Belina 8, Andersen 9, Pharis 15, Hansen, Jensen, Christensen, Smith 19. Trener: Craig ****.

Momčad Širokog Eroneta je i u uzvratnoj utakmici EuroChallenge Kupa savladala danskog predstavnika Svendborg Rabbits i na taj se način plasirala u 2. Pretkolo ovog natjecanja gdje će joj suparnik biti predstavnik Ukrajine, momčad Sumykhimproma, koja je također u obje utakmice bila boljom od gruzijskog Energy Invest Rustavija (90:79, 110:81).

Utakmica je kao i ona prva bila dosta neizvjesna, te se nijedna momčad rezultatski nije ozbiljnije odvajala, premda je Široki na poluvrijeme tricom Sumića otišao s ipak sigurnih i za oko lijepih 49:44.

Prednost je u nastavku i povećavana, a kada su gosti kojih četiri minute prije kraja poveli 68:66 činilo se da bi se domaćinu mogla zaliti voda za uši, no to se ipak nije dogodilo i Širokobriježani su rutinski utakmicu priveli kraju.

Najefikasniji u redovima Vrankovićeve momčadi bio je Amerikanac Kevin Braswell sa 18 koševa i 6 asistencija, no nekako je najbolji dojam ostavio mladi Bilinovac, koji je ostvario 14 poena bez promašaja iz igre, te 3 skoka i 2 asistencije.

„Dobro je da mladi koriste svoju priliku, no ne volim nikoga od njih posebno isticati budući kolektiv uvijek mora biti na prvom mjestu. A kod mladih je to uobičajeno da svaku utakmicu netko drugi od njih zna iskočiti. Skloni su osciliranju u igri, ali to je i logičan put izrastanja u prave igrače“ – dao je nakon utakmice trener Vranković mišljenje o Bilinovcu, ali i ostalim mladim igračima unutar svoje momčadi.

Kod gostiju iz Svenborga ponovno najefikasniji Johnell Smith, no za razliku od prve utakmice kada je ubacio 39 koševa ovog puta je zabio za njega tek „skromnih“ 19 poena uz 50-postotni šut, a ponovno je imao 11 skokova, te 8 asistencija. Visoki Čeh Ivan Hoger je uz 16 koševa pridodao također 11 skokova.

„Mislim da smo sami sebi iskopali rupu u prvom poluvremenu kada smo imali 13 izgubljenih lopti, ali punim srcem smo ušli u posljednju četvrtinu, bili nadomak senzacije, ali vidjeli ste kako je sve to završilo. Loše po našu momčad“ – rekao je Smith poslije utakmice.

U sastavu Širokog Eroneta bilo je čak šest dvoznamenkastih igrača, rekli bi smo ništa neuobičajeno za stil igre koji preferira trener Vranković, a među dvoznamenkastima bio je i Pero Dujmović, koji je uz 10 poena imao i 6 skokova, te 3 asistencije.

„Mislim da smo već u Danskoj pokazali kako smo bolji, no svakako da raduje to što na svom parketu nismo zakazali i dopustili iznenađenje. Sigurno smo prošli i što reći nego idemo dalje“ – istaknuo je Dujmović.

Gostujući trener Craig **** je zahvalio Širokobriježanima na gostoprimstvu, a isto tako iznio niz pohvala na račun organizacije Širokog Eroneta kao kluba, samih uvjeta u kojima se ovdje radi, ali i općenito o Širokom kao mjestu. Domaći strateg Joke Vranković je pak dodao da je očekivao jednu ovakvu utakmicu, jer kao što je govorio poslije prvog susreta Danci uopće nisu naivan i bezazlen protivnik.

„Tek gradimo momčad i tu je logično da padamo na nekim rutinskim stvarima, dok lakše odrađujemo one koje su zapravo teže, ali to je ta naša mladost i u nekim stvarima jednostavno treba strpljenja i vremena“ – konstatirao je Vranković i izrazio zadovoljstvo i činjenicom što je Široki ovaj put nadskakao Svendborga (38-36), a tu se sa 12 uhvaćenih lopti posebno istaknuo kapetan Špralja, jer je omjer skokova u prvoj utakmici bio 32-18 u korist Svendborga.
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 21 gost.