KK Borac Nektar

Moderatori/ce: CashMan,nerminh74,ultrasstyle_tz

Serpico
Kontakt:

PostPostao/la Serpico » 07 sep 2010, 13:41

Sve nekako, al' Karalić na klupi... No, on je nekako izgradio status trenera, koji je valjda uspješan u ligi BiH, pa pretpostavljam da je to razlog što je po milioniti put postavljen za trenera Borca. Od njega ne očekujem previše, ali kao što rekoh na temi o Igokei, Borcu ne manjka kvalitetnih igrača, a na taj individulani kvalitet može se dobiti puno utakmica u bh ligi. Biće sigurno zanimljivih mečeva i što bi meni bilo posebno drago, da se publika vrati u Borik.

Eh, da... Posljednji se valjda vratio onaj mali Miloš Trikić. Mali, samo uslovno naravno, pošto dečko ima 205 cm. Trenirao je mislim u FMP-u, potom u Partizanu, a ako je vjerovati njegovoj mami, koja drži cvjećaru u mom komšiluku, u Partizanu je Vujošević prije godinu dana, htio da ga zadrži, po svaku cijenu, zbog čega je on odbio ponude Benetona i Sijene. Nisam ga lično gledao, ali u mlađim kategorijama, dok je ovdje trenirao, stavljali su ga u rang sa Đedovićem, ali očito se nije razvijao kako su svi planirali. Srećom, ima vremena za njega, ali opet - Drago Karalić i razvoj mladih igrača, baš ne idu jedno sa drugim...

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 07 sep 2010, 20:26

milos trikic ima 207 cm, imao je potencijala, a sada ako dobije dobru minutazu mogao bi taj potencijal pretvoriti u kvalitet, ja se nadam da hoce
u U18 BiH repki su ga gurali na centra i ako je on u osnovi krilni centar jer se tada klinac bio povrijedio

http://www.fibaeurope.com/cid_KNce8jInH ... 53393.html
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

ŠB.TRN

PostPostao/la ŠB.TRN » 10 sep 2010, 18:08

Ide li itko na utakmicu veceras da napise sta je i kako bilo!!!??

šampioni
Kontakt:

PostPostao/la šampioni » 10 sep 2010, 23:43

kako zvrši široki-borac????

Kevin

PostPostao/la Kevin » 10 sep 2010, 23:48

šampioni WroteColonkako zvrši široki-borac????

Borac - Široki?

64:71
HKK ŠIROKI - Ponos Hercegovine ® NK ŠIROKI BRIJEG

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 10 sep 2010, 23:50

Био на утакмици,Широки побједио 64:71...
Ми добро почели,повели са 7:0,Широки врло брзо се вратио и преокренуо и након прве четвртине водио са 16:23.Послије тога,ускоро смо стигли предност и играли егал све до 64:64,када Широки прави серију 7:0 и долази до побједе...
Код нас очигледно има простора за напредак,али екипи је потребан још један центар и то под хитно,Куриџа не може сам у рекету.Једна од ставки због које је Широки побиједио и јесу скокови и то офанзивни јер у нашем тиму једноставно нема играча који би могао да затвори простор у рекету.Куриџа је покушавао,али види се да нам фали још тај један играч у ротацији...
Да не буде да само критикујем,радује ме борбеност наших играча и вјерујем да ће тако бити и у сриједу против оних Бечлија...
Томо Марић: Само злуради и неупућени могу да тврде да је Игокеа политички пројекат...

Е мој Томо...

zverka
Kontakt:

PostPostao/la zverka » 17 sep 2010, 22:29

Veceras Borac pobijedio Svjetlost iz Slavonskog Broda 6 razlike na produzetke, nadam se da je krenulo nabolje. Sutra gostuju Cedeviti u Zagrebu. :D

neno#4

PostPostao/la neno#4 » 18 sep 2010, 01:18

zverka WroteColonVeceras Borac pobijedio Svjetlost iz Slavonskog Broda 6 razlike na produzetke, nadam se da je krenulo nabolje. Sutra gostuju Cedeviti u Zagrebu. :D

Upravo sam to htio da napisem :D :D :D

Zlaja 30 komada

Jocovic je izgleda novi centar, i neki Sturanovic je tu...
Nenad Markovic & Drazen Petrovic

Ostalo je samo ime.....

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 18 sep 2010, 01:46

Вјерујте ми да сам јуче са пријатељем разговарао о Јоцовићу и његовим играма у Борцу...Ко зна,можда смо га призвали ;) Резултат у овим мечевима уопште није битан,нека се они уиграју до старта лиге и ја ћу бити задовољан...
Чујем да је Далибор Ступар нови члан стручног штаба...Ко ли је онда ногиран,Томо или Гашпар или ниједан од те двојице :?
Томо Марић: Само злуради и неупућени могу да тврде да је Игокеа политички пројекат...

Е мој Томо...

zverka
Kontakt:

PostPostao/la zverka » 19 sep 2010, 10:44

Stupar je kondicioni trener. Sinoć su izgubili od Cedevite ali kažu da je tekma bila super i dobro se držali, naročito u prve 2/4. Kad vidiš sastav Cedevite treba biti zadovoljan :lol: U srijedu protiv Svjetlosti.

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 19 sep 2010, 14:03

Кошаркаши бањалучког Борац Нектара одиграли су двије контролне утакмице у Хрватској и уписали побједу и пораз. Изабраници Драге Каралића прво су у Славонском Броду савладали домаћу Свјетлост након продужетка резултатом 86:92 (19:14, 18:20, 22:23, 19:21, 8:14), да би у другој утакмици, одиграној у Загребу, били поражени од Цедевите резултатом 82:65 (21:12, 17:23, 27:13, 17:17).

Утакмица у Славонском Броду протекла је у изједначеној игри, вођена је равноправна борба свих 40 минута, да би након регуларног дијела на семафору писало 78:78. Ипак, више концентрације у продужетку имали су Бањалучани и славили заслужену побједу. Најефикаснији у тиму Борца у тој утакмици био је Јовановић са 25 поена.

У другом мечу Бањалучани су надиграни од од екипе која ће се и ове године такмичити у Јадранској лиги. Загрепчани су већ од старта наметнули свој ритам игре и већ у првој четвртини имали 10 поена предности. У другој четвртини Борац је заиграо нешто одлучније, па је до одласка на одмор успио да смањи заостатак на само три поена (38:35).

Утакмица је преломљена у трећој четвртини, када су домаћини, предвођени Дамјаном Рудежом, направили серију 18:0 и повели са 56:35. Довољан показатељ односа снага на терену у тим тренуцима је и чињеница да су кошаркаши Борац Нектара прве поене у том дијелу игре постигли тек након шест и по минута. До краја утакмица Бањалучани су колико-толико играли равноправно са расположеним домаћинима, који су у овој утакмици погодили 12 тројки, те смањили заостатак до коначних 82:65.

Најефикаснији у екипи Цедевите био је Рудеж са 23 поена (три тројке), док је Дрејпер постигао 18, од чега чак четири тројке. У Борцу Тошић је постигао 13 поена, док је Врањеш постигао 12.

Сљедећу контролну утакмицу Борац Нектар игра у сриједу, када на свом терену дочекује екипу Свјетлости.

И док Бањалучани играју контролне утакмице, управа клуба и даље ради на довођену појачања и то на позицији центра. На утакмицама у Славонском Броду и Загребу у тиму Борца наступио је Црногорац Максим Штурановић, који је на проби у бањалучком клубу, и на шефу стручног штаба је да одлучи да ли ће овај кошаркаш појачати редове "пивара". Истовремено, близу повратка у Бањалуку је искусни центар Владан Јоцовић, чији статус ће се знати већ сутра.

ЦЕДЕВИТА: Троха 7, Рудеж 23 (3 тројке), Петровић 14 (13 скокова), Каштропил (7 скокова), Крстић 5, Буторац 4, Баждарић 6, Петвеј 5 (5 скокова), Дрејпер 18 (4 тројке). Тренер: Александар Петровић.

БОРАЦ НЕКТАР: Тошић 13, Јовановић 2, Врањеш 12, Радујко, Јагодић-Куриџа 5, Блануша 8, Штурановић 2, Павловић 9, Лончар 3, Ковачевић 8, Трикић, Костадиновић 3. Тренер: Драго Каралић.

Е мој Томо...

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 22 sep 2010, 01:20

Вечерас играмо против Свјетлости,заиграће и Јоцовић који вјероватно остаје у Борцу...Видио сам да са играчима тренирају и Феликс Којадиновић и Бојан Милиновић,али то је само привремено,док не нађу нови клуб-како би нам само добро дошли обојица,то је страшно :roll:

Е мој Томо...

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 22 sep 2010, 23:57

Кошаркаши Борац Нектара савладали су као домаћини екипу Свјетлости из Славонског Брода резултатом 83:67 (21:15, 18:21, 25:11, 19:20), што је изабраницима Драге Каралића друга побједа над хрватским тимом у року од пет дана, а уједно и други тријумф у контролним утакмицама пред почетак Лиге 13.

Након изједначеног почетак утакмице, Борац Нектар преузима конце игре у своје руке, тако да при резултату 8:10, Бањалучани праве серију 9:0 и долазе до предности од седам поена (17:10). "Пивари" су били у вођству све до половине друге четвртине, када гости долазе до +3 (23:26). Ипак, Бањалучани су се тргли пред крај првог полувремена и на одмор отишли са предношћу од 3 поена (39:36).

Отпор гостију сломљен је у трећој четвртини, послије које Борац Нектар долази до +17 (64:47). У првих пар минута посљедње четвртине гости праве серију 7:0 и смањују предност нашег тима на 64:54, али Бањалучани нису дозволили екипи Свјетлости да озбиљније угрозе њигову предност и до краја утакмице само повећавају своје вођство до коначних 83:67.

Наредне контролне утакмица Борац Нектар игра 1. и 2. октобра на турниру у Мркоњић Граду, на којем ће, осим "пивара", наступити и домаћа Младост, Варда ХЕ, те Сервицијум из Градишке.

Е мој Томо...

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 27 sep 2010, 13:04

Борис Благојевић највећи дио играчке каријере провео је у редовима Борац Нектара. Некадашњи успјешни кошаркаш популарних "пивара" недавно је именован за новог предсједника вишеструких шампиона Републике Српске, али и БиХ. Како је сам напоменуо, нимало се не плаши новог изазова и спреман је да се ухвати у коштац са свим проблемима који су задесили најдражи клуб.

- Не видим разлог да се ичега плашим. Потпуно спреман сам ушао у овај задатак и вјерујем да ћу са својим сарадницима, као и другим пријатељима клуба, успјети да Борац Нектар поново вратим на мјесто које му и припада – ријечи су Бориса Благојевића.

Љубав према клубу највећи је разлог што се одлучио да прихвати позицију предсједника "пивара".

- Мени је Борац у срцу, у њему сам првео најљепше играчке дане и нисам могао више да гледам како клуб пропада. Одмах да кажем, нико од нас у овом тренутку не размишља да се нешто може направити "преко ноћи", идемо корак по корак, а први задатак је да стабилизујемо клуб на свим пољима, а ту, прије свега, мислим на организационом плану, али и оном финансијском. Желимо да вратимо повјерење свих оних који су у ранијем периоду долазили да гледају наше утакмице и сигуран сам да ћемо то и успјети у догледно вријеме – поручио је нови предсједник бањалучког кошаркашког премијерлигаша.

О претходном руководству Благојевић није желио много да прича, већ је само рекао да су одређена дуговања већ измирена.

- Нећемо и не желимо да говоримо о прошлом периоду и у потпуности смо се окренули нашим задацима. Могу да кажем да је остало разних дуговања, али да се нова управа ухватила у коштац са тим и полако рјешава неке ствари. За ово кратко вријеме, од када сам преузео клуб, враћено је негдје између 40 и 50 хиљада конвертибилних марака. Да није било тога, даас бисмо имали много чистију и бољу ситуацију у Борац Нектару – казао је Благојевић.

Благојевић потом напимиње да и даље очекује подршку Административне службе Града Бањалука, Бањалучке пиваре, као и других потенцијалних спонзора који су спремни да стану уз клуб.

- Морам да истакнем да имамо одличну сарадњу са градским структурама и сигуран сам да ћемо и даље успјешно да сарађујемо. За нас је врло важно што и даље можемо да рачунамо на помоћ Бањалучке пиваре, која је годинама била главни спонзор Борац Нектара, али биће ту и других привредних субјеката који ће бити уз нас, а врата луба су отворена и за некадашње играче – истакао је Благојевић.

Према ријечима предсједника Борац Нектара, тренер Драго Каралић има пуну подршку управе.

- Од њега нико неће тражити да јуриша на титулу или пласман у Јадранску лигу, али смо сигурни да можемо да будемо у средини табеле у елити БиХ. Оне веће резултате можемо да очекујемо у будућем времену, а до тада треба заједнички доста да урадимо – закључио је Борис Благојевић.

Е мој Томо...

Devil
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la Devil » 27 sep 2010, 15:52

Procitao sam negde da je ponovo krenuo sa radom sajt KK Borac,i sada vidim zaista ima pa me zanima da li je ovaj tim koji tamo pise aktuelan,i da li se sajt redovno azurira? :?
Pozdravlja vas Cika Devil. Secajte me se. :)))

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 30 sep 2010, 19:04

Кошаркаши Борац Нектара, уколико буду домаћини у 1. колу првенства, највјероватније ће играти у СЦ "Ненад Баштинац" у Александровцу јер спортска дворана "Борик" неће бити спремна за утакмице. Паркет у "Борику" мора да буде поново маркиран, с обзиром на измјене кошаркашких правила, а старт лиге БиХ је 16. октобра.

- То је озбиљан проблем с обзиром на то да Лига ускоро почиње и да се мора играти по новим правилима, о чему смо обавијештени још у јуну. Морамо наћи алтернативу, а то би требало да буде дворана у Александровцу - рекао је Мирослав Дојчиновић, директор Борац Нектара.

Радови у СД "Борик" требало би да почну средином октобра.

- Потребно је да испоштујемо процедуру Закона о јавним набавкама и половином октобра бисмо требали да почнемо с радовима. С обзиром на то да ће се радити брушење паркета, мање поправке и лакирање, потребно је десетак дана за радове - рекао је Војислав Николић, шеф техничке службе у СД "Борик".

На питање зашто радови нису већ завршени, Манојла Зрнић, директор дворане, одговорио је:

- Финансије су биле проблем. Ми смо буџетски корисници, а ови радови нису планирани када је прављен буџет. Сада смо добили сагласност Савјета за спорт града Бањалука и ушли смо у процедуру реновирања, међутим морамо испоштовати законску процедуру, али и чињеницу да Рукометни клуб Борац m:tel 9. октобра игра утакмицу Купа EHF. Радови на паркету требало би да почну 10. октобра и трајаће десетак дана.

И док траже алтернативна рјешења кошаркаши Борац Нектара играју пријатељске утакмице. У сриједу су поражени од Игокее. Александровчани су на свом терену славили резултатом 88:60 (23:13, 26:16, 19:16, 20:15). Најбољи у домаћој екипи били су Брајан Чејс са 17 поена и Младен Пантић са 15, док је бивши центар Тамиша Вук Ивановић, који се налази на проби у Игокеи, постигао шест поена. У Борцу је најефикаснији био Немања Врањеш са 21 поеном.

Осим тога, из Борца је потврђено да је нови члан клуба крилни центар Марко Ђурковић, који је до ове седмице носио дрес Игокее. Ђурковић је потписао уговор до краја сезоне.

Турнир у Мркоњић Граду

Кошаркашки клуб Младост у петак и суботу ће бити домаћин турнира који се одржава под мотом "Не поновило се". Турнир се организује у знак сјећања на српске жртве за вријеме окупације подручја мркоњићке општине у јесен 1995. године од стране оружаних снага Хрватске. Осим Мркоњићана, на турниру ће играти бањалучки Борац Нектар, Сервицијум из Градишке и Варда ХЕ из Вишеграда. Први меч од 18 часова играће Младост и Сервицијум, а два сата касније на терен ће Борац и Варда. У суботу су на програму утакмице за треће (18 часова) и прво мјесто (20). Након финалне утакмице, биће проглашени најбољи играч и стријелац традиционалног турнира.

Е мој Томо...

nerminh74
Moderator
Kontakt:

PostPostao/la nerminh74 » 01 okt 2010, 22:18

poslozili ste veoma solidan tim, po meni bicete hit sezone zajedno sa zrinskim
KK Bosna - EL: 1979, Yu NC: 1978, 1980, 1983, Yu Cup: 1978, 1984, B&H NC: 1999, 2005, '06, '08, B&H Cup: 2005, '09, '10

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 03 okt 2010, 19:17

Кошаркаши Борац Нектара освојили су меморијални турнир "Мркоњић Град 2010" пошто су у финалу, одиграном у суботу, послије продужетка били бољи од домаћина Младости резултатом 72:78 (17:19, 17:17, 15:17, 15:11, 9:14). Дан раније изабраници Драге Каралића савладали су вишеградску Варду 101:69, док су Мркоњићани били успјешнији од Сервицијума (84:57).

У финалној утакмици играч домаћих Армин Авдибеговић је имао прилику да домаћем тиму донесе побједу четири секунде прије краја утакмице, али је при резултату 63:64 реализовао само једно слободно бацање. У продужетку је екипа тренера Драге Каралића била успјешнија. Први стријелац бањалучког тима био је Синиша Ковачевић са 16 поена, а Младости Милош Коматина са 33.

- Има ствари којима сам задовољан, али има и елемената игре које морамо да поправимо. Играчи који су касније дошли нису физички спремни и требаће им још времена да дођу у праву форму. Против Варде смо од старта играли агресивно и добро, а против Младости смо током већег дијела утакмице водили од пет до осам поена, али смо предност прокоцкали у завршници. У продужетку смо одиграли најбољи период током утакмице, чврсто у одбрани, заграђивали смо скок и можемо бити задовољни тим дијелом игре. Освајањем турнира смо добили на психолошком плану и подигли самопоуздање пред почетак лиге - рекао је Каралић.

У утакмици за треће мјесто екипа Сервицијума из Градишке побиједила је Варду ХЕ из Вишеграда резултатом 70:68.

Е мој Томо...

Dragan-BL
Kontakt:

PostPostao/la Dragan-BL » 11 okt 2010, 22:59

Распоред утакмица Борац Нектара у Лиги 13

1. коло: Чапљина – Борац Нектар (субота, 23. октобар 2010.)

2. коло: Борац Нектар – Зрињски (субота, 30. октобар 2010.)

3. коло: Бротњо – Борац Нектар (уторак, 2. новембар 2010)

4. коло: Борац Нектар – Челик (субота, 6. новембар 2010.)

5. коло: Какањ – Борац Нектар (субота, 13. новембар 2010.)

6. коло: Борац Нектар – Варда ХЕ (уторак, 16. новембар 2010.)

7. коло: Босна АСА БХТ – Борац Нектар (субота, 20. новембар 2010.)

8. коло: слободни (субота, 27. новембар 2010.)

9. коло: Борац Нектар – Слобода (субота, 4. децембар 2010.)

10. коло: Леотар – Борац Нектар (уторак, 7. децембар 2010.)

11. коло: Борац Нектар – Младост (субота, 11. децембар 2010.)

12. коло: Херцеговац – Борац Нектар (уторак, 14. децембар 2010.)

13. коло: Борац Нектар – Славија (субота, 18. децембар 2010.)

14. коло: Борац Нектар – Чапљина (уторак, 21. децембар 2010.)

15. коло: Зрињски – Борац Нектар (уторак, 28. децембар 2010.)

16. коло: Борац Нектар – Бротњо (субота, 15. јануар 2011.)

17. коло: Челик – Борац Нектар (субота, 22. јануар 2011.)

18. коло: Бора ц Нектар – Какањ (субота, 29. јануар 2011.)

19. коло: Варда ХЕ – Борац Нектар (уторак, 1. фебруар 2011.)

20. коло: Борац Нектар – Босна АСА БХТ (субота, 5. фебруар 2011.)

21. коло: слободни (субота, 19. фебруар 2011.)

22. коло: Слобода – Борац Нектар (субота, 26. фебруар 2011.)

23. коло: Борац Нектар – Леотар (субота, 5. март 2011.)

24. коло: Младост – Борац Нектар (уторак, 8. март 2011.)

25. коло: Борац Нектар – Херцеговац (субота, 12. март 2011.)

26. коло: Славија – Борац Нектар (субота, 19. март 2011.)

Е мој Томо...

đaka city
Kontakt:

PostPostao/la đaka city » 13 okt 2010, 15:03

Ma u prvom kolu nemate šanse :D
Dolazite u BH jazine, ako znate šta su jazine nekad bile u hr. košarci :)

Natrag na “Bh. košarka”

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.