KK Željezničar (M)

Moderatori/ce: nerminh74,CashMan,ultrasstyle_tz

KKZELJO
Postovi: 1
Pridružen/a: 14 sep 2020, 18:39
Kontakt:

KK Željezničar (M)

Post Postao/la KKZELJO » 17 sep 2020, 13:09

Muski kosrakaski klub je nakon KK Bosna i KK Sloboda DITA, najveci KK u BiH. Nazalost, ugasio se je vec odavno. Trazio sam na internetu informacije o klubu ili bilo kakvu arhivsku sliku iz perioda postojanja. Ali nema skoro nista. Mislim da je sramota za sportsko drustvo Zeljeznicar da nema na svojoj stranici arhivu sa istorijom ovog velikog kluba koji se cak i takmicio u prvoj ligi a bio godinama medju najboljim klubovima u 1B ligi. Malo stariji se mogu sjecati legendarne utakmice u maloj sali Skenderije gdje je KK Bosna podbjedom nad KK Zeljeznicarom u majstorici usla u prvu ligu.

Za taj klub su igrali veliki igraci, samo da spomenem reprezentativce Marojevica, Tolja, Krvavca i Maravica. Pored njih Zeljo je imao strasne igrace, sjetimo se samo Bjelice, Przulja, Perisica, Vukasovica, Zovke, Novakovica, Pilepica, Struje, Raguza, Lije, Visnjevca i ostalih. Ovih igraca se sjecam jer sam igrao s njima u istom, Zeljinom, dresu i zao mi je da je taj dio istorije nestao.

Moje prijatelji iz kadetske i juniorske ekipe Zeljeznicara moram spomenuti, Markota Milan, Branislav Popovic, Almir Cehajic (danas popularni Batko), Alvin Adzovic, Zrinko Blecic, Juric Viktor, Dejan Popovic, Sabe, Boban itd...sa trenerima Esom Jenciragicem, Acom Cukom i ostalima.

Veliki su treneri prosli kroz taj klub, dok sam ja trenirao tu je bio i Djuraskovic koji me je i uveo u prvi tim te legenda Vjeceslav Tolj i moj najdrazi trener Ratko Vulesic Rale koji me je i naucio pravilnom sutu koji me i dan danas sluzi.

Moja kolekcija isjecaka iz novina je nestala u ratu. Uspio sam od Raleta Vulesica dobiti par vrijednih fotografija muskog i zenskog tima iz tog vremena koje su sacuvane od zaborava i koje sam spreman podijeliti sa svima onima koji su zainteresirani.

U stvari predlazem da sakupimo sve sto je moguce u jednu arhivu i ponudimo SD Zeljeznicar da to objavi na neki nacin. Alternativno mi mozemo sami otvoriti nasu web stranicu i sakupiti na jednom mjestu nase uspomene o tom velikom klubu koji nazalost vise ne postoji.

Odgovori

Natrag na “Bh. košarka”

Online

Trenutno korisnika/ca: Nema prijavljenih korisnika/ca. i 3 gosta.